11.12.2023 | Svátek má Dana


Diskuse k článku

POLSKO: Tažení proti Mordoru

Nierządem Polska stoi neboli Polsko stojí na nepořádku, okřídlený titul básně barokního autora Wacława Potockého, jenž nechybí skoro v žádných, snad ani v těch kapesních, dějinách Polska, jako by v posledním roce opět získal na aktuálnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Mach 6.1.2017 20:23

Re: Takže soudruhu Mlejnku,

Ty máš volební právo v Polsku, hašku? Jak jsi k němu přišel?

Š. Hašek 6.1.2017 17:09

Takže soudruhu Mlejnku,

pokud volby dopadnou jak Vy si přejete, nehandlujete s čísly. Vše jest vrcholně demokratické. Možná i pravdo ............

Pokud dopadnou jinak, tak najednou vyrukujete s pětinou voličů. Už se s tím smiřte. A začíná se zdát, že byste měl nejraději "volby náměstím", kde se sejde tisíc "těch pravých". Zde Vás musím upozornit (budete asi slabší v matematice), že by to byla tak 0.1 promile voličů. Hlas Halíka je kolikanásobek mého hlasu??

M. Prokop 6.1.2017 16:11

Re: Poláci se budou hodit...

Z klecového lůžka.

M. Prokop 6.1.2017 16:10

Re: Zajímavé, že tak erudovaný, inteligentní, vzdělaný

Přivezou Lenina v zapečetěném vagoně? :-P

M. Prokop 6.1.2017 16:09

Re: A není to třenba konzervatismus proti neomarxismu autore?

Nejde o to, co by měli. Jde o to, co dělají.

Konzervatismus a křesťanství je jeden škodlivý extrém, potratismus, genderismus a multikulturalismus druhý, neméně škodlivý.

R. Morava 6.1.2017 14:59

Re: No, doufejme, ale podle článků v německých

Tak to jo sto křiklounů, to je všelidový odpor. Oni už to berou tak, že milionu Muslimů se musí podřídit celé Německo, protože křičí a znásilňují, tak je přeci nebudou provokovat, aby to nebylo horší a hlavně proti těm lidskejm právům.

R. Morava 6.1.2017 14:52

A není to třenba konzervatismus proti neomarxismu autore?

Pravda je, že excesy typu konspirační teorie smolenské katastrofy, hřebčín,... jsou věci na které by se měli v PiS vykašlat. Je to hysterie a jen jejich politiku zpochybňuje a působí na Evropany včetně nás divně. PiS by měla spíš pracovat důsledně a s menším halasem. Otázka je ale nakolik to politizují proevropští neomarxisté, kterým šlápli na palec.

Jinak ale Polákům držím palce protože stejně jako u Vídně a v roce 1982 či 1989 jsou na správné straně i když si všichni "spojenci" myslí, že jsou hloupí a mimo. Konzervatismus a Křesťanství je určitě lepší cesta než potratismus, gendrismus a multikulturalismus, které pragmatický nezávislý pozorovatel určitě vidí jako větší nebezpečí než vyhození neomarxistických soudců a fantasmagorie o Smolensku.

F. Houžňák 6.1.2017 11:59

No, doufejme, ale podle článků v německých

novinách, které píšou dle pokynů říšského ministerstva propagandy, se snaží, seč to jde. Má to samozřejmě i komické stránky, jako třeba když onehdy v Deutschlandfunku říkali, že v Polsku je všeobecný lidový odpor proti vládě PiS, který se razantně projevil tím, že demonstrovalo na Silvestra několik stovek lidí před nějakým ministerstvem.

R. Tichý 6.1.2017 10:08

Mne se libi, jak dokaze politolog z niceho uplest bic: protestuje "nemala" cast verejnosti+PiS ziskala "jen" 37% pri platnych volbach.

Normalni clovek by rekl, ze PiS rozdrtila opozici, jejiz aktivisticka cast se snazi vykricet si vic, nez na co se zmohla u voleb.

A. Alda 6.1.2017 9:37

Je ovšem téměř nemožné,

aby se to EU či Německu podařilo. EU i Německo budou mít co dělat s islámským pokusem o státní převrat a na strkání pracek do Polska a Maďarska budou mít stále méně síly.

J. Mrázek 6.1.2017 7:48

Jak ji zastavíte?

Budete ve všem souhlasit s návrhy Kerryho ?

F. Houžňák 6.1.2017 7:03

Zajímavé, že tak erudovaný, inteligentní, vzdělaný

a vůbec skvělý politolog si vůbec nepovšimne skutečnosti (natož aby o ní napsal něco širšího), že EU resp. Německo nyní připravuje v Polsku státní převrat.

P. Kraus 6.1.2017 1:12

Re: Poláci se budou hodit...

Válka s Ruskem bude. Ale budete si jí muset vyhlásit sám.:-)

P. Kraus 6.1.2017 1:10

no to je hrůza...

"Polsko je nyní prostě jen politicky „američtější“ než zbytek Evropy, byť nad tím pochopitelně lze jen sotva jásat".

Neměl bychom sepsat nějakou petici? Když se Polsko pod Občanskou platformou začalo podobat Obamově USA, tak to bylo OK? Podle pana novináře asi ano.

J. Mrázek 6.1.2017 0:22

Poláci se budou hodit...

...jako kanonenfutr v další , USA vyprovokované válce, válce nejdříve s Ruskem a pak celosvětové, poslední, atomové. Jsou dostatečně zblblí ...