2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Fiala 7.3.2011 16:50

Doba informačních společnosti, ale . . .

""Kritici včetně autora této knihy vyčítají CIA: Nedokázali jste předpovědět rozpad sovětského impéria v roce 1989 a potom i rozpad samotného SSSR. ""

Rok 1989 byl umožněn díky smlouvě mez USA a SSSR Regan - Gorbačev v r.1986 v Rejkavíku (odvezení jaderných raket z před i za oponou a jejich likvidace, sjednocení Německa a nastolení demokratických režimů v evropských satelitech SSSR dle svobodných voleb tam žijících občanů) - viz archivy vrcholových politiků Regan, Thacher, archiv ÚV KSSS.

M. Košťál 7.3.2011 11:00

přiznávám, že knihu jsem nečetl

a nejsem si jist, jestli se do ní kdy pustím. při takové četbě si člověk totiž musí neustále uvědomovat, že to, co je tu napsáno může být pravda, ale určitě to nebude celá pravda. nezpochybňuji autorovo úsilí, ale napsat historii útvaru k jehož hlavním úkolům patří maximálně utajit všechno, co souvisí s jeho činností, to možná jde, ovšem vždycky jen se zpožděním nějakých padesáti - sedmdesáti let. jistěže informace o řadě případů jsou dohledatelné - zejména právě o těch, které CIA zpackala a proto se o nich dověděla veřejnost. ale jediným důvodem, proč číst takovou knihu, by měla být snaha učinit si ucelený obraz o charakteru a schopnostech dané organizace. možná se mýlím, ale nevěřím, že takové dílo lze z dostupných materiálů vytěžit.  

J. Poláček 7.3.2011 8:40

Re: Pouze polovina pravdy

"To je jako by někdo napsal, že svět vidí u Hitlerova Německa jenom jeho hříchy, ale "vědomě zamlčel jeho značné úspěchy."

Tato věta je dvojsečná zbraň - je ostrá na obou stranách, proto je lepší ji raději ani nevytahovat a už vůbec se s ní někde ohánět. Je možné že existuje někdo tak povznesený nad emocionální stránku, že dovede referovat o vámi navrženém tématu téměř objektivně. Každopádně i čtenářská obec by pak měla být vyzývána přenejmenším ke stejné objektivitě při konzumaci "asi strohých faktů". Když se ale rezhlédnu kolem sebe, tak tomu moc nevěřím. Naprostá většina má pouze hlad po něčem co njim chutná a až se nasytí tak zas upadne do poobědní letargie.

P. Beránek 7.3.2011 1:09

Pouze polovina pravdy

"Autor, reportér vlivného deníku New York Times, ověnčený novinářskými

cenami, totiž sepsal všechny hříchy Ústřední zpravodajské služby

(Central Intelligence Agency), zato vědomě zamlčel její značné úspěchy."

To je jako by někdo napsal, že svět vidí u Hitlerova Německa jenom jeho hříchy, ale "vědomě zamlčel jeho značné úspěchy."