21.10.2019 | Svátek má BrigitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MIGRACE: Záchytné tábory v Africe?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 70, poslední: 1.7.2018 22:46, přehled diskusí

řešením...:
Autor: V. Kříž 191 Datum: 1.7.2018 22:46

... je pevně zavázaný měšec s penězi.

Návrh autora doplňuji o padáky pevně připoutané:
Autor: L. David Datum: 30.6.2018 23:02

ke kriminálním imigrantským živlům pro vysazení někde hodně daleko.

Nač utrácet náklady s vyšetřováním jejich prokázané kriminality, jejich vězněním, krmením a další péčí u těch, kteří se dopustili zločnných činů typických pro muslimy???

Každému znásilňovači žen, vrahovi, atp. nechť je žhavým železem vypálen na čelo cejch, poslezé nechť je dávka takových ničemů hromadně naložena do letadla a z něj na padácích vykopnuta minimálně nad Saharou, ale raději ještě někde hodně dále v pralesích Afriky.

A jejich opětovný pokus "naavštívit" Evropu trestat obnoveným trestem smrti. Nepochybuji, že by se rychle ukázalo, jak by ta nadržená hovada přešly touhy po evropských ženách.

Re: Návrh autora doplňuji o padáky pevně připoutané:
Autor: P. Harabaska Datum: 1.7.2018 17:11

Jak můžete vědět, že by s tím všechny Evropanky souhlasily? Třeba naopak také některé evropské ženy touží po nich. Vždyť jedna naše proslavená hérečka se vyjádřila jasně, že jsou to "pěkný kluci" plní života, a to ještě neřekla nahlas, co si pod tím všechno představuje. Takovým by pak ti "pěkný kluci" mohli chybět.

Nejprve musí EU pochopit, že:
Autor: Z. Rychlý Datum: 30.6.2018 16:03

krimigranti jsou problémem, nikoli spásou. Pak se teprve dá hledat reálné řešení.

Tohle reálné není, Libye ani jiné africké státy souhlas dobrovolně nedají. Nikdo si nehodlá dobrovolně vytvořit imigrantský problém na svém území.

Už třeba jen žít v táboře pod ochranou OSN, či jiných dobrotrusných organizací, pro mnohé imigranty znamená žít v ráji, proti současné beznaději způsobené přelidněním jejich rodiště. Dobrovolně by neodešli.

Přemístění do jejich původních států si já bez drastického násilí neumím představit. Umím si představit Osvětim, ale tohle nejspíš autor nemyslel.

Re: Nejprve musí EU pochopit, že:
Autor: P. Grigar Datum: 30.6.2018 16:49

..čím později začneme věc řešit, tím více násilí bude nutno použít.

Záchytný tábor nikoli pod ochranou, ale pod přísným dozorem bezpečnostních sil! Ochranné pásmo 100km se zákazem vstupu dobrokaků. Nemáte co na práci, darmojedi? Kdo vás živí? Kšá!

Re: Nejprve musí EU pochopit, že:
Autor: Z. Rychlý Datum: 30.6.2018 21:28

Máte na mysli nějakou formu koncentráku, ale to je už v dnešní době chiméra. Tak daleko bych já, který se za dobrokaka rozhodně nepovažuji, nešel. Myslím, že by se dalo najít rozumnější řešení, ale muselo by se chtít. Zatím se hledat řešení ani nechce, takže nic rozumného na obzoru není.

Re: Nejprve musí EU pochopit, že:
Autor: J. Vintr Datum: 30.6.2018 22:13

Jenže ničím jiným, než surovým násilím, migraci lidí z přelidněných zemí zastavit nelze. A pokud ji nikdo nezastaví, tak Evropu nakonec sežerou. Je jen otázkou času, za jak dlouho k tomu dojde.

