27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

IZRAEL: Když hloupé rozhodnutí vyvolá dilema

Tím hloupým rozhodnutím je oznámení společnosti „Ben & Jerry ́s“ (US výrobce zmrzliny, nyní součást britského konglomerátu Unilever), že nebude prodávat své produkty na „okupovaných palestinských územích“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 27.7.2021 16:09

Šéf regionální rady Gush Etzion Shlomo Ne'eman komentoval incident: "Dnes jsme obdrželi další důkaz, že naše válka o zemi je také válkou o životy. Kdokoli zapálí tuto zemi, pravděpodobně nevěří, že mu patří" a pokračuje "Ti, kteří se nás pokoušejí zavraždit, neuspějí v poškozování naši země a našich komunit. Hořící stromy a pole nikdy nepovedou k nárokům na tuto zemi. Budeme všude, za všech okolností, abychom chránili Judeu a Samaří. Děkujeme našim milovaným a statečným vojákům IDF, kteří odrazili tento útok a hasičům za včasné uhašení".

Zatímco Izraelci zvelebují zemi, zakládají nádherná města s fungujícím průmyslem a zemědělstvím, tak na druhé straně palestinští teroristé chtějí Zemi izraelskou zničit, jedná se o jasný důkaz toho, že palestinským Arabům nepatří milimetr půdy v Zemi izraelské. Skutečný vlastník země ji miluje a neničí ji.

H. Lukešová 27.7.2021 16:08

Jak Izraelci pracují, aby je tzv. Palestinci neměli rádi? Co kdy Izraelci sebrali tzv. Palestincům?

Není den, aby palestinští teroristé neudělali nějaký teroristický útok proti nějakému Izraelci. To, že se do mainstreamu tyto zprávy nedostanou, je smutnou událostí.

Tak zmíním, jen to, co jsem už jednou psala. Dne 23.7.2021 Rabín Regionální rady Samaří Elyakim Levanon těsně unikl zranění během teroristickém útoku, uvádí novinář Dvir Amar. K útoku došlo poblíž arabské vesnice Huwara, zatímco rabín Levanon jel domů ze svatby syna rabína Tzvi Goldfishera. Arabové začali házet předměty na jeho vozidlo a pronásledovali ho na určitou vzdálenost a v jednom okamžiku se jednomu Arabovi podařilo zachytit vozidlo a rozbít přední sklo kovovou tyčí.

Jen o den dříve byli tři židovští chlapci napadeni poblíž stejného místa, když projížděli vesnicí Jamma'in. Arabové zahlédli jejich auto, a když si uvědomili, že cestující jsou Židé, začali je pronásledovat a doháněli je poblíž Huwary. Jeden ze tří byl zraněn a další dva uprchli a strávili noc skrýváním se v křoví poblíž Yitzharu ve strachu, že by je dav našel. Těsně unikli lynčování.

-----------------------------------------------------

Dne 21.7.2021 se palestinský arabský terorista pokoušel založit požár v několika lesních lokalitách mezi obcí Har Gilo a Tunnel Road.

Izraelec z Gush Etzion, který když zjistil, co se děje, nahlásil incident pozemkovému úřadu Regionální rady Gush Etzion, a ten poté přivolal bezpečnostní síly. Po pronásledování, které trvalo asi 90 minut, byl podezřelý Palestinec zadržen. V autě měl schovaný benzínový kanystr, nůž a kanystr se slzným plynem.

L. Kolman 27.7.2021 15:57

Jste ovšem (jako ostatně vždy) zapomněla dodat to B k problému. Že Izraelci velmi usilovně a dlouhodobě pracují na tom, aby je ti Palestinci neměli mít za co rádi. Si ze mě celá desetiletí dělat srandu a klidně mě kdykoliv i beztrestně odstřelit, nebo mi cokoliv sebrat, také by mě to asi hodně nasíralo.

