22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

IZRAEL: Anexe jako obrana proti synům tmy

Každého, kdo v posledních 100 letech pozoroval Jeruzalém jako na dlani z jižního předměstí Talpijot, upoutala zřetelná severojižní linie, od níž nalevo bylo zelené město a napravo pouštní krajina posetá šedivými staveními, uprostřed byl starý Jeruzalém obehnaný hradbami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ziegler 3.6.2020 10:10

Charedim také příliš nemusím, ale jejich osud je vnitřní záležitostí Izraele.

J. Ziegler 3.6.2020 10:08

Pane Gutttmanne, děkuji za vynikající článek.

S. Landa 2.6.2020 7:53

A jak je to podle pohádek Tisíc a jedna noc? :-)

V. Čermák 1.6.2020 23:14

Podle Bible je to takto. Noeho syn Cham provedl malý, ale i tak zlý čin, takže jeho syn Kanám a jeho potomci Kananejci byli zavrženi. Abrahám, otec Izáka, praotce Židů i otec Ismaila, praotce Arabů byl potomek Noeho syna Sema, takže Židé a Arabové nemají DNA Kananejců. Pokud mají něco v DNA společného, pak až přes Noeho...

J. Zaorálek 1.6.2020 23:08

No, byl podepsán pod reakcí na prohlášení "trojky" spolu s Topolánkem, Kohoutem a Vondrou a ta reakce nebyla úplně špatná. Ale v té diskusi snad byli domluvení nebo co. Dokonce Daniela viděla tu marnost a snažila se mu pomoct a povídá: " A nepropasli Palestinci náhodou svoji šanci už v minulosti?" A on prostě nic, vůbec nic.

J. Lukavsky 1.6.2020 20:41

"pojem "stát" se na tyto doby nedá použít" no a Atény či Sparta byly co? A Egypr, persie, Babylon... Nejsem právník, ale stát je pro mě společenství které má vládu, právní systém, armádu a území. No ale neštudoval jsem to. J.L. end

K. Křivan 1.6.2020 20:11

Skvěly članek, ten si uložim.

Je třeba vybit levoci. Zničila 20.stoleti. Lenin, Stalin, Trocky, Hitler, Himmler Goebbels, Chruščov Mao Brežněv, ..... všechno levičaci, ktere nikdo včas nezabil.

P. Staronový 1.6.2020 18:33

Jen drobná připomínka, žijí po svém, ale ne za své.

P. Staronový 1.6.2020 18:32

A kde jste vzal takový dojem o slizkém Cyrdovi?

S. Landa 1.6.2020 17:50

Nechci se zapojovat do diskuze, celá léta je to tu stejné plácání o ničem, ale narazil jsem teď na zajímavý článek, tak si dovoluji dát odkaz:

https://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/101436/dna-tajemnych-biblickych-kanaancu-preziva-v-dnesnich-arabech-i-zidech-podle-vedecke-studie-patri-izrael-vsem.html

H. Rybnická 1.6.2020 15:19

Wikipedie: V německé literatuře se místo názvu Svatá říše římská často používá zjednodušeného označení Německá říše, popř. Římsko-německá říše (někdy i Stará říše v protikladu k moderní Německé říši vytvořené v 19. století). Sacrum Imperium Romanum mělo nicméně po celý středověk univerzalistické, nadnárodní aspirace a tak bylo i chápáno „v cizině“ (jakkoli tam jeho nároky ne vždy uznávali). Nebylo ani státem čistě německým, protože vedle Němců v něm žili i Francouzi, Italové, Nizozemci, Dáni, Češi, Moravané, Slovinci či Lužičtí Srbové. Přesto je převažující německý charakter říše nepopiratelný, už jen vzhledem k tomu, že králové a císaři se až na naprosté výjimky rekrutovali z řad německých knížecích rodů.

Jasné? Stojí tam ještě více, ale reději to nečtěte, zbořil by se Váš národnostně vyhraněný světeček.

H. Lukešová 1.6.2020 15:15

Prvním sionistou nebyl T.Herzel ale právě Mojžíš. Biblický sionismus je starší nežli politický sionismus z 19. století.

H. Lukešová 1.6.2020 15:00

To jednoznačně. Odpadlí Postžidé, poskytující munici antisemitům celého světa, jsou ze všeho nejhorší. Není nic horšího nežli zradit svůj národ a sebe sama.

