20.3.2023 | Svátek má Světlana


Diskuse k článku

MIGRACE: Plány EK musíme odmítnout

V únoru letošního roku přednesl francouzský president Emanuel Macron v Mylhúzách ve francouzském regionu Alsasko zásadní projev o negativním vlivu islamismu na francouzskou společnost, resp. o negativních zahraničních vlivech na francouzskou muslimskou komunitu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 3.10.2020 19:45

Přesné!

J. Jurax 3.10.2020 15:36

Ano, chcete-li srovnání skoro stejně pitomé jako to Vaše, pak slyšte: současní komunisté se u nás sdružují v no go zónách, všude staví honosné rudé koutky, vyžadují, aby všichni nosili odznáčky s Leninem nebo Gottwaldem, jsou vydatným podhoubím kriminality a semtam vystřílí nějaké divadlo nebo redakci. A prosazují dědu Mráze, čemuž úřady začasté vyhovií! Stačí?

Jinak tu diskuzi odkláníte celkem průhledně. Pro připomenutí - řeč je o migraci a nejnovější europeachovině s vnucováním připrchlíků do zemí dosud nezamuslimenych.

V. Církva 3.10.2020 20:06

Co se týká prvního odstavce, mám nějak pocit, že 2světová Němcům celkem prošla. Nejhůř snad dopadli ti vystěhovaní, ale zas většina nemusela žít v komunismu který u nás spoluzavinili. Chcete velkorysost pro národ co zavraždil 6 milonů Židů a převážně on má na svědomí přes 50 milionů mrtvých. Samozřejmě, kolektivní vina znamená neštěstí několika procent slušných lidí. Většině se vrátilo co zaseli. Jako Křesťan s tím úplně nesouhlasím, ale jsem realista.

Co se týká druhého kde pan Jurax napsal že podporuje komunisty?! Že vraždili komunisti neznamená že jsou islamisté lepší. Komunismus a Islám jsou pravděpodobně největší ideologieké problémy lidstva posledních století. Islám je horší, jde za hrob, drží se lépe u moci a je na světě už dlouho.

I. Pávek 3.10.2020 13:51

Tak vás milostivá bych chtěl vidět na vlastní oči. Jestli jste taková rozumějí rarita i zjevem jako svým myšlením.

P. Moravčík 3.10.2020 14:48

Ono by sa tí Frantíci bez nich obišli. To by však nesmeli ich mladí trpieť tulením syndrómom a namiesto "tvrdej" práce v neziskovkách, začať tvrdo pracovať manuálne. To isté platí pre Španielov a Nemcov.

V. Církva 3.10.2020 14:55

Máte na mysli 1945 nebo o 10 let dřív, nebo dokonce o pár set let dřív? Češi se dřív k těm Němcům zas tak strašně nechovali (jasně, mezi válkami bylo co zlepšovat). Dokonce když vznikaly freikorpsy a vraždili české fiance, neposílali Češi sudetské Němce do Německa. Nakonec škoda, že se ti Němci dali cestou buršáctví, a pozděj rasismu a vraždění. Jak správně píšete, ty pohraniční regiony za sudetských Němců byly upravené, a vzkvétaly. Ani českoněmecké manželské svazky nebyly až takovou výjimkou. Trochu rozdíl od francouzských muslimských čtvrtí frustrace a zlosti kam rodilí Francouzi radši nechodí a Francouzsky se oprávněně bojí.

Jak by se Francie obešla bez těchto čtvrtí, to není těžké extrapolovat. Prostě zase ta sladká Francie. No a těch 8 milionů Muslimů? Ti asimilovaní by možná zůstali, a byli by zase v rozumném počtu tím kořením co je mají rádi. Dávky pro ty nepracující by nebyl problém použít jinak, a ti co pracují. No, tak by Francouzi místo politických neziskovek začali zase pracovat místo nich. Máte snad pocit, že by jim to uškodilo?