J. Ziegler 27.7.2021 14:27

Přesně tak :-)

H. Lukešová 27.7.2021 13:17

No přijde na to, přijde na to, podporujete islám a ten dělá i v Evropě zlé kusy... Další multikulti obohacení z Německa. Německem otřásla brutální vražda. Somálec ubodal bezdomovce, poté mu uřízl hlavu...Brutální vražda otřásla německým městem Regen. Minulé pondělí tam jednadvacetiletý mladík původem ze Somálska ubodal v útulku pro bezdomovce dvaapadesátiletého muže. Poté mu měl uříznout hlavu. Motiv ohavného činu zůstává zatím nejasný, případem se zabývá policie. O události informoval německý deník Die Welt.

Podle výsledků pitvy oběť brutálního činu zemřela na následky mnohočetných poranění nožem. „Muž v době stětí již nebyl na živu,“ uvedla podle deníku Die Welt tamní policie..............

https://cnn.iprima.cz/nemeckem-otrasla-brutalni-vrazda-somalec-ubodal-bezdomovce-30291

Nač jezdit za exotikou do Afriky či Asie, když ji máme hned za rokem v Německu, Francii, Velké Británi...

A ti samí lidé jsou palestinští Arabové. Stejná mentalita, stejní nenávist.

H. Lukešová 27.7.2021 13:05

"Izraelci jsou ve světě mnohem populárnější než to, co je prezentováno v médiích. A to je naše hlavní poselství ... Každý Izraelec by si toho měl být vědom. Nepanikařte. Na světě je hodně lásky a my jsme odborníci na poli záchrany pohřešovaných osob. Kamkoli jsme šli s izraelskou vlajkou, tam jsme byli přivítáni otevřenou náručí. Bylo to úžasné. “

H. Lukešová 27.7.2021 13:04

Není až tak zle. Izraelští záchranáři, kteří se vrátili z Německa řekli, Izrael je milován na celém světě...

Izraelská delegace Záchranáři bez hranic se vrátila z Německa a Belgie zasaženého povodněmi. "Recepce byla úžasná".

Aryeh Levy, předseda Záchranářů bez hranic Izraele, vedl delegaci, která se vracela z Německa a Belgie, aby pomohla najít pohřešované lidi po tamějších silných povodních.

Naše organizace byla založena s požehnáním a poučením zesnulého rabína Mordechaje Eliyahua v roce 2000 během let druhé intifády.“ Levy říká Arutzovi Shevovi: „V roce 2004 došlo k velké vlně tsunami s desítkami tisíc zraněných a zabitých, a když jsem vstoupil do rabínské kanceláře, řekl nám, abychom šli ven a fotografovali, aby celý svět slyšel, co děláme a udělali bychom to znovu pro dobré jméno Státu Izrael.

Při řešení složitých problémů říká: „Zúčastnil jsem se většiny expedic v mém životě, do zemích třetího světa, a na mnoha z těchto míst, upřímně, nebyl žádný rozdíl v krajině mezi tím, co se stalo před katastrofou a co vypadalo to jako po katastrofě. Zde jsme viděli zelená pole a úžasné domy a o sto metrů později skutečné zničení. Náš tým hledal pohřešované lidi, ... ale pomohli jsme také se základními věcmi, jako je organizace hlášení „pohřešovaných osob“.

„V jednom případě jsme byli povoláni na pomoc syrské ženě, která spadla ze schodů a byla zraněna. Nemluvila anglicky ani německy a jeden z členů našeho týmu mluvil arabsky. Když dorazil německý personál, byli jsme požádáni, abychom ji doprovodili nemocnice, protože s ní nemohli komunikovat. Její manžel byl na trhu a řekl: „Jsem tak šťastný, že jsi nás přišel zachránit, i když jsi z Izraele,“ dodává Levy.

L. Kolman 27.7.2021 13:03

Co já, na mě vůbec nezáleží, ale také je pravda, že já nikomu neškodím! Takže asi trochu nevinný a svatý budu.

