19.5.2021 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
pteryx 17.6.2009 12:14

jednání z pozice síly

se z dlouhodobého hlediska nevyplácí. Nezlobte se, ale je trochu absurdní, požadovat aby Izraelci mohli svobodně stavět na území jiného státu.

i.h. 17.6.2009 12:31

Ale oni nestavi na uzemi ciziho statu,

tam zadny stat neni a nikdy nebyl. Naposled tohle uzemi patrilo - jako statu - Osmanske risi, a ta uz davno zanikla.

pteryx 17.6.2009 12:49

Re: Ale oni nestavi na uzemi ciziho statu,

Je určitý rozdíl mezi de-facto a de-jure. Pokud by nestavěli na sporném území, nevyvolávalo by to rozruch. Co byste považoval v dané situaci za SPRAVEDLIVÉ řešení?

i.h. 17.6.2009 16:36

"Palestinsky" stat neexistuje a nikdy neexistoval

ani de facto, ani de iure. Mohl zacit existovat v roce 1948, ale Arabove, misto aby zacali budovat palestinsky stat na pro ne od OSN vyhrazenem uzemi - stejne jako zide zacali budovat svuj stat na jim od OSN vyhrazenem uzemi - radsi vytahli vrazdit zidy. A dostali pres drzku, a uzemi vyhrazene pro "Palestince" (co si tenkrat jeste tak nerikali) obsadily spratelene arabske staty a palestinsky stat in statu nascendi byl v trybu driv, nez Palestinci stacili rict Allahu akbar. Za spravedlive reseni - analogicky k reseni Nemecka po prohrane valce - bych povazoval to, kdyby si okolni arabske staty, predevsim Jordansko a Egypt, ale treba i Irak a Syrie, mile Palestince rozebraly a usidlily je na svem uzemi. Jako to udelalo Nemecko se svymi Nemci z vychodu. V Nemecku to funguje docela dobre, treba by to fungovalo i s temi Palestinci. A jeste by si Jordanci ostatni mohli k tomu vzit Araby z Izraele, aby uz nemuseli dal upet v Izraeli a mohli se konecne mit dobre u svych bratru. Nafty a prachu maji vsichni dost, naprosta vetsina "Palestincu" stejne z tech zemi pochazi, a byl by pokoj.

kopretina 17.6.2009 13:25

Re: jednání z pozice síly

Jenže palestinský stát NIKDY neexistoval, území, kterému se říká Západní břeh JOrdánu je území Judea.

Rys 17.6.2009 12:06

Fasisticka vlada Israele

chce udrzet vsechno pri starem. Netanjahu presne vi ze to co predklada nebude nikdo akceptovat. Neco podobneho se odehralo uz pri vyjednavani presidenta Clintona a premiera Netanjahu. Tenkrat po schuzce ve Washingtonu Clinton explodoval a podle vypovedi svych spolupracovniku zarval "ten zadnou dohodu nechce" (muze se to najit v NY Times koho to zajima).

guerrier 17.6.2009 12:10

Re: Fasisticka vlada Israele

Řekl bych že vy nemáte ani ponětí jaký jaký je rozdíl mezi fašismem a nacismem natož nějaké znalosti o Israeli.

Andy 17.6.2009 12:18

Re: Fasisticka vlada Israele

když chce nevzdělaný a nevzdělavatelný tvor urazit co nejvíce žida, napíše, že je nacista nebo fašista.

Nedochází mu, že židi museli vydržet horší věci než takové řeči a od té doby, co vzali do ruky zbraň místo poníženě žmoulané čepice jsou morálně i fakticky mnohem výš než jakýkoliv žvanil.

pteryx 17.6.2009 12:53

Re: Fasisticka vlada Israele

Vzali do rukou zbraň aby hrdinně vyhnali Palestince, kteří jim jistě nic tak hrozného neudělali. Nezlobte se na mne, ale od vypjatého nacionalismu k fašismu není zas tak daleko.

kopretina 17.6.2009 13:30

Re: Fasisticka vlada Israele

Israelci palestinské Araby nevyháněli, Odešli dobrovolně na výzvy svých arabských bratrů, že se vrátí na židovských kostech jako vítězové. Věřili, že Arabové vyhubí Židy a pak se na židovských mrtvolách vrátí do Svaté země. Jste lhář.

