18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

MIGRACE: Slepé uličky

Před silvestrovskými událostmi v evropských velkoměstech bylo stále ještě mnoho lidí přesvědčeno, že migrační příval se „dá zvládnout“. Obávám se, že nyní těchto lidí rychle ubývá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fridrich 11.1.2016 6:48

Souhlas s článkem. Svět se stává iracionální, bez zdravého

Souhlas s článkem. Svět se stává iracionální, bez zdravého lidského rozumu a má zcela přeházené priority - tedy co je opravdu nutné řešit ihned a razantně ( zábor Evropy imigranty, agresívní islamismus, agresívní Rusko....) a co později....

Příklad chování zahrádkářů na své chatičce - mámo, podívej, hoří nám chata, ale napřed dosázíme ta rajčata........

Z. Čábelka 11.1.2016 4:06

Civilizace naše a ....

Je mnoho lidí kteří, nemohu najít odpovídající slušnou práci. Mnozí musí měnit CV, vzdělání i praxi zapřít. Výmluvy na nedostatečné prostředky pro důchodce již pokládám za programově řízenou a podporovanou lež, která se zakládá pouze na jejím ůmyslném neřešení.Předkládaná logika řešení hospodářského rozvoje imigranty je úchylná. Počet obyvatel EU je odpovídající její nadstadardním poměrům a civilizační úrovni. Srovnávat ji s nezodpovědnou populační explozí třetího světa je zvěrstvo! Populační exploze rozvojového světa se musí řešit. Kdo toto nevidí nebo nechce chápat je hlupec nebo podvodník kšeftující jen a pouze pro své blaho. Tento (třetí) svět není kulturně, hopodářsky ani politicky připraven. Populace se musí se řešit osvětou ï prevencí. Plodit děti do bídy a bez budoucnosti je nezodpovědné. Opakuji, kdo toto nevnívá a explozi podporuje je ignorant nebo kšeftař. Musíme si přiznat, že medicína je mnohem dál než civilizační i kulturně politický pokrok.Civilizovaný svět není schopen bez zvládnutí reprodukce rozvojového světa šířit její standardy dál. Není možné zajišťovat všem občanům světa naše standardy bez jejich vůle a snahy. Není možné všem občanům světa vnucovat naše pohledy na právo, spravedlnost. Není možné všechny občany světa bez jejich vůle, jejich snahy pojmout za součást této civilizace. Pokud to není jejich vůle ponechejme je v jejich způsobu života, který i je jejich štěstím.

S tejně úchylná a lživě zneužitá je vize vymírání Evropy. Co Ti domácí, stále lidé, mají dělat? Evropa "hlad" celého světa nevyřeší. Ti co si to myslí, jsou šílenci i lháři nebo svatoušci pachtící se po svátosti nebeské. Lháři se sami usvědčí. Mnozí svatoušci by Kristovi boty ukradli, kdyby je na kříži měl a hředík nedržel.

PS: Cítím se člověkem žijícím pod desaterem.

J. Kanioková 11.1.2016 3:04

.....

Švédská média kryla sex-útoky muslimských migrantů po celé měsíce - http://pamelageller.com/2016/01/swedish-media-sharia-rape-silence.html/

Jak Jimmy Carter a já jsem začal Mudžáhidi - http://jdem.cz/bu8q39

Musl. bratrstvo - http://jdem.cz/bu8q58

Evropský parlament identifikuje Wahabi a Salafi kořeny globálního terorismu - http://jdem.cz/bu8q45

Historik Vlastimil Vondruška: Pokud islám ovládne Evropu, bude to kvůli naší slabosti - http://www.novinky.cz/domaci/391360-historik-vlastimil-vondruska-pokud-islam-ovladne-evropu-bude-to-kvuli-nasi-slabosti.html

P. Sulc 11.1.2016 2:40

Je nacase, ci spise bylo na case,

aby se Evropane zacali ozbrojovat, legalne ci jinak. Prijde cas, kdy si budou muset zastrilet, budou-li chtit prezit. Kdyby psr tech nasilnenych zen melo pistoli ci revolver, mohlo vse byt jinak.

