27.5.2024 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

PETICE: Války nezačínají nedorozuměním a nekončí porozuměním

Stalo se, že vznikla petice Za mír a spravedlnost, pod kterou je podepsána nemalá část českého intelektuálního disentu, ale také mainstreamový levicový liberál Matěj Stropnický, který se ji vydal obhajovat do Rozstřelu na iDnesu, a dokonce i vyslovený progresivista Daniel Veselý, jenž patří do úplně jiného sektoru české politické scény.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Skřivan 20.1.2023 15:20

Přijde mi fantastické, jak někdo může obhajovat, že Rus měl právo vtrhnout na Ukrajinu, protože tam jsou údajně nacisti. No tak jo. Tak to asi měl stejné právo vtrhnout sem v roce 68, protože tu údajně byla kontrarevoluce.

No když už, tak největší nacisti jsou Rusáci, konečně Hitler byl kamarád jejich. To, že je okolnosti přinutili se dát na druhou stranu, nic nemění na tom, že Ribbentrop se mezi soudruhy z KSSS cítil stejně dobře jako mezi soukmenovci z NSDAP. To sám konečně tvrdil, když Hitlera přesvědčoval, že napadnout SSSR je chyba. V principu je to stejná zvrácená ideologie, jen jiné symboly. Pravda: Rus neměl uniformy od Hugo Boss, bagančata od Puma a nejezdil v Mercedesu. :-) Také na srazech Komsomolu nečepovali Fantu, jako na srazech Hitlerjugend. Colu neměli, protože na tu už nebyla esence, tak vynalezli Fantu. :-)))