6.12.2023 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

RUSKO: Trable. To je jejich mentalita

Američan William Van Cleave (1935–2013) byl profesor strategických studií, jeden z expertů na jaderné strategie – jak se vyhnout jaderné válce, a když už v ní někdo je, jak v ní vyhrát. Byl i poradcem prezidenta Reagana. Jeho zásadní teze zněla, že válku neodstrašíte, jestliže nemáte kapacitu i kredibilitu zároveň.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Koláčný 23.4.2021 20:40

nebuďmě,prosím, jako pověstný Buridanův osel, který si tak dlouho vybíral ze dvou kupek sena, až pošel hlady..ano ty kupky na výběr jsou Západ, nebo Východ..ale, pro Bůh, používejme nýš vlastní selský rozum a každé ráno hned po probuzení si řekněme? ale já jsem doma tady a nemusím šilhat doleva, ani doprav..aneb římský klasik by řekl: z vlastní sklizně si žij..a my, občané České republiky jsme tím osivem, ůrodou i skliznítož tak...

I. Spálený 23.4.2021 19:47

Každopádně je teď Rusko na první místě v seznamu nepřátelských států. Vyhazování civilních cílů do vzduchu nelze ignorovat. To samé udělali Bulharům v trojnásobku případů. Spíše teď budou nervózní, aby jejich vlastní muniční sklady nezačaly trpět podobnými neduhy.

Zapojení ruských firem do strategických zakázek je teď nemožné. Naopak omezení vlastnických práv ruských majitelů v českých firmách vidím jako velice nutné. Pokud jsem občanem státu představujícího reálné ohrožení ČR vyšší než Al-Káida a IRA dohromady, tak nemůžu čekat vlídné zacházení.

Rusko je bohužel jediný reálný dodavatel jaderné energetiky pro naše účely. A pokud nechceme levné jaderné palivo, je čas přestat v EU hlasovat pro omezení uhlí. Přeci Rusům nechceme místo rozšíření Dukovan platit jako náhradu mnohem větší částky za dodávky zemního plynu. To by je moc nevytrestalo a jiné možnosti nevidím.

V. Čermák 23.4.2021 23:06

Pokud je to vůbec pravda, pak provedli jen to, co Izrael a zejména USA dělá na cizím území zcela běžně a dokonce veřejně, včetně vedlejších civilních obětí. Ano, mnozí jim za to také nadávají, ale že by s nimi přestali obchodovat jsem neslyšel. Naše hysterie okolo toho se zcela podobá hysterii např. Íránců, či Palestinců...;-D

V. Čermák 23.4.2021 19:35

Níže jsem vyjádřil názor, že od dřívějšího slouhovství Sovětského svazu spějeme ke slouhovství USA, o EU raději ani nemluvě. Někteří jedinci, zvláště pak jeden, mi to vyčítali. Hm a najednou čtu, že můj 50-ti% oblíbenec/neoblíbenec Václav Klaus říká prakticky totéž. Akorát místo výrazu Slouhovství používá výraz Vazalství...;-D

V. Hodorka 23.4.2021 17:02

Jen blazen si muze myslet, ze vladci kremlu nebo pekingu nekdy spusti jaderny konflikt, ktery znici zemi. Tito lide si chteji uzivat co naloupili a o co okradli sve spoluobcany a to by se jim v hrobe ci v lepsim pripade atomovem krytu moc nedarilo. Iran je ted nejvetsi nebezpeci. Jsou to fanatici.

V. Kolman 23.4.2021 18:15

Váš názor pane Hodorko je i mým názorem.

V. Čermák 23.4.2021 19:40

V podstatě souhlas, na Kreml a Peking jste kupodivu nezapomněl, ale Washington nějak unikl vaší pozornosti. Pročpak? ;-D

J. Jurax 23.4.2021 15:07

"Dobrým začátkem je rozhodnutí, že dostavbu Dukovan nedostane Rosatom."

