7.10.2022 | Svátek má Justýna


Diskuse k článku

ŠVÉDSKO: Splní se sen Miloše Zemana?

Ve svém rozhovoru s redaktorem Reyem Korantengem v TV Nova 22.1 2018 odpověděl Miloš Zeman na otázku, co je jeho snem pro Českou republiku, následujícími slovy: „Můj sen je, že Česká republika by měla směřovat ke skandinávskému modelu sociálního státu, protože tento model je nejúspěšnějším v celé Evropě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Lenc 16.2.2018 11:01

Zvláštní,

četl jsem články od jiného Čecha který také žije ve Švédsku desítky let a ten má poněkud jiné zkušenosti co se týče vývoje ve Švédsku za posledníchpár let.

K. Dvořák 16.2.2018 11:06

Re: Zvláštní,

Jsem přesvědčen, že od autora jménem Jaro Novák jsem tu četl článek o kriminalitě související s přílivem migrantů ... a také mi jeho vyznění přišlo mnohem méně optimistické.

M. Prokop 16.2.2018 11:16

Re: Zvláštní,

Taky mám dojem, jako kdyby ho někdo vyměnil.

K. Dvořák 16.2.2018 11:17

Re: Zvláštní,

Tak ten kriticky Cech jiz dlouho zijici ve Svedsku je Jaro Pleva, ne Jaro Novak. Omlouvam se.

P. Rudolf 16.2.2018 10:52

Výtečné

přesně odpovídající tomu, co mi různí Švédové, Norové a Finové a lidé ve Skandinávii v posledních desetiletích žijící, vyprávěli.

Přeji Psovi víc takových slušných a pravdivých článků.

J. Schwarz 16.2.2018 13:40

Re: Výtečné

Obdivuji váš široký záběr. Existuje vůbec nějaké etnikum či minorita, s jehož členem byste si v posledním čase přátelsky neporozprávěl a on vám byl nepotvrdil že je všechno právě tak jak říkali na ČT24?

J. Kopis 16.2.2018 19:02

Re: Výtečné

Bolševici jsou rozlezlí po celém světě, je pak jasné, že jimi sdílené myšlenky a přání jsou si podobné jako vejce vejci kdekoliv, ale bohužel se nejedná o minority!

J. Kanioková 16.2.2018 19:50

:))))))))))))

J. Kanioková 16.2.2018 19:49

pravdivých ???

S. Šporková 16.2.2018 10:51

Pevně doufám, že se mu to nepodaří!

Aby všichni měli "taknějak stejně", děti do roku a půl vychovával stát, rodina moc není spolu - ráno jsou s tátou a máma je pryč, odpoledne s mátou a táta maká do večera... Ale hlavně -protože lidé nejsou andělé, každý je jiný a někteří se prostě chtějí mít daleko lépe než ostatní a dokážou si na to vydělat - ovšem když vidí, že ať pracujíc jak chtějí, stejně jim stát víc než polovinu sebere a dá je těm, co dělaj (nebo umí) daleko méně a všichni se pak podobně - přestanou se namáhat. A naopak - ti liní se namáhat ani nezačnou, když vědí, že i za flákání dostanou skoro stejně jako ostaní... a ekonomicky to půjde časem do háje - stejěn jako šel ekonomicky do háje socík

M. Valenta 16.2.2018 9:43

Díky za článek,

který se tu sice nebude líbit, ale možná ho ocení i někteří z jeho kritiků. Jenom jedna poznámka. Švédsko má jiné historické zkušenosti s menšinami než mi, takže zde nelze očekávat následování švédského příkladu. A Zeman. Ten plácá co se mu zrovna hodí do krámu, takže jeho slova o švédském příkladu nelze brát vážně.

Z. Rychlý 16.2.2018 9:04

Hezké pane Nováky, hezké.

Buďte rád, že léta pilné práce s nějakým tím odříkáním jste něco hodnotného vybudovali. Vytvořili jste systém, který byl leckde dáván za vzor.

