29.9.2023 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

JAPANORAMA: Olympijský bludný kruh

Tokijské olympiádě, ať už se bude počátkem 20. let 21. století konat, nebo ne, se podařily dva husarské kousky. Jednak je ke stávajícím pěti kruhům přidán kruh šestý, a to bludný. V tomto přidaném kruhu se mátožně pohybovalo rozhodnutí, zda se olympiáda bude vůbec konat, nebo bude s definitivní platností skrečována.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Cícha 25.5.2021 22:50

Na otázku jaký osud nakonec letošní olympiádu postihne dovolím si odpovědět. Možná problemem se sportovci a sportovkyněmi, jež si změnili(y) pohlaví, čímž pro soutěžení za nezměněnýcch podmínek, tedy muži bilogičtí s muží- bývalými ženami a stejně tak pro ženy. Pro zachování fair lay bude nezbytné vytvořit další dvě separátní kategorie , tedy bývalí mužové, teď ženy a bývalé ženy, teď muži, pěkně jen mezi sobě rovnými. Pokud pak se bude dále bádat, mouhou přijít ku zpochybnění i lesbičky soutěžící se ženami hetrosexuálními. Pro muže tato otázka příliš choulostivou být nemusí. Politická korektnost a lidská práva jsou mohutná mašinerie proměňující normální dění v paskvil

V. Loula 25.5.2021 21:40

Koronakrize přinesla i nové metody a postupy. Rozšířila se práce z domova, nejruznější E-konference, internetové diskuze atd, takže i olympiáda by mohla na tento trend přistoupit. V individuelních sportech by každý sportovec závodil ze svého počítače, v kolektivních sportech by si místo přehrávání míčem předávali hráči nějaké heslo. A diváků by klidně mohlo být daleko více na internetu než se vejde na stadiom.

V. Hodorka 25.5.2021 18:00

Takze kvuli cinske chripce, kterou peking vytvoril a nekontrolovatelne pustil do sveta, se tokijske hry neucastni a ty zimni pekingske pristi rok ano. To je paradox. Misto toho, aby se tokijske hry posunuly na rok 22 a ty cinske opravnene bojkotovaly a zrusily.

K. Křivan 25.5.2021 15:33

Letní Olympiadu by mohly zachránit ještě původní kostýmy. Textilfrei. To bych pak sledoval i závody ve vrhání stínu, a hod flinty do žita.

P. Hatina 25.5.2021 6:26

Tedy, bohužel je nutné spíše počítat s tím, že pokud budou pro olympiádu nastavena dnes obvyklá ochranná opatření proti covidu, tedy řadu dní po příletu do země povinná karanténa, a to samé při návratu domů,

nebude o ní příliš velký zájem, nejen tedy mezi diváky, ale ani mezi sportovci, jejich doprovodem, politiky, ani novináři, komentátory a podobně.

Takže s těmi sportovci co tam přijedou, leda TV přenosy, co snad zvládnou i místní televize a pak to pošlou, tedy prodají do světa..

M. Valenta 25.5.2021 9:57

Konec komerční Olympiády by dle mne mohl být přidán na seznam pozitiv koronavirové doby.

P. Hatina 25.5.2021 10:06

Tedy, rozuměno, ta místní komercionalizace, jak i zmíněno v článku že už tam mají napráskáno kupy souvenirů s logem Tokio 2020, a chtěli je vnucovat rozvášněným návštěvníkům.

Ale ta globální komercionalizace zůstane a jistě se dají takto dále ohlupovat miliardy diváků přes reklamy v TV přenosech těch sportů.

Tak jestli se i o toto poperou v příštích letech?