19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

IZRAEL: Když hloupé rozhodnutí vyvolá dilema

Tím hloupým rozhodnutím je oznámení společnosti „Ben & Jerry ́s“ (US výrobce zmrzliny, nyní součást britského konglomerátu Unilever), že nebude prodávat své produkty na „okupovaných palestinských územích“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kolman 27.7.2021 11:16

Ono to nebudou také žádní svatouškové. Izraelská firma NSO Group by měla být hnána k zodpovědnosti za globální hackerský skandál. Za to by měly být sankce a restrikce, jaké svět ještě neviděl. Teda dle dosavadní praxe. Tato technologická firma prováděla špehování politiků, akademiků a aktivistů na celém světě. Sledování se týká až 50 000 telefonních čísel. Na seznamu cílů byl i francouzský prezident Macron. A je prý naprosto absurdní se domnívat, že izraelská vláda nebyla do skandálu zapletena. Tak, a zas jdu, nadávat mi budete zbytečně!

H. Lukešová 27.7.2021 12:06

Zato vy jste svatoušek a nevinnost sama, ještě vám nasadit svatozář...a bude.

L. Kolman 27.7.2021 13:03

Co já, na mě vůbec nezáleží, ale také je pravda, že já nikomu neškodím! Takže asi trochu nevinný a svatý budu.

H. Lukešová 27.7.2021 13:17

No přijde na to, přijde na to, podporujete islám a ten dělá i v Evropě zlé kusy... Další multikulti obohacení z Německa. Německem otřásla brutální vražda. Somálec ubodal bezdomovce, poté mu uřízl hlavu...Brutální vražda otřásla německým městem Regen. Minulé pondělí tam jednadvacetiletý mladík původem ze Somálska ubodal v útulku pro bezdomovce dvaapadesátiletého muže. Poté mu měl uříznout hlavu. Motiv ohavného činu zůstává zatím nejasný, případem se zabývá policie. O události informoval německý deník Die Welt.

Podle výsledků pitvy oběť brutálního činu zemřela na následky mnohočetných poranění nožem. „Muž v době stětí již nebyl na živu,“ uvedla podle deníku Die Welt tamní policie..............

https://cnn.iprima.cz/nemeckem-otrasla-brutalni-vrazda-somalec-ubodal-bezdomovce-30291

Nač jezdit za exotikou do Afriky či Asie, když ji máme hned za rokem v Německu, Francii, Velké Británi...

A ti samí lidé jsou palestinští Arabové. Stejná mentalita, stejní nenávist.

L. Kolman 27.7.2021 15:57

Jste ovšem (jako ostatně vždy) zapomněla dodat to B k problému. Že Izraelci velmi usilovně a dlouhodobě pracují na tom, aby je ti Palestinci neměli mít za co rádi. Si ze mě celá desetiletí dělat srandu a klidně mě kdykoliv i beztrestně odstřelit, nebo mi cokoliv sebrat, také by mě to asi hodně nasíralo.

H. Lukešová 27.7.2021 16:08

Jak Izraelci pracují, aby je tzv. Palestinci neměli rádi? Co kdy Izraelci sebrali tzv. Palestincům?

Není den, aby palestinští teroristé neudělali nějaký teroristický útok proti nějakému Izraelci. To, že se do mainstreamu tyto zprávy nedostanou, je smutnou událostí.

Tak zmíním, jen to, co jsem už jednou psala. Dne 23.7.2021 Rabín Regionální rady Samaří Elyakim Levanon těsně unikl zranění během teroristickém útoku, uvádí novinář Dvir Amar. K útoku došlo poblíž arabské vesnice Huwara, zatímco rabín Levanon jel domů ze svatby syna rabína Tzvi Goldfishera. Arabové začali házet předměty na jeho vozidlo a pronásledovali ho na určitou vzdálenost a v jednom okamžiku se jednomu Arabovi podařilo zachytit vozidlo a rozbít přední sklo kovovou tyčí.

Jen o den dříve byli tři židovští chlapci napadeni poblíž stejného místa, když projížděli vesnicí Jamma'in. Arabové zahlédli jejich auto, a když si uvědomili, že cestující jsou Židé, začali je pronásledovat a doháněli je poblíž Huwary. Jeden ze tří byl zraněn a další dva uprchli a strávili noc skrýváním se v křoví poblíž Yitzharu ve strachu, že by je dav našel. Těsně unikli lynčování.

-----------------------------------------------------

Dne 21.7.2021 se palestinský arabský terorista pokoušel založit požár v několika lesních lokalitách mezi obcí Har Gilo a Tunnel Road.

Izraelec z Gush Etzion, který když zjistil, co se děje, nahlásil incident pozemkovému úřadu Regionální rady Gush Etzion, a ten poté přivolal bezpečnostní síly. Po pronásledování, které trvalo asi 90 minut, byl podezřelý Palestinec zadržen. V autě měl schovaný benzínový kanystr, nůž a kanystr se slzným plynem.

H. Lukešová 27.7.2021 16:09

Šéf regionální rady Gush Etzion Shlomo Ne'eman komentoval incident: "Dnes jsme obdrželi další důkaz, že naše válka o zemi je také válkou o životy. Kdokoli zapálí tuto zemi, pravděpodobně nevěří, že mu patří" a pokračuje "Ti, kteří se nás pokoušejí zavraždit, neuspějí v poškozování naši země a našich komunit. Hořící stromy a pole nikdy nepovedou k nárokům na tuto zemi. Budeme všude, za všech okolností, abychom chránili Judeu a Samaří. Děkujeme našim milovaným a statečným vojákům IDF, kteří odrazili tento útok a hasičům za včasné uhašení".

Zatímco Izraelci zvelebují zemi, zakládají nádherná města s fungujícím průmyslem a zemědělstvím, tak na druhé straně palestinští teroristé chtějí Zemi izraelskou zničit, jedná se o jasný důkaz toho, že palestinským Arabům nepatří milimetr půdy v Zemi izraelské. Skutečný vlastník země ji miluje a neničí ji.