17.2.2020 | Svátek má Miloslava


Diskuse k článku

MIGRACE: Německý průmysl potřebuje lidi

Podle německých průmyslníků potřebuje Německo čtyři sta tisíc nových pracovních sil ročně navíc, aby byly zajištěny jeho výkony.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 76, poslední: 24.9. 2018 23:58, přehled diskusí

J. Vintr 24.9.2018 8:32

Re: ha

Nevím, jak je to dneska, ale před časem se (dokonce) v novinách objevil údaj, že jich je zaměstnáno celých 54 (slovy padesát čtyři). Z toho 50 u státní pošty...

I. Koreň 24.9.2018 7:53

Re: RE

S prvními dvěma větami plný souhlas, zbytku nerozumím. Jak souvisí migrace za prací s "korektností"?

Společný trh práce v EU se týká jen občanů EU a znamená jednak snadné vydávání pracovních povolení a povolení pobytu, ale i přednost pro občany EU před ostatními cizinci při obsazování nových pracovních míst (při stejné kvalifikaci).

Naopak podmínky pro přijímání pracovníků ze zemí mimo EU si stanoví každá země sama a EU do toho vůbec nesmí mluvit (není to "kompetence" EU).

J. Schwarz 24.9.2018 7:52

Re: Německo nepotřebuje pracovní sílu.

Tak tohle si dovoluji tvrdit už léta. Velkokapitál si s levicí náramně notuje, neboť levice mu svou politikou "sociálního státu" vyrábí zákazníky z lidí, kteří by na koupi neměli. Díky sociálnímu státu, jeho "humanismu" a liberalismu všechno za domácí lemply i cizí přistěhovalce zaplatí produktivní střední třída. "Kapitáni průmyslu" své zisky odkloní do daňových rájů, levicoví politici dostanou svoje na prebendách ve vládních a stranických funkcích, lůza dostane svoje "dávky", zbytečná "humanitní inteligence" taky - jen se jim tak neříká. Ve skutečnosti jsou všichni tihle moderní kazatelé morálky placeni vrchností za to, že dují do společnosti názor že tohle "nemá alternativu" a je to tak správné. Všechno to platí lidi co opravdu pracují, produkují něco co si jiný dobrovolně a rád koupí. Ostatní jsou jen příživníci a poskoci, novodobý sekulární klérus a "dvořané".

I. Koreň 24.9.2018 7:45

Re: delší dobu?

Protože ČR považovala za svůj největší národní zájem zákaz nabývání nemovitostí pro jiné občany EU na tu nejdelší dobu. Dobře se na to pamatuji, v Německu jsem v té době pracoval.

Kromě toho se nejednalo o zákaz práce. Kdo chtěl, v Německu pracovat mohl, ale musel projít stejnou procedurou jako uchazeč například z Rumunska nebo Kanady.

J. Schwarz 24.9.2018 7:41

Hamižní blbci

by rádi "odsourcovali" rození a výchovu dětí mimo Evropu, když předtím byli vytvořili ve vlastních zemích podmínky ve kterých se rodinám a výchově dětí nedaří. Jenže importovaní mladí nejsou jako vlastní - mají jinou kulturu, jiné zvyky, divná náboženství. "Kapitáni průmyslu" vědí jak montovat auta a jak podvodně splnit čím dál nesmyslnější požadavky vlastní "ekologicky uvědomělé", ale technicky úplně blbé "mladé a vzdělané městské populace", ale o tom co to znamená vyměnit vlastní obyvatelstvo za nekompatibilní cizince nemají ani Ahnung...

P. Götze 24.9.2018 7:30

RE

poptavku po pracovni sile do toho vubec neplette, to je uplny nonsense. V EU je spousta lidi bez prace a to je prece smyslem spolecneho trhu (uvnitr EU !!! nikoliv s celym svetem), aby se optimalne vyuzivaly zdroje. Vnimat migracni vlnu roku 2015 do dnesnich dnu jako pozadavek na pracovni silu je jednoduse blbost. Bohuzel nemci jsou tak "korektni", ze sve vudce proste poslouchaj. Ona jim totiz jejich hrdost nedovoluje kritizovat sve "nadrizene". proto jsou ve finale tak produktivni. jen se jim to obcas vymkne z rukou. Jenze obvykle zcela fatalne, protoze nemci male cyby nedelaji. A od...ere to obvykle pul evropy.

J. Chaloupka 24.9.2018 7:27

delší dobu?

.

J. Chaloupka 24.9.2018 7:26

Proč např. vůči nám Německo zajistilo, že jsme

po vstupu do Unie nesměli u nich pracovat tu nej

R. Gramblička 24.9.2018 7:22

Re: Proc Evropa rezignovala na podporu svych deti a rodin ?!

v době, kdy vyhrál Áda volby (1933) a krátce poté, ještě neměl za sebou ty hrůzné zločiny, takže nemyslím, že srovnáváte nesrovnatelné. Ono totiž ještě nevíme, jaké konečné důsledky bude mít nynější politika Genossin Merkel

R. Gramblička 24.9.2018 7:15

ha

vzhledem k tomu, že v 2015 přijali asi 1200000 migrošů, splnili si požadavek na 3 roky. Docela by mně zajímalo, kolik nich si k dnešnímu datu našlo práci, neví to někdo? Bylo mezi nima hodně doktorů, inženýrů i magistrů, takže předpokládám, že dnes fachčí většina z nich. Nebo ne?