O. Kadlec 11.1.2016 10:39

Re: Je nacase, ci spise bylo na case,

Sulci, ty se překonáváš. Když máš takový choutky - jak často si chodíš zastřílet do méně bezpečných ulic Ňůjorku?

F. Lesniak 11.1.2016 1:15

Pomatenci, jako Drápal a spol. stále chtějí

přívaly těchto kobylek zvládat. A přitom je naprosto jasné, že zvládnout se to dá jedině uzavřením hranic. Už i Angelika začala couvat, ale pro Německo je pozdě. Ta německá nána chce násilníky vyhošťovat. Ale neřekla kam! Nejdříve si je pozve a pak je s rozumem v prdeli. Vždyť se stačí podívat na no go zóny ve Švédsku a nejen tam. Opravdu se zdá, že je třeba si udělat nejdříve pořádek ve vlastních řadách. Jsem pro pomáhat lidem v nouzi, ale ne tak, že si to tady necháme zaplevelit muslimskou pakáží a pak se bát vyjít na ulici!

H. Lukešová 11.1.2016 1:28

Re: Pomatenci, jako Drápal a spol. stále chtějí

Tentokráte souhlasím bez výhrad, pane Lesniaku. Ano, pomáhat máme potřebným českým lidem, nemocným, dětem, seniorům nemající na léky, ne uprchlickým teroristům. Tady zoufalý malý chlapec Kubík potřebuje naléhavě pomoc...má epilepsii, dětskou mozkovou obrnu,nebýbe ani jednou z končetin. Je spastik, hypotonik, nemluví, nesedí, neleze... Pro sluníčka a vítače je to dítě nehodné života, hodní života jsou jen ti muslimští uprchlíci.

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/14833-radsi-nez-uprchlikum-kteri-znasilnuji-loupi-a-vrazdi-pomozte-prosim-tomuto-postizenemu-ceskemu-diteti-.aspx

K. Vážný 11.1.2016 1:41

Re: Pomatenci, jako Drápal a spol. stále chtějí

Představte si, já budu pomáhat komu sám usoudím, třeba uprchlíkům z Kurdistánu. Ale nikdo mi nebude říkat komu MÁM pomáhat. A parlamentní listy, nebo euportal - nic moc zdroj.

H. Lukešová 11.1.2016 1:54

Re: Pomatenci, jako Drápal a spol. stále chtějí

Pomáhejte si komu chcete, to je samozřejmě Vaše volba a nikdo Vás nemůže k ničemu nutit. Já jsem nadhodila osud dítěte, kdo chce pomůže, kdo nechce pomůže někomu jinému. Každého volba. A parlamentní listy a euportal jsou politicky nekorektní zdroje, a proto se vítačům a některým jiným lidem nelíbí.

O. Kadlec 11.1.2016 1:30

Re: Pomatenci, jako Drápal a spol. stále chtějí

Nejste.

Jste jen vobyčejnej českej hulvát kterej nemá na nic vliv a tak jste namíchnutej.

P. Dvořák 11.1.2016 1:45

Re: Pomatenci, jako Drápal a spol. stále chtějí

Vítej vítači!

K. Vážný 11.1.2016 1:45

Re: Pomatenci, jako Drápal a spol. stále chtějí

Na takové uzavření hranic nemáme ani my, ani EU prostředky...

J. Kanioková 11.1.2016 0:56

A už zas čtu - musíme to zvládnout.... kristovanoho !

Základní JE, změna zákonů, prvořadě těch "lidskoprávních". Aby nebyla ta humanoidní práva prchlíků větší, než domácích. Na sociální sféru vlastních občanů, ve svých zemích, prakticky všude v Evropě, státní rozpočty nestačí.

Ale pro cizí se to... nějak.. PROČ? Na úkor domácích.. jakým právem ? Nač jsou "lidská práva", když musí domácí ustupovat cizím ???

Kde je logika a férovost?

K. Vážný 11.1.2016 1:43

Re: A už zas čtu - musíme to zvládnout.... kristovanoho !

