5.8.2020 | Svátek má Kristián


Diskuse k článku

KNIHA: Soudný den (2)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
30.6.2008 17:55

Re: Buchanan se dal na ubohé plačtivé krdy zamundrákovaného odstrčeného politika

"dříve docela inteligentnímiu Paroubkovi" - to je ftip?

To je hyperambiociozní zcela bezcharakterní darebák odjakživa a s uraženou ješitností to nesouvisí.

30.6.2008 11:42

Re: 9/11 byla slusne provedena tajna operace

A kdo tuto slušně provedenou tajnou operaci řídil? Byl jste to snad va vážený soukmenovče Steine (omlouvám se - vaši hodnost neznám). 

30.6.2008 11:40

Buchanan se dal na ubohé plačtivé krdy zamundrákovaného odstrčeného politika

Poté co neuspěl v prezidentských volbách v roce 2000 tak se zcela pomátl na zdravém rozumu, který dříve míval . Totéž se letos stalo, dříve docela inteligentnímiu Paroubkovi a také jakž takž přijatelnému Zemanovi po j trapném konci eho prezidentských ambicí. Z obou jsou dnes podobné  "paleopříšery" jako současný Buchanan. Holt uražená ješitnost může chlapa zcela zničit!  Je to smutný pohled - na všechny tři! 

28.6.2008 0:13

Re: Re: Re: Bush má pravdu, dobro je dobro, zlo je zlo

Válka v Iráku je prodělečná pro Americký lid, ale ne pro tu skupinu lidí, která válku rozpoutala a neinformovaný lid ideologicky zpracovala. Pro ně je to sakra finančně výhodné!

27.6.2008 23:33

Re: proc zrovna Buchanan

to si precti hlavne ty, pasacku, az budes hlidat ty kozy -

27.6.2008 23:25

Re: Boze ten redneck je primitiv

No, a kuliva komu ti lide z Iraku utikaji - rozhodne ne pred Americanama, ale neradikalni muslimove pred radikalnima, Sunni pred siitama a naopak. Tak at si specialne Syrie nenarika, ma v tom sama prsty.

27.6.2008 23:15

proc zrovna Buchanan

Misto zakomplexovaneho Buchanana - radeji si prectete od Douglas Feith : War and Decision: Inside the Pentagon at the Dawn of the War on Terrorism. Tam jsou skutecne citace z National Security Council a fakticke odtajnene dokumenty. Zadny blabol.

27.6.2008 22:53

9/11 byla slusne provedena tajna operace

v jejimz dusledku zanikne teroristicky stat c. 1, Israel a v Evrope se znovuobnovi usporadani podle vzoru nacisticke Treti Rise.Blaboly o islamofasismu a muslimskem terorismu jsou urceny pro slaboduche prostacky.

27.6.2008 19:56

Re: Re: Re: Bush má pravdu, dobro je dobro, zlo je zlo

Tak v Iránu to rozhodně nezačalo v 78 roce.Když už,tak nejpozději za druhé světové,kdy Spojenci násilně svrhli reźim,aby mohli jižní cestou dodávat zásoby mužikům.

27.6.2008 19:19

Re: Re: Bush má pravdu, dobro je dobro, zlo je zlo

Připomínám, že SSSR chtěl svého času prosadit v OSN zákaz satelitní televize, pokud bychom ji mohli přijímat třeba my. Říkalo se tomu "ideologická diverze."

Také nám Američané svého času "vnucovali svůj pohled na svět," říkali to přece naši "představitelé," soudruzi Bilak, Švestka a další.

Nenávist islámského světa byla uměle rozpoutána z téhož důvodu. Ajatoláhům vadilo, že pokud lidé mají možnost volby a jsou dostatečně informováni, přestanou je poslouchat. Začalo to v Iránu už roku 1978.

Američané nepotřebují nikoho okrádat, válka v Iráku je finančně prodělečná. Mimochodem, Kurdové si rozhodně nestěžují.

27.6.2008 19:10

Re : záměr

je to reakce finančního trhu na nepružnost čínské měny a pochopitelně snaha ten americký obchodní dluh určitým způsobem znehodnotit

27.6.2008 19:10

Španělská expanze do jižní Ameriky by tak jak proběhla nebyla možná,

pokud by neměla podporu velké části tamních obyvatel. Ještě více to platí pro Mexiko, tam byli Španělé vítáni jako osvoboditelé. Pouze vládnoucí kmen bojoval až do hořkého konce.

