4.6.2024 | Svátek má Dalibor


Diskuse k článku

NĚMECKO: My tu přírodu zachráníme…

Les Reinhardswald leží v severním Hesensku. Je to značný kus porostu, nějakých 200 kilometrů čtverečních, nedaleko staroslavného univerzitního města Göttingen. Také les sám je staroslavný, zmiňovaný už v dobách císaře Jindřicha II., tj. někdy před tisíci lety.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Bocek 27.7.2018 8:43

Re: Zelení v Česku

Tak kupříkladu v České podmračené a bezvětrné kotlině mají větrné pařáty " Roční koeficient využití instalovaného výkonu do 15% (obdobně též FVE), takže 1.000 kW větrná turbína vyrobí za rok maximálně 1.314 MWh elektrické energie v diagramu, který připomíná ústa přestárlé indiánky, nestabilní velkost,nárazová fluktuace, v místech,kde povětšinou není spotřeba a při investicích, které zaplatí odběratel - takže my všichni. Navíc dle zločiného zákona 180/2005Sb ročně platíme 43mld. Kč do těchto zhovadilých zdrojů. Starostové obcí, kteří za lesklé korálky dovolí na svém katastru postavit tyto pařáty tak dobrovolně ničí krajinu, vylidňují své obce a snižují cenu všech obytných nemovitostí o 25%(pokles ceny dle Britských realitních kanceláří ve vzdálenosti 5 km od VE.)

P. Lenc 27.7.2018 8:43

Re: Co že škodí?

I tak se dá idiocie reprezentovat...

P. Lenc 27.7.2018 8:41

Re: o přírodu nejde

Přesné!

M. Valenta 27.7.2018 8:35

Je to blbost,

ale menší, než kdyby tam vyšvihli atomovku.

V. Kopta 27.7.2018 8:33

o přírodu nejde

tady samozřejmě o přírodu vůbec nejde. Jde o ideologii a diktování stylu života. Zelení pomohou přírodě asi tak jako komunisté pomohli pracujícím....

P. Rada 27.7.2018 8:18

Re: Co že škodí?

Lidstvo se hlavně poslední století chová jak PARAZITUJÍCÍ škůdci - porovnej se stavem symbiozy - protože stále dominantněji čerpá s přírodního prostředí na dlouhodobý dluh. Tím podkopává základní princip života kterým je jeho snaha o pokles lokální entropie která je principiální podmínkou životaschopnosti.

Pokud takový trend trvá dostatečně dlouho nutně musí zkončit kolapsem. Zatím se to projevuje jen počátečním překračováním mezí celoplanetární stability. Na tom do jaké barvičky se kdo zamiluje či jakou argumentuje už nezáleží. Dlouhodobé politické programy ve prospěch obnovy přírodních zdrijů nemají prakticky žádné politické strany už proto, že žádný politik nemůže nést dlouhodobější politický závazek než je jeho volební období. Demokratickéu lidstvu takto chybí efektivní zpětnovazební systém umožnijící civilizační stabilitu vzhledem k dlouhodobým jevům. Momentálně ctíme jen konzumní modly jak obyvatelé Velikonočního ostrova:

http://abicko.avcr.cz/2010/07/04/meze.html

https://www.youtube.com/watch?v=eb_6MdUZyw0

P. Rada 27.7.2018 8:01

Re: Zelení v Německu

Fanatismus příznačně předvádíte tím, že něco tvrdíte ale nic ověřitelného nedokladujete, dediskutujete alternativy ard.

Zkuste si např projít efektivity těžby energií (ziskovost) s různých zdrojů: https://cs.wikipedia.org/wiki/ERoEI

Nebo porovnávat uhlíkovou stopu, opomíjené dopady danění... a třeba Vás napadne, že právě ti "zelení němci" moho patřit mezi přemýšlivější mezi ostatními.

http://oenergetice.cz/evropska-unie/kteri-evropane-zanechavaji-nejvetsi-uhlikovou-stopu/

http://ekonomicky-denik.cz/oecd-k-uhlikove-dani-90-procent-emisi-neni-zdaneno-adekvatne/

P. Rada 27.7.2018 7:45

Ví autor o čem píše a v čem tkví problém?