K. Novák 24.9.2018 7:00

Německo nepotřebuje pracovní sílu.

Německo je nejsilnější ekonomika v EU a je výrazně exportní, což je pro ekonomiku EU problém. Neoliberální model ekonomiky rozdíly mezi regiony i státy podporuje, takže Německo (tj. především německá ekonomická elita) dále bohatne a rozdíl mezi ním a chudšími státy včetně nás se zvětšuje. Dovoz pracovních sil by to ještě zvýrazňoval, což by mělo v Bruselu vyvolat pozornost. Německo pracovní síly nepotřebuje, jako je nepotřebovat po listopadu u nás Baťa. Potřebuje spotřebitele, jako s povděkem ty naše polistopadové přijal Baťa. V situaci, kdy celé továrny jsou stěhovány z Německa do jiných zemí, nelze řeči o potřebě pracovních sil považovat za nic jiného než za kecy. Imigrant z Řecka nebo Itálie je bezcenný, protože v Řecku i Německu nakupuje zboží vyrobené ve stejných podnicích patřících nadnárodním korporacím (je jedno, jestli tyto podniky jsou v Německu, Rumunsku nebo v Číně) prostřednictvím stejných nadnárodních obchodních řetězců. V Sýrii tyto podniky a řetězce nepůsobí, takže syrský (Afgánský ap.) imigrant je v Německu vítaný. Čím víc jich bude, tím lépe. Na tom, jestli to jsou džihádisté, radikální islamisté, jestli někoho znásilní, nezáleží. I ta znásilněná paní zůstává spotřebitelkou, i ten násilník zůstává spotřebitelem, a je jedno, jestli je na svobodě nebo ve vazbě. Hlavní je, aby se ho nepodařilo repatriovat. Totéž platí pro NoGo-zóny. Policie se tam neodvažuje chodit, ale nezaregistroval jsem, že by si dodavatelé energií, vody, potravin aj. stěžovali, že jim nebylo zaplaceno. Celá imigrace je jen extenzivní zvýšení zisků prostřednictvím zvýšení spotřeby. Nadnárodním korporacím je jedno, jestli zboží se vyrábí v Německu nebo v Číně, a je jim také jedno, jestli v Německu budou žít Němci nebo také Syřané, Eritrejci, Nigerijci, Afgánci ap. Je jim jedno, jaké kulturní, správní bezpečnostní aj. problémy tím vzniknou. Jde jim jen o zisky, domnívají se, že peníze vyřeší všechny jejich případné problémy a problémy obyčejných lidí je nezajímají.

M. Šurgot 24.9.2018 7:00

Re: Proc Evropa rezignovala na podporu svych deti a rodin ?!

Dodatek... podle nějakého průzkumu z posledních dnů, je v Německu nejlepším člověkem, na kterého jsou Němci pyšní, Anngela Merkelová... Vím, že budu srovnávat nesrovnatelné, ale v minulosti byl Hitler také miláčkem německého národa...

M. Šurgot 24.9.2018 6:45

Proc Evropa rezignovala na podporu svych deti a rodin ?!

Jedna parafraze z vyborneho filmu Sicario 2 Soldado:

Otazka urednika : co je pro mexicke kartely vynosnejsi pasovat pres hranice?

Odpoved agenta : pred dvaceti lety to byl kokain. Dnes to jsou lidi. Ti zaplati a nemusi se pestovat a zhodnocovat jako kokain. A kdyz neprojdou, zaplati podruhe...

Proc by se melo v Evrope ubirat na zisku koncernum v danich, ktere by sly na rodinnou politiku statu, proc by se platily lidem mzdy, zarucujici zalozeni rodiny a zajistujici bydleni, kdyz staci dovezt “hotovy produkt”, dospele imigranty.... Ve Velke Britanii vadi imigranti z vychodu Evropy, kteri se v dalsi generaci plne prizpusobi a splynou s rodilymi Anglicany, zatmco jim nevadi imigranti z Commonwelthu, kteri se nikdy neprizpusobi a vytvareji v UK nejen sva dobrovolna gheta, ale i velikou sedou ekonomiku.

Vedouci politici Zapadni Evropy se v nicem nelisi od politiku z prvni poloviny 20 stoleti.... stale podcenuji hrozby pro evropskou civilizaci a vyvhodni Evropu povazuji za menecenne staty...

M. Mikulec 24.9.2018 6:08

At si nemecke koncerny

presunou vyrobu do Afriky a nemusi se Afrika prelevat do Evropy.

J. Vintr 24.9.2018 2:14

To jsou komici

Že v Německu nebude v blízké budoucnosti dostatek cizinců na to, aby pokryli potřeby tamního pracovního trhu? Spíš nebude v Německu dost Němců, aby uživili ty přivandrovalé doživotní pobírače sociálních dávek s jejich početnými rodinami.

B. Baron 24.9.2018 0:10

Jsem zvědavý co s nimi budou dělat až příjde krize?