Guláš 17.6.2009 14:02

Re: Fasisticka vlada Israele

Lhář je kopretina!!! Těsně před vyhlášením státu Izrael vyrazila židovská komanda, aby vyčistila prostor (vraždami a násilným vyhánění). Jest-li může někdo věřit, že palestinci dobrovolně opouštějí své domy a svou půdu, aby mohli bydlet v uprchlických táborech, je mi ho opravdu líto.

kopretina 17.6.2009 14:11

Re: Fasisticka vlada Israele

Lhář jste Vy. Většina palestinských Arabů odešla dobrovolně, pročtěte si literaturu.

Jinak teror začali první Arabové, ne Židé. 1921=první mohutný protižidovský pogrom ve Svaté zemi, několik desítek mrtvých Židů, 1922 další protižidovský pogrom, 1929 Arabové napadli Židy v Safedu a Hebronu, v Hebronu zabili 133 Židů, přes 400 zranili, 1936-1938 při arabských násilnostech zabito stovky Židů. 1941 palestinský Arab Husejní navázal přátelství s SS-Reichsfuehem Himmlerem, správcem vyhlazovacích táborů, Husejní žádal vyhlazení všech Židů na Blízkém východě a v Evropě, pomáhal založit muslimské legie SS, jenž vraždily Židy a Srby v Chorvatsku a Maďarsku, 1947-1948 řada pogromů na Židy ze strany Arabů. Vůbec se Židům nedivím, že vyrazili do boje proti Arabům. Arabové ze Svaté země odešli proto, protože věřili, že se po vyvaždění Židů vrátí. Jste lhář a popírač pravdy.

Guláš 17.6.2009 14:29

Re: Fasisticka vlada Israele

Lžete, ale to jak jsem si všiml je u Vás obvyklé!! Nic nového!! Stačí se podívat po r.48 na aktivity židovského státu. Jak to příjde, že hlavní město již není Tel Aviv, ale Jeruzalem. To že vytáhnete pár údajů z dob britského panování nezakládá právo státu k likvidaci obyvatel jiné rasy. Vaše argumenty ohledně pogromů, které měly jiný ráz rasový a počítání mrtvých na obou stranách ( Gaza 1300, to žádný pogrom v arábii nedosáhl) , je jen demagogie a nenávistný tón mi napovídá, že patříte k vyvoleným a neomylným. Proto již do této diskuze nezasáhnu. Nehádám se s "lidmi" jako jste Vy.

Andy 17.6.2009 14:46

Re: Fasisticka vlada Israele

Nenamahejte se.... Je jasná, že se kopretina svým žlučovitým způsobem devalvuje na úroveň těch nenávistných palestinců.

kopretina 17.6.2009 14:58

Re: Fasisticka vlada Israele

Píši jen fakta, proč mě urážíte? Reaguji na lži guláše.

Sigmund 17.6.2009 16:03

Re: Fasisticka vlada Israele

Píšete vždy jen to,"co se Vám hodí do krámu". Vážně by jste měla zvolnit. Ono to opravdu není tak černobílé,jak se Vám zdá.

kopretina 17.6.2009 14:57

Re: Fasisticka vlada Israele

Ne nelžu. Píši pravdu, lžete jenom Vy. Já jsem psala o počátcích. Nepochybuji, že Israel nikdy neudělal chybu, ale Arabové útočili na Židy mnohem dříve, než Židé na Araby. Vůbec se Židům nedivím, že si po všech těch arabských útocích řekli DOST a také si to s Araby vyřídili. Vy jste ve vlivu muslimské propagandy

Jinak k vyvolené rodině patří jak Israel, tak Církev, skrze evangelium máme s Israelem podíl na Božích zaslíbení. Židé i křesťané patří k vyvolené Boží rodině. Jsem křesťanka a je mou povinností hájit Israel proti takovým lživým antisemitům jako jste Vy. Sám jste demagog.