Pan M.K nepokrytě sočí na německé zelené - jako by to samo o sobě byl jeho politický cíl. Věcně totiž neporovnává s jinými zdrojovými alternativami ani se svou vlastní (českou?) situací. Prakticky opomíjí dlouhodobé dopady. Dnes spaloaná fosilní ložiska uhlíku totiž stamiliony ležela mimo celosvětový uhlíkový cyklus a doposud NEEXISTUJE žádná technologie ani přírodní proces který by s biosféry o hmotnosti 550Gt uhlíku zas dokázal zas dokázal zneškodnit cca 10Gt uhlíku ročně s fosilů uvolnovaných.(http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/globalni-uhlikove-emise-vloni-poprve-od-roku-2014-stouply/1600862). Ovzduší celosvětové atmosféry tak každým rokem nebezpečně "houstne".

Němci sami sice celosvětový problém nevyřeší - na ten mají dnes největší vliv asijské země - ale právě němci mají daleko větší snahu hledat alespon alternativy. Oproti nim právě česko řádově méně využívá větrnou energii která má daleko méně škodlivé důsledky.

Soukromé doměnky - jak autor závěrem píše - jsou soukromou záležitostí kterou ctím ale pokud už jsou veřejně presentovány skrze médium s hromadným vlivem ořestávají mít jen soukromý aspekt. Může pak jit o nedomyšlenou úvahu až cílenou pomluvu (auto sám k věci nediskutuje) a to za situace kdy každý v úhrnu pozitivní počin jako je efektivnější získávání energií by naopak měl být vítaný.

Nejpozitivnějším dopad by však mělo, naučit se žít tak aby klesala celková spořeba energií, surovin či alespon externalit způsobující globálně neudržitelnou zátěž životního prostředí. Pokud by autor takové řešení nadnesl a dal je do protikladu k potenciálu větrné energetiky teprve tehdy bych to považoval za přínosné a přírodu naopak v žádném aspektu neničící.

P. Neubauer 27.7.2018 7:40

Re: Větrníky mohou škodit i jinak

Velmi zajímavé

P. Neubauer 27.7.2018 7:37

Zelení v Německu

se svým fanatismem přiblížili revolučním studentům za Maovi revoluce, jejich nenávist ke všemu nabyla děsivých rozměrů.

M. Mikulec 27.7.2018 6:58

Zelení škůdci

nemají žádný politická program, tak prostě škodí jinak, jak mohou. Chovají se jako sekta a tak by i měli skončit.

J. Cimbálník 27.7.2018 6:52

Re: Větrníky mohou škodit i jinak

V rámci principu předběžné opatrnosti,tolik oblíbeného u zelených, by se větrníky měly zastavit, ještě lépe zbourat...

V. Kotas 27.7.2018 5:57

Jo, my tu přírodu zachráníme i kdyby

vás to mělo stát život. Tak vidím chování " ekológů "/ekoteroristů. Kolik uhelných elektráren musí být v pohotovostní záloze ( atomové zavírají ), aby nenastal kolaps ekonomiky, když přestane foukat vítr ?

D. Krajíček 27.7.2018 5:44

Re: Větrníky mohou škodit i jinak

Výborná myšlenka!

Budu ji dál předávat, aby se uchytila.

S dodatkem, že fotovoltaika bude mít podobný následek, jenom ještě neznáme mechanizmus působení.

J. Pražák 27.7.2018 4:55

Větrníky mohou škodit i jinak

1)Jen v Německu je instalovaný výkon více než 50 000 MW. Toto ohromné číslo si představte jako 50 kW na každém metru 1000 km přímky. Při účinnosti cca 90% tedy cca 55 kW na každý metr z 1000 km přímky.

2) Vláhu přináší do Evropy převážně západní a severozápadní větry jdoucí z Atlantiku. Ty jsou zpomalovány roztáčením větrníků.

3) Pro změnu klimatu není nutné úplně zastavit západní větry, ale stačí jejich nepatrné, ale trvalé omezení, zejména slabého vánku.

Vzrůst sucha u nás je tedy možná i důsledek rostoucího počtu větrníků v Západní Evropě. Říká se, že i mávnutí křídel motýla má vliv na dění na druhé straně Zeměkoule.

Je to teorie, kterou by bylo třeba prověřit na nějakém matematickém modelu. Ale lobby "ekologistů" a průmyslu OZE je tak silná, že se pravdu asi těžko dozvíme.