2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

ŘECKO: Ahoj daně, ahoj daně

Antický Plútos, bůh bohatství, měl těžkou úlohu. Jako slepý a špinavý bezdomovec nebyl vítán. A když už přinesl do nějaké domácnosti bohatství, hostitel ho raději zapřel. Obával se totiž, že se o majetek bude muset dělit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 24.12.2012 13:05

To všechno přece ale EU "vědělo".

Po staletí neměli Řekové stát, s nímž by se vnitřně ztotožňovali. V osmanském područí se pro ně stalo věcí cti (Turkům) daně neplatit. Po úspěšném povstání nebylo jejich zdevastované, elit zbavené hospodářství schopné existence, bylo trvale podporované (V.B.), spadalo pod různé vlivy (i německé).

Vztah ke státu (k daním) se předává s "mateřským mlékem" a jeho proměny probíhají celé generace. To všechno ale EU-byrokracie dobře věděla. Je to její neodpustitelná vina, že Řeky požadovaný vstup do Euro-zóny nespojila s požadavkem jeho "transformace" (jenomže tu by potřebovala celá EU).

Řecký příběh by proto měl být chápán jako nezvratný důkaz neštěstí, jakým se pro jakkoli skvělý a úspěšný národ stává ztráta jeho suverenity. Vzhledem ke stále pravděpodobnější možnosti ovládnutí EU kulturou muslimskou je poučení z řeckého osudu nesmírně důležité. Podobné kořeny mají přece problémy celého Balkánu.

I vysvětlení toho, proč ani Italové se nenaučili loajalitě se svým státem a pramálo milují např. Němce, Francouze a Španěly je důsledkem jejich dlouhého, mezi ně roztříštěného područí.

Neměli bychom zapomínat, že ani nám se nedostalo oněch Masarykem (minimálně) požadovaných 50 let svobody.

B. Jelínek 23.12.2012 13:47

Nechápu

Od kdy jsou daně "DOBROVOLNÁ" platba?  Nazývejme věci konečně pravým jménem - je to krádež, výpalné!  Ten kdo je vybírá je zločinec, pak také není rozdíl mezi mafií a vládou.  Nejhůře jsou na tom všichni zaměstnanci (mezi které státní úředníky nepočítám) , těch se ani nikdo neptá. Zaměstnavatelé provádí daňovou optimalizaci a platba je pak pouze věcí sporu s úřady.

Takže když nechtějí platit Řekové, nebo kdokoliv jiný daně resp. tak vysoké ( výše překročí určitou mez, která je velmi individuální) dělají jen dobře a postupují naprosto logicky a já jim to plně schvaluji! Neplaťte zlodějům! To jen zloděj křičí chyťte zloděje!

J. Boleslav 23.12.2012 13:20

Re: Nejsou holt všichni

Taky jsem někde četl, že Řekové tvrdí - když si nás hloupí Frankové (tj. všechny státy na severozápad od nich) koupili, tak jen ať platí.

J. Boleslav 23.12.2012 13:18

Nedávno proběhlo v mediích

že se v Řecku chystá další demonstrace proti propuštění 150000 státních úředníků. To je zhruba jejich celkový počet u nás. Kolik jich tedy vlastně celkem mají?

J. Boleslav 23.12.2012 13:16

Re: No, kdo by se jim divil?

...různé...

J. Boleslav 23.12.2012 13:16

Re: No, kdo by se jim divil?

Se státními dluhy je to růzé. Někde se platí, jinde ne. Pokud jsou ovšem v takovém rozsahu jako v Řecku, je jejich splácení jistě iluzorní. Nejlepší je prostě všechno několikanásobně prožrat a navíc falšovat statistiky. Pak jste z obliga.

J. Urban 23.12.2012 0:04

No, kdo by se jim divil?

Půjčíme jim. A státní dluhy se - dnes už nejen podle Paroubka (ve své době sklidil dokonce posměch!) - přece neplatí.

J. Vydra 22.12.2012 19:31

Právo vyhodit někoho z EU

V případě Řecka by bylo dobrý zavést možnost vyrazit někoho z EU. Jenže oni jsou to mstivý parchanti, dělali by potíže i pak. JÓ CIVILIZACE...

J. Vyhnalík 22.12.2012 13:27

Re: Nejsou holt všichni

Vzpomínám na svou první dovolenou v Řecku před cca 15 lety. Průvodce při návštěvě památek nám dělal Řek, který strávil mládí v Československu, takž ještě uměl slušně česky. Byl to přesvědčený komunista a vysvětloval nám, že v Československu nebyl žádný socialismus, že lepší socialismus je v Řecku.

Každý mladý má s dovršením 18 let nárok na byt s dotovaným nájemným, do důchodu se chodí brzo a dá se z něho žít atd.

Okolo jsme viděli samé domy s trčícími armovacími dráty. To nám vysvětlil tak, že daň z nemovitostí se platí až ve chvíli jejího dokončení, ale i nedokončeném domě se smí bydlet, nebo ho využívat jako penzion nebo hotel.

Logicky jsem se ptal, kdo tedy ten socialismus platí, když nikdo neplatí daně.

No přeci EU, zněla odpověď. A to bylo ještě před zavedením eura a vstupem Řecka do eurozóny.

V. Němec 22.12.2012 10:43

Platby

státu jen skutečné služby, jinak ať se státní úředníci živí jen na tom co skutečně od nich někdo požaduje, ale bez nemravného zákonnédo nařízení.

J. Schwarz 22.12.2012 8:10

Nejsou holt všichni

Švédové, kteří budou s radostí platit třeba i 110% ní daně, hlavně že se o ně "stát" postará. Řekové by udělali líp kdyby se na stát vykašlali a nic po něm nechtěli. V jejich případě je totiž jenom nástrojem organizovaného lupičtství, kdy se každý snaží nebýt pokud možno okraden / neplatit daně / a zároveň ty druhé co nejvíc pumpnout / vymáhat na státu služby a dotace /. Řecko má pech v tom, že ty dluhy už nasekali. Nejlepším řešením / pro Řeky / by byl státní krach a následný restart, už podle liberálnějších pravidel. Vždyť v Řecku, zemi slunce a moře stát skoro nikdo / krom státních zaměstnanců / vlastně nepotřebuje.

L. Písařík 22.12.2012 5:23

To už tady bylo.

Byl jeden Řek a ten řek, že všichni Řekové jsou lháři.......... dál už to znáte.