2.10.2023 | Svátek má Olívie, Oliver


Diskuse k článku

MODEL: Obchody, kde platit budou muset jen bohatí? Vítejte v anarchistickém ráji

Nedostatek kapitálu z eticky zkrachovalých zdrojů prý znemožnil provozovateli jménem Gabriel Sims-Fewer, známému též pod přezdívkou The Anarchist, přečkat klidné zimní období a rozvíjet se způsobem potřebným k dlouhodobější udržitelnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 23.5.2023 19:48

No, mohu-li soudit podle článku, pak je ten Gabriel Sims-Fewer tak vysokooktanový magor, že by směle mohl dělat eurokomisaře. S Timmermansem by se dokonale doplňovali. Jistě by byl i ozdobou putovního cirkusu EP.

J. Jurax 23.5.2023 19:39

No,

P. Diviš 23.5.2023 13:29

Základní nepodmíněný příjem je ze stejného těsta a najdou se lidé, věřící, že je uskutečnitelný.

P. Nemec 23.5.2023 13:20

když už si tady Zdechovský dělá kampaň, stojí za to si připomenout, že je to udavač jednající proti zájmům ČR

L. Písařík 23.5.2023 16:50

Namísto toho, aby pracoval ku prospěchu státu, který měl v EU zastupovat, pracoval spíše na své kariéře metodou kam vítr tam plášť. Povídkami tohoto typu snad už nikoho neobalamutí.;-)znáte to: už nejste s námi, už jste nám známi.

M. Pivoda 23.5.2023 12:06

Není důležité jen to, CO se říká, ale také to, KDO to říká.

Cituji poslední větu z článku: "... Není pochyb o tom, že pokud budou mít všichni provozovatelé obchodů či různých podniků stejný přístup jako má Gabriel Sims-Fewer, anarchistům se opravdu jednou podaří nad kapitalismem zvítězit."

Nebudu tu závěrečnou větu dále pižlat. Připomenu ale, že podobně jako anarchisté uvažovali v minulosti i někdejší revolucionáři, kteří si uvědomili, že se nacházejí v zoufalé životní situaci, kdy už nemají co ztratit (nic, než své okovy), a tak začali rozbíjet vše kokem sebe, co se dalo. Jenže následně neuspěli v budování lepší/ideální lidské společnosti, která měla být ale dosažena až v budoucích generacích. Následuje dvakrát jenže.

Jenže č. 1: Pro vytváření "zářné" budoucnosti je třeba jiné strategie, než pro rozbíjení zoufalé minulosti.

Jenže č. 2: Mezitím ale reálný nedostatkový socialismus (než stačil dosáhnout budoucí zářné budoucnosti) svým výkonem porazil (krátkodobě plánující) reálný kapitalismus.

Tečka. Abych v rámci omezeného diskusního příspěvku stihnul napsat i něco dalšího.

Dnes na Seznam.cz v 7:12 hod, naleznete tento nadpis článku: "„Nedává to smysl,“ říká profesor Smil o elektromobilech a zeleném světě"

Komentuji:

Přečetl jsem ten skeptický článek mimořádně pozorně, vůbec nenadávám Smilovi, a (v rámci stávající české demokracie) sděluji zde jen jeden jediný názor: "V daném systému to opravdu nedává smysl. Chce to totiž především systémovou změnu, nikoliv jen změnu jedné jediné komponenty v rámci stávajícího systému." A pak by následovaly další specifické komentáře.

M. Pivoda 23.5.2023 20:37

Zmíněného profesora Smila by mohl také zajímat názor, že:

Obecná umělá inteligence, Artificial General Intelligence. je pro lidstvo prý nebezpečnější, než možné negativní dopady globálního klimatického oteplování.

Dopady AGI budou prý rychlejší a dramatičtější, než dopady globálního klimatického oteplování.

M. Valenta 23.5.2023 11:27

Je fajn, když někdo ač nechtěně dodá další důkaz o neschopnosti socializmu. Nedávno se o něco podobného pokusili v Maďarsku a taky to kupodivu nevyšlo.

