26.1.2021 | Svátek má Zora


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 9.5.2011 12:09

Kavkaz a národy a kmeny...

...tam žijící, byly podrobeny a ovládnuty "zachvatčiky", at už to bylo za cara, nebo za bolševika a je to i ted.

Jejich smůla je, že jsou to povětšině muslimové. Za cara to nevadilo, za bolševika to bylo zakázáno a ted udělali zásadní chybu, že se přihlásili nejen k protiruskému odboji, ale i do jakýchkoliv mezinárodních válek, jako jihadisté-dobrovolníci.

To jim v očích civilizace ublížilo a zdiskreditovalo je.

Čečence a jiné kavkazské bojovníky najdete jako námezdné vojáky na Balkánu, v černé Africe i na Středním Východě.

Mnozí prodělali výcvik ještě v sovětské armádě, další pak v afghánských a pakistánských výcvikových táborech, organizovaných ještě Osamou. Jak hledí na jeho popravu Rusové, to může být americkým vojákům čuma-fuk, jak na to hledí jejich falešný Commander in Chief, je věc druhá, ale i to se časem z "informovaných" medií dozvíme !

J. Schwarz 9.5.2011 9:19

A co navrhujete vy?

Když se teroristé z neúspěchů učí a jejich akce se stávají stále sofistikovanějšími, nebylo by lepší dopřát jim "úspěchů"? Třeba, zpychnou, zleniví a namísto odpalování bomb budou lidi polévat z minaretů kozím mlékem.

V. Novák 9.5.2011 9:14

Podle vás, autore, Rusové zásah

"hekticky vychvalují" a "Kreml americký zásah vřele přivítal".

Podle Petry Procházkové v LN ho ruská média bagatelizují, zastírají, ba zamlčují (http://www.lidovky.cz/ruska-media-se-snazi-vyhnout-se-oslavam-americkeho-vitezstvi-pua-/ln_zahranici.asp?c=A110502_123809_ln_zahranici_jv).

Tak kde je pravda? Podle mých zkušeností (4 články na jednom serveru v jednom dni) rozhodně ruské servery zásah přivítaly a zprávy o něm nepotlačují. Ale to je soukromá a osobní zkušenost...

J. Klepal 9.5.2011 8:11

malý rozdíl

Pan Dvořák si neuvědomil, že ruská vojenská komanda (zatím) nezabíjejí teroristy skrývající se na území jiných států bez jejich souhlasu a také nešíří lži o tom, jak se "popravovaní" teroristé zbaběle schovávají za ženské živé štíty, ani jak se hrdinní eltiní vojáci museli potýkat s neexistujícím ozbrojeným odporem.

J. Poláček 9.5.2011 8:44

Re: malý rozdíl

Pan Dvořák ale dobře ví, nepovažoval to patřně za nutné sdělit, že si ruské vedení prosadilo a pak také do světa hlasitě vytroubilo, že v zájmu Ruska budou jeho bezpečnostní síly zasahovat kdekoliv na světě, bude-li si to "bezpečnostní" situace vyžadovat. Samosebou že se o tom tamní vlády nebudou informovat. Ani Rusové nejsou takoví pitomci aby poslali rovnou do pracovny Giliánimu v Islamabádu svého konzula aby mu vyklopil že si hodlají vyzvednout Doku Umarova , který tam bude ženit syna ? O tom že Rusko je v tomto směru akceschopné nepochybujme, i když důkazy o tom si snad nikdo nepřeje.

V. Novák 9.5.2011 9:20

Rusové to nepochybně udělají, pokud to budou

považovat za potřebné. A v ruských podmínkách emancipace a doslova "ženské síly" by odkazování na nějaké "ženské lidské štíty" nebylo produktivní. Ruské zkušenosti s čečenskými "černými vdovami", stejně jako s nasazením žen za 2. světové války ukazují, že ženy jsou nebo mohou být stejně odhodlanými a schopnými bojovnicemi jako muži.

Tudíž žádné štíty, ale legitimní nepřítel.

K. Krbálek 9.5.2011 12:19

Re: malý rozdíl

ale ruská komanda přeci zasahují mimo území Ruska, tedy etnického Ruska. Zasahují na území, které Rusko brutálně a dlouhodobě okupuje a kde provádí genocidu místního obyvatelstva. Kavkaz není Rusko

P. Matustik 9.5.2011 5:14

Nepochopeni

Pane Dvorak znite hodne jako levicacky myslitel. I kdyz se schovavate za jmena tzv odborniku je to porad jenom a jenom neokomunisticka propaganda.