No, ono to rozhodnutí je o vyřazení Rosatomu z tendru. Což obecně dobré rozhodnutí není, politika se do kšeftů motat nemá a my si tím dáváme carte blanche zkrachovavšímu Westinghousu, jenž nyní patří společnosti Brookfield Business Partners se sídlem v Torontu spjaté se zájmy saúdské královské rodiny, konkrétně s Mohammadem Bin Salmanem Al Saudem, korunním princem Saúdské Arábie, jak mne poučila Wiki. Westinghousu, jenž už dlouho nic nepostavil. Což se nám nejspíš prodraží.

Jakkoliv ve světle čerstvě se provalivší aféry s Vrběticemi je pochopitelné, že je nyní politicky neprůchodné pozvat do tendru Rosatom.

Mimochodem, Škoda JS jakožto jediná tuzemská firma schopná vyrábět jaderné technologie (její předchůdce vyrobil v licenci reaktory Dukovan i Temelína) patří taky Rusům. Takže ani ona by na výstavbě našich jaderných zdrojů participovat neměla.

M. Zikmund 23.4.2021 17:26

Bezpečnostní hledisko pro vyřazení Rosatomu je ve skutečnosti jen propagandistická vějička. Každopádně oznámit vyřazení Rosatomu už teď je z ekonomického hlediska naprostý nesmysl, který nás vyjde na pár desítek miliard, protože technicky reálný (z pohledu dodržení max. výkonu 1200MW) je pak už jen Westinghouse a ten bez odpovídajícího konkurenta s nízkou nabídkou tu svoji pořádně zvedne. To nakonec je i účel celé té současné legrace.

V. Čermák 23.4.2021 12:53

Musíme být vděčni Američanům, každé ráno musíme být vděčni Američanům. Rusko se chová jako malý Mafián. Hm, dost mi to připomíná hysterii Komoušů, když už jim silně teklo do bot. Na každém kilometru velký nápis- Se Sovětským svazem na věčné časy a v tisku a TV - Vrazi z WallStreetu, zlí, hodně zlí. Mimochodem, jestli je Rusko Malý mafián, protože možná spáchalo agresivní útok na území ČR, pak Izrael a USA jsou Velcí mafiáni, protože agresivní útoky na cizím území provádějí velmi často. No a reakce postižených, např. Íránců jsou podobně hysterické, jako páně Jochovy..;-D

I. Tomeček 23.4.2021 13:04

Proboha, kdy vy už přestanete zaplavovat seriózní diskuze svými názory. Asi nikdy. Škoda!!

V. Čermák 23.4.2021 13:14

Vy ale nejste solidní diskutér. Kdyby ano, jistě byste přidal něco k věci....;-D

L. Novák 24.4.2021 4:28

Žvanivý blbtoš Čermák. Babišovo socialistické hovádko...:-P

P. Milan 23.4.2021 13:24

Zkusil jste někdy vyhodit Svědky Jehovy? Se Svědky Bureše je to podobné.

V. Čermák 23.4.2021 13:38

Také K věci nic, v šišce hic...;-D

M. Valenta 23.4.2021 14:06

Díky Amíkům ve velké části Evropy nevládnou ruské poměry, a to je alespoň pro mě docela hodně.

V. Čermák 23.4.2021 19:27

Tak ony nevládly ani před tím, než USA uzbrojily Sovětský svaz. A nyní už samozřejmě vůbec ne...;-D

S. Kovarna 23.4.2021 16:16

Možná, že byste se měl ohlédnout kolem. Je překvapující kolik lidí, včetně Vás, tvrdí tyto nesmysly o tom, že teď jsou Češi tlačeni do lásky k Američanům. Opak je pravdou a stačí se podívat na komentáře zde. A srovnávat třeba Izrael s Ruskem je opravdu na pováženou. Nevzpomínám si, že by Češi umístili bombu třeba v klubu, kde se scházeli pouze mladí nebo kdekoliv v Rusku, Až to udělají, tak bude mít RUsko dobrý důvod zaútočit...

V. Pokorný 23.4.2021 11:44

Blafy autora článku, pana Jocha. Rusko nás Čechy asi nepotřebuje a my jako slouhové a lokajové tzv. demokratického Západu, a hlavně USA, taky tak jednáme i tak na nás asi svět pohlíží. Fuj.

B. Tattarelli 23.4.2021 12:43

Myslim ze sluhami Ruska sme viac-menej museli byt od roku 1945 az do roku 1990.....do roku 1992 sme sluhami neboli a po roku 1992 mnohi radi sluhami boli, aj ked nemuseli. Myslim ze ten zbytok je len vas vyplod...

