18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

OLYMPIÁDA: Slavnost zpitomělých čumilů

Lidstvo se řítí tam, kam chodívával císař pán pěšky, a ještě si k tomu prozpěvuje. Někteří dokonce tleskají a volají sláva. Jen se mrkněte na tu ostudu, která si říká olympijské hry. Většina národa čučí, aniž by slova popadala. Takhle pěkně jsme dopadli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 18.2.2014 13:47

Re: Sport, sex a jídlo

Nejen chlebem živ je člověk! ;-)

Z. Kulhánková 18.2.2014 19:11

Re: Sport, sex a jídlo

Té paní, která sem psala o mluvnici, jsem opravovala chyby - a zdaleka jsem nebyla sama.

Co se týče duchovního vyžití a inspirace pohledem na rvačky hokejek nebo jiné výkony nadopovaných primitivů - inu každému, co jeho jest.

J. Brunner 19.2.2014 0:36

Re: Sport, sex a jídlo

Lyžaři, krasobruslaři a nakonec i velká část hokejistů nejsou nadopovaní blbci. Argumentujete podobně jako blbej chlap který prohlásí všechny ženské za krávy. Já si to nemyslím, jen některé.

J. Jurax 18.2.2014 1:54

No, abych pravdu řekl,

mně taky ten kolotoč profesionálního sportu a olympiád provázaný s kšeftem a politikou přijde jako jedna z velkých absurdit doby. Nicméně každý jsme nějaký - koho to baví, ať řičí nadšením, koho to - jako mne - nebaví, ať to ignoruje.

Chléb a hry - to znali už staří Římané. Doba pokročila - dnes se dodávají už jenom ty gladiátorské hry.

J. Brunner 18.2.2014 1:17

Říci lidem, sportovně založeným,

kteří se na olympiádu rádi podívají, že jsou v podstatě idioti, je opravdu silná káva. Něco takového může prohlásit jedině "intelektuál" nebo blb.

P. Adler 18.2.2014 3:01

Re: Říci lidem, sportovně založeným,

lide, kteri jsou sportovne zalozeni, necumi na to, jak jini sportuji (za tezke prachy, z nichz znacnou cast vytahali tem sportovne zalozenym z kapes a jinych ukrytu formou dani) ... lide, kteri jsou sportovne zalozeni sportuji ... neznate? velmi prijemne ...

I. Schlägel 18.2.2014 7:23

Re: Říci lidem, sportovně založeným,

Jsem sportovně založený. Poměrně dost sportuji. A na sport rád i čumím. Ano, je to divadlo. Ale ti sportovci do toho dávají vše. Konkurence je vysoká. Takže není důvod to pouze shazovat.

Z. Kulhánková 18.2.2014 8:45

Re: Říci lidem, sportovně založeným,

Dospělý člověk, jehož jediné zaměstnání je mlátit klackem do gumy nebo se klouzat s kopce, je trapný, i kdyby do toho dal vše.

M. Sedláček 18.2.2014 9:24

Re: Říci lidem, sportovně založeným,

A copak je Vám do toho kádrovačko?

R. Gramblička 18.2.2014 9:31

Re: Říci lidem, sportovně založeným,

smysl má každé zaměstnání o jehož produkty je zájem. O sport zájem je a veliký, z čehož plynou i "nekřesťanské" mzdy, které závistlivcům tolik leží v žaludku. Takže pozor, aby jste svými příspěvky nestrapnila sama sebe

Z. Kulhánková 18.2.2014 9:47

Re: Říci lidem, sportovně založeným,

Kolik za to dostanou, je zcela bezpředmětné. Důležité je, co po nich zůstane. Za popelářem zůstane čisté město, za zedníkem řada postavených domů. Co zůstane za hokejkou?

R. Gramblička 18.2.2014 10:19

Re: Říci lidem, sportovně založeným,

davy spokojených fanoušků, ochotných platit za to, že ho můžou vidět hrát.

