15.8.2020 | Svátek má Hana


Diskuse k článku

IZRAEL: Anexe jako obrana proti synům tmy

Každého, kdo v posledních 100 letech pozoroval Jeruzalém jako na dlani z jižního předměstí Talpijot, upoutala zřetelná severojižní linie, od níž nalevo bylo zelené město a napravo pouštní krajina posetá šedivými staveními, uprostřed byl starý Jeruzalém obehnaný hradbami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 1.6.2020 15:00

To jednoznačně. Odpadlí Postžidé, poskytující munici antisemitům celého světa, jsou ze všeho nejhorší. Není nic horšího nežli zradit svůj národ a sebe sama.

D. Zítko 1.6.2020 8:06

Výborný a především pravdivý článek , děkuji !

V. Církva 1.6.2020 7:56

Možná není článek úplně nezaujatý, ale většina odkazů jsou realitou. Objektivní problematiku Izraele a objektivní popis osídlení Židy a Muslimy v posledních 2 stoletích se asi kvůli zpolitizování problému nedozvím. V každém případě:

1) Židé v oblasti Izraele kontinuálně žili a i když byli vyháněni. 2) Je pochopitelné že židovský národ chce svůj stát, který někdy měl 3)Palestinci nechtějí stát Izrael ani na 1metru čtverečním 4)Pro Araby není existence Izraele velký problém bezpečnostní, území obývaná Araby zabírá zlomkem a za biblické hranice se neplánuje a nemá šanci rozvinout 5)S ortodxními Židy je těžké se domluvit, ale politiku Izraele určují poměrně málo 6)Arabské Muslimy už trochu známe. Je mezi nimi objektivně a statisticky velké procento teroristů a malé procento vědců, expertů, kteří něco dokázali. Neexistuje jediný stát s převahou tohoto obyvatelstva, který by prosperoval bez prodeje ropy nebo kapitálu. Může za to jejich kultura a náboženství 7) Nejsem vůči Židům bez výhrad (nemají křesťanské odpouštění, jsou zákoničtí, myslím i vypočítaví) ale vírou v Boha nás mohou inspirovat. Je pravda, že komunisté všech barev a odstínů podporují Islamisty a nenávidí Židy. Pan Zinga se mnou bude jistě souhlasit že to není náhoda. Jsou to projevy Satana,

P. Zinga 1.6.2020 8:13

Nevím, nejsem komunista.

J. Farda 1.6.2020 9:20

Souhlas! :-)

H. Lukešová 1.6.2020 9:36

No teď rýpnu do vosího hnízda, podrážím pana Zingu, naváži, co jste napsal na konci, když napíšu že Satan nenávidí Bohem vyvolený národ, Bibli, Boha a vše co s tím souvisí. A nakonec i Pán Ježíš, Boží syn byl Žid.

Čím jiným by Satan dokázal neschopnost Boha, jeho selháním než zničením jeho milovaného vyvoleného národa?

Proto ten nesmiřitelný antisemitismus, který se táhne celými dějinami, od křesťanského, po islámský až po nacistický a komunistický. Zkrátka proti všem Židům bez rozdílu. Ať se jedná o Židy ortodoxní či úplně sekulární.

Napsal jste to dobře, leč si nemyslím, že by Židé byli více vypočítaví nežli kdokoliv jiný, ale to podstatné jste napsal, že nenávist k Židům je vlastně nenávist k Bohu, Bibli, Prorokům a Ježíšovi.

J. Zaorálek 1.6.2020 11:47

Ano, máte pravdu. Ta dlouhodobá nenávist k Židům skutečně je solidní důvod pro to, myslet si, že ďábel existuje. Přesně tak, jak to na světě vypadá, by to vlastně vypadat mělo, pokud existuje. Je jasné, že se bude snažit židy zničit a ano, snaží se o to. A dále, existence Izraele je dobrý důkaz existence Boží. Jeho historie... nikdy nikde se nestalo, že by po 2 tisíciletích rozehnání po celém světě, utlačování, vraždění a tak dále a tak podobně, se nějaký národ udržel při životě a 3 roky po největším pokusu o jeho vyvraždění založil svůj stát na svém původním území, čímž se naplnili proroctví stará více než 2500 let. Je prostě nemožné, aby se to stalo, pokud... :)

J. Zaorálek 1.6.2020 11:49

Proroctví naplnila, pardon.

