10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


Diskuse k článku

RUSKO: Travičská velmoc

Rozsahem podvodnosti a surovosti nemá ruský stát v historii obdoby, ale část komentátorů to nechce a nemůže vidět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 16.3.2018 9:30

Možná by se pan Guttmann mohl také vyjádřit

k tomu, kdo v carské říši ten komunismus zavedl? Byli to jeho oblíbení Němci, masoví vrazi nejen za nacistů, ale už i za první světové války. Komunismus vymyslel Němec Marx, a komunistické zločiny v Sovětském svazu řídil "Rus" Džugašvili vulgo Stalin, "Rus" Bronštejn vulgo Trockij, "Rus" Berija a mnoho dalších "Rusů", nezapomeňme ani na "Rusa" Brežněva. Ale třeba pana Guttmana platí Putin, aby psal takové prvoplánové nenávistné žvásty, to je dneska oblíbený argument.

S. Rádl 16.3.2018 9:10

My Lai

Velmi často s s vámi shoduji, dnes mi váš článek připadá jednostranný. Zvláště načasování v den výročí My Lai... To se týká konce vašeho článku.

R. Gramblička 16.3.2018 9:08

ke kauze Skripal

včera večer na infovojna.sk tomu věnovali půlhodinu. Dnes to vyvěsí na youtube, téma začíná cca v 1h10min. Doporučuji k poslechu

M. Bouček 16.3.2018 8:53

Bohužel

Autor je bohužel na jedno oko slepý, a je zcela pohlcen protiruskou vášní.

Samozřejmě že Rusové udělali spoustu hrozných věcí, ale to už tak u lidí, zváště za některých dějinných souvislostí, bývá. Kdyby byl slepý na druhé oko, než na to, na které je, mohl by nám psát třeba o koncentračních táborech, které vymysleli Němci ve svých afrických koloniích a ochotně převzali Angličané, o anglické politice dělových člunů, o opiové válce,o tisících ruských vesnic a milionech ruských lidí, zabitých v dobyvačné válce, o lidech v Coventry a Roterdamu, zabítých německými nálety, o amerických koncentračních táborech za občanské války, nebo o základně na Guantanámu, kde se dosud "zákonně" praktikuje mučení, o tom, kdo vymyslel termín a praxi waterboardingu, o zabití milionů lidí v Lybii, Iráku, Afgánistánu a Sýrii aj., aj. Toho by bylo. Ale autor, maje pásku na oku, vidí jen polovinu hrůz, páchaných skvělým tvorem jménem člověk. A tak zavile mele.

F. Žůrek 16.3.2018 8:37

Ony ty zločiny jsou všude, nejen v Rusku

Jsem rád, že nepatříme již pod Moskvu. Ale jsem zklamán ze Západu i z USA. Třeba byl již dříve odstřelen prezident JFK. A byl nějak klid. Nějaký Oswald byl odstřelen ve vězení atd. Mlžení a mlžení. A to má být správná demokracie? Nu, nevím.

Západ ani Východ si nemají co vyčítat. Když jde o vliv, o moc, tak platí machiavellismus na obou stranách. Účel světí prostředky - se tomu také říká. Kdo se dere dopředu, tak nedbá na nic, jak můžeme dobře pozorovat. A také se říká. že každá liška chválí svůj ocas.

P. Lenc 16.3.2018 9:02

Re: Ony ty zločiny jsou všude, nejen v Rusku

Máte sice pane Žůrku pravdu s tím zklamáním,ale JFK bych do toho netahal.Jde o jiné zklamání, to které nám předvádí Evropa za posledních 8-10 let.Ale článek poukazuje na věci, které jsou, bohužel, pravdivé.Nebudu se rozepisovat o dnešním Rusku, patřím k těm, kteří Putina opravdu nemusí, ale nevidím ho za každým rohem.Ale, pokud opravdu sledujete globální politiku. tak by vám nemělo ujít, kdo jsou nejrozpínavější státy současnosti.Čína, Irán a Rusko.Nikoliv USA nebo Evropa.A začíná, sice opožděná, ale reálná odpověď Západu na tyto hrozby.

R. Gramblička 16.3.2018 9:04

Re: Ony ty zločiny jsou všude, nejen v Rusku

napsal jste to hezky, mohu se pod vás podepsat

J. Pražák 16.3.2018 8:27

To se autor "rozjel", že přestal uvažovat

Zločinů v SSSR se udělala spousta. Bez diskusí.

Ale dnes, bez důkazů napsat: "...bývalý ruský občan a jeho dcera nervovým jedem vyvinutým v Rusku zvaným Novičok,..." a svádět o na Rusko, mi připadá, jako by Forda obviňovali ze smrti všech obětí dopravních nehod. Proč zatím UK nedala vzorky jedu do Ruska, tak jak to prý má být dle smlouvy o chemických zbraních? Proč obviňují pouze Rusko, když se jed vyráběl na území Kazachstánu? Trochu předčasné odsouzení.

