1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

RAKOUSKO: Kurz si bere zemi zpět

Sebastian Kurz, zázračné dítě rakouské politiky, exceloval. V nedělních předčasných volbách do rakouského parlamentu dovedl lidovce k přesvědčivému vítězství. Jeho strana v nich posbírala 38 procent hlasů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Tichý 2.10.2019 6:56

Tak nejak.

A. Alda 2.10.2019 9:03

Souhlas.

Dnes technika přímou demokracii umožňuje i na úrovni států, zatímco dříve to šlo jen na úrovni obcí či městských států a to ještě s velkým omezením volebního práva.

Je-li přímá demokracie technicky zvládnutelná, je zločinné ji nezavést, neboť jak psáno v naší Ústavě, veškerá moc pochází z lidu.

P. Grigar 2.10.2019 10:47

..ústava je smlouva mezi státem a občany. A jak už se stalo nedobrým zvykem, je důležité číst i ta malá, velmi důležitá písmenka v dodatcích , byť nekodifikovaných. Ve vztahu k naší ústavě jsou takové dodatky označovány a vykládány jako "ústavní zvyklosti"(sic!). Veškerá moc pochází z lidu, to ano, ale ten ji však po skončení svých dvou dnů slávy(volby..) deleguje na zastupitele. A ti potom až do dalších "dnů slávy " rozhodují o tom, co je lidu třeba a co rozhodně neéééé!!

"O tom, co je krásné, rozhodujeme my, strana.." kpt.Ořech, politruk.

Tak nějak se toho zas až tak moc nezměnilo.

J. Pokoutný 2.10.2019 13:43

Ovšem jen do chvíle, než by se zvýšil počet "šariatských" stran. K čemuž, obávám se, dojde vcelku brzy.

V. Chrastina 2.10.2019 14:33

Mluvíte mi z duše, pane Kolare. Jsem také pro referendum o kardinálních otázkách státu. Prostý lid není nesvprávný, jak tvrdí mnozí politici. Tož tak!!

J. Krynický 2.10.2019 1:35

Ten blábol o suterénu jste si odpustit nemohl, že?

R. Langer 2.10.2019 5:48

Ano, je zvláštní, že Kurz dosáhl vítězství hlavně díky aplikací hesel "suterenních" politiků.

J. Nevrkla 2.10.2019 9:06

Souhlasím, tímhle onalepkovanim se u mě autor shodil.