3.7.2022 | Svátek má Radomír


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Šílený národ, tihle Němci

Byl to opravdu mizerný rok, zmatená protikovidová opatření a vysoké náklady (z cizího krev neteče), růst byrokracie a státních platů, stagnantní hospodářství a ke všemu teď energetická politika Zeleného údělu, proti níž se Babišova vláda ani nepokusila vyhranit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 20.1.2022 9:15

Ke kterému státu má ůzemí patřit to určují pouze jeho obyvatelé. Nikdo jiný a nic jiného.

J. Farda 20.1.2022 9:31

Máte recht, tuto verzi sudetští Němci formulovali ve hesle Heim ins Reich a proto si také zřídili Freikorpsy! Podoba s jednáním doněckoluhanských Rusů je čistě náhodná a s příkladem chování a jednání Sudeťáků nemá absolutně nic společného! Máte mé plné plus! ;-)

H. Rybnická 20.1.2022 10:30

A ty tři miliony Sudetských Němců měly 1918 možnost určit, ke kterému státu má jejich území patřit?

A. Renjascu 20.1.2022 10:53

Ty tři miliony Němců včetně mých předků žili na území, které již více než tisíc let bylo součástí českého státu a nikdy nepatřilo Německu. Čili Němci žijící na tomto území si mohli vybrat, zda zůstanou součástí českých zemí a nebo se odstěhují zpět na území Německa, odkud přišli jejich předkové. A to je ten velký rozdíl oproti východní Ukrajině, kde velká část obyvatel byla ruské národnosti, žila na ruském území a pak se administrativním způsobem ocitla v jiné zemi. Dokud byla Ukrajina součástí sovětského svazu, tak to bylo jedno, ale když došlo k rozpadu a západ využil opilce Jelcina k vytvoření tohoto umělého státu, tak to tam začalo vřít. Například Krym ihned od počátku usiloval o referendum, které Ukrajina slíbila, ale nikdy nakonec nepodvolila.

Takže srovnávat situaci na Ukrajině s předválečnou ČSR je obyčejný podvod, protože jde o naprosto odlišné historické souvislosti.

K. Křivan 20.1.2022 12:12

Jste si jist, že Československo bylo logickým následníkem českého státu ? Jiří Poděbradský byl poslední skutečně český král. Po 300 letech Rakouska ? A Horní Uhry (dnešní Slovensko) nikdy nebylo součástí českého státu.

Proč německy mluvící Švýcaři se nechtěli připojit k Německu ?

A. Renjascu 20.1.2022 12:43

České země sice byly nedobrovolně součástí RU, ale stále to byly české země a nikdy se nestaly Rakouskem či Německem. A samozřejmě ČSR byla pokračovatelem Českého státu, čeho jiného by měla být pokračovatelem. To, že se k nám dočasně připojilo národnostně i jazykově příbuzné Slovensko na tom nic nemění.

K. Tomek 20.1.2022 13:23

České země dostaly krále z rodu Habsburků 3x (Rudolf Habsburský po Václavovi 3, na jeden rok - zemřel 1306), Albrecht Habsburský (po Zikmundovi Lucemburském) a nakonec Ferdinand 5. (po Vladislavovi Jagelonském) po dynastických nárocích ale vždy dobrovolně a zvoleni šlechtickým zemským sněmem.

A. Renjascu 20.1.2022 14:15

Neřeším zde legálnost či nelegálnost okupace RU, ale územní celistvost Česká. Jinak s těmi Habsburky to bylo samozřejmě jiné před bílou horou, kdy si panovníka zvolili české stavy dobrovolně a jiné po bílé hoře a násilné rekatolizaci, kdy byla česká šlechta již vycvičená k panáčkování a to nám žel zůstalo dodnes. I když i Ferdinand byl celkem ok...

J. Kočvar 20.1.2022 17:36

Středověký český stát byl Československem zrušen, dvě různé historické země Morava a Slezsko spojeny v jednu. V českých zemích si Češi nárokovali historické hranice, na východě ale historické hranice Uher ignorovali a zabrali území, která k nám tisíc let nepatřila, i s etnicky čistě maďarskými oblastmi. To bylo pokrytecké a nelogické a v roce 1938 jsme zažili to samé v Mnichově.

V. Novak 21.1.2022 0:08

Království české a Markrabství moravské nikdy nepřestaly existovat, vládce habsburského soustátí byl vždy také král český a markrabí moravský. Mnozí nekorunovaní - ale titul užívali.