H. Lukešová 1.6.2020 14:58

Dnes se datuje výročí veliké protižidovského pogromu- FARHUD, kdy Arabové v Iráku povraždili stovky Židů, plenili a rabovali židovské obchody, synagogy a domovy. (1.6.1941). Tento pogrom se stal předzvěstí koncem židovské diaspory v Iráku.

F. Name 1.6.2020 14:45

Takže to nebylo české území. A proč je tam tedy úpěnlivě nepovolával německý panovník?

S. Rehulka 1.6.2020 14:09

Jsem "vlažný" křestan, ale jsem na straně Židů a státu Israel. Kdekdo se v těchto debatách pokrytecky ptá, proč je v Evropě tak rozšířený antisemitismus ? Moje životní zkušenost je, že ze ZÁVISTI těch líných a neschopných !

H. Lukešová 1.6.2020 13:38

Ano, veliká alíja židovského lidu je předpovězena i v Izaiášovi..."Teď ale toto praví Hospodin,

ten, kdo tě stvořil, Jákobe,

ten, kdo tě, Izraeli, zformoval:

Neboj se, já jsem tě vykoupil

a povolal tě jménem tvým –

patříš mi! Půjdeš-li přes vody, já budu s tebou,

půjdeš-li přes řeky, nestrhne tě proud.

Půjdeš-li ohněm, neshoříš,

plamen tě nespálí.

á Hospodin jsem přece tvůj Bůh,

já, Svatý izraelský, jsem tvůj spasitel. Egypt jsem dal za tebe jako zálohu, Habeší a Sábou vyplatil jsem tě.Jsi pro mne tolik drahocenný, jsi mi tak vzácný, tak tě miluji, že za tebe vyměním všechny lidi, za tvůj život dám celé národy.Neboj se, já jsem s tebou. Od východu přivedu tvé potomky, od západu tě shromáždím. Severu řeknu: „Propusť je!“ a jihu: „Nedrž je!“ Přiveď mé syny zdaleka, mé dcery ze světových stran všechny, kdo nesou jméno mé, ty, jež jsem stvořil k slávě své, ty, jež jsem udělal a zformoval. (Izaiáš 43,1-7)....atd. Obnova Státu Izrael v Zemi Izraelské je skutečným Božím zázrakem.

Š. Hašek 1.6.2020 13:33

Ten pořad jsem neviděl ....

Ale Cyrdu známe již dlouho ....

Domnívám se, pokud bude "nějaká vošajstlich/zapeklitá situace", tak nám Cyrda řekne, že se "na to musíme dívat komplexně". Komplexně bych přirovnal k "Pithartovsky".

Nejsem si jist, že od Lidovce možno čekat více.

Š. Hašek 1.6.2020 13:27

Asi tak.

H. Rybnická 1.6.2020 13:23

Pane Zinga, český s t á t ? Snad středověké pralesy, do kterých středověký panovník, a to opravdu často nebýval ani "Čech" a na Moravě olomoucký biskup, ostatně také Němec, úpěnlivě povolával mladé lidi z německojazyčných až dnes holandských regionů pro kultivaci a osídlení. O českém státě nemohlo být ani řeči. A o kontinuitě už vůbec ne, vpády východních kmenů nebo osídlení franckými kupci jaksi vynechává Váš dějepis. Už jsem Vám jednou vysvětlila, že pojem "stát" se na tyto doby nedá použít. Jen proto že jsem na vysoké dostala za takový výraz ve vztahu k středověku důtku.

Proto Vám také nesedí, že "Židé" neměli svůj stát. TAk trochu vzpomenout na Mojžíše.

V. Petr 1.6.2020 12:42

Uvědomte si, že příčinou veškerého antisemitismu je to, že Židé vytvořili svébytné společenství navzdory diaspoře. Tvořili separátní skupiny v jednotlivých státech, které ale navzájem spolupracovaly.

Toto úplně stačí k vysvětlení pogromů a možná i Holocaustu. A pokud byli Židé navíc bohatí, tím hůře pro ně.

Toto bylo nutné, aby jako národ v diaspoře nezanikli ale neslo to neustálé riziko, že se stanou obětí útoků. Ty mohla vyvolat třeba epidemie moru...

Z. Lapil 1.6.2020 12:31

Se slovem vražda budiž zacházeno opatrně. Předpokládá totiž úmysl.

