20.6.2024 | Svátek má Květa


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vodička- sapér 15.8.2008 21:51

Re: Re: Re: Historie nezná kdyby, nicméně, kdyby ten rodák z Gori

Jen  malou  věcnou poznámku, pozor,   on to není stoprocentně  žádný  pamĚtník, ale jenom  nějaký úchylný(pořád),  pamEtník

Pametnik starejch dob 15.8.2008 21:51

Re: Re: Historie nezná kdyby, nicméně, kdyby ten rodák z Gori

http://cs.wikipedia.org/wiki/T-34

Navzdory tomu obdržela Rudá armáda do zahájení operace Barbarossa asi 1225 tanků T-34, což byla impozantní síla.

jeff 15.8.2008 21:48

proruská kamarila Klausem počínaje

a místními politology konče, vaří žvásty v jednom kotlíku. Fakta jsou jasná. Rusko napadlo svrchovaný stát a je agresorem. Ruská armáda nemá ani v Jižní Osetii, natož v Gruzii co dělat. Mezinárodně uznávané hranice Gruzie platí. Nemá k tomu sebemenší mandát jakékoliv mezinárodní organizace. Má pouze velmocenskou drzost a v porovnání s Gruziíí mnohonásobně větší vojenskou sílu. Kdyby  Klaus poskytl rozhovor na jaře1938, pravděpodobně by odsoudil obsazení pohraničí československým vojskem a zastřelení několika ordnerů a  následné masivní nasazení německé armády při okupaci Československa. A byl by smutný že se nechce brát realita jaká je, zase se vytvářejí určité mýty, zase se vede zástupná hra nad touto tragickou situací.

Kobylka Lajda 15.8.2008 21:48

Re: Re: Re: Je to černobílé. Jako Benešova fotka.

Tento příspěvek by chtěl delší debatu. Když je někde průšvih, jsou Amíci dobří, aby přispěchali na pomoc. Také předem informují obyvatelstvo, aby se ukrylo, protože bude veden útok tím a tím směrem. Meti vojenskými doktrinami USA a Ruska je strašný rozdíl. Lidský život, úmluvy a dohody nemají u Ruska žádnou cenu. Rusko je mnohem imperiálnější stát než USA, který používá metody výbojné, barbarské atd. - USA aspoň platí, staví školy, nemocnice atd. Mne na nějakou sympatii nebo kladení rovnítka mezi USA a Ruskem nenalákáš, pro mne je rus hnus, a docela připouštím, že problém vidím černobíle. Rusko totiž jinak nejedná, nezná vyjednávání, zná jen budování pátých kolon a zarážení klínů, aby později mohlo "spravedlivě" zasáhnout. Je smutné, že po 40 letech od okupace se najdou ještě sympatizanti těchto barbarů, ale pochopit se to dá, protože vztek poražených komoušů musí být strašlivý. Džugašvili byl gruzínský (údajně) žid, který se stal Rusem, stejně jako se Hitler (Rakušan) přeškolil na Velkoněmce. Díky tomu gorijskému řezníkovi sklízí svět ještě i nadále velice hořké plody.

I. Laengsfeld 15.8.2008 21:47

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A vůbec nejdůležitější poučení

Upresuji  - o te  migraci Gruzinu na sever  jsem slysel/cetl  primo od domorodcu

pod Elbrusem  - to je Kabardino Balkarskaja oblast a  ten druhy  lalok na poststalinske

mape  Gruzie v CCCP je kusem Cecenska - pardon za chybu. Za Elbrusem na severozapad

sahala Gruzie az ke Kluchori

pbla4024 15.8.2008 21:40

Re: Re: Historie nezná kdyby, nicméně, kdyby ten rodák z Gori

Výroba tanku T-34 započala v roce 1940. Ke 21. červnu 1941 jich měla Rudá armáda k dispozici 962.

Kobylka Lajda 15.8.2008 21:36

Re: Re: Jefim Fištej jako vždy bravurní

Sapére, sapére - nesnaž se mne rozhněvat, ještě Ti budu dobrá na tahání Tvého zákopnického nářadí!;-D;-D Já nečekám, až mi někdo něco podhodí, uzmu si sama, bohužel ze závodního koňa ze mně rudé hlavy udělaly tažnou kobylu, už i trochu pajdám, ale HOPSA si zpívám už řadu let od pádu berlínské zdi a rozpadu SSSR. Splnil se mi životní sen, ale už nechci vidět, aby RUS  okupoval malé státečky a národy a ještě tak blbě, zrovna ve smutné výročí 40. výročí okupace ČSR. Jestli potáhneš do boja na správnú stranu, su Ti k službám, ale čuchám, že Ty bys asi pomohl raději Rusovi. Tož to já nééééé!;-D;-D;-D

Jan 15.8.2008 21:35

písnička

Ten článek připomíná  známou věc :" koho chleba jíš, toho píseň zpívej".

pbla4024 15.8.2008 21:33

Re: Re: Re: Re: Historické mapy

Tak vidíte pane docente, oni prostě budou lhát a lhát a lhát.