Slovensko naopak nikdy neexistovalo, byl to jen Felvidék království maďarského, takže vzniklo a bylo připojeno uměle, protože tehdy Slováci chtěli - a pak si to rozmysleli, čert je vem.

P. Brich 20.1.2022 15:51

Tak to nebylo jejich území, nýbrž území koruny české, Frau Rybnitzek!!

K. Křivan 20.1.2022 19:15

Území je těch, kteří tam po staletí žijí a budují ho, a ne nějakého krále z dalekého sídelního mésta.

J. Jurax 20.1.2022 23:48

Ve středověku ani ne. Země patřila panovníkovi, jenž ji udílel v léno. Zjednodušeno.

Konečně ani dnes to neplatí, viz třeba Katalánsko.

A. Renjascu 20.1.2022 9:21

Rozdíl je v tom, že vlastní území Česka je po tisíc let v podstatě neměnné, zatímco Ukrajina nikdy nebyla samostatná, název znamená pohraničí či hraniční země, Kyjev je počátek ruské a nikoliv ukrajinské státnosti a velká část Ukrajiny ještě nedávno patřila úplně jiným zemím (Československo, Polsko, Maďarsko, Besarabie, Rusko...). Tyto části jsou často také vzájemně nekompatibilní a třeba zrovna východní Ukrajina byla ještě nedávno Rusko a k Ukrajině byla připojena administrativním způsobem v rámci Sojuzu. Ta země je z větší míry umělý konstrukt a to je ten rozdíl oproti ČR.

J. Farda 20.1.2022 9:40

"Ta země je z větší míry umělý konstrukt... " Přesně tohle o Československu, jako o produktu Wesaileského míru, vyřvával Hitler a přesně takhle mluvili Chamberlainové a Daladierové před a v Mnichově. P.S. Kijevská Rus, vážený pane historiku, s Rusy a jejich tehdejšími knížectvími kolaborujícími se Zlatou Ordou, v dnešním slova smyslu nic společného, pouze si historické dědictví Kijevské Rusi přivlastnili ... jste vážně historik par excelance, gratulíruji! ;-) https://cs.wikipedia.org/wiki/Zlat%C3%A1_horda

V. Novak 20.1.2022 10:08

Země koruny české nebyl žádný umělý konstrukt - umělý konstrukt bylo Československo - a taky podle toho dopadlo. Rovnou dvakrát...

Pokud Ukrajina dopadne podobně, tedy rozpadne se v leninsko-stalinských švech (stejně v nich praská), nebude to nic proti ničemu. Stejně je zvláštní, jak se Kyjevští snaží "odbolševizovat" a "odkomunizovat" Ukrajinu - a toho hlavního výsledku bolševismu na Ukrajině se drží jak enóno košile.

Ostatně týká se to všech rusofobů vašeho druhu, kteří mlátí hubou proti komunismu - ale stalinské uspořádání je pro ně Slovo Boží. V Gruzii, v Podněstří, na Ukrajině,...

J. Farda 20.1.2022 10:39

Takže jestli Vám pane Novaku rozumím dobře, tak když byla hitlerovskými Němci ČSR - vždyť to byl jen takový Versailleský zmetek - zlikvidována vlastně oprávněně, není žádný problém s budoucí likvidací současné Ukrajiny, ze které si sousedi pod patronací Ruska také urvou podíl, stejně jako nebyl problém okousání umírající ČSR Poláky na Těšínsku, Maďary na jihu a východě Slovenska, vč. Podkarpatské Rusi, problém. Tomu se říká pragmatismus dynamiky dějin ... ;-)

A. Renjascu 20.1.2022 10:43

České země mají již více než tisíc let stále stejné území, což je něco co Ukrajině naprosto chybí. S velkou částí Ukrajiny je to stejné, jako kdyby k nam teď připojili kus Tyrolska a my se tvářili, že je to Česko.

J. Farda 20.1.2022 11:30

V duchu dialektického materialismu ohýbáte pojmy - já mluvím o Versailleském zmetku ergo, Vašimi slovy, o umělém konstruktu, jak Dolf Schickelgruber a appeasementi nazývali Československu, a Vy vytrvale mluvíte o historických zemích Koruny české - trochu mi - líbějí excelencí vodpustit - ještě z dějin mé vlasti v hlavě zůstalo! Holínky nebo hodinky si tu natahujete Vy! :-)

A. Renjascu 20.1.2022 12:59

Pojmy neohýbam já, ale vy, protože michate hrušky s jabkama a srovnavate dva státy s historicky odlišným pozadím. Němcko nemělo problém s ČSR kvůli připojenému Slovensku, ale mělo "problém" s územím, kde se v ČSR nacházeli Němci (po krátké době pak měli problém s celou ČSR, kterou schramstli) a chtěli toto území připojit k Německu kvůli národnostnímu složení, ačkoliv toto území nikdy v historii Německu nenáleželo. To je ten rozdíl s Ukrajinou, kde jsou nejen ohromné oblasti obývané jiným etnikem, ale navíc toto etnikům nikdy předtím Ukrajině nenáleželo.