Jinak srovnávat kulturu křesťanských Němců s kulturou (třeba arabských) Muslimů, to je celkem obrovský rozdíl nemyslíte? A to jsem se zatím vyhnul srovnávání co je lepší a pouze konstatuji diametrální rozdíl. Pár Muslimů co našli svoje místo ve Francii je kořením. 8 milionů nekompatibilní kultury evidentně problémem.

K. Křivan 3.10.2020 18:29

Chovat se "slušně" k muslimským vetřelcům je znakem změkčilosti a degenerace. Evropa je naše, bílá, a nikoho jiného.

L. David 3.10.2020 9:41

Pokud autor článku píše že: "Prezident Macron přiznal „ztracenost“ těchto území a ohlásil oficiální program na jejich “znovuovládnutí” či “znovudobytí”, tak je jasné, že pokud se k tomu Mikron opravdu vzchopí, Francii očekává občanská válka!

Lehkomyslní Francouzi si nechali svou zemi zahnojit 8 miliony parazitů, z části teroristů, teď nevědí, co s nimi a chtěli by je vystrnadit! A to nejlépe k nám - na východ!

Poučí se z francouzské katastrofy naši pitomci, kteří by nás stále ještě chtěli muslimskou pakáží "multikulturně obohacovat", kteří indoktrinují naše děti ve školách výukou islámu, kteří prodávají muslimům pozemky k založení sídlišť, kteří nám podsouvají kecy o mírumilovném islámu (nějaký Ostřanský z Orientálního ústavu AV ČR, nějaký Kropáček z Husitské teologické fakulty!!) nejrůznější na migrantech parazitující neziskovky s předstíranou "ochranou náboženských svobod", parazitující politici i s nějakou Šabatovou.......celá ta squadra hlupáků a záškodníků, kteří by chtěli muslimy zahnojit také naši krásnou vlast ? ??

L. Ryšavý 3.10.2020 10:30

Souhlas !

I. Pávek 3.10.2020 13:42

Souhlas.

S. Svatoš 3.10.2020 14:02

OK, přesně formulováno. Díky!

K. Křivan 3.10.2020 21:22

Pátá kolona nepřítele byla vždy likvidována jako první. Vždy a všude.

Můj prapra....předek do muslimů střílel z muškety. Na vídeňských hradbách Leta Páně 1683. Historie se vrací. Taky budeme pucovat laufy a .....

Š. Hašek 3.10.2020 9:24

Máte problémek, pane Jirso!

Pozdě jste se probudil, zaspal jste!

Jsem zvědav, jak Váš názor budete vysvětlovat kolegovi Fialovi, parťákům ze STAN, Pirátům, TOP, Lidovcům - zkrátka všem těm "vyznavačům a uchovávačům evropských hodnot"!

P. Pepax 3.10.2020 8:55

Problém není islamismus, ale islám a tak je tomu po staletí. Francouzů, kteří si vybudovali tak nádhernou zemi je mi velmi líto. Co se týče současné EU, tak tam je asi třeba odmítnout všechno co s těch úředníků vyleze.

J. Novák 3.10.2020 8:51

Islám je pro mě zlo, které se za náboženství pouze vydává a korán je pro mě takový muslimský mein kampf.

V. Chrastina 3.10.2020 17:57

Přesně tak, pane Nováku, islám není po pravdě náboženství, nýbž politická doktrína, podobně jako jí byl nacizmus nebo komunizmus. A pokud je nacizmus a komunizmus u nás, ale nejenom u nás, postaven mimo zákon, mělo by to platit i o isámu, který hlásá nenávist vůči nám nemuslimům.!!

J. Urban 3.10.2020 8:26

Zobecneni problemu: z koho je slozena EK? Neni to voleny organ. Tim je EP. Kdo kdy slysel o EP? Co dela EP? Jake ma pravomoci EP? A k cemu tedy je EP? Chapete tu "demokracii", kdyz moc spociva v rukach nevolene kliky a voleny organ je moci zcela zbaven???

J. Jurax 3.10.2020 13:26

No, není zcela zbaven; nicméně ty peachoviny z EK prýštící vždy odkejvne. Protože právo veta bylo zrušeno a způsob hlasování řady je obmyslně vymyšlen.

