Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PRÁVO: Trest smrti za chybnou sexuální orientaci a lidská práva

Původně jsem svůj první blogový příspěvek v roce 2014 chtěl pojmout v poněkud odlehčenějším duchu, abychom si všichni mohli trochu odpočinout od náročnosti "velkých svátků" a oslav, tíhy období stvořeného pro bilancování a závažnosti našich předsevzetí do budoucna, ovšem nakonec se mi to nepodařilo.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

17. 2. 2014 20:28
vše rozsoudí až čas

Jen budoucnost ukáže, zda  je životaschopnější  Západní kultura se všemi  svými sociálními experimenty nebo kultury založené na tradičních hodnotách.

Každopádně vnucován našich "norem" Rusku je  hloupé, krátkozraké  a  škodlivé.

Vždyť vůbec nevíme,  do čeho vyústí naše vlastní sociální experimentování, natož abychom dokázali předpovědět, čím to může skončit  v Rusku.

Popravdě, Rusové si  užili dost experimentů již ve  20. století.

0 0
možnosti
BR

16. 2. 2014 13:30
Opravdu to není totéž!

Porovnávat v článku popsaný útok na svobodu náboženské víry a na právo podnikání (vlastnictví) se zákazem mravní vývoj mládeže ohrožujících veřejných exhibic vlastní sexuality je opravdu silná káva. K veřejnému boji o svá práva se už šikují i pedofilové a zoofilové (jejichž šance jsou ale zatím malé, protože zvířátkům se přece ubližovat nesmí).

Kněží jsou už souzeni za pouhé kázání podle bible. Zná někdo případ, že by za veřejné čtení nenávistných, k ukrutnostem navádějícím částí koránu byl někdo v EU souzen? Existují ale (např. v V.B. a Německu) případy soudního schválení jednání podle práva šaría pro muslimy!!!

0 0
možnosti
ZK

14. 2. 2014 19:02
Nejvíc mě zaujalo,

že si ti dva hoši vybrali zrovínka hotel, který již podle předběžných informací je veden lidmi silně nábožensky založenými, a kde tedy mohli očekávat problém. Určitě to není jediný hotel v té oblasti. Soudný člověk by v takové situaci volil jiný hotel, kde je každému úplně jedno, kdo s kým v jaké posteli spí, hlavně když zaplatí.

Pokud by ovšem nechtěl cíleně provokovat a zviditelňovat se.

0 0
možnosti
JK

14. 2. 2014 20:10
Přesně !

Ale ta vlastnická práva mě taky zajímají.

0 0
možnosti
ES

E. Sevrát

14. 2. 2014 15:13
Deviant je deviant, není žádoucí

ho internovat či přímo vřaždit. Je to nemocný člověk, a k nemocným lidem je třeba být ohleduplný, nikdo za svojí nemoc nemůže.Ale, zase  není žádný důvod dávat deviantům slovo v mediích apod. a nechat je ovlivňovat naše děti. Tleskám Vladimíru, Vladimíričovi - to je dobrá cesta hodná následování.

0 0
možnosti
MP

14. 2. 2014 17:54
Re: Deviant je deviant, není žádoucí

Hitler tepluchy také neměl rád, zatleskejte mu.

0 0
možnosti
JK

14. 2. 2014 14:58
Vy ste teda "demokrat"

Pomerne známy prípad popisujete veľmi presne, dokonca uvádzate aj to, že hotelierský pár nerozlišoval medzi pármi homosexuálnymi a heterosexuálnymi. Čo ma však šokovalo, je váš záver "a s rozhodnutím sporu v Anglii nelze než souhlasit".

Vychádzate z toho, že zákon je NAD svedomím či výhradou vo svedomí a NAD morálkou spoločnosti. Ako povedal ktorýsi "osvietený" filozof, morálne je to, čo zákonom schváli väčšina.

Potom ale podľa tejto logiky boli morálne aj protižidovské zákony v Nemecku. Veď aj tam sa rozhodli väčšinou v Ríšskom sneme. A veľká väčšina Nemcov s nimi súhlasila. Morálne a úplne v poriadku boli aj ríšske zákony o eutanázii detí a duševne chorých ľudí. Veď ich schválila a súhlasila s nimi väčšina. Prečo potom za tieto morálne a v podstate normálne zákony Norimberský tribunál udeľoval tresty smrti?

Zákon nie je a nemôže byť najvyššia inštancia. Nad ním sú ešte "vyššie princípy mravnosti". Ale neoliberáli v mene slobody potláčajú tento základný a prirodzený princíp ľudskej civilizácie. Teda to, čím sa ľudia odlišujú od zvierat.

Zaujímavá situácia nastáva, keď v nejakom štáte povolia, napr. od 1. januára adopciu detí homosexuálmi. 31. decembra je to ešte nezákonné a nemorálne, ale na druhý deň je to už zákonné a morálne. Ale morálka sa takto predsa nedá ohýbať!!!

0 0
možnosti
JS

14. 2. 2014 12:49
Tak vy si myslíte,

autore, že vámi zmiňované verdikty britských soudů byly "správné"? Tedy že přísný katolík MUSÍ ve svém hotelu ubytovat párek homosexuálů v pokoji s manželskou postelí a neučiní li tak, bude odsuzován k vysokým pokutám? Pak opravdu nevím, jak se proti agresivitě "lidskoprávních aktivistů" bránit a jestli nesympatizovat s těmi zeměmi, kde je na straně jedné sice trestná "sodomie" , na druhé nikdo nikoho nenutí k všeobjímající "toleranci" a "nediskriminaci".

0 0
možnosti

14. 2. 2014 11:39
Nepochybuji,

že ochránci lidských práv a svobod spustí stejnou silou pokřik

až vrcholní představitelé západní Evropy a USA, kteří "bojkotovali" ZOH v Soči, začnou tanečky okolo Saúdů.

Moc se těší, opravdu moc. Jen mám obavy, že tato představa patří pouze k bláhovým snům.

0 0
možnosti
JD

J. Dvořák 188

14. 2. 2014 11:26
Nevím jak vy, ale já jsem přesvědčen že :

Ti kuřbuřti už měli odkázat do patřičných mezí !

0 0
možnosti
PK

14. 2. 2014 14:27
Re: Nevím jak vy, ale já jsem přesvědčen že :

Koho?

0 0
možnosti
JS

14. 2. 2014 9:54
Je zajímavé,

jak autor (ač pravděpodobně právník) nedovede rozlišit TOLERANCI nějakého chování nebo činů od jejich PROPAGACE. A z kontextu vyplývá, že k pochopení tohoto rozdílu nestačí ani Doc. Dr. iur.  Mag. phil., Ph.D.

0 0
možnosti
PV

14. 2. 2014 9:30
VEŠKERÁ "lidská práva," která

nařizují lidem, jak se chovat ve svém jsou k zblití! Vlastně je to něco, co někomu něco PŘIKAZUJE, a to je špatně i podle pana Janyšky.

Jako vrchol ledovace považuji, že si zubní praxi dovolí provozovat zubař, který je HIV pozitivní a není za toto vědomé ohrožení pacientů postaven ke zdi!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz