3.6.2023 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

KATASTROFA: Zemětřesení odhalilo skrytou tvář Turecka

Po zemětřesení v roce 1999 bylo soudně stíháno 2 100 stavitelů – 1 800 jich bylo zproštěno viny a 300 jich sice odsouzeno bylo, ale dostali podmíněné tresty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 20.3.2023 18:16

Na té "stavební amnestii" je nejhorší, že ona ta - řekněme základní - opatření nejsou vůbec drahá. Ono to chce spíš profesionalitu než nějaké extra zesilování konstrukcí a podobně.

Jde o takové věci, aby stropy byly dostatečně uloženy na stěnách (protože když se stěny rozlezou, tak příliš krátký řekněme panel spadne dovnitř lidem na hlavu), sem tam nějaké železo do zdiva (například věnce a betonové sloupky v rozích a podél oken), ale třeba taky pružné plynové potrubí v dostatečně velkých chráničkách, aby se při zeměTŘESENÍ moc nerozklepalo a třeba neustřihlo při průchodu zdí a nenapustilo barák plynem, který nejbližší jiskra odpálí a shodí to, co ještě zůstalo stát.

A pak jsou i sofistikovanější (nevím jak drahá, ale asi nijak extra) opatření "centrální". Ono se totiž zemětřesení šíří sice velkou, ale zcela konečnou rychlostí, takže když se po krajině se rozmístí seismografy, ví "se" o příchodu seizmické vlny přinejmenším desítky vteřin předem, a to už stačí k uzavření kdejakého potrubí, naházení červených semaforů před mosty a tunely, vypnutí elektřiny v tramvajových a podobných drátech, aspoň přibrzdění vlaků na hlavních neboli rychlých tratích...

Samozřejmě, když spadne barák plný lidí, tak tyhle stopky s tím nic neudělají, ale aspoň nespadnou dráty pod napětím na náměstí plné lidí.

V. Kolman 20.3.2023 11:34

!!Bůh (Alláh) nás ochraňuj před zemětřesením!!

Z. Lapil 20.3.2023 18:18

Nebojte: http://jdem.cz/fg6p99

K. Křivan 20.3.2023 10:24

Muslimové nás nutí k tomu, abychom řekli: " Je to sice obrovská katastrofa, ale škoda je, když nám chcípnou králíci.".

Odmuslimte Evropu !

V. Kuhaj 20.3.2023 9:12

Sice trochu od věci, ale nedá mi to: jsem zvědav, až bude "zemětřesení" v Evropě, jestli budou pohnáni k zodpovědnosti ti, kteří na něj svým rozhazováním společného majetku a osekáváním lidských práv dnes systematicky zadělávají.

P. Rada 20.3.2023 8:42

Autor trefně vyjádřil jednu velkoulidskou faleš. Dokonce nejen tureckou ale celosvětově kapitálovou když napsal:

...."Zločiny spáchané kvůli zisku zůstávají ... často nepotrestány."...

Prakticky celý civilizovaný svět totiž dnes falešně a přitom dominantně žije na pozadí kapitálu kterému ale vládnou makroekonomicky ničím nekryté peníze a egoistická chtivost. Oba tyto lidmi navozené dnes přebujelé fenomény nechtějí respektovat žádná přirozená měřítka či přirozené hranice minimálně do doby, než adekvátnost lidského počínání ověří nějaký typ zemětřesení. To právě v tyto dny v západním světě opět pobořilo veklé bankovní domy.

J. Pokoutný 20.3.2023 8:33

Pomáhat muslimům je zbytečné, vděčnost vůči nevěřícím neznají (až na výjimky, ti přece pomáhat věřícím v Alláha musí! Přitom jim Evropané včetně nás jezdí pomáhat ob rok, o Izraelcích nemluvě. A mimochodem, kde byli Turci, když jsme tu měli povodně?

K. Křivan 20.3.2023 10:33

Euroameriká civilizace a islám jsou dvě naprosto neslučitelné věci. Islám je nepřítelem civilizace.

L. Hančar 20.3.2023 7:02

V týdnu jsem postřehl nějaký rozhovor s živým, usměvavým a spokojeným Prymulou na téma koronavir. A stále nevisí, turecké hospodářství na náš způsob. A žádné zemětřesení na pořadu dne. Nevyzývám k násilí, ale vadí mi jak vrah na rohu káže.

K. Křivan 20.3.2023 10:30

S Heydrichem to taky nešlo "bez náśilí ! ".

R. Langer 20.3.2023 5:25

Čiň čertu dobře... :-(