J. Vágner 23.5.2023 11:06

The Anarchist je s prominutím trouba. Tohle levičácké téma ještě nejde ani v anglosasku. Ale kdyby si vybral z nepřeberného seznamu jiných od BLM přes queer, až po báječnou zelenou, mohl si teď lebedit s plným anarchistickym pupíkem.

J. Pokoutný 24.5.2023 8:05

Takhle už skrachovaly jisté feministky v Austrálii, které prodávaly kafe ženám se slevou a mužům s přirážkou, prý jako kompenzaci za (nikdy neprokázaný) pay-gap.

D. Polanský 23.5.2023 8:54

Proč automaticky odsuzovat něco, co někdo vyzkoušel. O bohaté se nebojím, ti jediní platit nebudou, jinak by nebyli bohatí. Ale vím, že ceny potravin máme často vyšší než např. u Němců v relaci k výši platů. Dnes u nás máme pivovary, co mají vlastní restauraci nebo výčep, tede ne žádné dodatečně náklady s rozvozem apod. a pivo 50 Kč. Takže jenom pro bohaté.

P. Skřivan75 23.5.2023 8:06

Ten by se vám v EU hodil:

Pomatenec obdivující Marxe

Hlupáček balancující na hranici debility

Matematiku určitě považuje za rasistickou

Chtěl by poručit větru dešti

Ten má těžce našlápnuto to je ideální vůdce do Brusele

F. Navrátil 23.5.2023 8:00

Zdechovského si vybrali lidovci jako lídra pro eurovolby, takže se nyní se svými bláboly opět vtírá na mediální scénu. Z Neviditelsného psa se vytratil poté, co organizoval tažení bruselských kontrolních orgánů proti Babišovi a České republice. Dokonce do České republiky dotáhl bavorskou europoslankyni Hohlmeierovou, která se zde chovala s jemnocitem dozorkyně koncentračního tábora. Po krachu svého výpadu, kdy kontrolní orgány EU konstatovaly, že nebyly porušeny eurosměrnice, se Zdechovský vypařil, aby jako panáček-vstáváček opět zamířil k dobře vyfutrovanému bruselskému korytu.

D. Polanský 23.5.2023 8:55

Já bych se také vtíral, kdybych už byl zvyklý na pohádkový život v blahobytu. V tomhle ho plně chápu.

F. Navrátil 23.5.2023 9:46

Lidovec Zdechovský míří ještě výše, do funkce komisaře. No neberte to. Žádná odpovědnost, může žvanit, co mu slina přinese na jazyk a k pohádkovému platu příplatky, cestovné, reprezentační, prémie a benefity. A po pár letech odchod do důchodu s penzí vyšší, než je plat prezidenta republiky. Pak může zvysoka kašlat na ty umazance, co pracují, platí daně a když odejdou do důchodu, tak jim ještě peníze skrouhne zlodějský bratr Jurečka.

I. Lyčka 23.5.2023 10:30

Měl jste se taky dát na politiku a mohli jsme vám závidět :-)

P. Nemec 23.5.2023 13:18

nemá na to každý žaludek...udávat a škodit, to už musí být echt lidlovec

F. Navrátil 23.5.2023 14:59

Neřekl bych to lépe.

R. Langer 23.5.2023 15:02

Každý není taková prolhaná pokrytecká svině... ;-)

C. Berka 23.5.2023 20:10

Frankfurter allgemeine:

Maskenaffäre in Bayern : Welche Rolle spielte die Strauß-Tochter Hohlmeier?

Vyjádření úřednice k obchodu s maskami v Bavorsku bylo vyvráceno. Tlak shora?

Bavorské ministerstvo zdravotnictví odmítlo domněnku, že usilovalo o zvrácení kontroverzního prohlášení ministerského radního státnímu zástupci. Šlo o obchod s maskami se švýcarskou firmou Emix, ve kterém pomáhala zprostředkovat dcera bývalého předsedy CSU Franze Josefa Strausse Monika Hohlmeierová podle vlastních vyjádření zdarma.