Re: Nejprve musí EU pochopit, že:
Autor: Z. Rychlý Datum: 1.7.2018 5:38

Násilí ano, ale i to násilí má různé formy. Problém současné Evropy jsou příznivci imigrace. Až ti zmlknou, najde se způsob, jak migranty odradit. Zatím je sem lákáme vidinou sociálního státu pro každého přišelce.

Re: Nejprve musí EU pochopit, že:
Autor: P. Grigar Datum: 30.6.2018 22:14

..tak se mi zdá, že pořád vycházíte z naivního předpokladu, že ti zodpovědní si neví rady. Naopak, mají ve věci naprosto jasno a hrají tuhle šachovou partii na čtyři tahy dopředu. Výhodou elit je jejich lepší organizovanost s ohledem na nižší počet sdružených jedinců, větší dynamika rozhodování, organizovanější prosazování záměrů a především prostředky pro vytváření morálního rámce, tvorba iluzí. A k tomu koncentráku...říkejte si tomu jak chcete, ovšem počítejte s tím, že protivník vaše zábrany nemá. Židé už se poučili, která strana plotu je ta perspektivnější.

Re: Nejprve musí EU pochopit, že:
Autor: Z. Rychlý Datum: 1.7.2018 5:33

No to mi cosi připisujete, co rozhodně netvrdím a pak polemizujete se svým dojmem. Já tvrdím, že zodpovědní řešení vůbec nehledají. Naopak prosazují své iluze. Až EU - tedy přesněji řečeno a to vás možná svedlo jinam, než zamýšleno - až občané EU a státy EU pochopí, že imigranti jsou problémem, nikoli požehnáním, pak teprve se začne hledat řešení a ono se pak najde. Zatím vůdcové EU podporují teorie o pomoci slabším a křesťanské lásce, o multikulti obohacení, o koloniálním cejchu a různých jiných pitominách, kterým velká část občanů v EU věří. Až tahle víra odpadne, pak se teprve začne hledat řešení. Zatím ho nikdo nehledá. Nějakým násilím to určitě skončí, já tvrdím, že nejprve budeme muset použít násilí proti lidem v EU, kteří tvoří pátou kolonu a imigraci podporují. Pak teprve bude mít smysl použít policejní násilí proti samotným imigrantům. Myslím, že koncentráků a padáků zapotřebí nebude. Bude stačit soustředěný nátlak, že muslimům tady pšenka nepokvete. Žádné podvolování se.

Re: Nejprve musí EU pochopit, že:
Autor: P. Grigar Datum: 1.7.2018 11:05

..zkuste tedy vkládat do diskuse jasná stanoviska, pregnantní formulace, předejdete nepochopení ze strany druhých, takhle to vypadá, že se bojíme mluvit jasně a nahlas. Okecávání už bylo dost.

"Ať je tedy vaše slovo ‚Ano‘ ano a ‚Ne‘ ne. Co je nad to, je od zlého."

Re: Nejprve musí EU pochopit, že:
Autor: Z. Rychlý Datum: 1.7.2018 15:09

Dobrá, ať jsem to, nebo ono, ale ten váš koncentrák je nerealizovatelná blbost.

Re: Nejprve musí EU pochopit, že:
Autor: P. Grigar Datum: 1.7.2018 15:15

..zatím.

Nějak mně není jasné:
Autor: L. Severa Datum: 30.6.2018 14:56

jestli by ti migranti do toho tábora ochotně přicházeli. To by se muselo hlídat celé pobřeží aby odněkud nevyplula nějaká převaděčská loď ? Obávám se, že bez zainteresovanosti pobřežních států není navrhované řešení možné.

Re: Nějak mně není jasné:
Autor: P. Grigar Datum: 30.6.2018 17:02

.. pobřežní země si můžou trhnout, pokud nebudou chtít spolupracovat. Slyšel jste někdy termín námořní blokáda?