V. Pokorný 23.4.2021 13:15

Zdravím. O jakém zbytku uvažujete? Jinak. Slouhy jsme byli, jako Československo jen do roku 92? Promiňte, ale jste úplně, podle mne, mimo. Slouhy jsme právě po tom rozdělení, tedy teď už jako ČR, od 92 a po začlenění do EU a NATO víc než kdy v minulosti. Mějte se.

B. Tattarelli 23.4.2021 13:52

Tak ono je to o uhle pohladu.

Pisal som ze do roku 90, kedy odlposledny okupant.....CSFR chrbat velmi neohybala. Ta zanikla v roku 1992. Pokial mate pocit ze CSSR bola etalonom slobody , nezavislosti a blahobytu, tak je skoda ze niekde paralelne nezostala zachovana, aby sta sa tam mohol vratit. Evidentne si to zasluzite...

V. Čermák 23.4.2021 13:18

Souhlasím s tím, že do roku 90 jsme byli Ruskými slouhy. Po roce 90 jsme slouhy Americkými...;-D

P. Milan 23.4.2021 13:26

To se tedy těm Američanům divím, že slouhu vašich kvalit nevyhodí (dtto kvalit slouhy Pokorného).

B. Tattarelli 23.4.2021 13:55

Vazne? :-)) Uveddte nejaky konkretny priklad kedy a cim, nas Amerika zotrocila...nech sa zasmejeme takto pred vikendom.

J. Durda 23.4.2021 16:28

Mno, tak že by si nás Rusové zrovna zotročili, to asi ne. To byl jiný národ, který měl v programu Čechy přímo eliminovat.

Ano, Rusové nás okupovali, protože Československo bylo při dělení poválečné Evropy přiřčeno Sovětům, a ještě jsme si to pojistili při volbách v roce 1946.

A taky je fakt, že se teď až nekriticky přikláníme k Západu se vším všudy, bez ohledu na to, že se servilností k nim nemáme tak jednoznačně pozitivní zkušenosti.

J. Farda 23.4.2021 14:08

Takže jsme vlastně těmi slouhy permanentně, ale na rozdíl od Vás, který to RVHP/Varšavskopaktové alespoň přizná, slouhovi a lokaji Pokornému se po něm krutě stýská, protože jako slouha a lokaj postrádá novou půlnoční internacionální pomoc od přítele nejvěrnějšího! :-(

V. Kolman 23.4.2021 18:05

Máte pane Čermáku recht, také jsem si toho všiml. Plakáty, visící všude možně i nemožné tam visí nadále, ale text se změnil na:

" SE SPOJENÝMI STÁTY NA VĚČNÉ ČASY A NIKDY JINAK!!!"

Jasný to důkaz slouhovství;-D;-D;-D;-D;-D

J. Farda 23.4.2021 22:42

Milý gospodine/tovaryšči Kolmane, píšete to díky zvyku svého slouhovství rudé knížce špatně - dlja Vas i Vašich druzjej navsjeda platilo heslo SE SOVĚTSKÝM ČASEM NA VĚCNÉ ČASY vláčené při každé příležitosti rudoproletářské věrchušky, leč jste nějak, rozmazlen - a možná i díky charakterové vadě - a zkorumpovaný kapitalistickým pozlátkem dovolených na Seychelech či v Dominikaně nepostřehl, že se, zaplaťpámbu, časy konečně změnily! Tenkrát se kvákat taková hesla v existenčních, nejen prvomájových, pochodech musely - Vy, nemenklaturní kádr, jste ovšem na tribuně musel jemn mávat - muselo se, to ano, ale dnes se už jen může, ale to krupnyj komunist, navsjegda loajalnyj internacionalist otměčen rossijskim bolševismizmom, nikdy nepochňápí! Zdochnu i já, ale konečně zdochnete i Vy, zdejší otročtí slouhové bolševického moru! ;-)

V. Kolman 23.4.2021 23:40

Chápu vaše rozhořčení pane Fardo! Bohužel jste nepochopil ironii na předchozí příspěvky jiných diskutérů.:-)