Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Foto

Plán OSN na rozdělení Palestiny nepřiřkl Jeruzalém ani Arabům a ani Židům. Plán OSN předpokládal, že Jeruzalém bude pod správou OSN a to i přesto, že v Jeruzalémě žilo víc Židů a křesťanů, než Arabů. Židé ač neradi souhlasili, protože došli k závěru, že je lepší mít vlastní stát než žádný. Palestinští Arabové zastoupeni Vysokou arabskou komisí plán odmítli.Dne 19. května 1948 dorazila do Jeruzaléma Arabská legie krále Abdulláha, které veleli britští důstojníci a její tanky na Staré město spustily mohutnou palbu. Armáda Egypta zaujala pozice u kláštera Mar Elias a zahájila také ostřelování Jeruzaléma. Město Jeruzalém bylo obklíčeno a ostřelováno. Ostřelování města se zaměřilo zejména na židovské památky. V obklíčení uvízlo100 000 židovských obyvatel, kterým postupně docházela voda a potraviny. OSN neudělal nic pro ochranu města a obklíčených obyvatel, i když OSN opakovaně na situaci ve městě upozorňoval Chajim Herzog izraelský ministr zahraničních věcí. Varoval OSN, že Jeruzalém padne dřív, než přejde pod mezinárodní zprávu OSN. Marně upozorňoval, že jsou úmyslně dělostřeleckou palbou ničeny náboženské památky jako Chrám Božího hrobu, synagogy, Olivová hora. OSN nikomu nepřičetla vinu za ostřelování Jeruzaléma a ani nevyslala do Jeruzaléma mezinárodní jednotky. Přesto se podařilo Izraelských obraným silám prolomit obklíčení Jeruzaléma. Dne 28. května 1948 se vzdala Židovská čtvrť Starého města Arabské legii. Zbývající obyvatelé Starého města byli okamžitě vykázáni a bylo vypáleno a znesvěceno 58 synagog a studoven. Dne 29. května Izrael prohlásil, že neuznává rezoluci OSN č. 181, protože OSN ukázala, že není schopna obhájit své vlastní rozhodnutí a tedy Izrael jej považuje za neplatné a neúčinné. Dále Izrael uvedl, že považuje Jeruzalém za neoddělitelnou a organickou součást státu Izrael a židovský národ dva tisíce pět set let přísahal, že na Jeruzalém nikdy nezapomene a tuto přísahu ctí a nikdy se nesmíří s tím, aby byl od Jeruzaléma oddělen.

J41a43n 73Č48e33r36n87ý

2. 7. 2024 16:35

Koukám, ze autor toho moc nevi o Libanonu ? V takovém rozvalu bude za čas Francie.

Foto

Ano, ano. A nezapomeňte, že kvetoucí Libanon, "Švýcarsko Blízkého východu" zničili a rozvrátili tzv. Palestinci, stejně tak muslimové zlikvidují do základu sladkou Francii, nepotrvá to dlouho.

K té poslední větě: nejde o to, že nenormální poměry panují na Blízkém východě, ale že panují v OSN a v řadě států, které tyto nenormální poměry zaměřené proti Izraeli tolerují či podporují.

MS

"A pokud jde o Libanon, za zmínku stojí neuvěřitelný výrok tamního premiéra Nadžíba Mikátího ze soboty 29. července 2024. Na adresu Izraele řekl, že „musí zastavit opakované útoky na Libanon a válku v Gaze“." Nějak se v tom ztrácím. Dnes je 2. července, 29. červenec je tedy ještě hodně vzdálený, a nebude to sobota, ale pondělí. Takhle se věští z křišťálové koule? Už víme, co bude?

PD

Překlep, dál už to má správně: "Premiér Mikátí se ve stejném vyjádření z 29. 6. přihlásil k podpoře rezoluce RB OSN 1071/2006"

HH

Sméjkal opět perlí. Jaksi nám zamlčel, že podkladem jeho tvrzení o Íránu jsou Times of Israel. To je jako kdyby někdo za WWII popisoval situaci ve Velké Británii a citoval z německého Völkische Beobachter. Navíc Times of Israel lžou již svým názvem, neboť nemají sídlo v Israeli, ale v Jeruzalémě.

Foto

Jeruzalém leží v Izraeli. Jedná se o jeho hlavní město.

FN

Situace na Středním východě je velmi spletitá a každá akce zde vyvolává reakci. Hizballáh se z běžné islámské teroristické organizace, kterých jsou v této oblasti tucty, zformoval do vojensky řízené a moderně vyzbrojené armády poté, co libanonské území napadl Islámský stát a jeho spojenci, finacovaní sunitskými ropnými monarchiemi. Šíitskému Hizballáhu se zase dostalo pomoci z Iránu, který tak díky útoku Islámského státu na Sýrii podstatně rozšířil sféru svého vlivu a dostal se do bezprostředního kontaktu s Izraelem. Bohužel šíité a sunnité, kteří jsou stovky let v ozbrojeném konfliktu, se shodnou jen v jednom, a to je válčení proti Izraeli. Proto postrádá smyslu neustále hrát s Iránskou kartou a zapomínat na Černého Petra v sunnitských státech. Troubit proti Hizballáhu a cudně zamlčovat sunitský Hamás. Jeden za vosumnáct a druhý za dvacet bez dvou.

PD

Hamás je sunnitský, ale šíitský Irán ho podporuje také.

VP

No konečně! Dnes aspoň dvě proizraelský agitky. Dobro došli!

KN

A co? Izrael neni nas spojenec, oni by pro nas nehnuli prstem. Pomoc Gojum dokonce jejich vira zakazuje, pokud by to ohrozilo zivot i jedineho Zida, proto Izrael nema spojence.

Foto

A muslimové jsou co? Spojenci? Ale kdeže. Nepřátelé. Pravověrní muslimové mají povinnost i ohněm a mečem šířit islám a zabíjet nevěřící (nemuslimy), jak se píše v Koránu.

Izrael samozřejmě je náš spojenec, podporovat Izrael je povinností všech slušných lidí. Jedná se o všelidskou hodnotu.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz