19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

LONDÝN 2017: Letmé dojmy

Dcera si před nástupem na osmileté gymnázium přála navštívit Londýn, a tak se navzdory manželčiným obavám z možných rizik vydáváme na cestu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 4.9.2017 8:31

Re: Jenom technická, v Anglii i v Londýně se jezdí vlevo,

Měl by být, ale zřejmě není, což bude důvod, proč to autor napsal.

F. Houžňák 4.9.2017 9:12

I vy trpíte zjevně na určitá schemata myšlení,

která nejste schopen, ani po zamyšlení, překonat. Zkuste si celou situaci graficky znázornit, třeba nakreslit tužkou na kus papíru, a k tomu si nahlas čtěte, třeba několikrát po sobě, relevantní pasáž, tedy jednu větu, z článku. To často pomáhá, a třeba to pomůže i vám. Pomohl bych vám i svým vysvětlením, ale souhlasím zde s klasikem, který praví, že jsou situace, kdy jsou všechna slova marná. Třeba vás intelektuálně vyčerpalo to zašívání matrací, to by zakládalo jistou omluvu. Zkráceně bych dodal, když něco nechápu, tak se do toho nemotám.

A. Pakosta 4.9.2017 10:03

Re: I vy trpíte zjevně na určitá schemata myšlení,

Dnes palec nahoru, pane Houžňáku. Tím spíše, že já jsem si toho lapsu s pravým pruhem v textu nevšiml, ač jsem po UK už najel pár tisíc kilometrů.

F. Houžňák 4.9.2017 10:14

No, já jsem byl v Anglii jenom jednou, ale

provoz vlevo na mně zjevně zanechal hluboký dojem, protože mě to praštilo do očí hned. Ale je docela možné, že bych to napsal úplně stejně, často se člověk diví, když si po sobě čte svoje výplody, jak něco takového mohl napsat, vždyť to nedává smysl. Ale provoz vlevo mi byl sympatický, obzvláště to, že když jedete po větší ulici, ovšem bez explicitní přednosti v jízdě, do které ústí zleva uličky menší, nemusíte u každé přibrzdit a koukat, nemáte-li dát přednost. Jak onen lapsus vznikl, je mi taky jasné, člověk přesazuje v hlavě situace do známého okolí. To se mi občas stává, když se mi vybavují česky pasáže z knížek, které jsem četl v cizím jazyce a vím stoprocentně, že jsem je česky nečetl.

M. Prokop 4.9.2017 17:54

Moudrá myšlenka, držte se jí.

"Zkráceně bych dodal, když něco nechápu, tak se do toho nemotám."

F. Houžňák 4.9.2017 20:23

No, ale já to chápu, na rozdíl od vás,

už vám to konečně s těmi pruhy, neboli traffic lanes, levým a pravým, došlo? Nakreslil jste si to? Pokud ne, požádejte někoho mozkově pružnějšího, aby vám to vysvětlil, já na to nemám náladu, dělat chůvu. Dotyčné myšlenky se samozřejmě držím, a pokud se k něčemu tady vyjadřuju, tak se předem o věci informuju, pokud jí ještě dostatečně nerozumím. Toho jste se nepochybně už všiml a příslušně vás to dožírá, jak jsem si zase všiml já. Tím se liším od mnohých diskutérů tady, ke kterým patříte společně s velkým počtem jiných i vy. Viz ty dnešní pruhy.

S. Netzer 4.9.2017 6:46

To snad není možný ...

Ani nepřekvapí, že je pod článkem signován IVK.

Hlavně že se rodinka, navzdory "manželčiným obavám z možných rizik", progresivistickým cyklistickým "pozérům" a "lidem neevropského původu", vrátila domů se zdravou kůží!

P. Rudolf 4.9.2017 7:38

Vivat Brexit

To se jim ovšem podařilo díky chytrému chování na britských dálnicích, kdy si ten levý pruh vybrali jako ten k předjíždění.

Jinak tento posun Centra českého žvástu IVK od blábolů politických či enviromentálních k psaní bedekerů, byť úrovně stejně nevalné, velmi kvituji. Člověk se o různých místech, která sám (někdy několikrát) navštívil, dozví něco, o čem ani místní rodáci nemají jistě tušení. Jen s fotodokumentací navštívených chátrajících míst (samozřejmě s celou roztomilou rodinkou v popředí) by to autor mohl, dle vzoru svého guru, vylepšit.

S. Netzer 4.9.2017 8:10

Re: Vivat Brexit

Dojmy burana z cesty do světové metropole.

Připomíná "Honzíček jede do Prahy". :-(((

M. Prokop 4.9.2017 8:33

Re: Vivat Brexit

Autor: S. Netzer Datum: 2.10.2016 16:09 Od myslivny vašeho formátu to sedí.

S. Netzer 4.9.2017 9:13

Re: Vivat Brexit

Děkuji, cením si toho, že mě citujete, myslivče.

J. Schwarz 4.9.2017 13:46

Re: Vivat Brexit

Tak zrovna vy dva / Netzerka a Rudolf / byste byli nadšení i v Dár es Salaamu, hlavně že je to "duhově pestré", daleko od "zaprděného východu" a nejsou tam k vidění skoro žádní neesteticky vyhlížející běloši bez kol.