Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

KA

K17r72e85i25d82l 85A51.

23. 6. 2024 11:02

Srebrenica nebyla genocida. V tom Srby úplně chápu, že se jim tato rezoluce OSN nelíbí. Mimochodem OSN uznává za genocidu zabití 8 tisíc mužů u Srebrenice (výhradně mužů, mezi nimiž jsou započítáni i ti, co byli zabiti při legitimním ostřelování vojenského konvoje, naopak ženy a děti byli srbskou armádou dopraveny na území pod kontrolou muslimských jednotek!), zatímco třeba genocidu 1,5 milionů Arménů OSN nikdy neuznala! Čísla 8000 a 1,5 milionu stojí fakt za pozornost.

A mimoto: Ve válce v Bosně podle muslimských údajů zahynulo 31 000 muslimských vojáků a 31 000 muslimkých civilistů. To je poměr 1 : 1. V Gaze je poměr zabitých Palestinců minimálně 1 : 1,5 ve prospěch civilistů. Procento zabitých žen a dětí je tu navíc mnohem větší než bylo v Bosně. A poměr zabitých ozbrojenců a civilistů je ještě údaj, který někteří západní komentátoři zpochybňují s tím, že Izraelci počítají každého zabitého muže za bojovníka Hamásu. Pokud by tedy autor článku vzal v potaz tato čísla, pak by musel dojít k závěru, že páchali-li Srbové v Bosně genocidu, pak tím spíš musí být genocida to, co dělají Izraelci nyní v Gaze.

Resumé: Srebrenica byl válečný zločin, nikoliv genocida. Za tu to bylo účelově prohlášeno z politických důvodů. Od pana Stejskala bych čekal větší věcnost a rozvážnější posuzování informací. Osobně si nemyslím, že Izrealci páchají v Gaze genocidu, ale snažím se měřit všem stejným metrem.

Foto

Pokud svůj výlev, považujete za názor tak upřímnou soustrast vašemu duševnímu zdraví.

TPPH

Teda srovnávat to se Rwandou je neuvěřitelný chucpe. Se podívej do historie, autore. Jak tam kosovskej muslimskej dobytek decimoval křesťanský Srby. Pak z toho možná nebudeš tak strašně udivenej.

Foto

PRO T. HAMETA---To srovnání s Rwandou jsem nevymyslel a neprosazuji já, jde o shodu mezinárodního společenství. Obojí masové vraždění je definováno jako genocida. Nemusíte s tím souhlasit, ale taková je realita, s níž se budete muset smířit.---A netykáme si.

JP

Tak se snažili zničit. Srbsko. Poručili podepsat dohody (pro USA) a SRN dosadili germána protektora. Čas dospěl, Dodik chce jít k Srbsku a sere na protektora. Ať si £EU. I NATO trhne a islamci si udělají emirát, vznikne velký Srbsko. To je vývoj k sebeurčení.

Foto

Píšete "a SRN dosadili germána protektora". První Vysoký představitel pro BaH byl Švéd, druhý Španěl, třetí Rakušan (z Rakouska), čtvrtým byl baron Ashdown ze Spojeného království, teprve pátý v pořadí byl "Germán" ze SRN, po něm Slovák (M. Lajčák) a před nynějším sloužil v této funkci opět Rakušan (z Rakouska). Taková jsou fakta, pane Priknere.

KK

BaH jako multietnický a multireligiozní stát je velice nestabilní a na Balkáně supernestabilní.

Měl by být rozdělen na své nesourodé části. Srbové mají se ke komu připojit., Chorvati také. A muslimáci ať odejdou ke svým bývalým otrokářům, Turkům. Nebo odhodí poslední známku otroctví - islám.

PD

Ano, každá složitá věc má jednoduché, rychlé a dokonale špatné řešení. :-P

J20a71n 82Č48e45r65n30ý

22. 6. 2024 16:21

Příkaz Washingtonu a Berlína byl jasný..Zničit Srbsko.

Foto

Proč chtěli podle vás Američané a Němci zničit Srbsko?

RK

Musím říct, že ta inflace používání slova genocida se mi vůbec nelíbí. Podle mne by se to slovo mělo užívat pouze pro opravdu specifické případy jako byl Holocaust, vyvražďování Arménů v Turecku a patrně i vraždění ve Rwandě. Vše ostatní jsou sice odsouzeníhodné zločiny, ale jsou podle mne nesouměřitelné.

