18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

SKOTSKO: Příští čtvrtek

Zatímco na jihovýchodě Evropy jsme svědky neoimperiální rozpínavosti nenasytného Ruska, které se snaží překreslit poválečnou mapu Evropy, na západě kontinentu hrozí něco podobného – byť z jiných důvodů a docela jiným způsobem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vaňura 13.9.2014 11:09

Rakousko se za WW1 spojilo s Německem s cílem

vytvořit Velkoněmeckou říši. Chtít po příslušnících ostatních národů, aby umírali za takovýto cíl bylo příliš.

Císař Karel si r. 1916 už uvědomoval, že hrozí rozpad země a snažil se z války vystoupit. Nebylo to ale v jeho silách, a nakonec to vedlo k ještě většímu připoutání k Německu. Třeba vědět, že Němci a Maďaři, navzdory kritické situaci, nebyli ochotni k vstřícným politickým krokům, ve prospěch ostatních národů monarchie. Zmařili např. plánovanou korunovaci Karla českým králem. Proč by Češi měli bojovat za panovníka, který odmítl českou korunu? A navíc, Maďaři si už r. 1867 vymohli NEDĚLITELNOST Uherska. Dokonce nabídka na přetvoření Rakousko-Uherska ve federaci z 30.10.1918 !! se netýkala Uher. A ačkoliv Maďaři slavně korunovali Karla Uherským králem (30.12.1916), po válce ho do země vůbec nepustili!

Mimochodem, v době, kdy u nás nesmělo být pojmenováno po Masarykovi nic, měli v chorvatském Zagrebu Masarykovu ulici. Ona se totiž maďarská tajná policie pokusila zinscenovat proces s chorvatskými nacionalisty, obviněno mělo být 67 osob. Takové poměry panovaly v Uhersku. JENŽE stačilo, když Masaryk celou kauzu patřičně rozmázl ve vídeňském parlamentu a z procesu nakonec nebylo nic, uherské úřady hodily zpátečku.

B. Hamáček 13.9.2014 3:37

Re: Lidem může být naprosto lhostejné

Zajisté můj nápad patří mezí konspirační teorie , ale kdo může podporovat rozpad států, komu to vyhovuje ? A využít nějaké ambiciózní egoisty ( třeba u nás tuneldědek a dnes již v propadlišti dějin jsoucí boxer , oba napojení na Rusko)nedá tak velikou práci. Stačí popíchnout a už to jede samo. Komu jde rozhádat a rozeštvat Evropu ? Na světě je pouze jeden takový stát , a bohužel nedělí nás od něj oceán.

13.9.2014 0:10

Vůbec nezáleží na tom,

co si kdejaký Stejskal myslí. Lidé mají právo se rozhodnout, jestli chtějí samostatnost. Brzy přibude Španělsko a pak Itálie. A co třeba jako příklad Island? To se nikomu z presstitutů nehodí do krámu, proto ani ťuk. Rozdělení Československa bylo jediné správné rozhodnutí a to se Klausovi opravdu povedlo. Alespoň něco. Ale klobouk dolů, že dneska to není zase o židech.

B. Hamáček 13.9.2014 2:55

Re: Vůbec nezáleží na tom,

Jako obvykle jste na hlubokém omylu , a ještě nejste schopen se podepsat vlastním jménem. Klaus podělal na co sáhl, zejména rozpad Československa , ruku v ruce se slovenským exhibicionistou Mečiarem. Oba by měli dostat doživotí bez možnosti propuštění !

P. Lenc 13.9.2014 7:52

Re: Vůbec nezáleží na tom,

A těch 63% Slováků, kteří chtěli samostatnost Slovenska zavřít také?

B. Hamáček 13.9.2014 12:52

Re: Vůbec nezáleží na tom,

Jak víte , že to bylo 63 % ? Myslím, kdyby se podněcovatelé včas zavřeli ,byl by klid ! Byli Slováci nějak utlačováni ? To jenom pár blbců se řídilo Caesarovým výrokem : Raději být na vesnici první, než v Římě druhý !

P. Lenc 13.9.2014 13:19

Re: Vůbec nezáleží na tom,

Ty průzkumy co proběhly na Slovensku asi byly lživé, že.

A. Richter 13.9.2014 21:37

Re: Vůbec nezáleží na tom,

B. Hamáček - učitel demokracie (podle jeho vzoru):"Myslím, kdyby se podněcovatelé včas zavřeli ,byl by klid". Asi jako Sládka při volbě Velikého VK presidentem? A jak víte, že by byl klid?

Oni ti "blbci, řídící se Caesarovým výrokem" by se už postarali, aby klid nebyl, ale bylo to ještě horší.

Pokud si ale pamatuju, většina Slováků, se kterými jsem tenkrát o tom mluvil, chtěla společný stát (s Česmi) se samostatným Slovenskem. Kulatý čtvereček.

.... *8-D

J. Horáček 14.9.2014 16:17

Re: Vůbec nezáleží na tom,

Jste si jist, pane Richtere, že zatčení M. Sládka opravdu časově souviselo s presidentskou volbou V. Klause?

J. Jurax 14.9.2014 23:25

Re: Vůbec nezáleží na tom,

No, kdyby se podněcovatelé včas zavřeli ... Vy jste demokrat vskutku kovaný. Ještě že nechcete, aby podněcovatele včas zavřeli, odsoudili a odstřelili :-)

J. Jurax 14.9.2014 23:39

Re: Vůbec nezáleží na tom,

Nesouhlas.

Taky jsem nebyl rád rozpadu Československa - ale mít dnes ve společném státě stále rebelující a obstruující Slováky, resp. jejich politiky Mečiarova typu hrající s nacionalistickou kartou a adorující Slovenský štát, jimž by bylo třeba činit neustále ústupky, aby milostivě setrvali ve společném státě a taky držet penězovod na Slovensko by asi nebylo to pravé ořechové; a v páru se nedá hlasovat.

Ono demokracie je na nacionalistické tendence slabá - to jen tvrdá ruka Strany udržela druhdy slovenské separatisty na uzdě; a stejně musela ustoupit a udělat federaci.

Teď je to já pán ty pán a je po problémech. A dík zejména Klausovi proběhlo rozdělení vcelku bezbolestně.

P. Kmoníček 13.9.2014 15:15

Re: Vůbec nezáleží na tom,

Fracku,pojmenujte se!

14.9.2014 15:33

Re: Vůbec nezáleží na tom,

Jste blb.