3.8.2020 | Svátek má Miluše


Diskuse k článku

IZRAEL: Nezamýšlený cíl aneb Osud člověka

Jmenuje se Maria. Maria Amanová. Když se to stalo, nebylo jí ani pět. V Pásmu Gazy došlo k operaci izraelských vzdušných sil, jejímž cílem byl automobil s velitelem teroristů Muhammadem Dahdouhem z Islámského džihádu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Mrázek 12.9.2017 23:23

Re: Paní Lukešová (a ostatní)

Jo, vypadá to smysluplnně. Jen to budou muset jistit železárny a drátovny na západní hranici ...

J. Mrázek 12.9.2017 23:20

V Itálii začíná obrovský problém

Itálie: tropická infekce chikungunya, malárie a západonilská horečka

12. 09. 2017 20:24:13

Nejméně tři případy chikungunya ve městečku Anzio, další 4 potvrzené případy v Římě. Západonilská horečka řádí ve 23 okresech. Další 2 případy malárie přivezli pákistánci. Transfuzní centrum zastavilo příjem krve dárců na 28 dní........

Zdroj: http://pilloni.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=623347

J. Kanioková 12.9.2017 21:38

:)))))))

Š. Hašek 12.9.2017 19:55

Re: Paní Lukešová (a ostatní)

Dobrá poznámka.

Začněme zvát bezpečnostní poradce z Izraele, Halíkovi na-rat.

Záložníci začnou/by mohli zas asi cvičit

S. Landa 12.9.2017 14:03

Re: A není to takto?

No jo, no. Skoro každý někoho nemá rád. Ať již na základě osobních zkušeností, nebo se nechal zmanipulovat.

Pan Beránek třeba nemusí Židy, ty máš pěnu u pusy, když slyšíš o muslimech, já zase upřímně nenávidím Slováky.

Nicméně, diskuze jsou tu kvůli vyměňování si názorů, ne kvůli osobnímu osočování. Pan Novák vyjádřil své myšlenky, pro mne logické a srozumitelné, pro mnoho z místních třeba ne, ale napadat ho a obviňovat z antisemitismu může opravdu jen nějaký Fanda Vyskočů...

R. Langer 12.9.2017 13:09

Re: Paní Lukešová (a ostatní)

Zrovna u nás by v bezpečí být mohli. A mohli by nám to bezpečí dost podstatně pomoct udržovat. ;-)

H. Lukešová 12.9.2017 11:49

Re: A není to takto?

Já považuji za Pepka vyskoče antisemitu pana Beránka, který napsal, že jsou Židé "Vyčúránci, hajzlové, podrazáci a podvodníci, kteří se jenom snaží obohatit na úkor ostatních ten respekt nemají, spíše nevraživost až nenávist okolí".

Právě z těchto lidí se verbovali velitelé a jiní zaměstnanci vyhlazovacích táborů...

H. Lukešová 12.9.2017 11:46

Re: Paní Lukešová (a ostatní)

Skutečná vlast židovského národa je Stát Izrael, ne Evropa, ne ČR, byť si Židů moc vážím, tak s bolestí vím, že v žádné evropské zemi Židé nežijí v bezpečí, právě vlivem velmi početné muslimské menšiny, která se za nějaký čas stane většinou. Evropské vlády nadbíhají muslimským voličům, dělají, co jim na očích vidí. No kolik je Židů v Evropě? 1 až 1,5 milionu. Kolik je muslimů v Evropě? 30-40 milionů, tak koho je víc? Čí hlasy jsou cennější?

R. Morava 12.9.2017 11:27

Re: Paní Lukešová (a ostatní)

Tak samozřejmě jak Židé tak Palestinci jsou dobří i špatní. Problém je to, co se tu píše, že nenávist k Židům je už v Koránu a hlavně je masově vtloukána Arabům do hlavy.

Pan Novak je šílený, když si myslí, že by nám vadilo kdyby se Židé vrátili do Čech. Zapomíná, že antisemitů je tu málo. Většině by to samozřejmě nevadilo. Kdyby je z Izraele vyhnali, určitě je rádi přijmeme, samozřejmě za definovaných podmínek. Vždyť jsou součástí naší kulturní historie (na rozdíl od terroristů) většinou v dobrém i zlém. Do Izraele jich cast odešla, protože se necítili v Evropě bezpečně a Izrael je jejich biblická domovina, proto tam patří a budovali tam svoje náboženství tisíce let před Islámem. Co se týká Polska. Ti jsou možná větší anti-semité, ale za války Židy v Polsku ničili Němci. Mezi Poláky byli jak ti co spolupracovali, tak ti co zachraňovali. Většina Poláků i kdyby Židy nemusela, samozřejmě byla proti jejich zabíjení! (možná to bylo jinak na Ukrajině)

S. Landa 12.9.2017 11:23

Re: A není to takto?

Jak je snadné napadat druhé, nejsem-li schopen vyplodit kloudnou myšlenku, že?

Ale hlava Vás bolet nemusí, jako na místního Pepka Vyskoče jsme na Vás zvyklý a nezlobíme se pro Vaši retardaci na Vás.

