5.12.2021 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

POLSKO: Začíná to houstnout

V pondělí 24. července oznámil polský prezident Andrzej Duda, že se rozhodl vetovat dva ze tří zákonů směřujících k reformě soudnictví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 30.7.2017 19:09

Soudružko Šustrová,

k Vaší poslední větě - fackovacím panákem není sbor komisařů brusele,ale začínájí to být země jako ČR, Maďarsko, Polsko. Mimochodem - jest ČR vaše rodná zem???

Třeba se přidají i Rakousy. Až jim tam budou v "evropských" Tyrolích lámat větve v jabloňových sadech černí "neevropští" negramoti z Afriky. Zkráceno.

Jste mimo. Nepleťte si brusele a Evropu! Polsko nemá ve Varšavě zastupujícího bruseleprotektora a má institut voleb. Zkráceno.

Š. Hašek 30.7.2017 18:20

Nezávislost??

Nezávislý jest/byl asi lovec někde na severu Kanady kdys. Nebo sedlák za Masaryka.

Fandím Polsku, Uhrám, nějak to šaškové brusele nezmákli všechny/všechno ......... . My máme volby před sebou. Volby, nikoliv sešlost tří soudců!!! Uvidíme.

Z Rychetského (komunisty antihusákovského) se mi tak nějak dělá zle, už od keců, jak musí president ČR odevzdat samostatnost ČR do ochrany "lisabonskému paskvilu na demokracii".

Zkráceno, zjednodušeno.

F. Navrátil 30.7.2017 8:31

Nezávislost?

Čeští soudci jsou nezávislí. Na právu a zákonech. Poláci se alespoň pokoušejí s podobným svinčíkem něco dělat.

P. Mach 30.7.2017 11:50

Re: Nezávislost?

Pokud si pod pojmem "svinčík" představujete nepohodlné osoby, tak jistě, polští soudci závislí na kaczynském jistě se "svinčíkem" něco udělají.

Š. Hašek 30.7.2017 18:24

Re: Nezávislost?

Nad soudci jsou nezfalšovné volby. Šmytec!

Rozumím ale, že Šiklová, Marvanová, Rychetský, Šabatová, Stropnický (tem mladý "morozov") ............. to jaksi nechápou. Jsou kádrově ze stejné grupy. I myšlenkově, prostě elita!

Zkráceno.

J. Minarčík 30.7.2017 1:26

disent+stb

Havloidní šilenci si hold nedají pokoj,furt budou kritizovat,Petruško-největší fofr není kvůli prokurátůře a soudům,ale o tom,že celou PO podporují bývalí polští STB+jejich spolupracovníci v čele s Walesou,neznáte vubec pozadí celého kraválu,Duda jeden zákon podepsal,zbyvající 2 by prošly přehlasováním/kukiz/,PISse rozhodla počkat na prezident.navrhy,píšete stejné blafy jako naši eurohujeři-a to na rovinu,klerikálové v PIS mi pěkně lezou na nervy,jenže v tomhle mají čistou pravdu!

A. Richter 29.7.2017 23:53

Petruško,

vzbuďte se!

Už nejste "disidentka".

*8-(

V. Pavelka 30.7.2017 0:17

Re: Petruško,

Dík pani, konečně nekdo znalý poměrů v Polsku a pohledu na problematiku.

P. Mach 29.7.2017 14:46

Je srandovní sledovat, jak

místní milovníci silných rukou obviňují z "levičáctví" kritiky PiS, tedy strany levičácké. Přičemž o tom, že PiSáci jsou levičáčtí populisti, nemůže mít nikdo, kdo má alespoň minimální pojem o Polsku a polské politice, pochyb. Jak se dostali PiSáci k vládnímu korytu. Odpověď je jednoduchá, před volbama pisáci horem dolem slibovali jak budou rozhazovat z veřejných prostředků jako smyslů zbavení. Což taky dělají, pdobně jako u nás socani rozhazují prostředky, které nahospodařila Platforma Obywatelska, tedy skutečná polská pravice.

J. Kanioková 29.7.2017 19:01

PO... skutečná polská pravice... ha ha ha ha ha

P. Mach 29.7.2017 22:38

kaňoková se koukla do zrcadla a dostala záchvat smíchu.

