1.12.2022 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

POLSKO: Nestoudný požadavek taky požadavek

Polsko už delší dobu požaduje po Německu odškodnění za nacistickou okupaci, ale nedávno oznámilo novou částku. Chce od něj více než jeden a čtvrt bilionu eur.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kostelanský 19.9.2022 14:35

Zdá se, že Poláci, resp. jejich politici mají skvělou schopnost dělat si nepřátele kde to jen jde. Možná to spolu s jinými věcmi přebrali od Amíků... 😀

Ale některé věci by bylo hodno uvést na pravou míru. Ty protižidovské postoje nebyly před válkou jenom u Němců, ale ve většině států tehdejší Evropy. Zkrátka nikde Židy moc v lásce neměli (dokonce ani v USA), a pokud se naskytla příležitost, tak jim bez váhání "osladili" jejich život. Zejména v severní Evropě byly protižidovské nálady téměř na úrovni nacistického Německa. Myslím, že v Norsku nebo Švédsku židé dokonce museli nosit nějaké poznávací znamení - něco jako byla židovská hvězda v Německu.

K této protižidovské minulosti se ovšem - logicky s výjimkou Německa nehlásí nikdo. Na druhé straně ji ale ale nepopírá. S výjimkou zmíněného Polska, pokud je pravda, co se v článku psalo.

Ale celkem bych tomu i věřil. Polsko je snad nejvíc zasaženo "ukrajinizací" EU, která se projevuje kromě až patologické nenávisti k Rusku a všemu ruskému také lhaním o své historii a nabubřelým sebevědomím, které ani zdaleka neodpovídá skutočnému postavení jejich zemí. A také schopností dělat si nepřátele všude kolem sebe.

V. Sember 19.9.2022 14:37

Docela hezky blábolíte;-D

L. Beneš 19.9.2022 14:40

Ano. Vztah k Židům (i židům) byl leckde všelijaký, ale Vernichtungslager postavili Němci a Poláci se specializovali na protižidovské pogromy. Ty ale byly oblíbenou kratochvílí i na Ukrajině.

J. Jurax 19.9.2022 17:46

Inu, u nás byl poslední protižidovský pogrom v roce 1918 v Holešově.

A za už za druhé republiky našinci aktivně vyloučovali z profesních komor kolegy židovského původu.

"Hned v polovině října 1939 musel čelit ministr vnitra memorandu požadující vyloučení židů

z lékařských, právnických a technických povolání. Domácí stavovské organizace

iniciovaly „pronásledování“ židů, kteří byli jejich členy, čímž úplně předběhly požadavky

Německa v období Protektorátu." - cituji z https://1url.cz/NrpDm

P. Tulej 19.9.2022 18:12

Pane , to co píšete o Polácích není pravda. Polsko je opravdu " saženo " ukrajinizací, ale v dobrém slova smyslu. Tam opravdu nikdo nebrojí proti pomoci Ukrajině, ani opozice. Oni vědí, co je Putin zač moc dobře a Rusové jakbysmet. Rudá armáda stála na břehu Visly a dívala se jak němečtí nacisté bourají Varšavu, tak proč by Poláci měli Rusy milovat. Poláci jsou opravdoví vlastenci a nelezou Němcům do zadku. Němci nemohou překousnout, že se Poláci pomalu stávají rozhodující silou v EU a tom to celé je.