Jenže jste zpychli a pýše předchází pád. Vybudovali jste svou pilnou prací krásný zelený domov, jak se říká širé zelené lány. Samou pýchou nad tím úžasným pohledem jste se dmuli, co všechno člověk dokáže, až jste úplně zblbli a pozvali jste na trávu i dobytek, který měl zůstat uvázaný ve svých zasviněných stájích. Teď se budete dívat, jak vám kobylky, které umějí jen dokonale žrát, všechnu tu travičku určenou pro vaše vnoučky, pěkně spasou. Jednoho dne budete chtít svou laskavost vrátit zpět se slovy, že nebyla určena pro každého, kdo natáhne dlaň, ale bude pozdě. Do zeširoka otevřeného srdce se vám dostala smrtelná infekce. Už i mozek je zasažen a oslepli jste. Já registruji, jak vzniká nové Švédsko, Švédsko Alláhovo, snímky z ulic Malmo jasně říkají, že předvoj se již úspěšně vylodil a místní jsou plně paralyzováni a invaze se může rozšířit.

Světélko na konci tunelu ale svítí. Je téměř jisté, že až travičku spasou - odtáhnou jinam, a pokud si třískáním hlavy o zem směrem k Mekce nevytlučete mozek z hlavy, máte šanci si tu bájnou zemi vybudovat znovu, aby tak z popela a prachu znovu vzlétl Fénix a znovu naplnil hlavinky rájem na zemi a znovu přilákal mračno kobylek. Nezávidím vám ani to pověstné ň.

S. Netzer 16.2.2018 9:11

Re: Hezké pane Nováky, hezké.

Pýše nepředchází pád, je tomu naopak.

A "fotky z Malmö" jsou lepší než kdybyste znal Švédsko na vlastní oči.

P. Dvořák 16.2.2018 9:21

Re: Hezké pane Nováky, hezké.

Musím jet nejprve do Švédska, když bych např. uvažoval, zda tam strávit dovolenou? Fotky, které jsem viděl z Malmö, se v žádné brožuře cestovky neobjeví.

Z. Rychlý 16.2.2018 17:01

Re: Hezké pane Nováky, hezké.

Díky za opravu, máte samozřejmě pravdu, přehlédl jsem to, ale určitě víte, jak je to myšleno.

Videa z Malmo - na sídlišti Sputnik v Košicích jsem taky nebyl, ale docela tomu bordelu věřím. A že by někdo schválně natáčel hoax videa z Malmo, to se mi zdá silně přitažené za vlasy. Osobně jsem se seznámil s muslimským bordelem před 30 léty v Lutonu. Byl to sice odvárek současného stavu, ale už tehdy s nimi měla tamní samospráva téměř neřešitelné problémy. Teď tam muslimové na ulici vykřikují něco ve smyslu Anglosasové raus! Trvalo to sice více jak 30 let, ale Geduld bringt Rosen jak jistě znáte.

R. Gramblička 16.2.2018 22:05

Re: Hezké pane Nováky, hezké.

a opět se vám chybička vloudila. Opálení takyKošičané nežijí na sputniku, ale na Luníku

A. Nový 16.2.2018 18:03

Re: Hezké pane Nováky, hezké.

Co vy, net zero, vy jste navštívila Malmö?

J. Pleva 16.2.2018 12:00

Re: Hezké pane Rychlý, hezké.

vzal jste mi slovo od úst! Také já po 50 letech ve Švédsku - je pro mne těžké pochopit jak někdo může nevidět, jaké bláznovství, destrukce a svinstvo se ve Švédsku děje. Budu nucen zase sednout a uvádět na pravou míru? Je to vysilující, když se mainstreamová media snaží o indoktrinaci, zamlčování a totalitu, a ještě znovu se v tom chlívě mám hrabat? No uvidím, jestli dostanu sílu...