J. Farda 20.1.2022 17:49

Asi se shodneme v tom, že české království mělo alespoň do třicetileté války (obě Lužice) a dalších prušáckých (Slezsko, Kladsko), nezpochybnitelné hranice, ovšem z hlediska tapecíra Dolfa bylo Československo, co "Versailleský zmetek", jako takové umělý konstrukt. A nejsem si jist, že rozpad Sojuzu Bělověžskou dohodou byl výsledkem podvratné činnosti Západu více než konečného chcípnutí neživotaschopné bolševické sojuzné kobyly. Nové hranice Společenství nezávislých států kopírovaly administrativní hranice Sojuzu, takže z tohoto hlediska jsou vlastně všechny umělým konstruktem. Snad už si konečně rozumíme ... :-)

J. Farda 20.1.2022 20:09

Mno, nevšiml jsem si těch více než tisíc let stejného území - a co obě Lužice, Slezsko a Kladsko? :-)

V. Novak 21.1.2022 0:13

To mi nerozumíte dobře - a jsem si jist, že úmyslně.

Já jsem své argumenty přednesl - a dokud nebudete schopen je pochopit, nemá cenu s vámi diskutovat.

A. Renjascu 20.1.2022 10:32

Kyjevská Rus je počátkem ruské a nikoliv ukrajinské státnosti, to byste za ta léta mohli vědět.

https://www.ucseonline.cz/skola/zakladni-skola/skolni-zapisky/dejepis/kyjevska-rus-vznik-a-rozmach/

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Rurikovci

A. Renjascu 20.1.2022 10:39

A tady máte mapu, jak se Ukrajina postupně umělým způsobem zvětšovala. V podstatě celé oblasti východní, části západní a jižní Ukrajiny ještě nedávno byly součástí zcela jiných zemí. Sovětští vládcové v rámci Sojuzu bez ptaní lidu od stolu příklepli velké části území Ukrajině a o podkarpatské Rusi či částech Polska a Maďarska netřeba ani psát. Zajděte si na Podkarpatskou Rus a zeptejte se tamních starousedlíků, kde by byli raději a uvidíte hned...

http://m.avatar07.webnode.cz/news/hranice-ukrajiny/

J. Kočvar 20.1.2022 17:33

Ta mapa lže - ruský car Ukrajincům nedal v roce 1654 žádná území. Ukrajinští kozáci dali v roce 1654 ruskému caru ukrajinská území na východ od Dněpru, která dřív patřila k Polsku, než odtamtud vzbouření Ukrajinci Poláky vyhnali.

P. Brich 20.1.2022 15:57

Německo je umělý konstrukt, který vznikl v roce 1871 ve Versailles!!

S. Rádl 20.1.2022 10:38

Jenže jeho soukmenovci se mohli učit ve školách v rodném jazyce. To už je na Ukrajině zakázané.

J. Kočvar 20.1.2022 2:32

Za prusko-francouzské války Němci nic šíleného neprovedli, jen se sjednotili, aby je Francouzi už nikdy nemohli přepadnout, jak bylo po staletí jejich zvykem.

J. Novák 20.1.2022 1:59

Celý svět je dějištěm války.

Toto je válka jako žádná jiná, protože neexistuje žádná formální deklarace, žádný deklarovaný konflikt a žádné

soupeřící armády. Vlády vedou tichou a skrytou válku proti vlastním lidem , a vážní muži, kteří je řídí, rozhodli, že máme-li přežít jako druh, nikomu na zemi již nemůže

být dovoleno zemřít přirozenou smrtí, ale musí zemřít na základě vládního nařízení. Zbraně hromadného ničení,

které se rozhodli použít v této válce proti našemu světu, jsou manipulace znalostí našimi lékařskými a vědeckými vůdci , zneužívání důvěry našimi duchovními a intelektuálními vůdci; a zneužití moci našimi politickými, vojenskými a

ekonomickými vůdci.