Andy 17.6.2009 16:18

Re: Fasisticka vlada Israele

Jenom dotaz. Jakým jazykem mluvil Ježíš? Koptštinou,jidiš nebo jinak?

kopretina 17.6.2009 17:03

Re: Fasisticka vlada Israele

Ježíš mluvil hebrejsky a aramejsky.

kopretina 17.6.2009 12:20

Re: Co takhle, aby

Aby Arabové uznali Israel? Pak by byl mír.

Apea 17.6.2009 13:35

Re: Co takhle, aby

Jistě, byl by mír - a kdyby londýnská vláda uznala Protektorát, nemuseli hodní Němci vyvraždit Lidice.

Uznat může jen stát jiný stát. Jenomže zřízení palestinského státu se přes jakési naivní představy OSN při zakládání Izraele jaksi nepodařilo. Soužití s Palestinci není určitě pro Židy ( a pro kohokoliv jiného, kdo by byl na jejich místě) nic snesitelného, ale chtěli stát, mají stát - a tudíž také v rukou řešení situace na území, které tento stát ovládá. Prvorepublikové Československo doplatilo na fakt, že neumělo vyřešit vztah k třetině svých občanů a myslím, že by každý Palestinec v Izraeli rád měnil za právní a politické  jistoty českého Němce v roce 1930. A určitě bylo málo českých Němců, kteří si v roce 1950 mysleli, že rozbití Československa byl tak dobrý nápad jako to vypadalo v roce 1938. Ale přesto si československý stát odpykal vinu za neřešený problém. Třeba by o tom ti Židé, co je tak chválí Andy za aktivismus měli pouvažovat.

kopretina 17.6.2009 14:06

Re: Co takhle, aby

Srovnáváte nesrovnatelné. Měly vzniknout 2 státy, židovský a arabský. Arabové toto řešení odmítli a místo toho začali vyhlazovací válku proti Israeli. Každý je zodpovědný sám za sebe, proč palestinští Arabové nechtějí zodpovídat sami za sebe a místo toho se nechají živit od OSN, EU a USA? Palestinští Arabové měli milionkrát možnost vytvořit si vedle Israele stát, pokaždé to odmítli. Já jsem pro dvou-státní řešení, ale kdyby to chtěli i palestinští Arabové. Palestinští Arabové chtějí jen celou Svatou zemi a vyhubit Židy. To si Israel líbit nenechá a bude se Arabům bránit.

kopretina 17.6.2009 12:05

Arabske nasili proti Zidum

F. Čech 17.6.2009 11:50

Všem přátelům "mírumilovných a pracovitých" palestinců nabízím jedno srovnání.