Myslm si, že smyslem tohoto častého využívání slova genocida je minimalizace významu těch skutečných případů genocidy. Hlavně tedy Židů a Arménů, protože o Tutsie se nikdo nezajímá. Pokud klademe na stejnou úroveň genocidu 6 milionů Židů za WWII a dejme tomu 8 tisíc Bosňáků (a už byl ten termín použit u daleko menšího počtu obětí), tak děláme z Holocaustu téměř běžnou byť tragickou událost, která se v ozbrojených konfliktech prostě stává a není ničím vyjímečná.

VP

V97a29ň42u68r35a 74P43e51t92r

22. 6. 2024 18:59

Přesně tak a takových inflačně používaných slov je víc, třeba "koncentrák," "nacismus," či srovnávání kde koho s Hilerem!

Mělo by to být použito tam, kde je zabit významný procentický podíl nějakého etnika!

Zajímavé je, že pro Stalinův Holodomor se tento termín nepoužívá, ač by tuto definici naplňoval. Snad proto, že zahynuly i miliony Rusů...

Foto

VYJÁDŘENÍ AUTORA ČLÁNKU K DISKUSI---Dovolím si upozornit na závěrečné dvě věty mého textu: "Čímž nemá být řečeno, že ostatní etnika v oblasti nemají svoji hroudu másla na hlavě. Mají – a právě proto by si všichni měli počínat nanejvýš obezřetně." Doufal jsem, že toto bude správně pochopeno. Bohužel jsem se dočetl (J. Černý 22.6.2024/7:39) následující nehoráznost: "Zajímavé, sionista se zastává vraždících muslimských Oričových band, které v okolí Srebrenice páchaly genocidu bosenských Srbů." Nechci se přít o to, že jednotky Nasera Oriće se nedopustily genocidy v pravém smyslu toho slova. Jde o to, že zločinů se dopouštěly všechny strany balkánského konfliktu, což jsem nikdy nezpochybnil, a tudíž proti tvrzení, že se zastávám vraždících muslimských band se musím co nejdůrazněji ohradit. Je to lež.

J40a87n 40Č69e79r42n77ý

22. 6. 2024 16:18

Už váš nadpis příspěvku je výmluvný. A co vám tedy bránilo v tom předlouhém dílku se zmínit o zločinech muslimů a i o zločinech UCK v Kosovu.

JV

Pan Dodik pochopitelně lže jak když tiskne. Genocida to byla. Pan Stejskal nelže, ale publikuje jen hodící se mu část. Masakru v Srebrenici předcházelo stejně zločinné působení bosenskych muslimských jednotek pod velením Nasera Oriče, vraždění žen a dětí jen proto, že měli srbský původ, přibyjení mužů hřeby na vrata apod., za které se Srbové, byť nepřipadně mstili. Trest pro zločince Oriče? Vyznamenán Izetbegovicem, odsouzen mezinárodním soudem na 2 roky !!!!????, do vězení nenastoupil, protože vazba trvala déle. Teď je to celé.

PD

To "přibyjení" na vrata je nějak oblíbené, ale dokumentaci (v BiH ani na Ukrajině) jsem nikde nenašel.

JD

Muslimove v BaH neni zadne etnikum, ale zbytek kolaborantu s Osmanskou risi. Jsou to kdysi Turky zotroceni Srbove a Chorvati (Evropane), kteri si i po osvobozeni ponechali viru a ideologii porazene okupacni moci. Vetsinou se tomu rika velezrada/vlastizrada... Meli byt pobiti nebo vyhnani spolecne s Osmany...

Foto

Bosenští Srbové mají naprosto stejné právo na sebeurčení z BaH vězení národů jako měli Češi a Slováci právo na sebeurčení z Rakousko Uherského vězení národů v roce 1918. Nebo chce někdo prohlásit, že Masaryk byl odporný separatista, který byl po právu Rakouským soudem odsouzen k trestu smrti?

Mimochodem přesně to samé se týká i obyvatel Krymu, Donbasu, Katalánců, Abcházců, Osetinců a Tchajwanců. A dalších.

My jsme Slovákům to právo přiznali a rozešli jsme se civilizovaně. Proč totéž nejde v BaH, na Ukrajině, ve Španělsku, Gruzii, Číně a jinde? :-)

VP

V76a75ň57u92r49a 41P87e82t49r

22. 6. 2024 10:13

Je to tak. Držet Srby v jednom státě s jejich nepřáteli je zhovadilost!

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz