Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

LZ

L19u88i78s 56Z39í81d49e90k

4. 7. 2024 17:53

Pokud Evropu NATO nechrání před invazí nelegálů, tak je na 2 věci....

IL
LZ

L21u44i60s 43Z75í82d54e30k

4. 7. 2024 17:50

Zdejší 5demolice se splněním nákupu vojenského šrotu mít problém nebude ! Viz stamiliardy na zbytečná , moc nefungující letadla, desítky milionů za malé drony v hodnotě statisíců....... a tak by se dalo do nekonečna pokračovat.....

JK

Amerika first! Evropo, ty zvýšíš rozpočty na zbrojení, budeš tak udržovat v chodu americký zbrojní průmysl a zaměstnanost. Evropo, ty nesmíš brát žádný plyn z Ruska ale jen ten americký. Evropo, uvědom si, že článek 5 smlouvy NATO nás nezavazuje k pomoci napadenému státu. Případné válečné operace v Evropě budeme řídit my USA, ale žádný náš voják nebude ohrožen na životě.

Tak asi takto to má Trump vymyšlené.

PH

P51e37t37r 30H88a40n

4. 7. 2024 15:55

Evropa by snad měla dělat, co může, aby byla schopna sama sebe aspoň minimálně bránit. Neříkám ubránit, na to pořád potřebuje a hodně dlouho potřebovat bude USA. A americký zbrojní průmysl nemusí udržovat v chodu, pokud nezlikviduje svůj vlastní. Že bude průmysl (továrny, dělníci, infrastruktura) fungovat pouze za slunečných a větrných dní, je dost hloupá představa.

RV

Trump chce, abychom si platili za to, že patříme do americké sféry vlivu.

Naši politici by neměli plnit roli místodržících, ale naopak by měli požadovat od Ameriky benefity za to, že jsme v její sféře vlivu.

Když kolonií, tak hrdou kolonií.:-)

PH

P67e83t36r 87H48a37n

4. 7. 2024 15:48

Máte recht, ruskou kolonií bychom byli úplně zdarma, že? :-/

FN

Vojenská doktrína vyzkoušená USA na Ukrajině se osvědčila jak na frontě, tak i ekonomicky, a stane se platnou pro celou Evropu. To znamená, že USA budou mít na starosti strategickou rozvědku, vyhledávání cílů, protileteckou obranu a satelitní navádění svých raket, letounů a těžkého dělostřelectva. Evropské státy NATO mít na starosti pozemní armádu a taktické zbraňové systémy.

Foto

Rozumím. V USA budou pozorovat monitory, mačkat tlačítka a kšeftovat se zbraněmi. Evropa bude do případných konfliktů tlačit svoje mladé muže.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz