20.10.2019 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

MIGRACE: Záchytné tábory v Africe?

Jde o obtížný problém? Ale kdepak… Jak se říká, kdo chce, hledá řešení, kdo nechce, hledá důvod, proč to nejde.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kříž 1.7.2018 22:46

řešením...

... je pevně zavázaný měšec s penězi.

J. Jurax 1.7.2018 22:00

Ne, bohužel realista.

J. Jurax 1.7.2018 21:58

Ti neschopní blbečkové rozhodující o osudu Evropy nejsou schopni žádného řešení, natož řešení účinného. Schopni jsou leda svolat summit a prázdně, leč urputně žvanit.

A účinné řešení nemůže nebýt razantní.

Ono by to hlavně chtělo především ty, kdož momentálně rozhodují o osudu Evropy, potažmo EU, pro začátek fest nakopat pod záda.

P. Harabaska 1.7.2018 17:18

Re: Místo hloupejch keců

Nelze zapomínat, že když se štípe dříví, létají třísky.

P. Harabaska 1.7.2018 17:11

Re: Návrh autora doplňuji o padáky pevně připoutané

Jak můžete vědět, že by s tím všechny Evropanky souhlasily? Třeba naopak také některé evropské ženy touží po nich. Vždyť jedna naše proslavená hérečka se vyjádřila jasně, že jsou to "pěkný kluci" plní života, a to ještě neřekla nahlas, co si pod tím všechno představuje. Takovým by pak ti "pěkný kluci" mohli chybět.

P. Grigar 1.7.2018 15:15

Re: Nejprve musí EU pochopit, že

..zatím.

P. Grigar 1.7.2018 15:14

Re: Místo hloupejch keců

„Laissez-faire“

Z. Rychlý 1.7.2018 15:09

Re: Nejprve musí EU pochopit, že

Dobrá, ať jsem to, nebo ono, ale ten váš koncentrák je nerealizovatelná blbost.

V. Kolacik 1.7.2018 13:40

Re: VY JSTE SRANDOVNÍ

No a? ("Když loď, tak jedině na kopci") Je–li primární problém v Botswaně, Zimbabwe, Mosambiku, Lesothu nebo JAR — proč to řešit v Calais nebo na Seině — proč ne ve Svazijsku? — — — Je–li primární problém v Nigérii, Nigeru, Čadu, SARu, Kongu nebo Gabonu — proč to řešit v Bavorsku nebo na Vysočině — proč ne v Kamerunu?

Víte, nepřijde mi, že bychom byli spolu ve při; aspoň ne nějak výrazně. Hezkou neděli, v.

Z. Lapil 1.7.2018 12:39

Re: Místo hloupejch keců

Francouzská internace "Němců" není beletristickou fikcí.

K azylovému řízení mimo své území musíte mít někde imigrační úředníky. Jak zařídíte, aby se azylanti hlásili tam? A jak zařídíte, aby po nich z okolí nikdo neházel rakety jako z Gazy na Izrael? 100km sanitární kordon?

Motýlek je pěkné čtení, ale trochu začínáte přebírat můj přístup. Nebo si snad troufnete dopředu rozhodnout, na koho trest nebude mít výchovný účinek? Notabene trest musí být za něco, preventivní trest je blbina. Takže pozor, abyste nesklouzl do slavného "Když přišli pro Židy, mlčel jsem, protože nejsem Žid.... Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mě zastal".

Já si prostě pořád myslím, že by se mělo začít dodržováním našich vlastních zákonů. To, že necháme po EU pohybovat zřejmě stovky tisíc lidí, o kterých ani pořádně nevíme, ŽE tu jsou, takovým dodržováním zákonů není. Když jsme u literatury - Heinlein: Vládci loutek.

P. Grigar 1.7.2018 12:20

Re: Místo hloupejch keců

.. k bodu A pouze tolik: morální postoje podpořené beletristickou fikcí promíchanou se zhutněním více realit, navíc přenesené z jiného období, neberu vážně, držím se pouze osobních nebo důvěryhodně zprostředkovaných zkušeností.

.. k bodu B: azylové řízení mimo území dožádaného státu, optimálně v zadržovacím prostoru na území Afriky, která je hlavní problémovou oblastí. V případě nemožné repatriace přesun do pracovního tábora s omezeným režimem, jediná možná cesta vede zpět domů, ke svým, vyberte si drahouškové..