Abych, až budu utíkat třeba před lidmi, jakými jste vy a vám podobní, se mi dostalo podobného přijetí. Protože právě vy jste ti, co snadno zničí tu obtížně postavenou postkomunistickou demokracii. Základem demokracie jsou právě ta lidská práva po nichž šlapete.

R. John 11.1.2016 2:18

Přesné .. stručné...plně vystihující....

..naprostý souhlas s vaším příspěvkem pane Važný... ale utíkat nebudeme, snad je nás dost, aby se tito pendrekáři nedostali zase k moci, jako v 38 a 48 a "osladili nám to, jako tenkrát... a kdyby si zase pozvali "bratrskou pomoc", tak se sejdem v Norimberku na náměstí u katedrály , je tam príma kavárna... :-)

O. Kadlec 11.1.2016 2:24

Re: Přesné .. stručné...plně vystihující....

Mám taky rád Norimberk. Já jsem necestovací, ale sem rád jezdím.

R. John 11.1.2016 3:00

Tak po druhé bratrské pomoci...

... v šest večer v Norimberku..:-)

P. Švejnoch 11.1.2016 7:20

Re: Tak po druhé bratrské pomoci...

Jóóó Norimberk... Tam panečku bejvaly sjezdy...! :-)

A věta pana Vážného, že základem demokracie jsou lidská práva, je nonsens.

J. Václavíková 11.1.2016 10:30

Re: Tak po druhé bratrské pomoci...

Budete muset tuhle lež opakovat usilovněji, než Vám na ni skočí i někdo jiný než pár zdejších naivů.

P. Švejnoch 11.1.2016 11:23

Re: Tak po druhé bratrské pomoci...

A kterou část mého příspěvku máte na mysli, rozmilá paní Václavíková?

Tu o sjezdech v Norimberku, nebo tu o zjevné hlouposti tvrzení páně Vážného? :-)

P. Dvořák 11.1.2016 2:40

Re: A už zas čtu - musíme to zvládnout.... kristovanoho !

O jakých právech mluvíte? O tom, že každý na světě má právo přijít, kam se mu zlíbí a má právo na to aby ho tam ubytovali, živili, šatili, dávali mu kapesné . . . A my máme povinnost je tady ubytovat, živit, šatit, dávat jim kapesné . . .

Nějak mně tady chybí naše práva jakožto těch, co jsme si to tady vytvořili. Pro sebe, ne pro celý svět.

K. Vážný 11.1.2016 0:49

Jde o to to nezvorat.

A ještě dodám, že imho jde o to imigraci úspěšně zvládnout, nikoli jí po 176. odmítat.

Známe úspěšné i neúspěšné integrace na západě. Za neúspěchem nestojí imho většinou migranti, ale "moderní" "levice", která brání asimilačnímu tlaku. Jenže ta už teď není zas tak v trendu, v Německu více, u nás skoro vůbec. Je tu tedy možnost to zvládnout. A o to jde.

Ostatně po 7 letech integrace, to je podle mne úspěch...

J. Kanioková 11.1.2016 1:00

Jo... vy myslíte úspěšnou islamizaci Evropy, že ?

O. Kadlec 11.1.2016 1:02

Re: Jde o to to nezvorat.

Zaprvé ji Evropa musí zvládnout - i když se to někomu líbit nebude - ale zadruhé ji Evropa potřebuje ovládnout, a to bez širší integrace nepůjde.

P. Dvořák 11.1.2016 2:17

Re: Jde o to to nezvorat.

Vy jste zkrátka přesvědčený o tom, že oni se k nám přijeli asimilovat. A k tomu přesvědčení vás vede co?

J. Kanioková 11.1.2016 0:45

Souhlas s autorem,

zvláště s tímto - " Zdá se mi, že vnitřní cenzura v těchto zemích je „na vysoké úrovni“. A to především u jejich politiků, to je fakt ubohost! A u médiích to platí ještě víc..