Mír s Vámi

P. Lenc 12.9.2017 11:14

Re: A není to takto?

Vám Lando mohu pouze napsat, že vy jako spoluhejkal antisemity Novaka721 mně můžete pouze políbit...Od promuslimského grázla jako jste vy je opravdovou drzostí mluvit o nějaké diskuzi.

H. Lukešová 12.9.2017 10:53

Re: Krásná debata mimo mísu

A Azam Paša, generální tajemník Arabské ligy, řekl 15.5.1948 "Tohle bude válka, která Židy zničí, něco jako křižácké výpravy a mongolské krvavé lázně dohromady".

Velitelé arabských armád, vyzvali své soukmenovce, palestinské Araby, aby na 2 týdny Izrael opustili, protože "naše bomby neumí rozeznat Žida od Araba, až budeme Židy bombardovat a zbytek zaženeme do moře, proto tisíce Arabů oblast opustilo v naději, že se za 2 týdny "vrátí přes hory židovských mrtvol, aby vyplundrovali prázdné židovské domy". Splnilo se však heslo Davida Ben Guriona "Kdo nevěří v zázraky, není realista".

H. Lukešová 12.9.2017 10:42

Re: Krásná debata mimo mísu

Ano, já tomu rozumím, že se jedná o náboženský příkaz muslimů vyhladit všechny Židy v Eretz Jisrael. Stačí si připomenout výroky arabských vůdců. Muftí Amín al Husejní, vyzval 17.5.1948 ke svaté válce "Pobijte všechny Židy, všechny je vyhubte". Gamal Nísir, egyptský prezident objasnil 9 dní před Šestidenní válkou "Naším cílem je totální zničení Izraele". Hafíz Asad, syrský prezident prohlašoval při útoku na Izrael v Jomkipurské válce 16.10.1973 "Nedáme si pokoje, dokud nezničíme posledního sionistu". A už jako nositel Nobelovy ceny míru prohlásil Jásir Arafat 22.12.1995 "Krví a mečem dosáhneme svého cíle. Včera Gaza a Jericho, dnes Betlém a zítra Jeruzalém a celá Palestina".

Tak jak mají Izraelci uzavřít mír s takovými lidmi, kteří je chtějí zničit, izraelská levice naivně doufala, že se s palestinskými Araby a jinými muslimy mír?

J. Berger 12.9.2017 10:31

Paní Lukešová (a ostatní)

mír mezi Izraelem a Palestinci (nazývejme je tak) není možný, dokud budou mít Palestinci v základu své ideologie a programu zničení státu Izrael. Je možné udělat mír s někým, koho chci programově zničit? "Tanečky" Abbáse a spol.je nutno takto hodnotit. S antisemity typu p. Nováka nemá cenu se bavit, stejně jako s někým, kdo hodnotí člověka podle původu (zde mne napadají komunisté, hodnotící člověka dle původu). Já mám za přátele jak Židy, tak 3 Palestince, kteří ovšem nejsou žádní teroristé, akorát nejedí vepřové a nepijí alkohol. Hodnotím každého jaký je, ne podle původu. Proto jsem také proti přijímání do EU každého, bez ohledu na to, jaké má názory a úmysly.

J. Berger 12.9.2017 10:19

Paní Lukešová (aostatní)

S. Landa 12.9.2017 10:19

Re: A není to takto?

Když Vám vadí jiný názor, nechoďte do diskuzí...

P. Lenc 12.9.2017 9:57

Re: A není to takto?

Ano Novaku 721.Vaše logika nemá, jako u každého antisimity opravdu "chybu".Polemizovat s blbem jako jste vy nemá cenu.

K. Filek 12.9.2017 7:59

Re: Palestinští Arabové- Čekání na Gogota

Novaku,Ty opravdu musíš být arab nebo placený agent arabů.Jinak si neumím vysvětlit tvé výroky.

J. Lukavsky 12.9.2017 7:39

Re: A není to takto?

Proboha, osobo, Irena Sendlerová ve spolku Arafata, Obamy, Al Gora.... a řady dalších "výkvětů"? Buďme rádi, že jí nedostala, stejně jako sir Nicholas Winton. Vždyť by se tam musela cítit jako panna v bordelu. Tuto cenu uděluje totiž Norský parlament a podle toho to tak vypadá!

J.L.

end

A. Pakosta 12.9.2017 7:15

Krásná debata mimo mísu

Nikdo tady nechápe, nebo nechce vidět, že Arabové vyznávají Mohamedovo učení. A Mohamed nejen káže "zničit Židy do posledního", on to také sám praktikoval! Když utekl z Mekky do Jathríbu (dnes Medína), napřed se snažil vetřít místním prosperujícím židovským kmenům do přízně - bažil po tom, aby jej přijali jako svého proroka. Když se mu vysmály, pojal vůči nim smrtelnou zášť, kterou ruče zabudoval do svého deníku - Koránu, a jen trochu upevnil svou moc, Židy z Jathríbu vyhnal a ty, co neodešli, nechal veřejně popravit. Byly jich tisíce, poprava trvala celý den, a Mohamed se na to celý den zálibně díval. A Mohamedovy skutky jsou dnes součástí jejich "svaté" věrouky, a každý dobrý mohamedán se má snažit, aby žil do puntíku jako Mohamed.

