30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
VLK 16.12.2008 11:49

Re: Zide sobe

Víte, my na Valašsku jsme taky jednoho takového měli. Mikyška se jmenoval. Někdy v předminulém století. Založil si první českou advokátní kancelář ve Valašském Meziříčí, kde hájil zájmy chudých česky mluvících chalupníků. Založil si peněžní ústav, záložnu. Ale podílel se i na založení Sokola, pěveckého sboru Beseda, divadla, čtenářského spolku, muzejního spolku. Stal se starostou. Prosadil železnici.

Mírně se mu míchaly peníze záložny a jeho vlastní, do toho i peníze města a možná i některých těch spolků. A pak zkrachoval. Stovky sedláků, kterým dříve pomohl či kterým doposud dobře spravoval jejich finance, najednou zruinoval. Zmizely finance spolků, města, skláren, prostě všech.

Rodina Kašlíkova, hostinští, jeden z rodiny dlouholetý zaměstnanec Mikyškovy záložny, další uznávaní umělci, celá rodina dlouholetá opora Sokola i řady jiných spolků, skončili v dluzích a hospoda přišla na buben. Sokol taky o všechny svoje finance přišel, ale protože měl i spoustu členů, kteří nebyli klienti záložny, tak se rychle vzpamatoval. A hospodu od Kašlíků za velmi dobrou cenu koupil a po určitém čase přestavěl na sokolovnu.

Vše špatné je k něčemu dobré. Statek či spíš zámeček, který měl Mikyska za městem, neodolal času. Dům, který měli na tehdejším Malém náměstí, však stojí. Nevím, jakým dědictvím se dostal do vlastnictví rodiny Cimalů. Pak jim byl zabaven, po Sametu opět navrácen a dnes je to obchodní centrum. Sokol existuje dál, dokonce v navrácené sokolovně, pěvecký sbor Beseda také. Muzeum už má celý zámek Kinských v městské části Krásno, knihovna pak krásenskou radnici. To, čemu Mikyska pomáhal, žije dál. I když to bylo vykoupeno slzami těch stovek sedláků, domkářů i měšťanů, kteří v tom nešťastném roce přišli o všechny úspory.

Nic nového pod sluncem.

Prateta z Dolní Lhoty 16.12.2008 12:50

Co jste tím blábolem chtěl říci?

Že když dotyčný dokázal dlouho parazitovat na společenství, tedy než to prasklo, tak je to vlastně v pořádku?

Jenda 16.12.2008 15:30

Re: Co jste tím blábolem chtěl říci?

A opravdu parazitoval? Fakt? Nic nedelal jenom odsaval ziviny? Opravdu?

Vite on je trochu rozdil infiltrovat nejakou existujici organizaci a zacit ji vysavat nebo zalozit a vybudovat nekolik ruznych firem a spolku, delsi dobu pro ne pro vsechny usilovne pracovat a kdyz prijde spatne obdobi tak neodolat vypomahat jedne firme penezmi druhe nebo nejakeho toho spolku. Pokud by krize presla vcas tak by dotycneho vsichni chvalili jak dokazal vsechno udrzet a rozvijet. Nepresla a kleklo vsechno. Naraz. Misto toho aby to klekalo postupne.

VLK 16.12.2008 16:13

Re: Co jste tím blábolem chtěl říci?

Přesně tak. Tak to bylo i s Mikyskou. Ono podstatná část našeho bankovnictví a celého sociálního státu je jen dobře zakamuflované letadlo. A pokud to letí, tak jsme všichni rádi. Když to krachne, pak nadáváme jen těm nahoře. Ano, jsou tím vinni víc, než ti, co do toho neměli možnost vidět. Ale i ti druzí si měli možnost spočítat, že když žijou jen na dluh, že není něco v pořádku.

Možná to, co tu píšu dnes, přijde někomu jako odporující si s tím, co jsem tu kdesi psal včera. Že je rozumné šáhnout na odměňování těch supermanažerů. Ne, neodporuje si to. Jde o to, že každý, každý, i ten nahoře i ten dole, má být připraven na to, že ponese svůj díl odpovědnosti, svůj díl hříchu, svůj díl rizika i svůj díl nešťastného osudu.

Prateta z Dolní Lhoty 16.12.2008 9:15

Zase jeden vyjímečný Žid, co neumí lhát.

Nedivím se, že spolustraníci mají hrůzu z toho, že vykecá jejich skutečné záměry.

Rudolph 16.12.2008 9:44

Re: Zase jeden vyjímečný Žid, co neumí lhát.

Blbečku.

Sly 16.12.2008 10:50

30 % Palestincu lze

Zbytek bezelstne uvadi, ze Izrael musi byt znicen.

Ani se nedivim existenci takovychto nacku v Izraeli. Pokud lide znaji vyse uvedeny nazor, videli ukazky palestinskych ucebnic, syrskeho serialu Protokoly sionskych mudrcu a jsou denne konfrontovani s palestinskou mirumilovnosti, pak budou inklinovat k nekomu, kdo bude stejne tvrdy, jako je protivnik.

Prateta z Dolní Lhoty 16.12.2008 11:39

Smiřte se s tím, že zloději a vrazi nejsou oblíbení nikde na světě

To, že se ohánějí židovským původem, holocaustem a pohádkami o vyvoleném národě je nevyviňuje.

cb 16.12.2008 12:29

Re: Smiřte se s tím, že zloději a vrazi nejsou oblíbení nikde na světě

Z ceho by se meli vyvinit? Ze jsou prislusniky nejakeho naroda?

