9.5.2024 | Svátek má Ctibor


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Smutný konec Arménů v Karabachu

Šlo o jediné rozhodnutí, které dalo šanci Arménům přežít. Bohužel arménská vláda se do poslední chvíle tvářila, že situaci zvládá, a bohužel to nebyla pravda a arménská armáda těžce prohrávala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 28.11.2020 22:20

Nezaujatý člověk neexistuje, nezaujatý člověk nemá názor. Já píši ovšem pravdivá fakta ohledně sporu Židů a palestinských Arabů o Zemi izraelskou. Jeho okolnosti, dějiny Izraele, sionismu, nenávisti neomarxistů k Izraeli.

Nynější kauza Arménie/Azerbajdžán je jiná kapitola. Ale jak jsem psala panu Bubeníčkovi, Izrael není Božím královstvím, je to také stát chybující, to však můj postoj nikdy nezmění. Mně také štve postoj naši země České republiky v OSN, která ruku v ruce s EU, Ruskem, muslimskými státy hlasují proti Izraeli, nebo když pamatuji Paroubkovu politiku, no.......bez komentáře a budu kvůli tomu nenávidět naši zemi.

H. Lukešová 28.11.2020 22:26

Na konci věty patří otazník. ?

Odpověď zcela jistě ne...

V. Petr 28.11.2020 19:25

Azerové JSOU Turci!

H. Lukešová 28.11.2020 19:32

Nejsou spíše Azerové turkickým národem než přímo Turky?

S. Ševeček 28.11.2020 20:27

Israel má jen svoje zájmy a těm podřizuje všechno. Tak to má být všude, pokud jsou občané patrioty.

/a co My ?

J. Poláček 28.11.2020 21:37

Myslím si že bychom měli dělat to samé ! Akorát jsi nejsem jist jestli vůbec víme jaké máme zájmy / jaké bychom chtěli mít zájmy / jaké zájmy bychom měli chtít mít abychom ....... :-) Ale to je už na hoooodně dlouhou povídku na konci které je soubor naších národních kvalit i mindráků.

Paní Lukešová i mě Izrael sklamal, tajně jsem doufal že to není pravda. Ale až se člověk uklidní tak pochopí že to co se odehrálo v Karabachu není definitivní. Izraelci asi za slušnou marži poladili svoje bezpilotní technologie, které brzo použijou proti Hizballáhu v Libanonu a Sýrii a tam to bude i v našem zájmu. V našem zájmu už moc nebude až si tyto technologie vypůjčí strýček Erdogan od strýčka Alijeva a pak je přelakované použije v Řecku ? Arménii ? Lýbii ? Sýrii ? Izraeli ? jojo i tam by mohli, to by byla přímo epochální ironie, něco jako když pukla zeď chrámu co jeden židovský král dodýchal. Stojíme na prahu nového globálního konfliktu jehož předehra již běží. V 1.sv to byl kulomet, ve 2. sv to bylo letectvo a v té nadcházejí to bude umělá inteligence co totálné překope mapu bojiště.

H. Lukešová 28.11.2020 22:35

No jo no, i mě některé státy také zklamaly a nebudu mít kvůli tomu špatný spánek. Izraelci nejsou morální bezchybní nadlidé, tak jak jimi nejsou ostatní národy, to však můj postoj nikdy nezmění. Co taková EU? Uskupení, které podporuje palestinské teroristy, vraždy Izraelců, afroasijskou migraci do Evropy..., nebo Rusko se také s ničím nemaže, proč máte na Izrael vyšší nároky než na jiné státy?

P. Pavel 29.11.2020 0:08

Žvaníte z cesty. Izrael, nebyl a není spojencem ani jedné z obou zainteresovaných zemí. Ani na Arménii ani na Azerbajdžán nebylo uvaleno zbrojní embargo. Ergo, Izrael si může dodávat zbraně komu chce. Ostudně se v této kauze zachoval arménský spojenec, tedy rusácko, které nejen že nezasáhlo ve prospěch svého arménského spojence ale dokonce za zády tohoto svého spojence dodávalo azerům zbraně. Kydat špínu na Izrael za toto ostudné rusácké selhání může jen naprostý vylízanec.

T. Bubeníček 29.11.2020 0:10

Melete nesmysly a absolutně jste nepochopil o co tady jde. Dál se k tomu nebudu vyjadřovat, s blbama se nebavím.