O. Mayer 27.7.2021 12:38

.. jsem rád, že jste mi konečně polopaticky vysvětlil kdo je vlastně bojkotovanec a bojkotující. Já to skutečně dlouho nebyl schopen pochopit . Samozřejmě také zůstávají nevyřešená další důležitá pravidla, např: je politicky správné aby si předmětnou zmrzlinu koupil Arab a) obývající "okupovaná" uzemí, pokud tam byla dovozena třetí stranou neizraelského občanství; nebo b) pracující v Izraeli, a to situace kdy jí sní západně (b1) nebo východně (b2) od linie příměří z roku 1948 ? Tyhle důležité otázky nám autoři toho nápadu zůstali fatálně dlužni:-)

S. Landa 27.7.2021 12:21

Proč by se Palestincům nemělo chtít vyrábět zmrzlinu? Chcete-li si pochutnat, zkuste třeba tu od firmy Rukab.

H. Lukešová 27.7.2021 12:06

Zato vy jste svatoušek a nevinnost sama, ještě vám nasadit svatozář...a bude.

H. Lukešová 27.7.2021 11:51

Jó slovenský cestovatel Gregor, zastánce palestinských teroristů a Hizballáhu, takového bezcharakterního člověka, aby svět pohledat. Píšete, že nic není černé nebo bílé, ale vy bílíte palestinské teroristy a očerňujete Izrael. Takže jste jak ten terorista Gregor.

Stát Izrael je jedinou demokratickou zemí na Blízkém východě, ostrovem a oázou míru, bratrství a prosperity. To arabské země a Írán jsou země teokratické, tj. islámské, teroristické a rasistické. Nic víc, nic míň.

Že by Izrael nepřežil bez vojenské techniky? Bez armády a vojenské techniky nepřežije žádný stát, ne jen Izrael, tím se liší ortodoxní Židé od těch ultraortodoxních, ortodoxní na rozdíl od ultraortodoxních věří, že sílu Tóry je nutné doplnit i zbraněmi, to ultraortodoxní ti věří pouze v Tóru a jenom ta nezachrání vůbec nikoho.

L. Kolman 27.7.2021 11:16

Ono to nebudou také žádní svatouškové. Izraelská firma NSO Group by měla být hnána k zodpovědnosti za globální hackerský skandál. Za to by měly být sankce a restrikce, jaké svět ještě neviděl. Teda dle dosavadní praxe. Tato technologická firma prováděla špehování politiků, akademiků a aktivistů na celém světě. Sledování se týká až 50 000 telefonních čísel. Na seznamu cílů byl i francouzský prezident Macron. A je prý naprosto absurdní se domnívat, že izraelská vláda nebyla do skandálu zapletena. Tak, a zas jdu, nadávat mi budete zbytečně!

L. Kolman 27.7.2021 11:03

Jak vždycky říkám, nic není jen bílé nebo černé, svatí se budou také těžko hledat. Přečetl jsem si článek jednoho slovenského cestovatele. Cestovatel byl nejspíš napaden nějakým hnusným virem, jinak by z něj nevypadávaly takové hrozné věci. Dle něj prý raději Zeman než Čaputová. Ten si aspoň na nic nehraje a dá se mu věřit. A prý dle nejen jeho názoru by stát Izrael neměl vůbec existovat. On nikdy ještě nenavštívil rasističtější a agresivnější stát. Kdyby nebyl tak dobře vybaven vojenskou technikou, všechny okolní země by ho s radostí zabraly. K spojeneckým vojskům v Afghánistánu od něj také nic moc pochvalné názory. Neměli by takové lidi hned zavírat? Teda nemyslím ty osvoboditele, co všechny s naprostou spolehlivostí vždycky osvobodí, ale takové cestovatele a podobné novináře, komentátory a další podvraťáky, kteří jsou úplně mimo realitu a chtěli by jenom škodit!

