19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

ŠVÉDSKO: Tak si ten feminismus vlády trochu objasněme

Prý se jedná o špatný překlad, soudí na Neviditelném psu diskutující (ženského rodu) Š. S., když se kriticky vyjadřuje k mému článku o hidžábech (SVĚT: Symbol nesvobody, 4/3).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Povolný 7.3.2017 13:47

Rudolfe

vždycky, když čtu takovýto blábol, tak si vzpomenu na Italy, kteří před příjezdem Iránského papaláše zakrývali nahé antické sochy. Že prý z ohleduplnosti, aby se nedotkli jemnocitu významného návštěvníka. Tak jak tohle jde dohromady s vaším viděním světa? Ať už jsme doma nebo u nich, vždycky musíme mít ohledy jen MY a nikdy ONI?

Tohle není žádná ohleduplnost, ale docela obyčejná podělanost v kominaci se zbabělostí a podlézavostí. A Švédky tomu nasadily korunu. Podle vás skvělé feministické gesto. Po takové události se nad sebou Iránci jistě hluboce zamyslí.

Nemáte něco s hlavou?

A. Nový 7.3.2017 14:11

Re: Rudolfe

To není ohleduplnost a ani podělanost. To je obyčejné lezení do rekta muslimům.

P. Hlosta 7.3.2017 10:51

Taky mám svý práva! ;-))

Osobně nevím, proč bych si měl dokazovat a všem, že jsem chlap. Stejně tak nevím, proč by měly ženy nějak dokazovat, že ženami jsou. Feministky všeobecně mi přijdou, jako ženy, které chtějí jiným dokázat, že jsou ženami plným právem a jejich práva že jsou jim odpírána. Když pak jsou v situaci, že společnost jejich práva uznává a deklaruje i byrokraticky nařizuje, potom feministky stále setrvávají na zdůrazňování své ženskosti a potřeby tvrdšího uplatnění jejich práv tak, aby nemusely se v životě už snažit svá práva podržet a uplatnit.

Sakra, fčil jsem si uvědomil, že jsem ve svém právu diskriminovaný! Já mám právo mít bohatou firmu a ne porád počítat jestli vyjdu s korunou. Tak sakra, ať mi to právo okamžitě zajistí! Sem s firmou a to okamžitě, jinak udělám demonštraci!!!

;-))

Ś. Svobodová 7.3.2017 10:01

Děkuji panu Stejskalovi za jeho názor.

Je pravda, že jsem napsala vláda s převahou žen, byla to chyba zapomenout na premiéra. Jinak pan S. popsal k čemu se švédské političky ústně hlásí a jak si představují zahraniční politiku. Argumentuje tím, že pokud něco vypadá jako kachna atd...pak je to kachna. Jenže co tedy s tím, když něco vypadá, kváká a chodí jako kachna, ale pouze na vlastním bezpečném dvorku a za plotem to vypadá jinak, ani to nekvákne a místo chůze se to plíží? Ty ženy prostě NEJSOU feministky duší, ale jen tlamou.

Na druhou stranu trvám na tom, že pokud vstupuju na cizí území, MUSÍM dodržovat tamní legislativu. Stejně jako my chceme po cizincích, aby na evropské půdě dodržovali náš právní řád. Ústupky jsou schody do pekla

P. Lenc 7.3.2017 10:20

Re: Děkuji panu Stejskalovi za jeho názor.

Buďte tak laskavá a vysvětlete ten rozdíl mezi feministkou "duší" a feministkou "tlamou".Zatím jsem poznal mimo jednu jedinou pouze ty "tlamaté", sice většinou znající nějaké to heslo, ale s perfektním tahem k finančním grantům.A ta jediná feministka je Le Pen, ovšem dle názorů "feministek" to je "rasistická fašistka".Ale to budou zcela jistě ty "tlamaté", nebo se mýlím? A čekám od vás odkaz na ty houfy feministek, co mají tu "duši".

R. Brzák 7.3.2017 10:32

Re: Děkuji panu Stejskalovi za jeho názor.