Ps.: Připojení Gruzie k Rusku v roce 1801 bylo tak dobrovolné, že ti gruzínští šlechtici, kteří s ním odmítli souhlasit, byli Rusy uvězněni.

lisa 15.8.2008 21:32

Re: Re: Historie nezná kdyby, nicméně, kdyby ten rodák z Gori

R^R^R^, navíc, kdyby nehnal miliony na jatka, tak se pamětnik starych časů nejspíš ani nenarodil, jeho budoucí matka by po humanitárním nacistickém přesídlení za Uralem umřela hlady

pbla4024 15.8.2008 21:29

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A vůbec nejdůležitější poučení

Ovšem tím faktem se tady spousta "proruských" přispěvatelů ohání a patrně ho za klíčový považují.

Ps.: Narychlo jsem si našel demografii Ingušska (roky 1926, 1939 a 2002) a jediné skupiny s více než půl procentním zastoupením jsou Inguši, Čečenci a Rusové. To by bylo s tvrzením o gruzínské v rozporu.

David 15.8.2008 21:29

Re: Re: Re: Historické mapy

Gruzie byla připojena k carskému Rusku dobrovolně na počátku 19. století a Gruzíni měli s Rusy vždy dobré vztahy, alespoň do rozpadu SSSR a především do nástupu nacionalistického prezidenta Saakašviliho. Na rozdíl od severokavkazských muslimských národů (Čečenci, Dagestánci, Čerkesové), které se Rusům bránily přes 50 let, se jihokavkazské křesťanské národy (Gruzíni, Arméni) připojili k Rusku dobrovolně, protože je to zachránilo před vyhlazovacími nájezdy Turků a Peršanů. Gruzínská šlechta se podílela i na carské vládě, v ruské armádě se proslavil jako generál např. gruzínský kníže Bagration. Osetinci byli před začleněním do Ruska zřejmě na Gruzíncích nezávislí, ostatně vysoko v horách žila nezávisle i některá gruzínská etnika jako Svanové a Chevsurové. Na Kavkaze panovala kmenová roztříštěnost, platilo co údolí to odlišný jazyk nebo dialekt. A za vlády cara byli všichni pod Ruskem. Takže je to asi pravda, Osetii přičlenil ke Gruzii až Stalin.

Jakub S. 15.8.2008 21:26

Re: Re: Vcelku čitatellný (alespoň o dovolené) židovský spisovatel Fischstein

No jo - tak dneska je to holt tenhle... Že je to ale napínavé, kdo a za jak dlouho vystříkne první, co, holka? No ale my to víme už pěknou řádku století, to nic. Toulaví psi štěkají, karavana...

Vodička- sapér 15.8.2008 21:26

Re: Historie nezná kdyby, nicméně, kdyby ten rodák z Gori

Kdy byla  výroba T 34 zahájena  a  kdy byl  nasazen  do bojů,  si,    každý  kdo pochybuje o tvrzení, tohoto  spíš  zaujatého  sklerotika,  než  pametníka, ať  si  to  lehce  ověří  na  internetu. Zjistí,  že  tento  "historik"   který  znesvěcuje svou  sprostou nevymáchanou  hubou i  památku, v  dlouhé  blokádě, hladem    zemřelých Leningraďanů,  lže,  jak když tisne a  nejenom dnes.Inu, zvyk  je  železná košile.

I. Laengsfeld 15.8.2008 21:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: A vůbec nejdůležitější poučení

Abych pravdu rekl, me zrovna tenhle fakt jaky administrativni ukon udelal Stalin roku 1924

nepripada dulezity. Radeji bych si precetl objektivni popis toho, co se delo pozdeji pocinaje

obdobim  1944-1957. Mam doma poststalinsky atlas  z roku 1954 s  Gruzii zahrnujici nejen Elbrus ale  napr.  i Ingussko,  Gruzini ve velkem  migrovali v tom case do  tech  novych oblasti na severnim svahu  - asi tak jako Cesi do prazdnych Sudet

pbla4024 15.8.2008 21:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: A vůbec nejdůležitější poučení

A když osoba, která má na krizi stejný názor jako vy nepokrytě lže, ohradíte se? A není to ojedinělý výrok, tvrdí to zde celá řada "proruských" přispěvatelů. To jsou nějak koordinovaní nebo je to mem?

TK 15.8.2008 21:02

Re: Re: Re: Historické mapy

Už několikrát jsem v diskuzích narazil na to, že se tvrdí, že Stalin daroval Jižní Osetii Gruzii, jako dar. Ale co jsem se zatím dočetl, tak v roce 1922 nechal na území Gruzie vytvořit autonomní oblast Jižní Osetie, jako vděk osetincům, za loajalitu bolševikům. Jak je to tedy?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/41/DRGMap.png

Spíše mi připadá, že spornější území by měly být spíše na východě, směrem Azerbajdžánu a Arménii, než směrem na západ a na sever.