..kategorie C: když tak rád čtete beletrii, doporučuji knihu Motýlek,Henri Charrière... nemá-li trest výchovný účinek, další možností je izolace závadového jedince.

Z. Lapil 1.7.2018 11:51

Re: Místo hloupejch keců

Opět souhlas, opět podmínečný - stále směšujete dva případy. A připomínám: řekl bych, že mám skutečnosti se blížící představu, co jsou imigranti zač.

A/ Žádost o azyl je zdůvodněná, dotyčný je "náš" člověk. Ano - takových mnoho není, ale nerad bych, aby si o mně někdo myslel to, co já si teď myslím o Francii. Totiž - mám teď v ruce knížku Liona Feuchtwangera, Ďábel ve Francii se to jmenuje. Žid, aktivní antifašista a pro nacisty arcilotr číslo 1 (zmiňuje tam jakýsi seznam), emigroval do Francie. Po napadení Francie byl coby (bývalý) německý občan internován. Ještě jednou - nechtějte po mně, abych se pod takovou věc podepsal. Že když se kácí les, létají třísky, je samozřejmě pravda, ale to neznamená, že mi to smí(!) být jedno.

B/ Evropské (české, italské, to je fuk, jsme na jedné lodi) orgány usoudí, že azyl nebude. Pak nastává problém, o kterém píšete: jak se dotyčného/dotyčné zbavit.

Že se člověk obdrževší azyl na civilizační opičky (pěkně řečeno, děkuji) vykašle - inu, dvakrát se nepřihlásí, kde má, a přesouvá se z případu A/ do případu C/. Přinejmenším by to mělo znamenat, že si nevyzvedne jedinou sociální dávku, nekoupí (svojí) kartou... Na argument drogových a podobných peněz odpovídám: to je věc kriminálky, nikoliv cizinecké policie.

P. Grigar 1.7.2018 11:05

Re: Nejprve musí EU pochopit, že

..zkuste tedy vkládat do diskuse jasná stanoviska, pregnantní formulace, předejdete nepochopení ze strany druhých, takhle to vypadá, že se bojíme mluvit jasně a nahlas. Okecávání už bylo dost.

"Ať je tedy vaše slovo ‚Ano‘ ano a ‚Ne‘ ne. Co je nad to, je od zlého."

P. Grigar 1.7.2018 10:55

Re: Nějak mně není jasné

..razantní řešení použijí, ale obávám se, že proti nespokojeným občanům. Proto se jedná už tak dlouho o "unijní armádě" za zavřenými dveřmi. Vrchní velitel švýcarské armády vyzývá občany k ozbrojování, obává se občanské války v Evropě. Blázen?

P. Grigar 1.7.2018 10:49

Re: Místo hloupejch keců

..pokud něco navrhuji, snažím se o definici co nejméně průstřelnou, s minimální možností obcházení nebo dvojího výkladu. Už první krok k potencionálnímu získání azylu by měl žadateli dát jasně najevo, že u nás zákony platí bez výhrad. Kdo je opravdu v nouzi, přizpůsobí se.

Jiří Voskovec strávil druhou světovou v emigraci v USA. V roce 1946 se vrátil do Československa, po roce 1948 z něho opět odešel, v r.1950 při prodlužování amerického víza v USA zatčen a strávil 11 měsíců na Ellis Island(imigrační centrum). "Skousnul to" a zbytek života byl americkým občanem. O život mu nešlo, mohl žít jinde, ale on chtěl zůstat tam...

M. Rastislav 1.7.2018 8:45

Re: Místo hloupejch keců

Pane Grigare, jen jsem se vyjádřil k větě ve Vašem příspěvku:

K řízení (žádosti o azyl)přijímat pouze žádosti podané na konzulárním zastoupení v zemi trvalého pobytu žadatele nebo zemi nejbližší. Bez potvrzené identifikace žadatele zamítnout bez možnosti odvolání.

Zde to je blbost, nikoli vymyšlené "ale", ale souhlasím s tím, že je nutno hledat reálné řešení.