Argumenty jí tradičně chybí.

J. Kanioková 30.7.2017 16:46

Polské reálie znám až hodně dobře.

Jezdím tam každou chvíli a dlouhé roky, mám tam příbuzné i známé. Denně sleduji TVP, zvláště TVP Info..

Argumentace k tamní situaci není jen na pár slov. A na podrobnější nemám čas..

"Kačera" moc nemusím, štve mě s blbnutím kolem Smolenska. Ale o moc víc nesnáším Tuska, PO apod. Je to stejná parta jako naši eurohujerští pravdoláskovníci.

J. Rey 30.7.2017 17:22

Re: Polské reálie znám až hodně dobře.

No jo, ale říkejte to zdejší eurofanatické klice.

P. Mach 30.7.2017 20:57

na to, že ty polské reálie znáte až dobře, kaňovková,

jste k nim nebyla schopna napsat ani slovo. Takže vám položím otázku. Slibovali PiSáci před volbama rozhazování veřejných prostředků nebo neslibovali? Rozhazují veřejné prostředky nahospodařené PO nebo nerozhazují? Pokud znáte polské reálie jak se chlubíte, tak víte že slibovali a rozhazují. Pisáci se chovali a chovají stejně jako místní socani.

A. Reček 30.7.2017 6:35

Re: Je srandovní sledovat, jak

Pane Machu, jste na omylu. Že v Polsku vede kritiku na stranu PiS levice je známo. Protože levice se nedostala ve volbách ani do parlamentu. Liberálové z PO a zemědělci z PSL (Polskie stronictvo ludove) se nemohou smířit s faktem, že spadli z hrušky dolů na hlavičku a už vládní moc nemají. Že stále dosud PiS má značnou podporu občanů je dáno tím, že plní své předvolební sliby a naopak vyvádějí státní finance z červených zadlužených čísel do plusu, tak i plně podporují ekonomický vzrůst polského hospodářství. K žádnému rozhazování financí nedochází. Naopak potírají daňové úniky, které se právě za dobu vlád PO a PSL tam rozšířily. PiS skutečně není levičácká partaj, ale konzervativní a vlastenecká, což se nelíbí i multikulturní levici a liberálům z centra EU.

P. Mach 30.7.2017 11:48

Re: Je srandovní sledovat, jak

Blábolíte z cesty. To, že opozice kritizuje vládní stranu je snad normální stav ale nic to nevypovídá o tom, kdo je na pravici a kdo na levici.

O tom, kdo je na levici a kdo na pravici vypovídá jeho program. Přičemž to, že pisáci měli a mají program založený na rozhazování veřejných prostředků, tedy vysloveně levičácký, a že jen na základě toho že pisáci slibovali hory a doly o prsa vyhráli volby, nikdo s alespoň průměrným IQ popřít nemůže. Pojem 500+ vám evidentně nic neříká, stejně tak nárůst výdajů na armádu. Doporučuji si pár faktů ověřit než se příště ztrapníte.

Byla to PO, kdo dokázal liberalizovat polskou ekonomiku, díky čemuž jejich HDP nepřetržitě po dobu jejich vlády rostlo, a to i v době hospodářské krize. PO vytvořila rezervy, které teď pisáci rozhazují.

A to, že se jak opozici, tak v zahraničí nelíbí to, že kaczynski nechal zestátnit veřejnoprávní média a vzápětí vyházet nepohodlné redaktory, takže se z polských médií stal kanál, ze kterého se na opozici valí tuny z prstů vycucané špíny, že se chystá zestátnit soudy, aby mohl dosazovat soudce podle svého uvážení, atd. je snad normální.

L. Kubeš 29.7.2017 12:38

Trockistka nás zase poučuje....

J. Kanioková 29.7.2017 19:01

Pletete si autorku s ombudsmáňou...!

J. Krásenský 30.7.2017 7:31

Re: Pletete si autorku s ombudsmáňou...!

Neplete, jen připomíná její minulost (rok 1969) a její činnost v trockistickém kroužku "Hnutí revoluční mládeže" už tehdy vnímaného "stranouavláďou" jako extrémně levicové a odsoudili ji na dva roky.