Pane Lenci, jednoduché řešení problému "kdo je kdo" nabízí už Ježíš slovy - "podle plodů poznáte je". Z tohoto hlediska je zřejmé, že nejenom ony Švédky, deklarativně feministky, ale činy (svými plody) pouze alibistické oportunistky, podobně jako stovky a tisíce jim podobným, žádnými feministkami nejsou. Protože to, co si berou za svůj program, neprospívá ani ženám, ani společnosti. Natož aby projevili odvahu a podpořili činy skutečnou feministku, která si v Iránu odtrpí vězení za to, že si odhalí ve vlastní zemi vlasy na veřejnosti.

P. Lenc 7.3.2017 11:00

Re: Děkuji panu Stejskalovi za jeho názor.

Pane Brzáku, je mně to jasné, ale příspěvek jsem psal jako reakci na p. Š. Svobodovou, která v tom má tak "jasno".Ale dík, ono připomenutí si slov Ježíšových občas neškodí.

Ś. Svobodová 7.3.2017 11:33

Re: Děkuji panu Stejskalovi za jeho názor.

Pan Brzák vám dokázal za pomoci Ježíšových slov popsat mou myšlenku mnohem lépe.

Ś. Svobodová 7.3.2017 11:27

Re: Děkuji panu Stejskalovi za jeho názor.

Feministek i feministů znáte určitě dost. V našem civilizačním okruhu to bude velká část populace. Myslím, že ten správný feminismus nemí o ničém jiném než o tom, aby byly ženy a muži rovnocenní v právech a v zacházení. Není to o výměně rolí, o pálení podprsenek ani o pomstách. Není to o pozitivní diskriminaci. Je to o respektu, který se ale nedá vynucovat a který je třeba celý život budovat.

Těch tlamatých není mnoho, ale jsou vidět a slyšet. Ze svého vidění si osopují právo "bojovat" za práva všech žen na celém světě. Ale nedokáží bojovat ani za to své - NEJET do Iránu ve kterém by bylo porušeno jejich právo na rovnocenné postavení. Mohly trvat na nějakém kompromisu např. na jednání na neutrální půdě nějaké ambasády, nebo na jiném území.

Když tam jely, popřely feministickou myšlenku a je naprosto v pořádku, že si navlékly hidžáb.

V. Kopta 7.3.2017 12:32

Re: Děkuji panu Stejskalovi za jeho názor.

no možná že by s vámi ta velká část nesouhlasila a nenechala se klasifikovat za feministy a feminitsky, možná jim jde o rovoprávnost a ne o ideologii. Feminismus je z definice sexistické hnutí...a hidžáb nebyl v pořádku, nikdo by jim nedokázal zabránit v tom aby hidžáb nenosili. Taky byste respektovala norimberské zákony abyste mohla navštívit nacistické německo?

P. Vaňura 7.3.2017 10:22

Takže, pokud bych vstoupil třeba jako představitel

velmoci někdy roku 1936 na území Třetí říše, musím respektovat Norimberské zákony??? Jinak by se pan Hitler právem ohradil???

P. Vaňura 7.3.2017 10:25

Pokud tam půjdu jako turista nebo obchodník, pak ano

Pokud tam jedu jako představitel státu, pak se zachovám jako paní Le Pen v Libanonu! To jest, s některými politiky se třeba vůbec nesetkám.

R. Brzák 7.3.2017 10:39

Re: Děkuji panu Stejskalovi za jeho názor.

Pokud někam jedu jako státní návštěva, tak představuji v prvé řadě svým vzorem své vlastní hodnoty. Orientálci tohle velmi dobře chápou - pokud se někdo chová jako silná osobnost stojící si za svým, je pro ně partnerem spíše, než někdo, kdo si nechá vnutit parametry chování (což samo o sobě je ponižující) svým partnerem v jednání. Jakmile se ty bláhové ženščiny (protože sebevědomé ženy, proč pořád hovořit o feministkách, by tomu tak neučinili) nechaly ponížit na úroveň méněcených muslimek, tak jen potvrdily v tu chvíli svým pánům (těm Arabům), svou podřízenost.

I. Lyčka 7.3.2017 12:31

Re: Děkuji panu Stejskalovi za jeho názor.

Já bych vás poprosil, abyste zajela do Karviné do rehabilitačního ústavu a vysvětlila arabským pacientkám, že musí dodržovat místní legislativu a práva. A servěte z nich ty hábity, ve kterých vypadají jako bubáci a straší děti. A rád bych byl u toho a natočil si to. Děkuji.