P. Pavel 29.11.2020 0:24

Tak to byste se měl vyhýbat vlastní famílii a pohledu do zrcadla. Fakta vám nejdou pod čumák. Realita je taková, že Izrael si může dodávat zbraně komu chce, na Kavkaze nemá žádné závazky. Na rozdíl od rusácka, které má spojeneckou smlouvu s Arménií a závazek vojenské pomoci. Přesto se na Arménii, když jí bylo nejhůř vykašlalo a dokonce dodávalo zbraně nepříteli svého spojence. https://zahranicni.ihned.cz/c1-65193760-azerbajdzan-nezvlada-splacet-moskve-dluh-za-zbrane-kvuli-padu-cen-ropy-ceka-technika-v-pristavech

Ovšem rusáci v tom mají tradici. Stejně ostudné až svinské chování sovětské rusácko předvedlo v druhé polovině 30. let. Za zády svého československého spojence lez stalin hitlerovi soustavně do prdeIe. A když došlo k mnichovské krizi seděl na prdeIi a předstíral, že se nic neděje.

T. Bubeníček 29.11.2020 0:30

Ale ne, díky já jsem v pohodě, neprojektujte do mne své vlasntí problémy. Ano, může si prodávat zbraně komu chce. Ale zaplatí za to ztrátou sympatií.

Mnichovskou krizí nazýváte zradu Francie a Anglie? Zrovna tohle bych nevytahoval, protože tehdejší sověti jako jediní nabízeli pomoc. I když by to bylo prašť jako uhoď, možná by bylo ještě hůře.

Koukám, že s fakty máte problém hlavně vy

P. Pavel 29.11.2020 0:41

Píšu, co z vás přímo čiší. ANo, bIbci vašeho ražení bývají v pohodě. Ztrátu sympatií utrpělo tak akorát rusácko. Dodavatelé zbraní, které žádné smluvní závazky na Kavkaze nemají jako Izrael a Česká republika, tento problém nemaj.

Další srandovní fantasmagorie a vylhaná komoušská propaganda o "rusácké pomoci". Co se týče faktů, smlouvu jsme neměli s Francií a Anglií ale s Francií a sovětským rusáckem Žádná Anglie nás tedy nezradila.

D. Polanský 28.11.2020 14:24

Pokud jde o lidovce, tak klasický lidovec vám zasadí ránu do zad, kdy to vůbec nečekáte, a když se otočíte, zjistíte že se modlí za spásu vaší duše. Té jeho v žádném případě, ta je OK.

D. Polanský 28.11.2020 14:20

Jak se zdá, hlavním kritériem dneška není levičák, nebo pravičák, demokrat, či nedemokrat, ale křesťan, nebo sekularista. Bohužel Arménům se vymstil zaslepený atak z nedávné minulosti. Opravdový křesťan nevyhání lidi z území, kde bydlí.

V. Pavelka 28.11.2020 14:10

Tam je to daleko pro Neziskovky a aktivisty ,a jsou to jen Křestani o které Brusel nestojí .,EU

D. Polanský 28.11.2020 14:21

Brusel stojí pouze o sekularisty a migranty.

F. Navrátil 28.11.2020 13:26

Nějak zde nezaznělo, že v Arménii proběhla barevná revoluce a nová arménská vláda se rozhodla rozvolnit dosavadní vztahy s Ruskem a uvěřit lákavým slibům EU a NATO. Výsledkem bylo, že Azerbajdžán za pomoci člena NATO Turecka a Izraele zaútočil na Arménii, což by si nedovolil, pokud by hrozil konflikt s Ruskem. Očekávaní západní spojenci se pochopitelně, jak se již stalo tradicí, na Arménii vykašlali.

V. Pavelka 28.11.2020 14:13

Izrael zaůtočil na Armenii!? jste poblblej!

H. Lukešová 28.11.2020 14:25

Izrael nezaútočil na Arménii, ano dodal zbraně Ázerbajdžánu, což uznávám, že je krok kontroversní, ale důvody izraelského počínání byly v diskusi vícekrát popsány. Stát Izrael nemůže zachraňovat všechny, má povinnost zachránit Židy. Křesťanské Armény by měli zachránit křesťanští Rusové a křesťanští Evropané, jenže země EU již pravděpodobně nejsou křesťanské, ale neomarxistické.