Z. Rychlý 16.2.2018 16:47

Re: Hezké pane Rychlý, hezké.

Držím palce pane Plevo. Nerad bych totéž viděl u nás. Ale nevypadá to dobře. Nejprve prosadí nějakým fíglem Dublin IV (např. místo hlasování premiérů (jednohlasně), bude hlasování ministrů (prostá většina). Pak se sjednotí celounijní výše dávek pro přišelce na jednotné částce (což Skandinávii a Německu uleví). Pro Čechy to bude ovšem částka silně převyšující důchod, tak nám to budou doplácet z "unijního" rozpočtu, abychom nekverulovali. Češi to přijmou, ale Poláci a Maďaři ne. Nezbyde, než aby Češi houfně podepisovali nějakou Antivyšehrádskou chartu, v níž chování Maďarů a Poláků odsoudí.

O. Prokop 16.2.2018 8:56

Hlavní porblém je v rozdílu mentality

mezi Švédem a Čechem. Těch rozdílu je spousty, ale jeden je např., že klidně si necháte, zapomenete osobní věc někde a nikdo Vám jí ve Švédsku( jako taky v Řecku) neukrade. Samozřejmě, pokud tam není Čech na dovolené nebo nějaký migrant, kterých je ale ve Švédsku povážlivě a nebezpečně ( parazitujících) již přespříliš....

M. Prokop 16.2.2018 11:18

Re: Hlavní porblém je v rozdílu mentality

Neukradl. Teď už je to horší, teď už ukradne, i z tašky nebo i s taškou.

I. Mertl 16.2.2018 8:46

Nemyslíte, milí zaháněči

že autor, co tam žije tak dlouho jako člověk "z ulice" asi doopravdy vidí švédské poměry reálně a nemá zájem skutečnost lakovat na jakoukoli barvu? Nemyslíte. Jen nasloucháte katastrofickým fámám: "Určitě bude kvůli uprchlíkům konec světa, kolem 24. června tohoto roku." Vyjděte do ulic a bičujte se! Nemyslíte.

I. Mertl 16.2.2018 8:55

Re: Nemyslíte, milí zaháněči

Ze samého strachu z utečenců a islámu nevidíte, jak se k nám pod hlavičkou nápravy špatností blíží firemní diktatura; nejenže nevidíte, ale tím i ji podporujete.

D. Nowodny 16.2.2018 15:39

Re: Nemyslíte, milí zaháněči

Zase po nocnim deliriu>?

P. Dvořák 16.2.2018 9:00

Re: Nemyslíte, milí zaháněči

To datum víte odkud? Že by Sybille Netzer? Skutečná Sibylla o něm ve svých věštbách nic neříkala.

Pak ještě byla Angela Anna Sibylla z Galle, což byla moravská šlechtična, členka rodu Žerotínů. Za její vlády nad velkolosinským panstvím byly rozpoutány nechvalně známé čarodějnické procesy.

I. Mertl 16.2.2018 10:49

Re: Nemyslíte, milí zaháněči

Ehm.

J. Pleva 16.2.2018 12:04

Re: Nemyslíte, milí zaháněči

Nemyslíme, pane Mertl. Došel byste doufejme k jinému závěru, kdyby se vaše žena či dcera začala po setmění bát vycházet z domu, dříve naprosto neslýchaná věc. Atd atd.

I. Mertl 16.2.2018 12:33

Re: Nemyslíte, milí zaháněči

Tak proč se nepřestěhujete do lepší čvrti, nebo ještě lépe, nevrátíte se do Čech, když je to tam tak k nevydržení, pane Plevo. (Víte, v češtině oslovujeme pátým pádem.)

J. Kombercová 16.2.2018 12:42

Re: Nemyslíte, milí zaháněči

Dobrá rada nad zlato.

Z. Rychlý 16.2.2018 17:11

Re: Nemyslíte, milí zaháněči

A vy si radílku kupte dům na Matiční ulici, jsou tam domky za babku.