J. Kadeřábek 27.7.2021 10:55

Je to jen ukázka jak se chovají šéfové západních firem. Místo aby vyráběli a prodávali své výrobky snaží se vychovávat své zákazníky. U nás je průkopníkem německý Schwarcův Lídl. který na padělaných řeckých jogurtech (vyráběných v Německu nebo spíše někde v Polsku) zrušil na reliéfu pravoslavných kostelů kříže. Nyní nás zase přesvědčuje jak je eko, když nechal u plastových obalů polotovaru lazaní zmenšit obal. Nikdo mu o tu propagandu nestojí.

H. Lukešová 27.7.2021 10:05

Co chtít po antisemitech, bolševicích a zastáncích palestinských teroristů? Rozhodně nic dobrého.

H. Lukešová 27.7.2021 10:05

Je to bolševik, antisionista (bolševici se hlásí k antisionismu) a zastánce palestinských teroristů.

P. Kubáč 27.7.2021 9:56

Palestinci neumí vyrobit zmrzlinu ???

Aha - možná umí, ale ( jako vždycky ) se jim nechce! Jinak si nedovedu vysvětlit proč jedna firma s ( de-facto) zbytečným výrobkem vyvolá takové diskuse - dokonce až v Česku.

J. Ziegler 27.7.2021 9:40

Zdejší antisemity Uhra a Štípka nebrat vážně. Oni za to nemohou. :-)

V. Povolný 27.7.2021 9:21

Prase vůbec není špatné. Tenhle pán je buďto provokatér nebo fanatik s vymytým mozkem.

R. Langer 27.7.2021 8:55

To, že si takoví o sobě obecně myslí, jak nejsou chytří. ;-)

F. Svoboda 27.7.2021 8:09

Pane jste horší než prase !!!

H. Lukešová 27.7.2021 7:50

tedy... nebylo implementováno.

H. Lukešová 27.7.2021 7:48

...odebrání certifikace...

H. Lukešová 27.7.2021 7:47

Snad se tlak na o vyplatí. Několik států USA již přijalo opatření proti společnosti Ben & Jerry. Státní kontrolor z Texasu minulý čtvrtek oznámil , že vláda zkoumá, zda zmrzlinová společnost Ben & Jerry porušuje státní zákony proti BDS.

Na Floridě guvernér Ron DeSantis vyzval Státní správní radu (SBA), aby okamžitě zařadila společnosti Ben & Jerry's a Unilever ke společnostem, které bojkotují Izrael, a zahájí proces umisťování obou společností sankčního seznamu firem, bojkotujících Izrael.

Další státy, včetně Illinois a New Jersey, také údajně uvažují o zastavení svých státních investic do společností Ben & Jerry's a Unilever.

Organizace KOF-K Kashrut, která poskytuje certifikaci Ben & Jerry's, v pondělí reagovala na výzvu této organizaci, že nebude usilovat o certfikace, ale zajistí, aby její rozhodnutí bojkotovat Judeu a Samaří nebylo implikováno.

J. Nevrkla 27.7.2021 7:33

R^

H. Lukešová 27.7.2021 7:25

Země izraelská patří Lidu izraelskému tj. Židům, ne palestinským arabským teroristům. Palestinský stát nikdy v dějinách neexistoval, neexistuje a existovat nebude, nikdy! Palestinským Arabům nepatřila ani píď půdy v Zemi izraelské.

Stát Izrael je ostrov svobody a bratrství v moři krutých islámských šariátských diktatur. A žádná islámská šariátská diktatura již Izrael nikdy nevyvrátí. Palestinský stát by znamenal vzestup terorismu a násilí.

T. Kupčík 27.7.2021 7:20

Co má očkování společného s tím, že pán je kretén?

R. Langer 27.7.2021 5:13

Jistě, nácíčku. Ty budeš jistě očkovanej, co? ;-D

L. Patáková 27.7.2021 4:48

Pane, Vy jste osel.