Připomínat zločiny páchané v SSSR je správné, ale stejně by se měly připomínat zločiny páchané Německem během 1. i 2. světové války, i během dalších válek, které Německo vedlo, zejména v dnešním kontextu, kdy Německo připravuje podmínky pro masakr, proti němuž budou světové války pouhou nevinnou besídkou nědělní školy.

S. Rádl 16.3.2018 9:15

Oprava

Výzkumný ústav, kde se ty nervověparalytické jedy vyvíjely byla v Uzbekistáni a v roce 1999 byly všechny tyto látky zničeny za pomoci USA (Viz článek v NYT z roku 1999). Jejich údajný autor emigroval a žije v USA.

P. Černoch 16.3.2018 9:39

Re: Oprava

Mirzajanov který je označován,za hlavního tvůrce látky Novičok,emigroval v roce 1990 do USA.

Sepsal knihu kde zveřejnil i vzorec látky Novičok.

Tedy tvrzení briské premiérky,že za útok na Skrípala může Rusko,jen na základě,že byla údajně použita ruská látka je přinejmenším sporný.

Perličkou také je,že Skripal byl otráven pár km od místa kde má Británie laboratoř Porton Down na výrobu a výzkum bojových plynů.Vyráběl se tam mimo jiné nervový plyn VX.

J. Pražák 16.3.2018 9:55

Re: Oprava

Dík za opravu. Takže to není nějaké know-how Ruska.

J. Schwarz 16.3.2018 8:12

Bohužel

to, co se dnes prosazuje na "vyspělém západě" v podobě genderismu a "volbě pohlaví" je čiré a krystalické šílenství hrozící nejen novou totalitou, ale zhroucením civilizace před jehož možnými důsledky blednou všichni despotové minulosti i jejich režimy. Jen abychom se nakonec neupínali k muslimům nebo Rusku jako k poslední záchraně před "pokrokem".

R. Gramblička 16.3.2018 8:13

Re: Bohužel

No právě - krutá ironie dějin

J. Kanioková 16.3.2018 21:36

:)))))))))))

J. Urban 16.3.2018 7:54

No, konečně solidní analýza

ruského státu, do jehož (_._) nás to hradní pra§e neustále postrkuje. Co souzi Tvrdík a Nejedlý v Číně, ví se o nich něco?

P. Rudolf 16.3.2018 7:52

Přesné

Držme se od této zaostalé země, plné primitivních, bezohledných mužiků, co nejdál. rusko patří na dálný východ, nikoliv do Evropy.

V. Němec 16.3.2018 8:25

Re: Přesné

A bez těchto primitivních mužíků by ti geniální muži ani nevyletěli na orbit. stanici

S. Donát 16.3.2018 10:35

Re: Přesné

A na tohle jste přišel jak?

R. Gramblička 16.3.2018 10:40

Re: Přesné

myslel tím v dnešní době, kdy Amíci využívají ruské rakety. Vlastní blbostí si zrušili raketoplány, a teď musej spoléhat na rusáky.

S. Donát 16.3.2018 11:45

Re: Přesné

Amíci nevyužívají ruské rakety, amíci posílají satelity na vlastních

raketách Atlas V a Delta IV. Jejich motory jsou ale drahé, takže

kupují levnější, ruské. Takže informace, že by se amík bez mužika do vesmíru nedostal, je mírně řečeno nepřesná, spíše bych napsal lživá.

R. Gramblička 16.3.2018 12:20

Re: Přesné

Družice to jo, ale pokud vím, astronauty na ISS si nechávají vyvážet Rusama, ale ruku do ohně za to nedám

F. Houžňák 16.3.2018 12:28

No, pravdu ovšem máte jenom částečnou, jak to tak už

v zápalu protiruského udatného boje za klávesnicí bývá. RD18 používají Američani hlavně z finančních důvodů, proč by za drahé peníze vyvíjeli něco, co jim o něco levněji prodají Rusové. Ovšem pokud by vyvíjeli něco svého, museli by změnit i ty rakety, momentálně přizpůsobené na RD18, a to by bylo ještě daleko dražší. Vy jste raketový technik, že si představujete, že z nosiče prostě vymontuju jeden raketový motor a namontuju jiný, odlišné konstrukce? No potěš pámbu. No a při vyvážení lidí na orbitu jsou Američané momentálně odkázáni na Rusy zcela, úplně a stoprocentně. Vy máte jiné informace? A odkud? Že se to ještě neproláklo. Takže jestli někdo lže, jste to vy, bohužel, což je škoda, normálně píšete rozumně. Něco jako pan Lapil, který z Drahoše úplně zvrtačil.

S. Donát 16.3.2018 12:35

Re: No, pravdu ovšem máte jenom částečnou, jak to tak už

OK, beru zpět, díky za upřesnění. Nejsem žádný protiruský bojovník. Řekl bych spíš, že mě ta obsese Ruskem spíš hněte. Rozumné je být vůči nim ostražitý, ale současná protiruská hysterie mi připadá směšá. Že to dělaji politici, to chápu, sledují tím své cíle, ale že jim na to masově skáčou lidi...