List Bayerischer Rundfunk oznámil, že úřednice ministerstva zdravotnictví, která byla společně odpovědná za nákup koronových masek a nyní pracuje ve státní kanceláři, připravila prohlášení pro vyšetřující státní zastupitelství. Tento návrh lze nalézt ve spisech vyšetřovací komise „Rouška“.

T. Novy 23.5.2023 1:54

Hahah, takto přesně funguje stát.

Služby všem na úrovni Zimbabwe a platí to bohatí.

A nejvíce se o ty služby hlásí ti, co neplatí nic.

M. Pecina 23.5.2023 7:31

Přesně tak. A nemalou zásluhu na tom mají mimo jiné socialistické strany i Lidovci.

P. Hatina 23.5.2023 1:40

Mimochodem , a že jsem se podíval na jeho web uvedený v odkazu, kde má uvedené i ceny. Tak pokud je

měnou kanadský dolar (ca 16 Kč) a cena(expresso, laté, atd.) kolem 4 , tak při tom přepočtu se to zase moc neliší od cen v našich kavárnách /zejména v Praze/. Kor když on tam vysloveně uvádí že jde o kvalitní nápoj z kvalitních surovin.

A když si navíc uvědomíme že v Kanadě mají průměrná mzdou ca 3x větší než u nás.

Tak zjistíme že to spíše u nás jsme zvorali ten ten kapitalismus s heslem "ať platí (ty vysoké ceny) všichni".

M. Grundmann 23.5.2023 1:34

Podobný model existuje ve Francii. Za většinu polostátních služeb člověk platí podle svého přiznání k dani příjmu. Ve výměru daně z příjmu existuje tzv. daňový referenční příjem, který slouží k výpočtu správného cenového koeficientu. Existují rovněž služby, například pronájem bytů, které jsou pro lidi s příliš vysokým referenčním příjmem nedostupné.

Na základě tohoto referenčního příjmu každý platí vstupné do některých míst, stravování pro děti, dopravu, kroužky, školné, příplatek na zdravotní péči, místní poplatky atd. Existují dokonce i kvóty pro lidi s nízkým koeficientem na některé školy, výjimky při přijímacím řízení apod.

Řada lidí raději odmítne zvýšení platu, aby se jim nezdražily různé služby.

R. Langer 23.5.2023 15:04

Že mě to nepřekvapuje. Ale podle soudruha Mařáka je ve Francii všechno pravicově tip ťop. ;-D

J. Sinnreich 23.5.2023 0:54

V NY vyresil starosta Eric Adams problem masovych. organizovanych kradezi v obchodech. V kazdem obchode mesto zridi t, zv. "social service kiosk". Zde budou socialni pracovnici poskytovat rady a vydavat zbozi zdarma tem, kteri by jinak byli nuceni krast.

M. Grundmann 23.5.2023 1:36

Ve Francii to funguje tak, že člověk musí prokázat svůj nízký příjem. Jinak by to dopadlo jako v Kanadě.

R. Gramblička 23.5.2023 7:54

What!? What the f*ck?

C. Berka 23.5.2023 20:15

Walmart decided to shut 17 of its stores across nine states after CEO Doug McMillon warned in December that theft was the highest it's ever been around the country and if it did not slow down, stores would have to close.16. 4. 2023

K. Machala 23.5.2023 0:37

Hezké. Kapitalisté vlastnící kavárnu si neuvědomili, že tak nějak třídně bojují sami i proti sobě. Je dobře, že si to mohli svobodně vyzkoušet, na rozdíl od... třeba řidičů kamionů za covidismu, kterým socialistický stát nutil nedotestované genovakcíny, neúčinné proti přenosu covidu, a zakazoval jim kapitalisticky pracovat. Dodnes se jim nikdo odpovědný neomluvil.