4.12.2023 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

SLOVENSKO: Skoro všichni prohráli

Když existuje něco, čemu se říká pražská kavárna, existuje nepochybně i kavárna bratislavská. Být jejím návštěvníkem, půjdu si to raději hodit. Někdejší lídr slovenské pravice, Dzurindova SDKÚ-DS, získal zoufale ostudných 0,3 procenta a ve slovenské politice nepochybně končí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Švrček 7.3.2016 12:37

Re: Nevýhrou,

A heleme, reinkarnace Žofky Baldové-Sohorové.

A. Alda 7.3.2016 8:05

Je třeba volit "nesystémové" strany.

Proč? Protože systém selhal. Politici místo aby plnili vůli lidí, snaží se lidem vnucovat vůli svou, či přesněji vůli cizinců z Bruselu, kterou za svou jen přijali.

V. Váňa 7.3.2016 8:23

Re: Je třeba volit "nesystémové" strany.

Vážený pane Aldo,

těžko bych své vlastní pocity vyjádřil výstižněji, než jste učinil Vy.

Díky. V.

S. Kalužík 7.3.2016 15:32

Re: Je třeba volit "nesystémové" strany.

Ale pánové, to je přímo kolosální omyl, systém neselhal, žádný demokratický systém ani selhat nemůže. Systém se chová dle svých principů, co si lidé zvolí, to mají, Ale naštěstí skončil nedemokratický systém vlády jedné strany a zdá se, že právě po tom je vám smutno. Moc doufám, že vaše volba té nejméně systémová strany vám bude houby platná!

J. Kanioková 7.3.2016 18:40

:)))))))))))

A. Reček 7.3.2016 7:26

Je na tom hodně pravdy

Sledoval jsem teď servery sme.sk a pravda.sk a v hodnocení výsledku voleb jsou tam podobní jako zde uvedl autor. Všímal jsem si těch, kteří dříve byli politickými obry a dnes už neexistují nebo jsou v politickém sklepě. Tedy zprvu osudu KDH za šéfování Čarnogurského a HZDS za Mečiára. Pak Dzurindovou SDKÚ-DS a nynější KDH s Figelem v čele. Vždy k pádu přispěly neshody ve vedení nebo snaha šéfa partaje stále držet si moc. Dnes vlastně HZDS už neexistuje a odštěpená od KDH Dzurindova SDKÚ-DS s nynější podporou 0,3% hlasů vlastně už také ne. Figel po neshodách s Lipšicem a Procházkou spadl s KDH do sklepa a půjde od válu. Figel nepřenesl přes srdce fakt, že minule Lipšic z 8. místa na kandidátce byl vykroužkován na první místo a pomohl KHD, aby byla druhou nejsilnější stranou za Ficovým Směr-SD. Navíc Figel v řadě věcí koketoval s Ficem a to straníci a příznivci nesnášeli. Teď KDH musí udělat zpytování svědomí a očistu, jak u nás provedli lidovci a Dzurinda s Vašáryovou vlastně jakoby už neexistovali.

B. Martinák 7.3.2016 7:25

Článek

cosi trefil..

Doplnímm, Frešo dokonale pochoval svojí aroganci SDKÚ

Figel udržoval v krbu KDH oheň, ale zle, nevýraznost a uhladěné kličkování hadům podobné, nejednoznačné a pokrytecké chování pochovalo KDH, jinak kdo dlouhodobě sleduje naši politiku (jsem na SVK roky) ví, že podrazy od KDH byly běžné.. (potraty a jiné veledůležité priority)

Kotlíkové úspěchy.. no... ne migrantům a ne zlodějům to bylo jeho motto

A Kollár? Mne neoslovil... Ale vsadil na my jsme rodina a na ksichtíky a vyšlo mu to .. Já volil SAS

V. Heidlerová 7.3.2016 17:22

Re: Článek

Nemohu pochopit, že úplně propadly křesťanské strany, když Slováci jsou tak pobožní. Nejde mi to na rozum.

