8.8.2022 | Svátek má Soběslav


Diskuse k článku

RUSKO: Travičská velmoc

Rozsahem podvodnosti a surovosti nemá ruský stát v historii obdoby, ale část komentátorů to nechce a nemůže vidět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Gramblička 16.3.2018 7:59

Re: Tohle snad musel psát

dále se pak jako na flašinetu opakuje tvrzení, že novičoky umí vyrábět jen Rusové, což není ničím podložené a zpochybňuje to i už uváděný článek z NYT 1999, podle kterého USA pomáhali Uzbekistánu likvidovat chemické zbraně a taky svědectví ruských agentů přeběhlých na západ

V. Němec 16.3.2018 7:20

Vyhlašované demkracie

na ničení životů nepotřebují gulagy, jim stačí donutit lidi žít pod mosty.

J. Fridrich 16.3.2018 7:33

Re: Vyhlašované demkracie

Opravdu si myslíte, že za ZPACKANÉ životy všech neúspěšných a nebojme si říci i hloupých a nezodpovědných lidí, co si naberou 6-8-12 půjček od nebankovních zlodějů může DEMOKRACIE ?

J. Urban 16.3.2018 7:57

Re: Vyhlašované demkracie

No komouši se to tak učí.

Z. Lapil 16.3.2018 12:01

Re: Vyhlašované demkracie

Osobně dám přednost mostu, tam mám jistotu danou zdravému člověku, že mě zítra velitel neumlátí jen proto, že se mu zachtělo.

D. Polanský 16.3.2018 7:12

Marná sláva ruské širé pláně bohaté na suroviny

západní civilizaci lákají. Tam je na Zemi největší prostor, kal může ještě Západ geogragicky expandovat. Vzpomínám jak Západ tleskal ožralovi Jelcinovi, který vedl Rusko do záhuby. Nakonec Západ Rusko pohltí, tomu není vyhnutí, ale mám obavu, že Západ, ale tím i nás, zase pohltí islám. Prostě Ch. Darwin funguje. Národy a rasy bojují o přežití.

J. Fridrich 16.3.2018 7:08

Vážení, nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR

Vážení, nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR - také hladomory a přímé vraždy rudými komisaři Felixe Dzeržinského - zakladatele ČEKY, předchůdkyně GPU, NKVD a KGB ( zrůdy, která " vyučila " Jagodu, Berie a další bestiální vrahy ve velkém ). Také můžeme zmínit - z pestré nabídky rudých zločinů patřících spíše do Asie než do Evropy " přemíst'ování " celých národů. Uměle vyvolaný hladomor v nejúrodnějších částech naší planety - Povolží-Ukrajině nemá v lidských dějinách obdoby. A třešnička na dortu byla totální nesvoboda jednotlivých občanů a povinné jásání nad těmito dříve vyjmenovanými " úspěchy ". Neschopnost spočítat reálně přesněji celkové počty objetí komunistických zvěrstev je myslím jasná nejen historikům, ale i soudným lidem, kteří se o tuto nelidskou anomálii v dějinách lidstva - čili SSSR a jeho projevy během 20tého století - doklady a podklady o svých zločinech dovedla jejich komunistická mašinérie dobře utajit a posléze zlikvidovat. Zabíjet své odpůrce umí rusáci po celém světě - viz. Trockého zabili krumpáčem v Mexiku. Ted' ale před volbami v Rusku zamířil Volod'a do Vesmíru - tak jsem to ohodnotil takto - Zase ty plné stakany voodky, Volod'o ? Poletíte na Mars tou dřevěnou raketkou od Koroljova, tou kterou před 60. léty dal dohromady tak, že pospojoval 21 motorů Braunovy V2 a vznikl v 50tých létech Sojuz ? Ten dodnes " prodlužují ", ale létá, tak vzhůru na Mars...

F. Navrátil 16.3.2018 8:37

Re: Vážení, nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR

Neustále opakuje Rusáci, ale o Rusech se ani nezmiňujete. Felix Dzeržinskij byl poslký šlechtic, Genrich Jagoda/Jehuda byl Žid, Lavrentij Berja byl mingreliánský Gruzínec, Trockij/Bronštejn byl Žid, organizátor hladomůrů byl Ukrajinec Mikita Chruščev, tvůrce a šéf gulagů Frenkel byl levantský Žid, vrchní bolševik Jossif Stalin byl Gruzínec, šéf bolševické stranické kontroly Lotyš Lácis, náčelník hlavní politické správy a organizátor vyvraždění špiček armády byl Žid Lev Mechlis...

M. Drašner 16.3.2018 17:14

Re: Vážení, nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR

dodnes na svaté Rusi v různé míře milovaní a oslavovaní. Kdyby dnes nějaký Němec řekl v Merklestánu to, co uslyšíte v Rusko o Stalinovi, stáří by se na svobodě nedočkal. A mimochodem, je snad náhoda, že právě tam zakořenil marxismus jako první a vydržel nejdéle?

P. Pavel 16.3.2018 18:24

Re: Vážení, nejen gulagy zdobily komunisty v SSSR

Zapomněl jsi ještě na to, že Hitler byl rakušák, takže němci vlastně nejsou zodpovědní za rozpoutání druhé světové války a koncentráky.

F. Houžňák 16.3.2018 9:34

Zkuste vysvětlit Američanům, že se do vesmíru nemají

nechat vozit těmi primitivními Rusy a ať létají ve svém. A taky ať přestanou kupovat od primitivních Rusů ty primitivní RD-18 a montují si do svých raket něco amerického, nebo eventuelně ať jim to dodají Francouzové, ti umějí všecko.

