21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

IZRAEL: Dohoda o vině a trestu?

Něco takového dlouholetý izraelský premiér a dnes lídr opozice Benjamin Netanjahu dosud vytrvale odmítal. Byl přesvědčen o své nevině – a o tom, že ji soud prokáže. Nyní se zdá: odříkaného chleba největší krajíc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlček 18.1.2022 10:30

Na toho mají spadeno pouze takoví jouzové, jako jste vy. ;-D

I. Jouza 18.1.2022 8:42

A co v klaus, náš genius z Vinohrad ?

J. Nevrkla 18.1.2022 7:51

Je to zřejmě stejné jako kauza Kurz, Trump, Salvini a další. Pokrokáři se úspěšně činí, ale všeho do času.

J. Dvořák 18.1.2022 7:37

Pravicoví nacionalističtí politici (Netanjahu, Trump, Orbán, Kurz, ...) jsou v hledáčku předsunutých oddílů neomarxistických sil a "musí být zničeni" za každou cenu.

H. Lukešová 18.1.2022 7:35

.....strany spolčily

H. Lukešová 18.1.2022 7:20

kteří naplňují ideje sionismu a zvelebují svou Zaslíbenou zemi.

Levicový politik za stranu Modro-bílou, izraelský ministr obrany Benny Gantz se sešel s Abbásem, nebídl Palestinské autonomii spoustu ekonomických výhod, natožpak Abbás v projevu, připomínající si založení Fatahu, de facto nevyzval k další protiizraelské intifádě. Scházet se s úhlavním nepřítelem, který podporuje terorismus, financuje teroristy, vede četné protiizraelské delegitimizační kampaně na mezinárodní scéně, takové činy hraničí s velezradou.

H. Lukešová 18.1.2022 7:16

Benjanim Netanjahu posílil Izrael na poli ekonomickém, izraelská ekonomika stále těží z Bibiho úspěchů i v době kovidové jela izraelská ekonomika přes 7%. Dále se zasloužil se o rozvoj diplomatických vztahů, uzavřel pod Trumpovým vedením Abrahamovské smlouvy, Izrael se jeho zásluhou vrátil do Afriky, tj. začal spolupracovat s mnoha africkými státy na poli zemědělství, průmyslu a IT inovací.

Netanjahu také upevnil vztahy s Ruskem, vztahy mezi Izraelem a Ruskem jsou od rozpadu SSSR na historickém maximu, z Netanjahuovy předcházející diplomatické politiky těží i současný premiér Naftali Bennett.

Navázal nové vztahy s Indií, která kdysi hlasovala proti vzniku Izraele a dlouho byla k němu nepřátelská, nyní jsou vztahy mezi oběma zeměmi výborné a Indie se v OSN většinou hlasování zdržuje, již nehlasuje automaticky s protiizraelskou většinou na půdě OSN.

Také má Netanjahu u pravicové části obyvatelstva velikou oblibu, přes 1 milion Izraelců věří v Bibiho nevinu a dokonce někteří z nich založili fond, který by platil soudní výlohy a výdaje na advokáty v případě, že by se s Netanjahuem konal soud. Manželka Sára a jeho synové Yair a Avner jsou proti dohodě....

Jenže být úspěšný se ani v Izraeli v levicových kruzích neodpouští. Ačkoliv má pravice pohodlnou většinu 66 křesel v Knessetu, tak pravicové strana Nová naděje Gideona Saara, Yamina pod Naftali Bennetem, a pravicová leč extrémně sekularistická strana Yisrael Beitenu se raději spolčili s levicovými stranami a arabským uskupením, které jdou proti izraelským zájmům.

Nenávist k jednomu muži ohrožuje stabilitu Izraele. Yair Golan, politik za krajně levicovou stranu Meeretz označil izraelské osadníky za "podlidi", takto se Žid vyjadřuje o jiných Židech, jako o "podlidech". Sice pravicové strany v tomto slepence odsoudili Golanony výroky, přesto však setrvává ve vládě a nikdo ho za takové nacistické urážky, kterými němečtí nacisté označovali všechny Židy nikdo nevyhodil. Urazil statečné průkopníky, hrdiny Země izraelské,