Katastrofu pro Ameriku ale představovaly evropské nemoce (neštovice a tuberkulóza), americká "odveta" v podobě syfilis byla méně ničivá. Stejně bychom ale mohli odsoudit středoasijské obchodníky, kteří ve 14 století rozšířili do Evropy a do Číny mor.

27.6.2008 19:08

Re: Bush má pravdu, dobro je dobro, zlo je zlo

Zlo,je zlo a nerostné bohatství je nerostné bohatsví a zloděj je zloděj

27.6.2008 19:04

Re: Bush má pravdu, dobro je dobro, zlo je zlo

Nikdo nemá právo vnucovat jiným svůj pohled na svět a svůj životní styl a už vůbec ne násilím.Bush se nemůže divit nenávisti islámského světa vůči USA.Styl jeho vlády připomíná osídlování Divokého západu,kdy osídlenci kradli půdu indiánům a ve jménu demokracie je vraždili.Koho chce Amerika okrást dneska nechám na uvážení každého.

27.6.2008 19:00

Pokud tam ovšem ty prsty nestrká, přijde ta odplata určitě

Tak to totiž ve skutečném světě chodí.

27.6.2008 18:58

Re: Bush je jen bezduchá loutka sloužící Židům za reálně bezcenný inflační dolar.

 No nevim jak bezcenny je ten inflacni dolar, ale zatim jeste s nim platim vsude bez problemu, a za zhruba stejny peniz si dopravam zhruba stejne... Ale zato exportu se dari lepe nez kdykoliv predtim...hlavne komodit...tak me napada - nemohl to byt zamer?

27.6.2008 18:56

Re: Re: Přátelství USA - Irák

Jak se to dělá předvedl Stalin v Gruzii už za občanské války. Pak to zopakoval třeba v pobaltských zemích. Osud "zrádcovských národů" jako byli Krymští Tataři je rovněž dobře znám.

Umí si někdo představit, že by Stalin odešel z Vietnamu tak jako Američané??? To by tam spíše nezbyl žádný Vietnamec.

27.6.2008 18:49

Bush má pravdu, dobro je dobro, zlo je zlo

V politice ovšem nemá nikdo takovou moc, aby mohl odstranit všechno zlo, prostě proto, že prosazen dobra něco stojí, nejen na penězích, ale i na životech a to na obou stranách.

Islám je třeba vidět očima znásilněné ženy, kamenované pro cizoložství, protože není schopna přivést čtyři mužské svědky tohoto zločinu. Toto je pravá tvář islámu, jak jej vidí jeho oběti, ne pohled ajatoláhů, kteří se z něj mají dobře. Komunismus je třeba vidět očima vězňů z Jáchymova, otrokářství pohledem otroka.

Téměř vždy je možné porovnat dva režimy a vybrat ten relativně lepší. Někdy je ovšem nutné se spojit se Stalinem, abychom porazili Hitlera, to je ovšem téměř vždy důsledkem toho, že jsme nezasáhli včas.

Je ovšem pravda, západní společnost je skutečně prolezlá dekadencí a např. nedostatek bezpečnosti jí způsobený je jejím negativem.

27.6.2008 18:33

Kdyz si jeden precte ty hlouposti co se placa kozopich ci tenhle

Thyronx v sorteckach, nemuze se ubranit dojmu, proc ta hovada vubec do Ameriky odchazela, pokud tedy nebyli vyslani jako agenti.

27.6.2008 18:18

Re: Mike, i mne rozhodnutí Nejvyššího soudu potěšilo, ale nesouhlasím

Zdravim, Dusane, asi jsem se spatne vyjadril, samozrejme mi neni jedno kdo bude v pristim obdobi presidentem. Budu volit ani ne tak pro McCaina, ale proti Obamovi, ktery je mi cim dal mene sympaticky, cim vice jej nyni pozoruji. Chtel jsem vyjadrit jenom, ze jine rozhodnuti soudu, nez ktere padlo vcera, by me vadilo mnohem vice, nez to, ze Obama vyhraje. Pokud vyhraje, je to vule volicu a mne nezbyde nez to respektovat.

27.6.2008 18:12

V jediném,v čem Bush za něco stál

tedy nominace konzervativních soudců a snižování daní,šel McCain proti němu.Čili z těch dvou  trockistických kandidátů je jeden prašt a druhý uhoď.Ruku bych si musel uříznout pro jednoho z nich volit.Je to i koneckonců i jedno,je to jedna větev washingtonské Levice.Volit je potřeba,ale ne ty dva komiky.

