3.7.2024 | Svátek má Radomír


Diskuse k článku

NĚMECKO: Vztahy s USA se zhoršují

A může za to již šest týdnů trvající skandál, který způsobil Edward Snowden zveřejněním informací o tom, že americké tajné služby odposlouchají i své spojence v rámci programu Prism. V Německu pak podle jeho podkladů mělo být měsíčně sbíráno až 500 milionů komunikačních dat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 23.7.2013 0:06

Re: Vztahy s USA

Ale kuš - na "pravici" je to stejné a mimochodem dobré vztahy se sudetskými ýbrmenši by neměly být prioritou naší politiky ...

J. Jurax 23.7.2013 0:03

Re: Ja v zasade souhlasim ....

Co je to komunikační dato? :-)

J. Klepal 22.7.2013 22:34

Re: fízlování bohuzel O.K.

Nasazení vojáků ze zpravodajské služby na sledování osob pro soukromé účely nevypadá na politickou hru.

J. Vyhnalík 22.7.2013 16:11

Re: Politika pro oko a politika pro přežití

Však jsem napsal, že mne tím Okamura potěšil. Prostě chytrákům z TI, kteří si postavili byznys na rozdmýchávání nedoložených obvinění, nechal ochutnat jejich vlastní medicínu.

Ono samotné kritizování a stavění se do role arbitra a život za cizí dotace nejde tak úplně dohromady.

J. Kuka 22.7.2013 15:47

Re: Politika pro oko a politika pro přežití

No ja nevim , ceske TA je banda idiotu ( Ano myslim IDIOTU ) .Kteri o vetsine problemu na ktere poukazuji zhola nic nevi a ziji ciste z dotaci z vymyslenych problemu . Cim vetsi medializace tim lepe .

J. Kuka 22.7.2013 15:45

Ja v zasade souhlasim ....

Ale musim rict ze tech ""500 milionů komunikačních dat."" Me celkem rozsekalo ... :)

F. Matousek 22.7.2013 12:37

fízlování bohuzel O.K.

jakkoliv je mi nepríjemná predstava, ze jsem mozná odposloucháván a ze jsem monitorovaný na kazde vetsí krizovatce, je mi to milejsí, nez být obetí nejakého útoku islamisty.

Problém vsak nastává, kdyz jsou odposlechy zneuzity, k politickým hrám, viz prípad Nagyová a spol. Toto úcelové zneuzití by se melo prisne kontrolovat a trestrat.

J. Formanek 22.7.2013 12:23

Komu ku prospěchu - Rusko

Rusko stojí před problémem - EU a bezcelní zóna s USA.

J. Vyhnalík 22.7.2013 11:08

Re: Politika pro oko a politika pro přežití

S tím úplně tak nesouhlasím. Občas se nějaký takový politik objeví a má úspěch viz třeba Nigel Farage, ovšem velmi často se nechávají úspěchem strhnout tak, že začnou mluvit i o věcech, kterým nerozumějí, jenom aby nasbírali potlesk. Viz Tomio Okamura, který kdysi začínal jako někdo, kdo selským rozumem kritizuje ustálená politická klišé. Dokud neměl politické ambice a mluvil pouze o věcech, kterým rozuměl, mělo to hlavu a patu. Ovšem jak mu úspěch začal přerůstat přes hlavu a on začal zvažovat vstup do politiky, tak začal mluvit i o věcech, o kterých toho moc neví a nakonec skončil tím, že svůj politický program postavil na facebookových diskusích. I když v poslední době mne i on dokázal potěšit, když požádal o přezkum hospodaření české Transparency International.

M. Stuchlik 22.7.2013 8:59

Re: Vztahy s USA

To je úplně stejné jako naše předvolební vztahy se Sudeťáky. Levičáci prostě kromě nezodpovědného poštvávání lidí proti sobě nic neumí.

P. Lenc 22.7.2013 8:09

Re: Politika pro oko a politika pro přežití

Já bych spíš vymněnil voliče, ale to je poněkud nemožné.

M. Prokop 22.7.2013 7:44

Re: Politika pro oko a politika pro přežití

To se asi nedočkáte, na to by bylo třeba vyměnit ty lidi.

:-P

M. Prokop 22.7.2013 7:43

Vztahy s USA

se v Německu pravidelně zhoršují před volbami.

Je to zřejmě, hlavně nalevo, populární.

J. Vyhnalík 22.7.2013 1:41

Politika pro oko a politika pro přežití

Žijeme v době mediálního marketingu a pro úspěch je rozhodující mediální obraz a spotřebitelské (voličské) vnímání zboží (politiků). Z politiků se stali zbabělí sledovači průzkumů, kteří si netroufnou jasně se postavit za nic, co by jim mohlo poškodit jejich pečlivě budovaný mediální obraz.

Zároveň je logické, že práce tajných služeb je neveřejná. Pokud zkombinujeme tyto dvě věci. Máme jasný obraz současnosti. Na jedné straně politici nepřiznají nic, co by mohlo veřejnost znepokojit, nebo rozhořčit a na druhé straně si uvědomují, že jakýkoliv větší teroristický útok by mohl ohrozit jejich kariéru. Výsledkem je balancování na hraně a každý pracovník tajných služeb jde do práce s vědomím, že může být kdykoliv hozen přes palubu a obětován pro uklidnění veřejného mínění.

Pořád čekám na politika, který začne nazývat věci pravými jmény a přestane lidem namlouvat, že složité věci lze dělat jednoduše.