Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SRBSKO: Když mír dělají jestřábi, ne holubice

Po parlamentních volbách, které se konaly minulý víkend, má Srbsko v čele lídra, jakého nemělo od dob Slobodana Miloševiče. Předák Srbské pokrokové strany (SNS) a místopředseda vlády Aleksandar Vučič získal 48 procent hlasů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ŠH

29. 3. 2014 20:01
Tuším, že Otto von Bismarck

řekl (a asi platí dodnes) - škoda krve každého pruského kyrysníka na Balkáně.

Vůbec nemám rád jednostranné zatracování Srbska.

Srbové rozhodli.

Každý Srb přeci nevraždil v Srebrenici, (pokud) každý Chorvat nebyl Ustašovec.

0 0
možnosti
BR

29. 3. 2014 11:15
Naštěstí ještě nabízejí aspoň mix (EU a Ruska)

Jako výsledek míru vytvořeného "mírovými holubicemi" házejícími "humanitární" bomby je to aspoň na pohled skoro úspěch. Ti, kdo věří tomu, že tomu tak je i pod povrchem by si měli jednou konečně vynikající knihu Samuela Huntingtona "Střet civilizací", která přesvědčivě dokazuje, že solidarita daná kulturou je mohutná a z ní vyplývající rozdělení světa na kulturně odlišné oblasti je realitou, kterou musíme respektovat a ne s ní válčit (byl dokonce i odpůrcem neo-konzervativní invaze do Iráku).

Vítězící "Nová levice" ale přijala postoj (tehdy ještě neo-konzervativce) Fukuyamy, vyjádřený v knize "Konec dějin", protože ji poskytuje ideové ospravedlnění pro "nápravu" těch, kteří brání zákonitému konci dějin, který si pochopitelně představuje jako co možná nejrychlejší vznik světové neo-socialistické říše (vedené pokrokovými "rudo-zelenými" národy a elitami), protože pochopila, že socialismus vždycky nakonec prohraje v soutěži se zbytkem svobodných národů!

0 0
možnosti
JU

29. 3. 2014 10:43
V Srbsku žije ruský duch. Carismus, mužici -

to prostě ani století od počátku Velké války ze Srbska nevymizelo a asi ani za sto let nevymizí. V Schoenbrunnu a Hofburgu to měli ve 14. roce vědět a nebudit běsy.

0 0
možnosti
JC

27. 3. 2014 10:48
V Srbsku za poslední války odešla ta malá slupička

vzdělaných lidí do emigrace, tak jako již po několikáté. Těžko z národa sedláků udělat demokraty. Miloševiče nevolili, proto, že by s ním nesouhlasili. Zazlívali mu ne to, že vyvolal válku, ale že ji prohrál. Evropa končí v Zemunu. Bohužel řešit balkánské konflikty jezdí japonské komisařky pro uprchlíky. Proto i ta řešení končí "humanitárním bombardováním", a uznáním pokrajiny plné pašeráků zbraní, drog a žen za stát.

0 0
možnosti
VN

27. 3. 2014 10:05
Putin byl zvolen 63.64% hlasů,

druhý komunista Zjuganov dostal 17.18%, další 3 kandidáti skončili pod 10%.

Nevidím důvod, proč musíte na konci celkem rozumného článku lhát.

Nebo opravdu musíte?

0 0
možnosti
RL

27. 3. 2014 13:49
Re: Putin byl zvolen 63.64% hlasů,

Nevadí, tak 99% to bude příště. Pokud ještě nějaké prezidentské volby v Rusku budou... :-D

0 0
možnosti
TK

27. 3. 2014 8:32
Když mír dělají jestřábi, ne holubice

Bohužel Srbové jsou fanatici. Kdysi i W. Churchill řekl něco nepěkného o jejich nátuře. Byl jsem tam mnohokrát. V době kdy západ investoval do zanedbaných srbských elektráren, prodávali se na trhu trička s portréty vrahů.

A ještě něco o tzv. humanitárním bombardování. Myslím, že je to poměrně výstižné označení. Všechny cíle (sloužící válce a propagandě)byly zasaženy s chirurgickou přesností, sousední objekty s výjímkou nějaké čínské kanceláře neutrpěly.Vraždění ustalo.Je příznačné,že Srbové vydali kalendář s fotkami trosek-vzdor a vzdor za každou cenu.Jsou mezi nimi fajn lidi, ale také opak. No muselo to tam být za WWII hrozné.

0 0
možnosti
VN

27. 3. 2014 10:07
Re: Když mír dělají jestřábi, ne holubice

Jistě - 2500 lidí humanitárně zabitých si jistě pochvalovalo, jak chirurhicky přesně zavražděni byli.

Třeba ti upálení ve vlaku k tomu měli i dost času, že?

0 0
možnosti
JH

27. 3. 2014 7:19
A co Slovensko?

Dovolil bych si připomenout, že Smer získal v loňských parlamentních volbách 44,41%. To znamená 83 mandátů ze 150 v Národní radě SR. Že by autor na slovenské volby zapomněl?

0 0
možnosti
IT

27. 3. 2014 1:29
V. Britanie-domovina demokrace a občanske společnosti

Vseobecne ludia zacinaju mat plne zuby liberalizmu/kulturneho marxizmu. V tej autorovej Velkej Britanii, ktoru tak dava za vzor, sa sa fetusy z potratov pouzivaju na vykurovanie nemocnic.

http://pjmedia.com/tatler/2014/03/24/aborted-babies-incinerated-to-heat-british-hospitals/

0 0
možnosti
JM

27. 3. 2014 9:11
Jasně,:A vy mlátíte černochy...

Proč máte na Slovensku tak rádi primitivismus ???

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz