26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

MIGRACE: Razie v Brémách II.

Z neoprávněného udělování azylů v Brémách se během měsíce stala poměrně výrazná kauza. Pro Horsta Seehofera, vedoucího politika CSU, který nyní v Berlíně vede spolkové Heimatministerium, jde o velmi nepříjemný vývoj, protože právě on těsně před propuknutím skandálu činnost úřadu BAMF chválil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Harabaska 19.5.2018 17:38

Re: Udělování azylu

Nějaký ten milion? Spolková kasa vydala na záležitosti spojené s tzv. uprchlíky čili (im)migranty podle oficiálního vyjádření 22 miliard Eur. Výdaje spolkových zemí a měst a obcí nejsou zde započítány.

Z. Koutecký 20.5.2018 0:43

Re: Udělování azylu

Já měl na mysli, pane Harabasko, jen výdaje na tu prověrku tisíců žádostí o azyl.

Z. Lapil 20.5.2018 6:43

Re: Udělování azylu

Podle mě nejsme až tak ve při. Jen mi přišlo užitečné připomenout, že každý má svou práci a prací úředníka je "úřední rozhodování", nikoliv "úřední nahánění".

Úředníkovi nakonec může a musí být nějaký ekonomický přínos či nepřínos jedno, má svoje předpisy a ty buď dodržuje nebo pracuje špatně.

O občasné absurditě výsledků nemůže být pochyb. Kdysi jsem četl knížku Anny Seghersové(?) Tranzit a teď mám v ruce (jsem na začátku) Feuchtwangerovo dílko Ďábel ve Francii. Vypadá to, že někdy začátkem 2. světové války nebo spíš těsně před ní bylo ve Francii významné množství emigrantů z Německa, kteří se marně pokoušeli získat povolení k vycestování a nakonec skončili internováno coby nepřátelé (Němci, byť většinoi Židé, ve Francii). z Tranzitu si pamatuju myšlenku: "Clověku povolili zůstat jedině v případě, že prokázal, že se snaží odjet".