Z. Rychlý 1.7.2018 5:38

Re: Nejprve musí EU pochopit, že

Násilí ano, ale i to násilí má různé formy. Problém současné Evropy jsou příznivci imigrace. Až ti zmlknou, najde se způsob, jak migranty odradit. Zatím je sem lákáme vidinou sociálního státu pro každého přišelce.

Z. Rychlý 1.7.2018 5:33

Re: Nejprve musí EU pochopit, že

No to mi cosi připisujete, co rozhodně netvrdím a pak polemizujete se svým dojmem. Já tvrdím, že zodpovědní řešení vůbec nehledají. Naopak prosazují své iluze. Až EU - tedy přesněji řečeno a to vás možná svedlo jinam, než zamýšleno - až občané EU a státy EU pochopí, že imigranti jsou problémem, nikoli požehnáním, pak teprve se začne hledat řešení a ono se pak najde. Zatím vůdcové EU podporují teorie o pomoci slabším a křesťanské lásce, o multikulti obohacení, o koloniálním cejchu a různých jiných pitominách, kterým velká část občanů v EU věří. Až tahle víra odpadne, pak se teprve začne hledat řešení. Zatím ho nikdo nehledá. Nějakým násilím to určitě skončí, já tvrdím, že nejprve budeme muset použít násilí proti lidem v EU, kteří tvoří pátou kolonu a imigraci podporují. Pak teprve bude mít smysl použít policejní násilí proti samotným imigrantům. Myslím, že koncentráků a padáků zapotřebí nebude. Bude stačit soustředěný nátlak, že muslimům tady pšenka nepokvete. Žádné podvolování se.

L. David 30.6.2018 23:02

Návrh autora doplňuji o padáky pevně připoutané

ke kriminálním imigrantským živlům pro vysazení někde hodně daleko.

Nač utrácet náklady s vyšetřováním jejich prokázané kriminality, jejich vězněním, krmením a další péčí u těch, kteří se dopustili zločnných činů typických pro muslimy???

Každému znásilňovači žen, vrahovi, atp. nechť je žhavým železem vypálen na čelo cejch, poslezé nechť je dávka takových ničemů hromadně naložena do letadla a z něj na padácích vykopnuta minimálně nad Saharou, ale raději ještě někde hodně dále v pralesích Afriky.

A jejich opětovný pokus "naavštívit" Evropu trestat obnoveným trestem smrti. Nepochybuji, že by se rychle ukázalo, jak by ta nadržená hovada přešly touhy po evropských ženách.

J. Vintr 30.6.2018 22:29

Re: Místo hloupejch keců

Je to absurdita, že o těchto vetřelcích se oficiálně pořád mluví jako o uprchlících a pitomí politici řeší komu udělit azyl. Přitom je jich v některých zemích tolik, že stačí aby je někdo "zradikalizoval" a můžou si tam dělat, co je napadne. Vzhledem k tomu, že všichni mají mobily a přístup na internet, je snadné cokoliv zorganizovat.

P. Grigar 30.6.2018 22:14

Re: Nejprve musí EU pochopit, že

..tak se mi zdá, že pořád vycházíte z naivního předpokladu, že ti zodpovědní si neví rady. Naopak, mají ve věci naprosto jasno a hrají tuhle šachovou partii na čtyři tahy dopředu. Výhodou elit je jejich lepší organizovanost s ohledem na nižší počet sdružených jedinců, větší dynamika rozhodování, organizovanější prosazování záměrů a především prostředky pro vytváření morálního rámce, tvorba iluzí. A k tomu koncentráku...říkejte si tomu jak chcete, ovšem počítejte s tím, že protivník vaše zábrany nemá. Židé už se poučili, která strana plotu je ta perspektivnější.

J. Vintr 30.6.2018 22:13

Re: Nejprve musí EU pochopit, že

Jenže ničím jiným, než surovým násilím, migraci lidí z přelidněných zemí zastavit nelze. A pokud ji nikdo nezastaví, tak Evropu nakonec sežerou. Je jen otázkou času, za jak dlouho k tomu dojde.

