5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

POSLANEC: Referenda na Ukrajině byla zfalšovaná

Obyčejná nezákonná fraška, tak se dají hodnotit údajná referenda o připojení některých ukrajinských oblastí k Rusku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kostelanský 5.10.2022 6:42

... , tak volby nebudete falšovat, ale naopak, budete se snažit, aby to výrazné vítězství bylo nezpochybnitelné.

V případě referend na východě Ukrajiny byl výsledek zřejmý předem. Jaký jiný výsledek lze očekávat v oblasti, kde obyvatelé byli státní mocí 8 let šikanování a doslova tam probíhala kulturní genocida ve stylu maďarizace Slovenska v letech 1868 - 1918 (po Rakousko-Uherském vyrovnání)? Tedy žádná ruština v úředním styku, vyučování v ukrajinštině, postupný zákaz rusky mluvících TV a rozhlasových stanic i printových médií. Plus v Luhanské a Doněcké oblasti permanentní ostřelování civilních objektů ve městech, které si vyžádalo 14 000 mrtvých během 8 let. Kdo by v takové situaci hlasoval pro setrvání současného stavu?

Strategie Ukrajiny v posledních letech byla v této oblasti zřejmá a nebylo to nic nového pod sluncem. Obyvatelé buď asimilovat a proměnit v Ukrajince mluvící ukrajinsky nebo je přinutit odstěhovat se do Ruska. A uvolněné místa pak zaplnit Ukrajinci ze západní části země. Takové věci se v Evropě i v minulosti až do poloviny 20.století. Jenže dnes je již 21. století (!) A Evropskou unii, která dokáže udělat obrovskou kauzu kvůli jedinému případu, tohle vůbec nezajímalo. Strčila hlavu do písku a tvářila se, že se nic neděje. Jako nizozemští vojáci během vraždění v Srebrenici.

Tolik k legitimite a falšování voleb. Kdo chce i vidět průběh referend, tomu doporučuji youtube kanál Patricka Lancastera. Ten referenda podrobně monitoroval. Nejzvláštnější na nich bylo to, že nebyli ničím zvláštní. Probíhali úplně stejně jako volby u nás. Komise, hlasovací (dvoujazyčné) lístky, způsob zaškrtávání, plenty a i ta poklidná atmosféra byla stejná. Tamní obyvatelé to vnímali jako svátečnou událost, na kterou netrpělivě čekali 8 let. V reportážích P. Lancastera je např. vidět 63.letý muž, jak pláče dojetím, že se vrací do Ruska. Mimochodem, tahle myšlenka se pořád u lidí opakovala. Referendy se nepřipájejí k Rusku, ale vrací se do něj.

J. Kostelanský 5.10.2022 6:40

Pan Ziegler, jak je jeho "dobrým" zvykem, si plete pojmy a dojmy. Legitimita voleb nebo referenda a jejich zfalšování jsou dvě zcela odlišné věci.

O čem se dá bavit, je legitimita voleb. Je to věc názorů jednotlivých lidí a jednotlivých států. Je jen přirozené, že jednotlivé země mají potíže s uznáním (jakýchkoli) referend o odtržení části nějaké země. Protože si tím splétají bič sami na sebe. Kdyby Srbové uznali toto referendum, tak by víceméně museli uznat také samostatnost Kosova - i když tam vlastně žádné referendum nebylo třeba. Protože USA tak pravily a tak udělaly, a to USA dělají, dobře dělají. A když náhodou dělají něco špatně, tak platí předchozí věta... :-)

Že referenda na východě Ukrajiny podpořilo o 87 až 99 % tamních obyvatel, se může zdát divné jen na první pohled. U referend totiž platí jiná volební matematika jako u voleb. U referend je zpravidla důležitá také volební účast. Aby bylo platné, je nutná účast alespoň 50 % voličů +1. Mám ověřeno, že toto kvorum platilo i pro ta referenda. Když tedy někdo chce referendum podpořit, jde dát hlas "ano". Když ovšem někdo je proti otázce referenda, tak nejlíp udělá, když k urně vůbec nepůjde. Protože tím snižuje počet platných hlasů. Kdyby volit šel a dal hlas pro "ne", tak by spíš - v případě jasné převahy příznivců pro "ano" - nahrál protistraně.

U referend tedy hlasy pro "ne" jsou nejen ty, které zaškrtly "ne", ale do velké míry také hlasy těch lidí, kteří se referenda nezúčastnili. I když mezi nimi může být velké procento lidí, kterých otázka v referendu nezajímala. Ale to zcela určitě nebyl tento případ.