Co je na tom tak těžkého - pochopit, že mír v Palestině nebude, dokud tam bude žít jediný přívrženec zrůdného Mohamedova kultu! (A nebo jediný Žid, samozřejmě. Ale Židé žili v Palestině tisíce let předtím, než se narodil Mohamed.)

S. Moc 12.9.2017 6:31

Přestat to divadlo platit!

Myslím, že celý problém je už jasný jako facka. Palestinští Arabové budou i nadále předstírat, že chtějí mír a vyžadovat za to mezinárodní podporu, přednostní uznání u OSN a jinde, ale nikdy nic neudělají aby mír nastal.Naopak budou Židy kosit kde se dá. Jejich cílem je zkrátka Israel zničit a od toho nikdy neustoupí. Pročež je třeba, aby svět ustoupil od jejich podpory. Snad pak změní stanovisko? Nebo je aspoň budou platit jejich arabští bratři místo nevěřících psů.

H. Lukešová 12.9.2017 1:50

Re: A není to takto?

https://www.novinky.cz/zena/styl/228335-irena-sendlerova-zachranila-tisice-deti-nezlomilo-ji-ani-muceni.html

H. Lukešová 12.9.2017 1:47

Re: A není to takto?

Ano, jsem ráda, že Poláci a Maďaři podporují Izrael. Ale našli se polští hrdinové během holocaustu. Taková Polka Irena Sendlerová zachránila 2500 židovských dětí z varšavského ghetta před jistou smrtí ve vyhlazovacích táborech. Němečtí nacisté ji surově zbili, zlámali ruce a nohy, ale nezradila židovské děti. Byla navržena na Nobelovu cenu míru, ale nezískala ji. Tu obdrže Al Gore za teorii o klimatu.

D. Novak 12.9.2017 1:27

Re: A není to takto?

Podporují, mají černé svědomí. A jsou rádi že už je u sebe nemají. Pokud polští antisemité podporují na diplomatickém poli Izrael, tak je to vlastně Ok :-) Viz. Orbán a Netanjahu.

H. Lukešová 12.9.2017 0:58

Re: A není to takto?

Naštěstí jsme malí páni a Židé svou bezpečnost uhájí. V současnosti antisemitismus nejvíce kvete na Blízkém východě, a vyznávají ho muslimové. Poláci sice jsou byli antisemité vůči svému židovskému obyvatelstvu, ale Stát Izrael na diplomatické scéně podporují, což je nejdůležitější.

Kdyby byl Josefov plný Židů? No bez pochyby by se našli antisemité, kteří by z této situace nadšeni nebyli, proto jsou Židé doma v Izraeli.

D. Novak 12.9.2017 0:55

Re: Palestinští Arabové- Čekání na Gogota

Asi tak je trestá.

http://www.nytimes.com/1990/12/27/world/3-israeli-terrorists-are-released-in-4th-reduction-of-their-terms.html

D. Novak 12.9.2017 0:52

Re: A není to takto?

Není. Arabové nesmí platit za polský antisemitismus. A docela by mi zajímalo, jak by Češi reagovali kdyby pražský Josefov byl opět plný Židů. slýcháme že Češi nejsou rasisté.... . Bylo by to velmi zajímavé jak by reagovali čeští vlastenci :-)

D. Novak 12.9.2017 0:49

Re: Palestinští Arabové- Čekání na Gogota

Mír nastane až skončí okupace. To je základ.

Jak Izrael trestá svoje teroristy? V roce 1984 zavraždil členové židovské teroristické skupiny-Židovské podzemí 4 palestinské studenty v Hebronu. Nejprve dostali doživotí, pak jim prezident snížil trest na 24, pak na 15, pak na 10 let. Byli propuštěni po 2 letech z vězení.... za dobré chování. Za 4x vraždu 2 roky basy. Jen pro ilustraci. Kolik měsíců dostane Arab z Hebronu když hodí po okupačním vojákovi šutr? Minutu?

H. Lukešová 12.9.2017 0:45

Re: A není to takto?

To máte pravdu, že v Polsku už nemají na koho ty pogromy páchat. Proto je zločinné chtít vykopnout Židy do Polska, když jsou doma v Izraeli.

Ale ani Arabové nejsou bez viny. I oni koketovali s nacisty. Byl jím protižidovský pogrom Farhud z 1.6.-2.6.1941 v Iráku, při kterém přišlo o život 180 Židů, 2000 jich bylo zraněno a materiální škody byly vysoké.

D. Novak 12.9.2017 0:41

Re: A není to takto?

Však to píši často. Za hříchy Evropanů musí platit Arabové. Evropa Židy nechtěla, tak se jich zbavila, hodila je na krk Arabům.

Víte proč v Polsku nedělají pogromy? Není to kvůli tomu že by dnešní Poláci byli méně antisemitští. Oni už nemají na koho ty pogromy dělat.