I. Laengsfeld 15.8.2008 20:57

Re: Re: Re: Re: Re: A vůbec nejdůležitější poučení

Asi proto, ze to je kousicek od jeho rodneho mesta, cimz se takova informace  muze jevit verohodne tem, co ji siri dal, nevim. Videl jste, jaky   grandiozni pomnik tam jeste ma?

http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Statue_of_Stalin,_GoriJo  a doporucuji protiruske  video v LN   je tam  bezvadny hudebni doprovod  ;-D

http://www.lidovky.cz/bylo-to-neprimerene-vzkazala-kanclerka-d9u-/ln_zahranici.asp?c=A080815_155916_ln_zahranici_bat

pbla4024 15.8.2008 20:50

Re: Re: Historické mapy

Ovšem dokonale to vyvrací blábol o Jižní Osetii coby bolševickém daru Gruzii. Možná byste neměl lhát o faktech, která lze snadno ověřit.

Pametnik starejch dob 15.8.2008 20:46

Re: Re: Re: Klaus má pravdu... viz rozhovor v MFD

Řekl bych to jinak, část Čečenců dává přednost míru před pokračováním ve válce. Ta "silná proruská část" několik let po vojenské okupaci je podezřelá.

pbla4024 15.8.2008 20:43

Re: Re: Re: Re: A vůbec nejdůležitější poučení

A odkud se tato podle mých vědomostí nepravdivá tvrzení berou? Proč najednou tolik lidí (mimochodem se stejným názorem na události jako vláda Kuby) ječí, že Osetii daroval Gruzii Stalin? Lze mít různé názory, ale takhle trapně lhát?

Pametnik starejch dob 15.8.2008 20:41

Jedině s tímto lze souhlasit

Je současná situace v Gruzii srovnatelná se sovětskou invazí do Československa v roce 1968?

Situace naprosto není srovnatelná, protože v Gruzii příslušníci menšin (dost velká část obyvatel) Rusy chtějí, u nás je v roce 1968 nechtěl nikdo kromě hrstky aparátčíků. Rusům trvalo až do dubna 1969 než našli dost kolaborantů, aby mohli zřídit promoskenské vedení.

huhu 15.8.2008 20:40

Re: Historické mapy

kdybyste tam dal jen o 300 let starší mapu, tak by celá ta oblast měla dnes patřit Itálii,a ještě půl Evropy a celá severní Afrika k tomu.....;-)

huhu 15.8.2008 20:38

Re: Re: Klaus má pravdu... viz rozhovor v MFD

čečenci nejsou jednotní, je tam silná proruská část. Osetinci proti Gruzii jednotní jsou

I. Laengsfeld 15.8.2008 20:37

Re: Re: Re: A vůbec nejdůležitější poučení

Muj? Ja nejsem znalcem kavkazske historie, v Gruzii jsem byl jen jednou (nepocitam

li nakouknuti pres  prusmyk do Svanetie roku 1988) roku 1999 a bylo to strasne deprimujici,

dokonce i ve srovnani s Armenii, ktera mela vychozi situaci roku 1990 horsi. Nedalo

se zbavit pocitu, ze za tohle si ti Gruzini mohou sami (tedy jejich vlady). Nehodnotim tim narod

ale jeho "elity". Pri   stridani  dobyvatelu vzdy nejvic trpi obycejni lide, a to  plati i pro pokusy nahradit ruskou hegemonii te oblasti hegemonii americkou 

sykorka 15.8.2008 20:31

Re: Re: Klaus má pravdu... viz rozhovor v MFD

!!R^

sykorka 15.8.2008 20:30

Re: Re: Děkuji

Co to tady pácáš za nesrozumitelné blbosi ty joudo.

Pametnik starejch dob 15.8.2008 20:27

Historie nezná kdyby, nicméně, kdyby ten rodák z Gori

předtím nedecimoval velitelský sbor Rudé armády, nemusel by ty miliony hnát na jatka. Pokud by jeho nohsled a co do vojenských schopností naprostý idiot "maršál" Vorošilov nedal všechny potraviny v Leningradu svézt do jednoho skladu, aby byly "pod kontrolou" nemuselo půl milonu lidí zemřít hladem.

Jenom příklad. Německá tuším 6 obrněná divize, vyzbrojená tou dobou (1941) pouze ukořistěnými lehkými československými tanky vz. 35 s dělem ráže 37 mm dokázala rozdrtit sovětský pancéřový sbor s mnohem silnějšími tanky T 34 a KV 1.

pbla4024 15.8.2008 20:23

Re: Re: A vůbec nejdůležitější poučení

Můžete se vyjádřit k tvrzení "Ke Gruzii ji přičlenil až Josef Visarionovič Stalin načmáráním na mapě !!"? Docela by mně zajímal váš názor.