J. Jurax 3.10.2020 13:27

Pardon, rady ...

J. Urban 3.10.2020 8:23

No to jsem zvedav, jak to vysvetlite Buresovi. On resp. jeho lide to Bruseli vzdy odkyvou.

J. Nový 3.10.2020 11:00

Proboha pořád Bureš, Bureš, Bureš. Vy chvilkaři jste úplně na palici. Pro náš stát není zásadním problémem Bureš, ale právě ta migrace a přerozdělování. Proč pořád odvádíte pozornost na Babiše, když islám je zásadním a nevratným problémem celé Evropy. Ale proti tomu se neozvete, proti tomu nepůjdete na Letnou. Melete pořád dokola antibabiš a ty zásadní problémy nechcete vidět. Dokonce dehonestujete ty, kteří EU kritizují, protože to jsou samozřejmě rusofilové. \kritika EU je zapovězena. Všichni se soustřeďte na Babiše a až odejde jednou z politiky, tak se najednou budeme mít krásně a všechny problémy zmizí, že?

Jste tak naivní nebo hloupí, že nedokážete rozeznat zásadní problémy pro budoucnost naši, našich dětí a vnuků? Nebo opravdu vidíte jako zásadní problém pro budoucí vývoj naší země a společnosti Babiše? 8-o8-o8-o

J. Kadeřábek 3.10.2020 11:47

Opravdu nechápete, že Babiš je předseda vlády a tedy rozhoduje co se za ČR v Bruselu odkývá a co ne? Zatím jeho europoslankyně a poslanci poslušně odkývali Istambulskou a Marakéšskou dohodu, Zelný úděl i společné nemalé zadlužení resp. ručení za tento dluh. Jakmile v tichosti odkývou novou migrační politiku bude nám Itálie a Řecko, ale také Nemecko posílat ty největší gaunery s kterými si neuní sami poradit. Jsta tak naivní a hloupý?

J. Jurax 3.10.2020 13:44

Ehm ... vzpomenout úlohu premiéra, jímž je momentálně pan Babiš, je zcela na místě, neboť ten je z titulu své funkce v Evropské radě. Kde mimochodem odkejval Green Deal i zadlužování.

Přesně Vám to ozřejmil pan Kadeřábek přede mnou, zbytečně bych se opakoval.

V. Kolman 3.10.2020 5:44

"Plány EK musíme odmítnout"

K tomu dodávám: "Musíme odmítnout a máme na to i "páky", protože jsme členy EU!!!

Z. Lapil 3.10.2020 10:20

Těch pák moc nemáme, protože - na rozdíl od tvrzení mnohých před referendem a v souvislosti s Lisabonskou smlouvou - NEJSME suverénní stát.

Co mi ale přijde podstatnější: máme PRÁVO odmítnout a máme právo nenechat se trpně označovat za xenofoby etc., jednoduše proto, že jimi většinově nejsme. Nejsme méněcenní jen proto, že nás Gottwald a spol. nepověsili všechny.

J. Jurax 3.10.2020 13:45

Ano.

J. Jurax 3.10.2020 13:51

Páky ... necelá tři procenta hlasů v putovním cirkuse a premiéra, co v Evropské radě vše odkejvne. A i kdyby ne, způsob hlasování v té radě to jistí. EU si rozvracet nedají!

Ta páka má mohutnost nalomené sirky.

V. Kolman 3.10.2020 19:44

Bohužel máte pravdu. Ale raději protest 3% na správném místě, nežli jenom brblat u piva. A ono se časem těch protestujících objeví více.

J. Pilny 3.10.2020 4:50

Za komunistů se říkalo:

Někteří lidé dělají jenom problémy. Ty problémy by tady nebyly, kdyby tady ti lidé nabyli. Platí to pořád.

R. Langer 3.10.2020 6:13

Ano, na ty válečné štváče, buržoazní agenty a jiné podvratné živly s dlouhými vlasy a podobně se pamatuji, myslím ale, že se tehdy jednalo o něco docela jiného než dnes. ;-D