15.6.2021 | Svátek má Vít


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Spálený 23.4.2021 19:47

Každopádně je teď Rusko na první místě v seznamu nepřátelských států. Vyhazování civilních cílů do vzduchu nelze ignorovat. To samé udělali Bulharům v trojnásobku případů. Spíše teď budou nervózní, aby jejich vlastní muniční sklady nezačaly trpět podobnými neduhy.

Zapojení ruských firem do strategických zakázek je teď nemožné. Naopak omezení vlastnických práv ruských majitelů v českých firmách vidím jako velice nutné. Pokud jsem občanem státu představujícího reálné ohrožení ČR vyšší než Al-Káida a IRA dohromady, tak nemůžu čekat vlídné zacházení.

Rusko je bohužel jediný reálný dodavatel jaderné energetiky pro naše účely. A pokud nechceme levné jaderné palivo, je čas přestat v EU hlasovat pro omezení uhlí. Přeci Rusům nechceme místo rozšíření Dukovan platit jako náhradu mnohem větší částky za dodávky zemního plynu. To by je moc nevytrestalo a jiné možnosti nevidím.

V. Čermák 23.4.2021 23:06

Pokud je to vůbec pravda, pak provedli jen to, co Izrael a zejména USA dělá na cizím území zcela běžně a dokonce veřejně, včetně vedlejších civilních obětí. Ano, mnozí jim za to také nadávají, ale že by s nimi přestali obchodovat jsem neslyšel. Naše hysterie okolo toho se zcela podobá hysterii např. Íránců, či Palestinců...;-D