P. Vaníček 29.7.2017 10:44

TAHLE BRÉCA NEZAPŘE SVOU POMATENOST.

Neštěstí je,že jich je u nás velká tlupa.................

J. Kanioková 30.7.2017 19:55

Nejen u nás...

Nejhorší v tom "modernismu politiky" jsou ve Švédsku, Německu, Kanadě, USA...

M. Rubáš 29.7.2017 9:53

Co jste čekali od EU.

EU je totalitná a Polsko představuje pro EU trn v oku. Proto tahle reakce. Nic dobrého nelze čekat od neomarxistické Evropské unie a jejich lídrů. Stejně jako od Macrona a Merkelové. Bylo by chybou zařazovat se do hlavního proudu EU. Hlavní proud teče do kanálu.

http://www.epshark.cz/clanek/100/bezdetni-evropsti-lidri-nas-jako-namesicni-vedou-do-katastrofy

V. Pavelka 30.7.2017 0:00

No

Evropa je koplet banda spovykanejch pitomců kteří mají patent na správnou výchovu těch druhejch !

P. Zinga 29.7.2017 9:51

O té "nezávislosti" justice

lze povídat dětem před spaním. Například tuhle : Jistá Maria Hsia z Hsi-Lai chrámu (USA) "zorganizovala" pro Clintonovy 100 000 dolarů. Této paní hrozilo v roce 2 000 kvůli kapitálním zločinům 25 let vězení. Případ dostal soudce Paul Friedman, jmenovaný Clintonem. Případ mu mimo počítačový generátor přidělila předsedkyně Soudního okrsku Washington D.C.- rovněž Clintonem jmenovaná-Norma Holloway. Ta poté, co "vyřadila" počítačový výběr, přidělila v 6 případech obžalovaných demokratů soudcům, jmenovaných Clintonem.

Jo, ta paní, co jí hrozilo 25 let, dostala 90 dní domácího vězení, 3 roky s podmínkou a pokutu 5 300,- dolarů...

A. Reček 29.7.2017 7:51

Prezident Duda i vládní strana PiS mají podporu u občanů

Multikulturní levici a liberálům v Polsku zcela překážejí a rovněž multikulturnímu vedení EU v Bruselu jsou na obtíž. Před 6. roky to byl v Budapešti Orbán se svým Fidesz na něhož i naše média nadávala a dnes hlavním cílem je Kaczyński se svým PiS. A prezident Duda není v rozporu s PiS, protože z PiS vzešel. Snaha udělat pořádek v tamním zatuchlém soudnictví je stejná jak u PiS, tak i u Dudy. Otázkou může být jakým způsobem vhodněji provézt reformu.

J. Kanioková 29.7.2017 19:03

Souhlas..

J. Krásenský 29.7.2017 7:27

Co se v českých mediích nedočtete o Polsku

http://www.sklenenykostel.net/index.php/menu-obc/menu-obc-tema/3578-polska-soda-aneb-co-se-v-ceskych-mediich-nedoctete

Dva citáty z odkazu: "Nelze se ubránit dojmu, že systém soudcovské samosprávy v Polsku je uzavřenou kastou postkomunistů, která se zabetonovala v nejvyšších pozicích a navzájem si přihrává funkce, aby udržela plamen socialistické zákonnosti při životě."

"Že očista od starých, vzájemně se podporujících struktur může přijít s mnohaletým zpožděním, ukazuje vlna požadavků na pečlivější denacifikaci Německa na konci 60 let. Pokud byl tento zpožděný požadavek legitimní, ve společenském i justičním systému mnohem otevřenějším, než je současný systém polský, je neméně legitimní i požadavek dekomunizace polské justice alespoň v jejím nejvyšším patře."

Dekomunizace nejen justice by svědčila i nám.

J. Kanioková 29.7.2017 19:04

:))))))))))))))

J. Pospíšil 29.7.2017 1:40

Jestli nakonec není Evropská Unie dobrým fackovacím panákem,

už proto, že si ty facky zaslouží.

Z. Rychlý 29.7.2017 7:26

Re: Jestli nakonec není Evropská Unie dobrým fackovacím panákem,

i kopanec do (_._)