27.6.2008 17:20

Re: Re: Re: Me navic vydesio,

Zde nelze nez souhlasit.

27.6.2008 17:10

Re: Re: Me navic vydesio,

Me navic vydesilo, ze ctyri souci z deviti si mysli, ze ustava (Constitucion) uz neplati. Doufam, ze  konservativci zavrou oci a budou volit  McCaina, jinak z toho Change nam v kapse zadne drobne nezbydou.  

27.6.2008 16:18

Re: Mike, i mne rozhodnutí Nejvyššího soudu potěšilo, ale nesouhlasím

R^

27.6.2008 15:03

Re: Přátelství USA - Irák

Takhle se to dělá, vy pitomí Rusáci !  Na okupování cizich zemí jste ubozí břídilové !

27.6.2008 15:03

Mike, i mne rozhodnutí Nejvyššího soudu potěšilo, ale nesouhlasím

s tím, že je jedno kdo bude příští 4 roky v Bílém domě, hlabně proto, že ten prezident pravděpodobně bude jmenovat náhradu za některého z těchto soudců. A to poslední, co potřebujeme je další Ginsburgová nebou Souter.

Buchanan nikdy nebyl schopen uvažovat v širších souvislostech a dopuštěl se značných kategorických zjednodušení. Proto mu Bush vychází jako monarcha a nikoliv jako prezident. Je to pohodlnější než analyzovat okolnosti vývoje k 11. září, selhání rozvědky už za Clintona (i za Bushe to byl Tenet včele CIA), podporu Kongresu a úlohu irácké, ale i iránské diaspory...to je na daleko tlustější a fundovanější knihu než je Buchananova moralistní povídka...

27.6.2008 15:02

Přátelství USA - Irák

Přátelství amerického a iráckého lidu se utužuje.  V listopadu 2007 podepsal prezident Bush a irácký ministerský předseda Al-Maliki dohodu o trvalém pobytu amerických ozbrojených sil v Iráku  (U.S.-Iraq Friendship and Cooperation Agreement). V prohlášení se konstatuje, že oba státy mají vzájemné a trvalé zájmy ve vojenské, ekonomické a politické oblasti.  V Iráku zůstane asi 50,000 vojáků. Ti budou ochraňovat americké investice do iráckého ropného průmyslu, bojovat proti terorizmu a budou také hrází proti iránské rozpínavosti.  Trvalá přítomnost americké armády bude stát 25 miliard dolarů ročně.  Americký lid to jistě rád a s nadšením zaplatí na daních. Nic jiného mu ostatně nezbývá.

Americké vyslanectví v Iráku má být dokončeno v roce 2008 a bude největší na světě. Buduje se v Bagdadu uvnitř přísně střežené Zelené zóny, kde také sídlí irácká demokraticky zvolená loutková vláda.  Na ploše 42 hektarů je 21 budov opevněných tak, aby vzdorovaly útoku minometů a raket.  Má vlastní elektrárnu a vodárnu a další zařízení, takže je zcela nezávislé na vnějším prostředí.  V areálu jsou také restaurace, společenské kluby a plavecký bazén. Všechny budovy jsou obehnány zdí s 5 opevněnými vchody.  Kolem zdi je pásmo, do kterého je vstup zakázán.  Vyslanectví bude mít 5,500 zaměstnanců, asi polovina z nich jsou bezpečnostní složky, policisté, vojáci a agenti FBI.  Náklady na stavbu již převýšily miliardu dolarů. Tato pevnost svobody a demokracie je připravena pro konečné zdemokratizování Iráku.

Irácký lid je americkému lidu velice vděčný, vždyt´ za jeho svobodu již padlo přes 4,000 amerických vojáků a přes 1,000 amerických civilistů (war contractors). V minulém roce 2007 byly ztráty nejvyšší, 902 vojáků.

At´ vzkvétá a dále se utužuje již tak dost tuhé a nerozborné přátelství amerického a iráckého lidu. At´ žije osvobozovač dosud neosvobozených národů prezident George Bush. At´ žije irácká ropa !

27.6.2008 14:52

Zdemokratizovat !

Občané všech zemí, zdemokratizujte se !  Nebo budete vybombardováni.

27.6.2008 14:46

Re: Konec ideologie

Není boj s ideologií také jedna ideologie?

27.6.2008 14:25

Re: Re: Re: Re: zbytecna demagogie

Vazim si Vas nazor. Nesouhlasim s Vama.