Prateta z Dolní Lhoty 16.12.2008 12:41

Třeba z toho, že se sionističtí Židé jako kobylky přihnali území Palestiny a podle toho se i chovali

Pod všelijakými záminkami, nelegálními nákupy pozemků, násilím, ničením majetku i vražděním vyháněli původní obyvatele.

Teď se Židé tváří jako oběti, ale přitom jsou okupanty, zloději a vrahy.

kopretina 18.12.2008 23:24

Re: Zloději, teroristy a vrazi jsou Arabi

Zloději, teroristy a vrazi jsou Arabi, Izrael patří Židům, v Izraeli nikdy žádný arabský stát nebyl, židovský ano. Jsi muslimská nacistka.Eretz Jisrael je židovská země, Arabi nemají v Izraeli co dělat.

runner 16.12.2008 21:05

Re: Zase jeden vyjímečný Žid, co neumí lhát.

Ezechiel 28:25  Toto praví Panovník Hospodin: "Shromáždím dům izraelský z národů, mezi kterými jsou rozptýleni, a budu mezi nimi posvěcen před očima pronárodů. Budou bydlet ve své zemi, kterou jsem dal Jákobovi, svému služebníku.

26  Budou v ní bydlet bezpečně, postaví si domy, vysadí vinice, bezpečně budou bydlet, až vykonám soudy nade všemi sousedy kolem, kteří jimi pohrdají. I poznají, že já jsem Hospodin, jejich Bůh."

kopretina 18.12.2008 23:22

Re: Arabi jednají jako nacisté

Izrael se má právo bránit.

Ivo Filouš 16.12.2008 8:30

V pasti je spíš levice

Moše Feiglin je podle jeho názorů na araby skvělý člověk, Izrael nemůže před takovou sebrankou kapitulovat.Jestli si současná levice myslí, že nějaký Obama může poroučet vyvolenému národu, tak je pěkně zklame.Izrael není 50 let v trvalém válečnéím stavu, aby vyklízel svoje území pro nějaké sympatie prvdoláskovců k zákeřným arabům.Mocný je hospodin zástupů, Bůh Izraele a jeho hněv je strašlivý.To ať si nejdřív uvědomí mr.Obama až bude chtít Izrael mentorovat

 

Frank 16.12.2008 8:36

Re: V pasti je spíš levice

Co to tady melete? Jaký vyvolený národ? Báchorky si nechejte pro své soukmenovce a raději si dejte na obžezané přirození studený obklad. Všichni fanatici jsou pakáž. Araby počínaje, židy konče.

Frank 16.12.2008 8:37

Re: V pasti je spíš levice

Oprava: nešišlám, tak proto obřezané.....

Bac L'Jean 16.12.2008 9:27

Re: V pasti je spíš levice

R^

runner 16.12.2008 21:03

Re: V pasti je spíš levice

Zacharjáš 2:12  Toto praví Hospodin zástupů, který mě poslal pro svoji slávu k pronárodům, které vás plenily: Kdo se vás dotkne, dotkne se zřítelnice mého oka.

Ezechiel 28:25  Toto praví Panovník Hospodin: "Shromáždím dům izraelský z národů, mezi kterými jsou rozptýleni, a budu mezi nimi posvěcen před očima pronárodů. Budou bydlet ve své zemi, kterou jsem dal Jákobovi, svému služebníku.

26  Budou v ní bydlet bezpečně, postaví si domy, vysadí vinice, bezpečně budou bydlet, až vykonám soudy nade všemi sousedy kolem, kteří jimi pohrdají. I poznají, že já jsem Hospodin, jejich Bůh."

Leonn 16.12.2008 1:20

V pasti je jen Lahav

Jen bych ještě doplnit, že Jehudou Lahavem (alias soudruhem Yigalem Artzim z Rudého práva) citovaný Josi Sarid byl sám do roku 2006 člen extrémisticky levicové strany Merec-Jachad.

Narozdíl od Netanjahua, který tlačí Likud uměle do středu, se Feiglin drží původního pravicového programu. Který zastával Begin, Šamir, Arens a další. Všichni ti, které samozřejmě Jehuda Lahav - sám volič krajní levice, o čemž cudně mlčí - nikdy nevolil. V pasti tak není Izrael, ale Lahav, který se bojí, že volby zase nedopadnou, jak by si přál.

Feiglin vlastními slovy  Jsem pravicový - a co?

Leonn 16.12.2008 1:11

Feiglin se neodvolal

Nevím, kdy Jehuda Lahav psal svůj článek, ale už v neděli Moše Feiglin oznámil, že se proti rozhodnutí o přesunutí na kandidátce odvolávat nebude. Jinak jeho výroky jsou dost vytržené z kontextu.

Viz  Likud výrazně posunul Mošeho Feiglina na kandidátce směrem dolů

quetzal 16.12.2008 0:57

no, tohle mi teda vyráží dech

a pane Lahave, to maj tyhle magoři úspěch u svých židovských voličů???

cb 16.12.2008 12:30

Re: no, tohle mi teda vyráží dech

A to ma Paroubek a Grebenicek uspech u svych ceskych volicu?

Jak Pro Koho 16.12.2008 14:04

Re: no, tohle mi teda vyráží dech

8-o Volič je hloupější než zvíře. Zvíře by se dávno z těch zblitků poblilo, ale volič to pokaždé s chutí sežere ;-D