Amphibious assault ship - má je ve výzbroji každé námořnictvo, kocábku s imigranty slupne do vnitřního doku jako malinu a vyplivne na vhodném místě u pobřeží. Návrat nežádoucí, to pochopí i největší blbec. Přes linii akustických bójí nepropluje nepozorovaně ani hejno delfínů. Technologie máme, jenom se je bojíme použít. Umíme je nasadit proti vlastní civilizaci, ale jak jde o cizí, jsme útlocitní jak absolventky vyšší dívčí.

Re: Nějak mně není jasné:
Autor: L. Severa Datum: 30.6.2018 19:14

Víceméně souhlasíte s tím, že bez hlídání pobřeží to nejde. Sám zpochybňujete, že někdo zajistí Váš způsob jeho ochrany. Nevím zda ti co rozhodují o osudu Evropy dojdou k názoru, že je nutné razantní řešení.

Re: Nějak mně není jasné:
Autor: P. Grigar Datum: 1.7.2018 10:55

..razantní řešení použijí, ale obávám se, že proti nespokojeným občanům. Proto se jedná už tak dlouho o "unijní armádě" za zavřenými dveřmi. Vrchní velitel švýcarské armády vyzývá občany k ozbrojování, obává se občanské války v Evropě. Blázen?

:
Autor: J. Jurax Datum: 1.7.2018 22:00

Ne, bohužel realista.

:
Autor: J. Jurax Datum: 1.7.2018 21:58

Ti neschopní blbečkové rozhodující o osudu Evropy nejsou schopni žádného řešení, natož řešení účinného. Schopni jsou leda svolat summit a prázdně, leč urputně žvanit.

A účinné řešení nemůže nebýt razantní.

Ono by to hlavně chtělo především ty, kdož momentálně rozhodují o osudu Evropy, potažmo EU, pro začátek fest nakopat pod záda.

Re: Nějak mně není jasné:
Autor: M. Prokop Datum: 30.6.2018 21:06

Akustické boje, satelity, radary ... to už není pár fregat čekajících na příznivý vítr.

Re: Nějak mně není jasné:
Autor: P. Grigar Datum: 30.6.2018 21:31

..podívejte se do historie, islám byl mírumilovný pouze v obdobích, kdy ho převálcovaly naše vojenské technologie. Na dlouhou dobu je zklidnilo Napoleonovo tažení v Egyptě, byť nedosáhlo plánovaných cílů. Další nakládačku dostali u Omdurmánu a dali pokoj až do druhé světové. Je načase jim dát důrazně najevo naši nelibost..

Dobré řešení. Právě proto se v EU asi neprosadí.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 30.6.2018 14:36

.

Vždyˇje to jednoduché:
Autor: B. Veltrubský Datum: 30.6.2018 12:22

Ten kdo přiveze takzvaného trosečníka prokáže, že jej na moři opravdu vylovil z vody a dále i když to neprokáže, proběhne azylové řízení a pokud předmětná osoba nemá nárok na azyl je vrácena tomu kdo jej přivezl.

Re: Vždyˇje to jednoduché:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 30.6.2018 14:08

Navrhujete blbost a určitě to i víte ...

Re: Vždyˇje to jednoduché:
Autor: J. Vlček Datum: 30.6.2018 15:02

Pane Svobodo, když tak dobře umíte označit blbost, je pro vás jistě hračkou navrhnout řadu dobrých řešení. Neváhejte a pusťte se do toho.

Re: Vždyˇje to jednoduché:
Autor: M. Prokop Datum: 30.6.2018 21:07

Ano, blbost. Bylo by to příšerně složité a zdlouhavé. Trosečníky prostě vracet tam, odkud vypluli. Všechny.

Místo hloupejch keců:
Autor: M. Malovec Datum: 30.6.2018 10:54

navrhněte, chytráci něco lepšího. V EU na to nemají.

Re: Místo hloupejch keců:
Autor: P. Grigar Datum: 30.6.2018 12:55

...v EU jedou podle plánu, sem tam něco doupraví podle potřeby. vykecáváme se jenom my a na to nám kašlou. Psí hlas do Brusele nedojde.