...že jste se nezeptala, co zůstane za hercem v divadle

J. Kraus 18.2.2014 11:01

Re: Říci lidem, sportovně založeným,

Vyzářená energie. On i vzrušené davy vyzařují mocnou energii, o tu jde především. Sportovní výkon, poprava nebo bitva jsou prostředkem k jejímu získání. Tak to má být, tou cestou každý musí projít. Některé z těch potom, kteří byli na představení Davida Copperfielda, viděli Roberta Foxe nebo byli svědkem, že se Labe u Neratovic dá přehupnout jedním skokem, podobné atrakce už těžko vzrušují.

B. Hudzieczek 18.2.2014 11:54

Říci lidem, sportovně založeným,

To je potom otázka, co zůstane za básníkem, baleťákem, hercem e. t. c.

Špičkové sportovní výkony jsou formou umění. Když sportovní fanoušek vidí  fotbalovou nebo hokejovou parádičku, má z toho zážitek srovnatelný se sledováním jiného uměleckého díla.

R. Langer 18.2.2014 12:43

Re: Říci lidem, sportovně založeným,

Aha. No to je excelentní myšlenka hodná samotného Marxe.

J. Schwarz 18.2.2014 18:53

Re: Říci lidem, sportovně založeným,

Ó ne, kolik za to dostanou JE důležité. Důležitější však je, OD KOHO! Pokud od fandů a "vděčných diváků", popřípadě od firem jejichž výrobkům dělají populární sportovci reklamu nic proti. Pokud  je vrcholový sport z velké míry podporován státem, jde o lumpárnu. Co dělá stát a politici má jen jediný smysl - manipulaci a moc. Tedy  zase forma uplácení  části veřejnosti z cizího a zajišťování si tím vlastní popularity - jako za římských císařů. A lže se u toho tak, že by se mohla v tomto "sportu" taky uspořádat nějaká olympiáda - třeba novinářská. Kolik že prodělalo Řecko na tamní olympiádě - na té, o které noviny tvrdily že se na ní prodělat nedá a zemi se "vždy vyplatí"?

J. Charvát 18.2.2014 21:34

Re: Říci lidem, sportovně založeným,

Jsem rád, že tu potkávám někoho s podobným názorem. Mne osobně zírání na "sportovní výkony" nebere, za umění je nepovažuji, a za takové umění, které mám rád já, si rád zaplatím. Ať již vstupné na koncert či do divadla, knihu, film nebo jiný kulturní zážitek. A pokud by sport byl podobně financován svými "fanoušky", ať si ho spánembohem provozuje kdo chce a za co chce. Jenže ze vstupného se neuhradí hádám ani odměny rozhodčím, gró peněz na různá majstrovstvá a astronomické příjmy aktérů jde z daní (tj. peněz, o které všechny včetně mne obírá stát), nebo z reklam, které mne iritují a nadto se na ně taky skládáme všichni - totiž v cenách zboží. Sportovní nadšenci, plaťte si svou zábavu, sportovní kanály a své idoly ze svého, to pak budu celý zvědavý, jak budete jásat nad jejich (v tom případě i svými) medailemi...

R. Langer 18.2.2014 12:40

Re: Říci lidem, sportovně založeným,

A proč? Protože to říkáte? 8-o

J. Aspirin 18.2.2014 8:46

Re: Říci lidem, sportovně založeným,

Pane Adlere - to co říkáte je argument jak noha. Lidé mající rádi kulturu se velmi rádi podívají na to co napsali nebo zahráli jiní (taktéž za prachy, které vytahali divákům z kapes a skryté v daních).

Ale takový je svět někdo má rád vdolky jiný holky a budete si na to muset zvyknout než zestárnete nebo se budete neustále užírat nad tím jak jsou ostatní hloupí a vy chytrý...:-))

M. Sedláček 18.2.2014 9:23

Re: Říci lidem, sportovně založeným,

Vy tu jistě nejste od toho, abyste předepisoval, co mají dělat sportovně založení lidé. Daně platí jak sportovně založení, tak nezaložení. Zrovna tak přispívám jiným na divadlo, ČT apod., aniž by mě to zajímalo.

R. Langer 18.2.2014 12:39

Re: Říci lidem, sportovně založeným,

A jak jste na to přišel? Přání otcem myšlenky? :-D

J. Hus 18.2.2014 0:26

Propána

proč z toho dělat takový drama?

