9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Seliger 24.10.2021 14:56

Byl jediný, který nebyl postižen ztrátou sebereflexe, což je kardinální problém vlád a prezidentů USA a nejen jich. Bohužel existuje syndrom poklesu preferencí, který u prezidentů, vyvolává choutky, ne pálit od boku, ale přímo bombardovat. Nixon, nechal bombardovat Hanoj a jeho ministr zahraničí prohlašoval, že nechá Vietnamce vybombardovat až do doby kamenné. A to o svátcích a jednání o míru. Clinton po aféře s Levinskou nechal bombardovat Súdán. Během jednání o impech.bombardovali USA Irák a Jugoslávii. Busch jr se svou hrůznou osou zla bombardoval Irák a Afganistán, když na dvojčatech, trojčatech jeli i Saudi. Obama Busche omilostnil a dostal mírovou Nobelovku, aby nakonec vedl 7 válek a lhal o banderovském puči na Ukrajině rozpoutaném k oddělení spolupráce Ruska a Německa a převyzbrojeni UK army za 13 000 mrtvých.

J. Nevrkla 23.10.2021 11:01

Byl jsem vítr tam plášť. To hovoří za hodně.

A. Walletzký 23.10.2021 10:58

Na rozdíl od černocha Obamy, měl tento nezpochybnitelný původ a byl by lepším prezidentem a reprezentantem USA.

R. Toman 23.10.2021 23:52

Obama nebyl černoch, ale mulat. Tedy ani ryba ani rak.

J. Lukavsky 23.10.2021 8:37

"přesvědčoval OSN, že Saddám Husajn má biologické zbraně a usiluje o zbraně jaderné" nu kdysi se trošku v internetu hovořilo o tom, že ty neexistující chemické zbraně britská armáda odborně zlikvidovala na speciální lodi. Bylo prý jich jenom asi 30 000 ks. No asi o tom nejvíce vědí v Mosadu, ale nechtějí to pustit ven. J.L. end

D. Bowman 23.10.2021 12:47

Ono něco podobného nedávno problesklo i ve Washington Post ale celé to pohřbili pod hlavičkou 'whatever'.

Stručně...v Iráku se našla taková spousta WMDs, že byla obava, že kdyby se to zveřejnilo, tak tam vypukne 'treasure hunt', protože neměli kapacity všechny ty místa důkladně zabezpečit.

Nešlo o nějaké funkční rakety připravené vystartovat. Ale spousty jak tzv. látek a materiálů duálního použití, tak např. skladiště s Yellow Cake - neobohacený uran, kam si místní chodily pro železo, až jim z toho začly slézat vlasy.

Je-li to pravda a nic než pravda, nevím. Já myslím, že je to jedno. Když máte know how a funkční infrastrukturu, tak při trošce vůle není problém WMDs vyrobit a nemusejí být ani moc sofistikované, aby byly efektivní pro teroristické účely.

Rozkaz po 11-9 zněl jasně. Všechny režimy, které koketují s terorismem rozje-bat, aby o tu infrastrukturu schopnou produkce WMDs přišly nebo měli jiné starosti. Že to odnesla spousta civilistů je smutné ale ono by to tam nebylo stabilní na vždy - Saddám nebo Kaddáfí by jednoho dne stejně odmrděli a chaos by tam propuk ještě větší.

Problém byla ta následná snaha o proměnu těch zemí v nějakou západní demokracii, či co. Zřejmě, protože se tam snažili vybudovat zázemí proti Iránu. A to celé zbabrali. Takže sečteno a podtrženo to byla blamáž a papaláší, včetně Colina si zato holt ponesou ostudu.

V. Bok 23.10.2021 13:35

Ale no taaák...

K. Machala 23.10.2021 3:38

RIP. V článku chybí zajímavá info, že byl plně vax a zemřel na covid.

E. Novotny 23.10.2021 6:27

Na komplikaci s covidem, mel jeste jiny, velmi vazny, zdravotni problem.