F. Vejr 7.3.2016 7:13

Nenálepkovat

Nemyslím si, že je to poťouchlost voličů, koho si zvolili. Ale "Tisíciročná včela" stále žije, občas se probouzí ze svého spánku a čeká aby vyplnila takovouto situaci jaká právě nastává. Podíváme-li se do naši historie, za sociálně-demokratické vlády TGM byla součástí politické garnitury strana "Národní obec fašistická" NOF (ale na jiných základech nežli byli fašisté v Italii, Španělsku aj.) Tato naše fašistická strana čítala 40 tisíc členů, vedl ji generál Radula Gajda až do roku 1938, kdy ji na sjezdu rozpustl a vyzval ostatní politické strany aby se všechni spojily do Národního souručenství proti Hitlerovi. Sám Gajda velel voskům (za Ruské občanské války) na transibiřské magistrále, kde často vítězil nad značnou přesilou, měl pod kontrolou 240 vlakových souprav a se 48 vagony zlata (Ruský pklad) a nakonec velel na požádání Ruska celé jedné třetině Ruských vojsk. Co je tedy fašista? V tom není nebezpečí v této demokratické společnosti, vlastenectví je přirozená vlastnost.

Budeli pověřen Sulík, no přejme si to, ovlivní to asi i EU.

K. Křivan 7.3.2016 16:23

Re: Nenálepkovat

Já mu to přeju, včary byl dobrej u Anne Will.

K. Křivan 7.3.2016 7:03

Konec demokracie v Evropě

Včera jsem sledoval v ARD pořad "Anne Will" Byli tam německý ministr vnitra Heiko Maas, (ten co vypadá a jedná jako Goebbels,) rakouský ministr zahraničí, komunistka Katja Kipling z Die Linke a zelenorudá Göringová. A taky pan Europoslanec Richard Sulík. Šlo opět, jak jinak o vetřelce. Pana Sulíka se ptali: Budete (Slovensko) brát přidělené uprchlíky ? Váhavá odpověď: Ne ! Proč ? Protože to naše obyvatelstvo nechce.

Všichni, kromě Rakušáka, zaražení jak vidle v hnoji, ticho, jak když se v rodině narodí idiot, jak to že si slovenská vláda dovolí nadřadit přání obyvatel nad rozkaz EU ? Jak to že plní přání voličů ? Co je tohle za demokracii, za nepořádek ?

V Německu už není demokracie. Už dlouho je tu demokracie mrtvá.

Š. Hašek 7.3.2016 20:32

Re: Konec demokracie v Evropě

Německo vede, pokud bereme v potaz změnu k totalitě/hrůzám maximálním. Pokud někdo něco v Evropě v delším horizontu wirklich doje-al, tak to byli Němci. I s tou plstí z lidských vlasů (tyhle připomínky Netzerka nemá moc v lásce).

Sulíka asi opravdu pochopí jen Rakušák, protože ten jest vlastně něco mezi olomoučákem a pražákem, říznutej Tyrolama (ostatní městyse/kraje se snad neurazí). Němec je Němec.

Snad sem moc neřek ́.

M. Červeňák 7.3.2016 4:32

Které novinářské hovado

vymyslelo ten pojem "antisystémový"? Na zabití...

Š. Hašek 7.3.2016 20:37

Re: Které novinářské hovado

Představte si, že by politik řekl něco ve smyslu "nám nehodící se", případně by rovnou naznačil "de-ilní"!

Možná, že i požadavek teplé večeře bude v ženských magazínech brzy označen za nesystémový.

P. Dvořák 7.3.2016 3:36

Poslední smysluplná činnost Magdy Vašáryové

bylo koupání v Postřižinách.

K. Frauknecht 7.3.2016 7:18

Re: Poslední smysluplná činnost Magdy Vašáryové

:-)))

P. Lenc 7.3.2016 8:12

Re: Poslední smysluplná činnost Magdy Vašáryové

Petře, trefa do černého!

Š. Hašek 7.3.2016 20:39

Re: Poslední smysluplná činnost Magdy Vašáryové

Tak kamaráde, připrav si kartáček na zuby. Šabatovka už volá Šlachtovi.

S. Kalužík 7.3.2016 1:36

Soudím, že předposlední věta:

"Jediná nesnáz je v tom, že tyhle partičky snižují možnost uzavírání alespoň trochu smysluplných koalic." je velmi pravdivá, ale dodávám, že u nás je to velmi podobné a jednu takovou "partičku", získávající 10 az 15 % u nás máme taky a tu zase nemají bratia Slováci :)

M. Červeňák 7.3.2016 4:30

Re: Soudím, že předposlední věta:

Mají, ale dostala nějakých 0,5%. Prostě většina Slováků ty rudé parchanty nemůže ani cítit...