Pokud jde o zfalšování voleb, to má význam jen tehdy, když se očekává velice těsný výsledek - jako tomu bylo např. v presidentských volbách v USA nebo Rakousku (v obou případech vítěz vyhrál na poslední chvíli jenom díky hlasům poštou - tím netvrdím, že ty volby byly zfalšovány). Pokud ovšem očekáváte výrazné vítězství

P. Pospisil 5.10.2022 6:31

Narozdíl od blbě položené otázky je odpověď je logická. Proč hledat konkrétní podvody a nesrovnalosti na něčem, co je špatně z principu?

M. Šejna 5.10.2022 5:10

Samozřejmě, že referenda na Ukrajině byla zfalšovaná.

Jenže podobně zfalšované referendum provedli ukrajinští bolševici v v roce 1945 v Podkarpatsku, takže nic nového.

Srbové jsou Samozřejmě proti, protože narozdíl od Zieglera mají paměť a vědí, jak přišli pod nátlakem agrese NATO o Kosovo.

T. Kohout 5.10.2022 3:48

A ještě tomu bez komunistů. To je ještě horší...

T. Kohout 5.10.2022 3:47

Ukrajinci považovali za "osvoboditele" i Hitlera. Někteří a v určitou limitovanou dobu. Někteří tu limitovanou dobu měli pár měsíců, někteří jí mají dosud. A ty poměry se v průběhu času všestranně proměňují.

I. Širůček 5.10.2022 3:42

Autore, autore, vy nevíte, že v SSSR slovo "nemožné" už dávno vymazali ze slovníku? A Rusko je jen "pokračování SSSR jinými prostředky (jménem).

T. Kohout 5.10.2022 3:41

Fakt je, že hranice se mnohdy posunují (posunovaly) i bez referenda, i státy se dělily bez referenda. To referendum může být "taková nadbytečná ozdůbka". S referendem je to jako s čímkoli jiným. Jedni na něj sázejí, druzí na něj kálejí a třetím je to putna, protože je to jen "třešnička na dortu". Co se Krymu týče, tam je to jasné, převažující Rusové volili Rusko. Co se Donbasu týče, tam je to jiné, protože tam se fest válčí. Naostro.

J. Vintr 5.10.2022 3:36

Podle toho, jak to zřejmě vidí místní, nejsou ta území okupovaná, ale osvobozená...

P. Hatina 5.10.2022 2:30

Jak se to říká, jaký začátek takový konec. Ono totiž na začátku na konkrétní dotaz ". jestli jsou mu známé konkrétní volební podvody.", tak místo konkrétních příkladů a důkazů těch podvodů, všeobecný projev o nelegálnosti ruské okupace těch území. Což je jistě správná logická odpověď. ale má své riziko, že takto neřeší nic, protože a právě pokud ta okupace trvá, tak Rusové si na tom okupovaném území platnost toho výsledku referenda zajistí.

No a když se podíváme na konec toho článku tak tam je citován Sir Alfred Duff Cooper - ve funkci ministra námořnictví v Chamberlainově vládě „Čekal jsem, že dostanu rozkaz k boji." - rovněž tedy "logicky" . Jenže ten rozkaz nepřišel, právě proto že pro tehdejší západní vládní politiky byla, z pohledu jiné logiky, válka s Hitlerem nepřijatelná.

Tudíž, i to je ta současná realita - že Západ sice podporuje Ukrajinu, ekonomicky a dodávkami vojenské výzbroje, ale přímo s ní do války proti Rusku nepůjde. Takže i ta okupovaná území (včetně třeba Krymu??) si Ukrajina bude muset vybojovat zpět sama.

F. Žůrek 5.10.2022 1:52

Pan Vintr to vystihuje dobře.

Příčinou je VELKÁ NENÁVIST.

Nenávist vůči Rusku a vůči Rusům.

TAK SE OVŠEM NEDÁ ŽÍT!!!

Zdař Bůh a s Pánem Bohem!

J. Vintr 5.10.2022 0:30

Opravdu si neumíte představit, že ti lidé nechtějí být součástí státu s nejnižší životní úrovní v Evropě, státu který jim zakazuje jejich rodnou řeč a který je už osm let ostřeluje? A že si nepřeji, aby se tam někdy vrátili mstiví a krutí lidé, kteří v nich vidí zrádce a kolabranty?