H. Lukešová 1.6.2020 13:38

Ano, veliká alíja židovského lidu je předpovězena i v Izaiášovi..."Teď ale toto praví Hospodin,

ten, kdo tě stvořil, Jákobe,

ten, kdo tě, Izraeli, zformoval:

Neboj se, já jsem tě vykoupil

a povolal tě jménem tvým –

patříš mi! Půjdeš-li přes vody, já budu s tebou,

půjdeš-li přes řeky, nestrhne tě proud.

Půjdeš-li ohněm, neshoříš,

plamen tě nespálí.

á Hospodin jsem přece tvůj Bůh,

já, Svatý izraelský, jsem tvůj spasitel. Egypt jsem dal za tebe jako zálohu, Habeší a Sábou vyplatil jsem tě.Jsi pro mne tolik drahocenný, jsi mi tak vzácný, tak tě miluji, že za tebe vyměním všechny lidi, za tvůj život dám celé národy.Neboj se, já jsem s tebou. Od východu přivedu tvé potomky, od západu tě shromáždím. Severu řeknu: „Propusť je!“ a jihu: „Nedrž je!“ Přiveď mé syny zdaleka, mé dcery ze světových stran všechny, kdo nesou jméno mé, ty, jež jsem stvořil k slávě své, ty, jež jsem udělal a zformoval. (Izaiáš 43,1-7)....atd. Obnova Státu Izrael v Zemi Izraelské je skutečným Božím zázrakem.

M. Krátký 1.6.2020 7:52

Děkuji panu Guttmannovi stejně jako Kopretině níže - levičáci kvičí tradičně jako čerstvě podříznutá podsvinčeta - hezký den i jim ( podsvinčetům )

S. Rehulka 1.6.2020 14:09

Jsem "vlažný" křestan, ale jsem na straně Židů a státu Israel. Kdekdo se v těchto debatách pokrytecky ptá, proč je v Evropě tak rozšířený antisemitismus ? Moje životní zkušenost je, že ze ZÁVISTI těch líných a neschopných !

P. Zinga 1.6.2020 6:52

Ještě mi povídejte tu pohádku o Bohem zaslíbené zemi...

P. Zinga 1.6.2020 8:11

...Bohem vyvolenému národu.

H. Lukešová 1.6.2020 9:27

A vy jistě odrecitujete palestinskou "legendu o ukradené zemi". V čem jsou muslimské nároky vyšší nežli nárok židovský.

Židovský náboženský nárok nelze opomenout, ale jsou zde nárok aktuální, světský a právní.

P. Victorin 1.6.2020 6:42

Již samotný začátek prvé věty - "Každého, kdo v posledních 100 letech pozoroval Jeruzalém... /citace/", napovídá, že autor konverguje k nesmyslům...

S. Svatoš 1.6.2020 6:41

Pane Guttmann děkuji a zdravím.

T. Kohout 1.6.2020 3:34

Pokud se někdo odvolává na "3000 let stará fakta" (a nejsou ta fakta náhodou stará již 6000 let?) tak zřejmě má problém s fakty v současné době.

R. Langer 1.6.2020 5:44

No, muslimáci rozhodně. :-D

H. Lukešová 1.6.2020 0:53

Amnesty International přepisuje historii. Kdo jsou aktivisté z lidskoprávní organizace Amnesty Inernational (AI) ? Jedná se o jednu z neziskových organizací, která sama sebe korunovala jako arbitra v oblasti dodržování či porušování lidských práv.

Jenomže smutná pravda je taková, že ve skutečnosti mnohokráte tragicky selhala a to jak ve vztahu k Izraeli, tak ke zbývajícímu světu. Během celých dějin izraelsko-palestinského konfliktu vydala velký počet zaujatých protiizraelských zpráv, jednak během izraelsko-libanonské (hizballáhovské) války z roku 2006, či konfrontace mezi Izraelem a teroristy z Hamasu roku 2012 (Pillar of Defense/Pilíř obrany), kdy očividně zamlčovala zločiny islámských teroristů a směřovala svou nenávist pouze k Izraeli, kdy mu přičítala bájné zločiny.