Po roce 1938 se sudetští Němci, žijící na českém území po celéstovky let, rozhodli postavit se proti svým českým sousedům a s pomocí cizí mocnosti je zlikvidovat. Poté co spolu se svýni podporovateli prohráli válku, jejímž cílem bylo mimo jiné zničení Česka byli po roce 1945 z Česka vysídleni. Bylo jich 3 milióny!  A teď si představte vážení soudruzi antisemité, že by ty 3 milióny Němců zůstali bydlet za našimi hranicemi v nějakých provizorních utečeneckých táborech, dostávali pravidelně potravinovou pomoc od OSN a byli zásobováni zbraněmi od svých soukmenovců. Nepracovali by celých  následujících 50 let, trvale fňukali nad svojí křivdou a generace za generací by se jen cvičili v boji proti Česku a sem tam vyhodili do vzduchu nějaký autobus s českými dětmi. Za těch 50 let by se rozmnožili na pětinásobe - tzn. 15 miliónu a stále by dělali totéž - to znamená nic - kromě toho, že by nás celých 50 let ostřelovali napřed s děl  a poté raketami (pokrok nezastavíš). Celou tu dobu by deklarovali svůj záměr vymazat Česko z mapy světa a všechny Čechy zabít. Co bychom asi dělali??? Přesně tak jak jsem popsal se ale chovají Palestinci! Těch bylo vyhnáno jen řádově 300 tisíc, ale za 50 let se rozmnožili 5x.  50let nepracovat, dělat jen terorismus  a ublíženecké ksichty ale nikam nevede. Palestinci byli také staletí usídleni na původně židovském.  S židovským ministátem vytvořeným po 2. sv. válce OSN rozpoutali 5 válek v nichž přes podporu řady arabských zemí z 5x silnějšími armádami než měl Izrael vždy prohráli. A pořád nemají dost, pořád se jim v hlavách nerozsvítilo! Až budou palestinci uznávat právo Izrelců na existenci a budou chtít mír, budou ho mít! To ale nemůže žádný jejich předák podepsat, protože, pokud by dohoda nezahrnovala zrušení státu Izrael tak to palestinci nepřijmou a zabijí ho.  Dohoda byla už mnohokrát téměř hotová, ale podepsat se ji žádný z Palestinců neodvážil. Museli by totiž začít pracovat a na to už třetí generace"profesionálních utečenců" není zvyklá!

guerrier 17.6.2009 12:08

Re: Všem přátelům "mírumilovných a pracovitých" palestinců nabízím jedno srovnání.

R^R^R^ Asi tak nějak. Nácíci ale budou lhát a překrucovat fakta neustále. Nemějte iluse.

pteryx 17.6.2009 12:25

nechtějí, nebo nemohou?

Kdo živil ty "zlé Palestince" předtím, než byli vyhnáni? Všichni dobře víme proč byli vyhnáni sudetští Němci, ty statisíce umučených a zavražděných českých občanů ani podporu Hitlera, který prohrál válku nikdo jen tak neokecá. Ale jaký hřích mají na svědomí ti Palestinci, že byli vyhnáni?

Navíc si zkuste pracovat, když hranice jsou často vedeny tak, aby Palestinci neměli vodu. Co asi tak můžete dělat v poušti??? Jistě by se dalo všechno vyřešit, kdyby Palestinci neměli takovou nenávist k Izraelcům. Ale jak tuto nenávist zrušit, když Izraelci občas ještě přilévají olej do ohně? A kdo zavraždil Jicchaka Rabina? Situace není až tak jednoduchá, jak píšete.

kopretina 17.6.2009 12:29

Re: nechtějí, nebo nemohou?

Israel byl před příchodem Židů pustou zemí, jen pouští, to Židé udělali z Israele kvetoucí zahradu. Arabové ze zahrady poušť vytvářejí. Když byl Israel pustou zemí, nebyl o něj zájem,jakmile Zidé udělali z pouště zahradu,chtějí Arabové Israel pro sebe.

pteryx 17.6.2009 12:57

Re: nechtějí, nebo nemohou?

Jo ták. Ale v Bibli je to popisované trochu jinak, co s tím?

kopretina 17.6.2009 13:32

Re: nechtějí, nebo nemohou?

Bible říká, že před Israelci byli v Kanánu Kananejci. Ale Hospodin zaslíbil Zemi Kananejskou židovskému národu řekl: "Tobě a tvému semeni dávám všchnu zemi Kananejskou k vladařství věčnému".Kdo odporuje Israeli, odporuje Bohu.

pteryx 17.6.2009 12:58

Re: nechtějí, nebo nemohou?

A jen tak mimochodem. Palestinci nejsou Arabové, to byste mohla vědět.