Ś. Svobodová 7.3.2017 13:48

Re: Děkuji panu Stejskalovi za jeho názor.

Proč bych to dělala, když o tom nic nevím? Jestli tamní pacienti nedodržují naše zákony, je to především záležitost tamního vedení, aby zjednalo nápravu, popř. hygieny, policie atd...Pokud máte ověřené, že vedení úmyslně přehlíží zákony, můžete to být vy, který se pokusí tomu učinit přítrž. Pravda je, že změny musí nastávat od spodu. Když bude většina k problému mlčet a čekat, že to někdo vyřeší za ní, uřvaná menšina vždy dosáhne svého cíle.

Nebo jinak: pokud bych byla v lázních a do bazénu by mi hopnul muž nebo žena v oblečení, které lázeňský řád nepřipouští, okamžitě a důsledně bych požadovala nápravu. I kdyby to trvalo roky.

V. Povolný 7.3.2017 14:05

Re: Děkuji panu Stejskalovi za jeho názor.

Tak tohle vám nevěřím. Lidskoprávníci by vás uplácali čepicemi a domů byste se musela plížit kanály.

A. Nový 7.3.2017 14:30

Re: Děkuji panu Stejskalovi za jeho názor.

V české republice zákon nezakazuje nosit ženám islámské víry jejich hábity. Dle mne je to špatně.

A. Nový 7.3.2017 14:21

Re: Děkuji panu Stejskalovi za jeho názor.

On je velký rozdíl, když někam jedete jako turistka a nebo jako oficiální představitel země. Jako představitel reprezentujete nejen svou zemi, ale i kulturu své země. Takže podlézat nějaké náboženské kultuře je z tohoto hlediska velká diplomatická chyba.

P. Maleček 7.3.2017 9:28

Freud má zas pravdu - za vším je nevybouřený sex.

To co se děje ve Švédsku a i jinde v EU, není nic jiného než neukojený sexuální pud tamních žen. Ty nespokojeny povadlými pindíky tamních honbou za kariérou uštvaných mužů (tedy jestli se ty mátohy vůbec tak dají nazvat) se zmocnily vlády a k svému ukojení, bez ohledu na následky (kdo ostatně jsa nadržen na následky myslí), začaly ve velkém navážet orientální divoké nadržené samce.

No a v touze po maximalizaci svého ukojení vyrazily i za tamními alfasamci, před kterými se, prožívajíc při tom intenzivní orgasmy, klaněly i prostřednictvím zahalení se do hábitů, potvrzujících podřízení se ženy muži.

Prostě Freud má opět pravdu - motorem všeho dění je sexuální pud. A je-li neukojen rozvrátí i vyspělé civilizace. Jak se ostatně stalo i starověké Římské říši, když tamní změkčilí muži přestali uspokojovat své ženy - a ty otevřely říši divokým nadrženým barbarům. No a dnešní EU má nakročeno to zopakovat.

P. Hlosta 7.3.2017 9:38

Re: Freud má zas pravdu - za vším je nevybouřený sex.

No a vy máte sexuální frustraci jak trám! ;-)))

P. Maleček 7.3.2017 10:33

Re: Freud má zas pravdu - za vším je nevybouřený sex.

No to zrovna ne, jsa již ve svém vyšším věku dostatečně vybouřen. A i kdyby, vědom si následků, nebudu si ji řešit návozem orientálních nadrženců.

P. Vaňura 7.3.2017 10:28

Bylo to mnohem přímočařejší. Tamní muži si zvykli

spoléhat na profesionální armádu, kterou navíc nebyli schopni zaplatit.

Ale projevoval se tam u aristokracie odpor žen k plnění mateřských povinností.

J. Pražák 7.3.2017 9:18

Otázka pro genderisty a feministky

Pokud jsou ženy placeny o čtvrtinu méně za tutéž práci, proč firmy zaměstnávají muže?

P. Hlosta 7.3.2017 9:35

Re: Otázka pro genderisty a feministky

Já zažil při své dřívější práci, že z nedostatku pracovní síly mi nadřízení dali k ruce ženu, co se snažila mermomocí dostat do firmy a pracovat manuálně společně s muži. Marná byla má snaha, vysvětlit nemožnost takové pomocné ženské síly zvládnout fyzicky namáhavou práci při zachování kvality a v časovém limitu. Tak jsem byl přímo u toho, jak ta žena se snažila vydržet a bylo obdivuhodné to její vypětí. S posledními silami dokončila směnu a víc jsem ji tam neviděl. Byl to vlastně zločin proti lidskosti a já ji neměl šanci pomoct.