Bývalý ministr vnitra varuje před výzvami k monitorování stavu, evidenci - http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/01/10/ex-innenminister-baum-warnt-vor-ruf-nach-ueberwachungs-staat/

""V tiskové zprávě policie - Nehledě na státní příslušnost nebo etnický původ domnělých pachatelů, bychom chtěli odkázat na odpovídající odstavec tiskového zákona, ke kterému - směrnice 12.1 uvádí: ve vykazování kriminality podezřelých či pachatelů náboženské, etnické či jiné menšiny musí být uvedena POUZE tehdy, pokud existuje důvodný postih platbou v naturáliích pro pochopení hlášeného procesu. Zejména je třeba poznamenat, že takový údaj by mohl vyvolat předsudky vůči menšinám."" ..... Jo.. prostě nedej bože nějaká skutečná evidence... aby se prchlíci necítili stigmatizovaní..

Bavorský ministr hospodářství: 90 procent uprchlíků nedostatečně kvalifikovaných - http://www.epochtimes.de/wirtschaft/news/aigner-90-prozent-der-fluechtlinge-unzureichend-qualifiziert-a1297737.html

Statistiky ukazují: téměř každý druhý kapsář na stanicích pochází ze severní Afriky - http://jdem.cz/bu8n63

K. Vážný 11.1.2016 1:45

Re: Souhlas s autorem,

Klidně kapsáře zavřeme, když to bude třeba, ale doporučuji, do školy - a za známky je propouštět na podmínku...

K. Vážný 11.1.2016 0:44

Něco jako živelná katastrofa

Turecko, Řecko, ani Libye k tomu nemá ochotu, naopak ji spíše přesouvají dále. Situaci zhoršilo v roce 2014 obecné snížení podpory ze Západu v táborech, které výrazně zhoršilo komfort pobytu (místy nebylo jídlo). My jsme sledovali Ukrajinu.... To spustilo lavinu, protože se více lidem vyplatilo riskovat; ta se pak nabalovala dále.

Jakmile byli na kontinentu v Evropě, tak už zde není síly jak je zastavit. Jednotlivý stát může postavit plot, pak půjdou jinudy, cestou nejmenšího odporu. Pokud by plot postavilo více států a začali se hromadit, časem by vznikla výbušná situace, neřešitelná policejními silami. A napřed by vznikla jedna díra v plotu, pak stovky a plot by byl na nic. Jen obtížně lze dnes připustit vojenský útok na dav s civilisty, ženami a dětmi. To naše kultura i zákony nepřipouštějí a šlo by o válečné zločiny bez ohledu na chování davu.

Vzhledem k problémům Němců si také nedokážu představit, že by ten dav někdo z Balkánu po cestě zvládl zadministrovat. Jediná cesta by byla je nepřevézt z řeckých ostrovů, ale na to nemá EU páku, protože Řecko a Turecko jsou neuralgický bod NATO a ze strategických zřejmě důvodů nelze připustit, ani vliv Putina, ani vliv Erdogana. Halt svět je rozehraný na příliš mnoha šachovnicích.

Podle mne jde prostě o něco jako živelnou katastrofu: Nemůžeme to odvrátit, musíme to zvládnout. A Češi kromě rad moc nepřispěli.

J. Vintr 11.1.2016 1:24

Re: Něco jako živelná katastrofa

Jenže tahle živelná katastrofa se dala předvídat a včas provedená opatření ji mohla odvrátit. Ovšem to, co předvedla Frau Merkelová a další EU politici, se nedá vysvětlit jen blbostí a nekompetentností, za tím musel být úmysl ...

K. Vážný 11.1.2016 1:37

Re: Něco jako živelná katastrofa

Frau Merkel reagovala na situaci, která se už rozvinula a reagovala imho vcelku rozumně. Zabránila tím krizi s uprchlíky na Balkánu.

A podle mne jiná možnost ani nebyla. Turecko ty lidi klidně pouští do Řecka a to je nechce mít na ulici. Námořní imigrace se prakticky zastavit nedá. A nadto je tu už 4 roky rozsudek soudů zakazujících vracet lidi do Řecka (potažmo do Makedonie). Prostě kamkoliv, kde ti lidé zůstanou na ulici.