Poslední letní olympiáda byla propagandou zastánců New World Order, teď zas dostal možnost zapropaganit si zástupce druhého tábora. :-) Je jasné, že se všichni NWO a pravodláskaři musí přetrhnout, aby na Putina naházeli co nejvíc špíny.

Zajímavé, že v roce 2008 byla hysterie tisíckrát menší. Čínu holt potřebujeme, tak mlčíme, že?

J. Jurax 18.2.2014 1:58

Re: Propána

No jo, to víte, zamlada jsem vídal heslo "Sportem k porozumění mezi národy". To dnes už tak moc neplatí - pokud to kdy platilo.

P. Adler 18.2.2014 3:03

Re: Propána

no, ono neni treba si vymyslet: 51 miliard dolaru za zimni hry v subtropickem meste, v zemi, kde vetsina lidi nema co do huby, natoz co na sebe, to uz opravdu je od toho putina velike sebezapreni ...

F. Lesniak 18.2.2014 9:17

Re: Propána

Děkuji vám pane jménem celé stranické organizace za péči, kterou tak neochvějně věnujete ruské kotlině tam žijícím obyvatelům. Kolik jste Putinovi na tu šaškárnu přispěl vy osobně?

V. Vlk 18.2.2014 12:14

Re: Propána

Mýlíte se  , milý kolego. Vaše představa , že v Rusku nemá většina lidí co do huby zůstala zaseklá někde v šedesátých letech. Když si laskavě uvědomíte, že Putinovo Rusko, ať se nám to líbí nebo ne, je jedním z nejvíce bohatnoucích států za posledních 15 let . Jenom jejich "horních deset tisíc"  je ve skutečnosti asi tak 10 milionů lidí. Je to kolego jinak. Račte vyrazit do Evropy a do světa. Dnešní Rusové, jejich střední třída (až na "moskaly" tu nafoukanou verbež) jsou většinou vzdělaní lidé, umí se celkem chovat, znají jazyky a svět... Myslím že jste se trefil úplně vedle. A fakt nejsem rusofil. Ale porovnávat dnešní Rusko s nacismem.. to jste to skutečně přehnal. A Soči je daleko právem rustější než třeba Alberta „kanadská“ . Do 15. století černomořské pobřeží kontrolovala Osmanská říše, ale po porážce Turků v roce 1829 byla oblast předána Rusku.  Co se týče olympiády v Albertě, tak ta  byla vyhlášena- politicky korektně tedy „ukradena „ indiánům“  teprve 1. září 1905

.

J. Kovaříček 18.2.2014 0:22

Diky

Naprosto presny a skvely clanek. Jiste se ozvou i ti notoricti pripodotykatele, a to jen potvrdi autorovo sdeleni. Je zrejme, ze vrcholovy sport stal se velmi ucinnym nastrojem oblbovani mas. Tak precejen nejaky "pokrok".

Z. Jaromír 18.2.2014 5:10

Re: Diky

Aha! A masový sport bude zase velmi účinným nástrojem oblbování jednotlivců.

Kdysi se Jan Neruda díval na soutěživě skotačící děti v parku a tatínky, již je umravňovali, a zamumlal do vousů : Baže, není v tom žádný pokrok...

Za sebe musím říci, že když dám některé věci do závorek. pak tyto znamenitě organizované zimní hry v Soči se mi velmi líbí a jejich sledováním plodně vyplňuji starcův volný čas. Dokonce se těším, že mohu být hrdý na výkony českých sportovců, vesměs hezkých děvčat, zdatných chlapců!  A jestli dnes naši profíci hokejisté porazí Slováky a následně borce USA a pak Rusy, s chutí si zazpívám Čechy krásné, Čechy mé...

Z. Kulhánková 18.2.2014 6:34

Re: Diky

Když vyhraje jiná parta pologramotných pitomců, kteří neumějí nic jiného než mlátit dřevem do gumy, budou Čechy méně krácné?

J. Charvát 18.2.2014 21:19

Re: Diky

Bingo, tleskám!