Jsou jednoduše rozdíly ve schopnosti ženy a muže. Myslím by byla vhodná namísto mých nadřízených, ale chtějte to po majitelích té firmy. Přeci nepustí své ženě jen proto, aby ona měla práci a dobře honorovanou. Oproti nim je konkurenční firma, jejíž majitelkou a manažerkou je žena a vede si vcelku úspěšně. TUDY vede cesta k emancipaci žen! Jejich snaha o vytvoření svých firem, dle jejich představ. Myslím ale, že stejně jako ti muži majitelé a manažeři, zaměstnají do fyzicky náročných míst muže, případně stvoří stejná místa s vybavením značně ulehčující fyzickou námahu. To je ovšem drahé! Zatím je fyzicky náročná práce výhodnější bez technické vybavenosti moderními stroji a automaty. Chlap otročí fyzicky a to přijde levně! Přidat řádně na platech? To by znamenalo vyrovnání nákladů s jinou technologií výroby a v tom případě i možností zaměstnávat více žen, tedy emancipaci.

Cena práce je všeobecně u nás velmi nízká. TO je hlavní problém!!!

J. Vlček 7.3.2017 10:39

Re: Otázka pro genderisty a feministky

Pane Pražáku, velice příhodná otázka pro paní ministryni Marxovou.

M. Malovec 7.3.2017 9:17

Švédské feministky

si v Teheránu prostě cvrkly do reformek.

J. Fridrich 7.3.2017 9:11

Změnit se musí Evropa ( Amerika-USA na tom již

Změnit se musí Evropa ( Amerika-USA na tom již s presidentem Trumpem pracuje ) - ta se svými zcela nekompetentními vůdci kráčí k vážnému rozvratu a k potlačení naší Západní, Euro-Atlantické, křest'anské civilizace... Snad nám Amerika opět pomůže, tak jako třikrát v minulém století - Oni - Amerika-USA pomohli civilizovanému světu v posledních 100 létech totiž 3krát..

Nevím, zda se Vám zobrazí, ale je to ve Švédském městě Malmö " hustý " jak říkají dnešní naši mladí :

https://www.email.cz/web-office/RgG5kOpjakp8Xb2kmz-ltwkaEtK_vzAXlJijML2qi6aX5aAjuYtT1G1Adwr5TAMWtFiPIgA/Islamisti%20obsadili%20%C5%A1v%C3%A9dsk%C3%A9%20m%C4%9Bsto%20Malm%C3%B6.doc

R. Morava 7.3.2017 9:36

Re: Změnit se musí Evropa ( Amerika-USA na tom již

Obrázek se zobrazí. Nejsou tam sice odkazy a víc informací z různých stran, ale tuším, že to tak nějak ve Švédsku je. Zatímco my tu řešíme feminitickou vládu, je možné že to je poslední feministická vláda. Buď se vzmuží Švédové nebo prostě Švédsko končí.

J. Fridrich 7.3.2017 10:01

Re: Změnit se musí Evropa ( Amerika-USA na tom již

Ano, souhlas. Tak nějak to je nejen ve Švédsku - bohužel.. K tomu jak toto řeší Austrálie jsem napsal :

V Austrálii řeší problém imigrace dobře - tedy ne výborně, ale dobře zajisté. Evropa se to musí naučit, ale bez Merkel, Junckera, Hollanda - no a v Americe to udělá president Trump - on už začal..

P. Hlosta 7.3.2017 9:05

Pan Stejskal se zastává žen v jejich právech!

Paradoxně feministka útočí na Stejskala, že ten se kriticky vyjadřuje ke Švédské delegaci a tak se zastává práv žen i boje za ně. Kritika je správná, když poukazuje na pokrytectví! Být žena u moci a podřídit se diktátu v cizině, kde je flagrantně porušované vše z práv lidí a žen obvzláště, to je daleko horší, než nejet do těch míst a vzkázat, že právě kvůli porušování lidských práv mně - ženu neuvidí!