R. Gramblička 30.6.2018 22:11

Re: VY JSTE SRANDOVNÍ

Dojmy tady předvádíte spíš vy. 55 států? A co jako, chcete snad budovat hotspoty v Kamerunu či Svazijsku? Maroko a Alžirsko se vyjádřili proti a EU jim to stěží může nanutit, bez toho, aby je vojensky napadla. Oba státy jsou si vědomy, že veškeří odmítnutí žadatelé by jim zůstali na krku. Egypt to patrně odmítne taky a Tunisko je příliš malá země, aby riskovala zavalení migrošema, navíc mají dost vlastních problémů, třeba vysoký počet přívrženců Daeše. Zbývá jedině Líbye, kde má smysl se spíš dohodnout s Haftárem. Tripoliská vláda není sama schopná ohlídat ani místní večerku a musí se opírat o různé islamistické milice pouštních kmenů

P. Grigar 30.6.2018 21:46

Re: Místo hloupejch keců

..repatriace imigrantů bez použití síly? Jeden pokus byl nedávno v Německu, šlo o jednoho jediného a nedopadlo to pro nás dobře. Co asi tak udělají, když jim bude hrozit hromadný odsun, těch nebezpečně radikálních jsou podle odhadů desítky tisíc. Na nějaký ochranný dohled, hlášení na policii a podobné naše civilizační opičky se vám vy...ou. Máte tak trochu přehled o tom, kde a kolik zbraní se nachází ve vašem okolí v okruhu 10 kilometrů? Dokážete si reálně představit, jakým způsobem je možno se k nim násilím dostat? Zkuste situaci posoudit opravdu bez zábran, bez ohledu na lidské a materiální ztráty. Zkuste se na to podívat očima lidí, kteří mají jiné zásady než my.. a neváhají je prosadit.

P. Grigar 30.6.2018 21:31

Re: Nějak mně není jasné

..podívejte se do historie, islám byl mírumilovný pouze v obdobích, kdy ho převálcovaly naše vojenské technologie. Na dlouhou dobu je zklidnilo Napoleonovo tažení v Egyptě, byť nedosáhlo plánovaných cílů. Další nakládačku dostali u Omdurmánu a dali pokoj až do druhé světové. Je načase jim dát důrazně najevo naši nelibost..

Z. Rychlý 30.6.2018 21:28

Re: Nejprve musí EU pochopit, že

Máte na mysli nějakou formu koncentráku, ale to je už v dnešní době chiméra. Tak daleko bych já, který se za dobrokaka rozhodně nepovažuji, nešel. Myslím, že by se dalo najít rozumnější řešení, ale muselo by se chtít. Zatím se hledat řešení ani nechce, takže nic rozumného na obzoru není.

M. Prokop 30.6.2018 21:07

Re: Vždyˇje to jednoduché

Ano, blbost. Bylo by to příšerně složité a zdlouhavé. Trosečníky prostě vracet tam, odkud vypluli. Všechny.

M. Prokop 30.6.2018 21:06

Re: Nějak mně není jasné

Akustické boje, satelity, radary ... to už není pár fregat čekajících na příznivý vítr.

L. Severa 30.6.2018 19:14

Re: Nějak mně není jasné

Víceméně souhlasíte s tím, že bez hlídání pobřeží to nejde. Sám zpochybňujete, že někdo zajistí Váš způsob jeho ochrany. Nevím zda ti co rozhodují o osudu Evropy dojdou k názoru, že je nutné razantní řešení.

Z. Lapil 30.6.2018 18:59

Re: Místo hloupejch keců

Máte naprostou pravdu. Jen si nemyslím, že by bylo nutné měnit schengenskou dohodu "kvůlivá pár hotentotům". Raději bych nejdřív přemýšlel, jestli je to opravdu nutné. Jako plány B a C mě napadá sjednocení podmínek azylu a zjištění (to už je plán C), že vlastně pohyb osob - legálních azylantů po "schengenu" není až takové neštěstí. Možná s nějakým složitějším až zakázaným zaměstnáním jinde než "na základně", možná s povinností se občas hlásit na policii...

Nic z toho momentálně neprosazuju, není to víc než nápady.

Ony jsou ve skutečnosti problémy nejmíň dva: A/ Kolik azylantů (těch islámských) je ještě přijatelných. A především B/ Co s těmi, kteří azyl nedostanou nebo o něj přijdou, přesněji - jak je dostat ze země a z EU, aniž by se při tom střílelo. Což není problém nový - viz Klicpera: Veselohra na mostě. https://www.youtube.com/watch?v=DvF7ZOSCTjY