Chcete návrh, tedy prosím:

Nejdřív je nutno vyřešit postoj Evropy k imigraci jako takové(strategie) a potom řešit konkrétní opatření(taktika). Prvotním problémem je tzv. mezinárodní právo s institutem "práva na azyl". Uznat nejvýš "právo žádat o azyl" a podmínky pro jeho přiznání nechat výhradně a plně v kompetenci národních států, k řízení přijímat pouze žádosti podané na konzulárním zastoupení v zemi trvalého pobytu žadatele nebo zemi nejbližší. Bez potvrzené identifikace žadatele zamítnout bez možnosti odvolání, stejně tak v případě ilegálního vstupu na území jiného státu. Jestliže se chce někdo ohánět nějakým právem, musí především sám právní rámec dodržovat. Právo vždy neoddělitelně souviselo s povinností.

Optimální by bylo zablokování imigrantů už na území Afriky, Libye je v současnosti nejvhodnějším prostorem, dohoda "něco za něco" s vládou v Tripolisu, pro imigranty vytvořit na území tábory s pracovní povinností na obnově infrastruktury státu jako základní podmínkou, komu se to nelíbí, ať zůstane doma. Nikoho nenechat válet se a flákat, nota bene s nastavenou dlaní. „Nejskvělejší talenty ničí se zahálkou.“( Michel De Montaigne)

Finance poskytované z EU by v takovém případě místo zisků pašeráků a neziskovek(to je ale paradox,že..) mohly posloužit k vybudování stabilního státu, obdoba Libanonu v době před palestinskou imigrací po tzv.Černém září. Když už nikomu až tak moc nevadil ozbrojený zásah zvenčí proti Kaddáfímu, z dočasného protektorátu by se taky nikdo zbláznit nemusel.

Re: Místo hloupejch keců:
Autor: M. Rastislav Datum: 30.6.2018 13:57

Souhlas, ale vždycky se najde nějaké ale.

Když vidím mladé, zdravé kluky s mobily, tak nevím, kteří chtějí opravdu pracovat, něco umí a mohou některé zemi pomoci. Ani nevím, kteří z nich se chtějí jen přiživit na sociálních dávkách v EU a kteří budou jednou radikální islamisté. To nám nějaký orazítkovaný papír neprozradí.

Když vidím rozbombardovaná města a utíkající mámy nebo babky s dětmi, (menšina migrantů), tak u nich bych orazítkované papíry nehledal. A těm bych za peníze EU pomohl.

Re: Místo hloupejch keců:
Autor: P. Grigar Datum: 30.6.2018 16:32

..pomoc pro utíkající před válkou,ale v nejbližší bezpečné zemi, nikoli tam, kde je pro ně nejvýhodnější systém dávek! Když budu utíkat před násilím např.v Súdánu, nejbližší bezpečnou zemí pro mě bude Egypt nebo SAR(Emiráty) a nebudu se plahočit do Evropy. když nebude mladý kluk s mobilem chtít pracovat v záchytném táboře na území Afriky, nebude mít šanci ani na projednání své žádosti o azyl. Identifikace (orazítkovaný papír..) nemůže automaticky znamenat udělení azylu. Zkuste se zajímat, jak probíhalo imigrační řízení pro vstup na území USA(stanice Ellis Island). Azyl je udělovaná výsada, nikoli automatické právo!!!

Budeme muset začít hledat reálné řešení, namísto vymýšlení různých "ale".

V Evropě nás v r.2015 bylo cca.510 milionů. Kolik Afričanů podle vašeho názoru dokážeme uživit? Je jich tam cca. 1,5 miliardy a úspěšně se množí...

Peníze EU jsou vaše peníze, moje peníze, mnoha dalších peníze..co dáme cizím, o to jsme ošidili vlastní.