R. Gramblička 16.3.2018 7:42

Tohle snad musel psát

Jakub Janda z EH.

Před pár dny ještě Frantíci říkali, že Mayová se zbláznila, už to ale Frantíkům stihli vysvětlit a tak teď všichni unisono hýkají, že vše je jasné jako křišťál.

U nás na Slovači již dva týdny mají jasno, že za vraždou novináře stojí Ficova vláda a že jako musí padnout a pak nové volby. Přitom vyšetřování je na začátku a hypotéz je známo několik a důkazy zatím veškeré žádné, nicméně řada jedinců má jasno.

A teď tady, jak koukám, je zde opět řada jedinců, co má hned jasno. Protože Lenin, protože Stalin, protože SSSR, tak je to přeci jasné. Zajímavé, že stejný přístup není uplatňován vůči Němcům, kteří v minulém století vyvolali 2 nejstrašnější války a způsobili neuvěřitelné utrpení. Kdyby nebyli poražení, bůh ví, co by bylo dnes. Nevšim jsem si, že by se ale vůči ním uplatňovalo to, co vůči Rusku, toliko následníku SSSR.

A nikdo si tady nepokládá otázky, proč teď, před prezidentskými volbami, proč takhle, aby bylo jasné, že to byli oni? Co by tím dosáhli. Obvyklé pseudoargumenty, které používá i autor článku o nadutosti a pocitu nedotknutelnosti předpokládají značnou míru hlouposti, jenže jak sleduji počínání Putina, Lavrova a spol, jako blbci mi rozhodně nepřipadají (spíš naopak), což se ale nedá říci o vrcholných politicích EU.

R. Gramblička 16.3.2018 7:53

Re: Tohle snad musel psát

krom toho se pořád opakuje, že je to jediné možné vysvětlení, přestože i průměrně inteligentního člověka napadnou min. 2 další: 1) nacházíme se v dost vypjaté fázi studené války, která je charakterizována přehnanou hysterii vůči Rusku. Takže se nabízí varianta, že jde o spůsob, jak obnovit tuto v posledních měsících ochabující hysterii, kdy řada vrcholních politiků západu se otevřeně vyjadřovala o potřebě spolupráce a obchodu s Ruskem. Komu by to vyhovovalo zejména? USA a jejich mopslíku VB, kteří se snad rozhodli bojovat proti všem a všechny proti sobě poštvat (otázka plnění závazků NATO, začínající obchodní válka mezi USA a EU). USA si nemůžou ze strategických důvodů dovolit prohloubení spolupráce mezi EU a Ruskem. Krom toho je tu ponížení, které Rusko uštědřilo USA na blízkém východě, kde svou obdivuhodnou diplomacii prakticky donutilo USA stáhnout se z regionu a obrat je o mnoho spojenců. Proto lze chápat tuto kauzu jako operaci pod falešnou vlajkou.

2) méně pravděpodobná varianta, že jde o zinscenovanou operaci od Putinových rivalů, co nejvíc mu uškodit ve volbách.

Pro tyto verze nemám, stejně jako mí oponenti důkazy, nicméně ve světle současné globální politiky je zejména první verze logičtější a více pravděpodobná

J. Urban 16.3.2018 7:56

Re: Tohle snad musel psát

Možná byste mohl vysvětlit, jak Německo vyvolalo WWI. A tu WWII vyvolali němečtí nacionální socialisté (v tom se nemýlíte) se svými sovětskými soudruhy bolševickými socialisty (na ty jste POCHOPITELNĚ zapomněl :-)))) ).

R. Gramblička 16.3.2018 8:06

Re: Tohle snad musel psát

nastudujte si dění těsně před WW2 (ať nejste za troubu) a neúspěšné vyjednávání ZSSR s VB, Francii a Polskem ve věci vzniku protiněmecké koalice. Proč tato jednání zkrachovala a že následná smlouva s Německem byla z nouze ctnost, jak se vyhnout hrozícímu napadení ze strany Německa. Že toho pak Sověti využili a zahojili se na Polsku je jiná věc. Jednak to byla dílem odplata za odmítavý postoj Polska, jednak ze strategického hlediska dobrý tah, jak posunout hranice s Německem co nejdál od Ruska, pokud by si to Němci přece jen rozmysleli

B. Brousková 16.3.2018 21:41

Re: Tohle snad musel psát

Ad Dobrý tah" ? Stejně jako postřílení desetitisíců Poláků v Katyni?

R. Gramblička 16.3.2018 8:07

Re: Tohle snad musel psát

A jak Němci využili záminku sarajevského atentátu a dotlačili R-H do války, najdete na wiki nebo v každé dobré učebnici historie.

R. Gramblička 16.3.2018 8:13

Re: Tohle snad musel psát

PS: že WW2 nevyvolali Němci, ale jen němečtí nacisté? Stejně můžu říci, že za hrůzy východního bloku nemohou Rusové, ale komunisté z Ruska a přidružených států. Když už, tak měřte stejným metrem