Dalším oblíbeným terčem pro aktivisty z AI jsou i západní země, které také kritizují za kde co, ale skutečnými zločiny páchanými v rozvojových zemích světa se nezabývá. Např. zločiny v Saudské Arábii, či v Íránu, kde jen za vlády „umírněného“ vládce Rúhaního došlo k popravám 87 žen a mnoha homosexuálů a či neislámských menšin. Zločiny islámské teroristické organizace Boko Haram v Nigérii ve zprávám AI zmiňovány rovněž nejso Ovšem k nejnovějšímu podlému útoku Amnesty International proti samotné podstatě bytí a nebytí Izraele došlo dne 29.1.2019, kdy její představitelé vydali šokující zprávu, ve které vyzývají k bojkotu židovských památek v Jeruzalémě a v Judeji a Samaří. Důvodem je rekordní návštěvnost turistů z celého světa, Stát Izrael a Judea a Samaří zaznamenaly turistický boom během minulého roku, nejoblíbenějšími pamětihodnostmi byl starý Jeruzalém, Kotel a Mrtvé moře. Zpráva tvrdí, že cestovní ruch v těchto oblastí „pomáhá podporovat okupaci“ a je pokusem o „vymazání historických vazeb mezi Palestinci a těmito místy“.

H. Lukešová 1.6.2020 0:55

Kampaň, kterou AI rozjela, výslovně vyzývá společnosti Airbnb, booking.com, Expedia a TripAdvisor aby bojkotovaly tyto turistické objekty, které se nacházejí v Judeji a Samaří, v Jeruzalémě a u Mrtvého moře a vyzývá země, které tyto webové stránky provozují, aby přijaly zákony omezující svou činnost ve vztahu k místům cestovního ruchu, které mají pro Izrael obzvlášť velký význam ať už po materiální turistické stránce či po stránce duchovní.

Podle zprávy patří mezi tři nejnavštěvovanější památky Izraele z roku 2017 ve starém Jeruzalémě židovská čtvrť, Západní zeď a Kostel Božího hrobu. Zpráva Amnesty se nezabývá tím, že se jedná o nejsvatější místa pro judaismus a křesťanství, ale pouze zdůrazňuje skutečnost, že se údajně nacházejí na území, „které bylo obsazeno v průběhu šestidenní války“ a prezentuje ji jako výrazný problém. Izraelský ministr cestovního ruchu Yariv Levin (Likud) na zprávu reaguje slovy, že „žádná síla na světě nezmění jednoduchou historickou pravdu, že Země Izraelská patří Izraeli. Budeme bojovat proti tomuto opovržlivému antisemitskému rozhodnutí a nedovolíme, aby někdo bojkotoval Izrael nebo jeho část. Turistický ruch v Izraeli, Judeji a Samaří je stále vysoký a je nejlepší odpovědí na takové ostudné rozhodnutí“.

AI zamlčuje o množství palestinských teroristických útoků pomocí nožů, střelných zbraní, kamenů, automobilů atd.

A. Renjascu 1.6.2020 8:11

Souhlasím, AI je ve vztahu k Izraeli katastrofa.

J. Pokoutný 1.6.2020 8:29

AI pouze provozuje typickou levičáckou politiku posledních

let, silně rozbujelou za Husseina Obamy. Tak i v USA, kde 80% černochů zavraždí

jiný černoch, obdobné procento bělochů a latinos (po přepočtu na 13% afro

obyvatel) rovněž černoch. Zabití černocha bělochem má ovšem v mainstreamu první

stránku, opačný případ nikoli.

J. Pokoutný 1.6.2020 8:30

Mj., dva ze čtyř policistů, účastnících se vraždy

toho černého vyhazovače, nebyli běloši, ale barevní (nepodařilo se mi zjistit, zda afro

či latinos.

J. Pokoutný 1.6.2020 8:30

Typické jsou zprávy o současných "nepokojích" a

"mírumilovných" protestech: řádění ve městech trénovaly BLM spolu s

antifou už za Husseina Obamy třeba ve Fergussonu či Baltimore, a to podle

jednotného fárplánu: starosta z řad DS zakáže první 3 dny policii zasahovat a

pak brečí a obviňuje kdekoho, zejména rasistické bělochy a Trumpa.