J. Fridrich 16.3.2018 9:53

Re: Zkuste vysvětlit Američanům, že se do vesmíru nemají

Houžňák, Houžňák, zase vám půjčili na vaší klinice u docenta Chocholouška ten americký počítač ? Víte alespoň v náznaku jakými prostředky se nyní létá do Vesmíru ? A jak to bylo v posledních cca 60ti létech ? Ale pozor, přemýšlení bolí...

R. Gramblička 16.3.2018 10:32

Re: Zkuste vysvětlit Američanům, že se do vesmíru nemají

Nu ano, vy máte proti panu Houžňákovi výhodu, že vás myšlení bolet nemůže, páč vám na to chybí orgán. Ostatně, jsme toho svědky každý den, kdykoli z vás něco vyleze

F. Houžňák 16.3.2018 12:21

No, v posledních 60 letech se do vesmíru lítalo

hlavně pomocí sovětských (pro vás "rusáckých") a poté ruských (pro vás "rusáckých") raketových motorů, raket a lodí. Celá slavná Evropská Únie nemá do dneška nic, čím by na orbitu dostala člověka, a Američané jsou momentálně na Rusy odkázáni zcela a bezvýhradně. Jedině že by se dali nahoru vozit Číňany, a to tuším nedovolí starý Newton. Máte jiné informace?

P. Zinga 16.3.2018 7:05

I ty, Brutte?!

A co Mossad?

M. Adler 16.3.2018 6:54

Je to skutečně smutné,

ale v době Obamovy (a Clintonové) administrace se bývalý vysoký důstojník KGB zdál být uvážlivější, světu méně nebezpečný, a méně prosazující socialistické násilí. To jsme to dopracovali, když ano, historicky krutá, zpátečnická a i jinak vyšinutá a zanedbaná země se stala snesitelnější a bezpečnější alternativou než kdysi volnomyšlenkářské a svobodomilovné U.S.A. A asi to ještě chvíli potrvá, než si USA vydobydou a navrátí svou ztracenou prestiž - pokud vůbec.

J. Macků 16.3.2018 5:56

Podstatný rys CCCP autor bagatelizuje.

Za každým velkým zločinem na světě stojí socani a jejich extremistická bojůvka komouši. To se samozřejmě týká zločinů v CCCP, ale i toho co na nás valí ze západu, kam mezitím přenesli z CCCP své sídlo, velká část se uchytila i v USA, proto bych na ně v současnosti moc nespoléhal. Každý, ať si věří čemu chce, náš hlavní problém není Rusko, ale EU s jejími pitomými nápady.

P. Jášek 16.3.2018 6:45

Re: Podstatný rys CCCP autor bagatelizuje.

a přesně o Vás ten článek je!

J. Schwarz 16.3.2018 8:21

Re: Podstatný rys CCCP autor bagatelizuje.

Aha! Zase jeden, kdo vidí svět "nacionálně". Ne socialismus, komunismus a podobné kolektivismy jsou špatné, ale národy! Takže Rusko je zdrojem zla, ať by tam byl jakýkoli režim, zato USA nebo Francie budou i za komunistické nebo islamistické vlády světlem Pokroku. Čím se, pane Jášku, liší váš pohled na svět od Hitlerova rasového?

J. Krásenský 16.3.2018 4:31

Článekm, který má sedmdesát dva let spoždění.

Autorovi jeho víru nezávidím. A pan Neff si může odškrtnout desetiminutovku lásky k velkému bratrovi.

Celý článek vystihuje hodnocení pana Schneidera a zmínka o agentu Egonu Bondymu. Tady se autor zastavil jen na půlce cesty, což Bondy se blízce nepřátelil i s Václavem Havlem?

Neznačí smířlivost pana Schneidera k agentům STB hluboké osobní vnitřní smíření s nepřáteli? Tedy duchovní dozrání, které by mělo právě křesťanům imponovat? To není Pithart, který toleranci nutil celé společnosti "slyším trávu růst laciného antikomunizmu" to není ani Jičínský a Rychetský, kteří nás přesvědčovali o nutnosti právní kontinuity, takže procesu unikl i prokurátor Vaš.

Jsem rád, že mohu v syrové podobě poznat uvažování našich vědců. Nikdo není proti ideologii imunní. Nacizmus i marxizmus - zkrátka socializmus - vždy prosazovali právě ti vzdělaní a kreativní, kteří ve své pýše zamrzli v přesvědčení, že jedině oni jsou schopni stvořit "Nebe na zemi". A pokaždé jim vyšlo peklo.

P. Majer 16.3.2018 0:35

Tleskam!

Skvely clanek, dik. Ted se do vas pusti rusky trolove...:-)

T. Major 16.3.2018 6:20

Re: Tleskam!

Autorovi článku bych doporučoval požádat o policejní ochranku. Až si to Putin přečte, tak nevím , nevím. Má to spočítané....

R. Gramblička 16.3.2018 8:20

Re: Tleskam!

pokud na něj Putin někoho pošle, tak určitě psychiatra

M. Drašner 16.3.2018 17:09

Re: Tleskam!

Jen bych doplnil, že kariéra s. Schneidera v bezpečnostních službách byla velmi krátká a neslavná, ti, co ho pamatují používají termíny, jež nebudu opakovat. Informace o tom, pro KOHO dělá bezpečnostního analytika jsou nejasné, snad pro Schneider v.o.s.