V. Církva 28.11.2020 15:05

Důvody podpory Azerů Izraelem jsem nestudoval. Snad tedy potřebuje Izrael Azerbajdžán proti Iránu?

Izrael nemusel podporovat Armény, ale neměl podporovat Azerbajdžán. Bohužel proč to udělal by jste měla sobě a nám vysvětlit. Já je nechápu.

P. Milan 28.11.2020 15:18

Neměl, ale mnohé jsou složitosti mezinárodních vztahů.

Jediný, kdo se na Armény vys ... vykakal, bylo a je Rusko. Nikdo jiný jim nic nesliboval.

H. Lukešová 28.11.2020 16:10

1) Azerbajdžán dodává Izraeli 40% ropy

2) Arménie je spojencem Íránu, ano, potřebuje ho proti Íránu. To jsou vážné důvody.

H. Lukešová 28.11.2020 16:22

Tak co má Izrael dělat? Izraelský postoj je, že kdokoliv podporuje Írán, je povinností Izraele podpořit toho druhého. Házet zločiny muslimů na Izrael (Židy) není spravedlivé. Křesťanské Rusko nepomohlo, křesťanské nyní neomarxistické země Arménům nepomohly.

T. Bubeníček 28.11.2020 15:47

Velmi velmi to zlehčujete. Izrael dodal zbraně, které tu válku rozhodly. Veškerá krev, všechny zbořené kostely, vyhnaní lidé, válečné zločiny azerů, jdou na jeho vrub. Jen si přečtěte na Echo24 jak tam arménský voják popisuje, jak azerové, pomocí izraelských dronů, likvidovali muniční sklady na linii. Nebo si to pusťte, těch videí je na netu moc.

T. Bubeníček 28.11.2020 16:03

Mimochodem, kdyby se tímto pravidlem řídily ostatní státy ve světě v minulosti, tak žádný Izrael dneska neexistuje. A také je rozdíl někoho zachraňovat a rozdíl je, podílet se rozhodující měrou na jeho zničení a to kvůli zdrojům (prachům).

H. Lukešová 28.11.2020 16:16

Většina zemí na Izrael kašle, podporuje svými penězi palestinské teroristy, za smrt Izraelců můžou evropské země, které platí palestinským Arabům tučné sociální dávky, bez které by ten korupční moloch zvaný Palestinská samospráva dávno padla.

Používáte dvojí metr, protože zradu Ruska a EU odsuzujete daleko méně než počínání Izraele a to je nespravedlivé.

T. Bubeníček 28.11.2020 16:21

Ale vůbec ne, žádný dvojí metr. Kolik dronů dodala Azerům EU nebo Rusko? Kolik Izrael? Rusko na tom akorát vydělalo a to je mimochodem také důsledek činnosti Izraele v této válce, teď už tam zůstanou na věky.

Ano, evropské země se chovají k Izraeli křivě a vždycky mě to strašně štvalo. Naposledy kecy o tom, že Jeruzalém nemá s židy co do činění - to jsem nevěřil vlastním očím. A neustálé rezoluce proti Izraeli mne vždycky také pěkně štvaly. Ale teď už mi to asi bude tak nějak jedno.

H. Lukešová 28.11.2020 16:26

No tak to je mi líto, ale co se dá dělat. Vy jste o něčem přesvědčen a nevidíte i jiné argumenty, ale spojenectví Arménů s Íránem se také nedá okecat.

T. Bubeníček 28.11.2020 16:30

Mimochodem, když už na to narážíte, v čem přesně spočívá spojenectví Arménie s Íránem? Arménie dodává Íránu zbraně, nebo jim dává peníze, poskytuje jim vojáky nebo tak něco? Nebo naopak, Írán byla jediná země, která alespoň trochu a to jen materiálně, pomohla Arménii? Nebo se zeptám jinak, pokud by Arménie tuto pomoc z Íránu nepřijala, zasáhl by Izrael, v této válce, na straně Arménie? Houby s octem co? Pořád je tam ta ropa, pořád jsou tam ty prachy z vývozu zbraní a prostě kšeft je kšeft.

H. Lukešová 28.11.2020 16:33

Ano, kdyby Arménie nepodporovala Írán, Izrael by ho podpořil, to je izraelský postoj. Kohokoliv proti Íránu.