28.9.2023 | Den české státnosti


Diskuse k článku

JAPONSKO: Soumrak ikon

Dnes světově proslulé firmy začínaly jako plagiátoři technologií, které byly k mání ve světě. Přidaly k nim sobě vlastní preciznost, organizaci a styl výroby a začaly pozvolna dobývat světové trhy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chládek 19.4.2012 7:17

Zeměžluč

K článku se dá poznamenat asi jen jedno, to je přece zákonité, co byste si představoval dál? Ještě větší nadprodukci elektroniky, ještě kvalitnější záznam hudby, jaký už uši adolescentů zhrublé denodenním ucpáváním sluchátky a palbou bicích do mozku ani nerozzeznají? Ještě více internetu a bankingu a já nevím čeho i na záchodě, v posteli, snad i ve spánku? Co ještě by se mělo vymyslet ,aby vznikla další závislost ubohých konzumentů na elektronice, aby se ubavili k smrti? Když vidím, jak každý příjde do kavárny a nejdříve položí na stůl mobil a hned esemeskuje, tak je mi jich líto, chudáci nevydrží sami se sebou chvilku, jak mohou vydržet s jinými - jedině na distanc a přes mobil, primitivními zprávami bez diakritiky s pravopisem rovným výkonu orangutana. Ještě víc hudby ještě víc blbostí do konzumních hlav - ať vznikne ten správný materiál, který na povel vyletí kupovat slevněné předražené věci, které vůbec nepotřebuje, nebo ukládat peníze do pilíře, který už je dávno podtunelován, jenom provozními náklady souktomých fondů. Zbývá jediná naděje tj. silná elektromagnetická bouře(výboj ze Sluce), která zničí všechny sítě GPS, vnitřnosti počítačů a všechna elektronická zařízení, pak se začne znova - fabriky budou chrlit ještě lepší krámy na hudbu na fotky a já nevím na co a pokud se to bude započítávat do HDP bude blaze - vítejte v lepších časech. Slunko, co ty na to?

R. Langer 19.4.2012 12:02

Re: Zeměžluč

Ale klid, nikdo vám to snad nenutí násilím - nebo ano?

J. Chládek 19.4.2012 12:18

Re: Zeměžluč

Nikdy jsem nebyl klidnější - potápějící se ikony to je to poslední co by mě mohlo vzrušit, žiju totiž bez označkování.

R. Langer 19.4.2012 14:51

Re: Zeměžluč

No vidíte, tak co se vzrušujete? ;-)

M. Hubáček 19.4.2012 18:11

Ztebežluč

Hm, to Vaše poznamenání zabralo docela slušný počet řádků, že? Článkem jsem chtěl především ukázat, že i za masovou produkcí elektroniky stojí především vizionářský nápad jedince - nemáš nápad? - zanikneš. Nic víc, nic míň. Přestože patřím ke starší generaci, esemeskující mládež mě nijak nevytáčí. Jde prostě jen o současný způsob komunikace. Indiáni u kouřových signálů strávili podstatně víc času, za stejnou časovou jednotku přenesli menší objem informací a navíc zamoření okolního vzduchu či vypálení kusu lesa se také musí brát v potaz... Současný způsob komunikace prostřednictvím potištěných křemíkových placiček je sice velice zranitelný (což se Vám zřejmě líbí), ale holt jde o stupeň, na který jsme se zatím dostali. Souhlasím, že gramatika i stylistika projevu značného množství komunikujících jde v průměru postupně do háje, ale buďme demokratičtí a ten háj jim dopřejme. Někdo se cítí lépe ve smokingu, jiný v džínách. To platí i o jazyku.