V. Petr 1.6.2020 12:31

Židé se musejí především obávat i=diotů ve vlastních řadách!

J. Zaorálek 1.6.2020 11:53

Skvělý článek, díky. Jasná fakta. Koukal jsem včera na DVTV na "duel" mezi ministrem Zaorálkem a Cyrilem Svobodou. Říkal jsem si: tak, teď mu to Cyril řekne, nebude si brát servítky, řekne pravdu pěkně na rovinu. To bylo úplně trapný. Pokud se na to díval někdo, kdo o tom problému nic neví, tak získá úplně špatnej obrázek a ještě si bude říkat, jak ten Zaorálek mluví rozumně a ten druhej má vlastně výhrady jen jakési formální. Velice smutné, až k pláči.

J. Zaorálek 1.6.2020 11:49

Proroctví naplnila, pardon.

J. Zaorálek 1.6.2020 11:47

Ano, máte pravdu. Ta dlouhodobá nenávist k Židům skutečně je solidní důvod pro to, myslet si, že ďábel existuje. Přesně tak, jak to na světě vypadá, by to vlastně vypadat mělo, pokud existuje. Je jasné, že se bude snažit židy zničit a ano, snaží se o to. A dále, existence Izraele je dobrý důkaz existence Boží. Jeho historie... nikdy nikde se nestalo, že by po 2 tisíciletích rozehnání po celém světě, utlačování, vraždění a tak dále a tak podobně, se nějaký národ udržel při životě a 3 roky po největším pokusu o jeho vyvraždění založil svůj stát na svém původním území, čímž se naplnili proroctví stará více než 2500 let. Je prostě nemožné, aby se to stalo, pokud... :)

H. Lukešová 1.6.2020 11:44

Charedim mi také nejsou sympatičtí, ale nejsou všichni stejní mezi nimi stejní. I mezi Charedim se najdou lidé, kteří pracují či slouží v armádě, v rámci IDF mají tihle lidé svůj prapor. Já nemám důvod Charedim kdovíjak milovat, nemají k Izraeli tak vřelý vztah, jako Datim Leuimi (ortodoxní Židé), či Masortim (tradiční Židé). Dlouhou dobu nazývali izraelským vojákům do nacistů.

Ale už 40% Charedimů jsou vášnivými sionisty, to nebylo vždy a čísla se celkem zvyšují. Dcera Netanjahua z prvního manželství se provdala za Charediho muže a není nějaká domácí otrokyně. Ten její Charedi manžel je počítačový technik. Pokrok vyžaduje čas, myšlení Charedim se také změní. A i ve vztahu k ženám dochází u nich k pokroku, byť to není z našeho hlediska úplně ok. Nechtěla bych mezi Charedimem žít, ale pořád lepší nežli u muslimů. Vždy trvá, než se změní myšlení lidí.

P. Zinga 1.6.2020 11:42

Paní Rybnická, Český stát má prakticky v dnešních hranicích kontinuitu 1 000 let a těch 1 000 let nikdo nepochyboval o tom, že obyvatelé tohoto území jsou poddaní českého panovníka.

Co vím, od vlády císaře Hadriana do roku 1948 žádný židovský státní útvar neexistoval. Navíc Židé jako národ neměli- na rozdíl od Němců - vlastní stát. V tom je i slabost pozice Palestinců: kolem je plno států jejich národnosti. Asi jste přehlédla, že jsem názoru, že kdo si co dobude, má, bez ohledu na "morálku". S tou morálkou je to těžké-mění se jako chameleon.

P. Zinga 1.6.2020 11:30

Jsou mi nesympatičtí.

A v Izraeli vadí těm, co na ně musí makat. A donedávna nemuseli ani riskovat krk v armádě, Zrušení této výsady je hnalo do ulic.

Vadí mi jejich blbost: v jistém Izraelském městě museli postavit vozovku 40 cm nad zemí, protože tam kdysi byl hřibitov. Pamatujete na ten humbuk v Praze? Takže ne, že se nevnucují. A, paní Lukešová, informujte nás o čtvrtích izraelských měst, kde židovské ženy musí sedět v autobusech vzadu a menstrující ženy jsou "nečisté". Stejní magoři, jako ostatní fanatici. Nadávali (po právu) na diskriminaci a teď se i v Evropě segregují sami: kolik židovských dětí chodí do státních škol?

H. Lukešová 1.6.2020 9:46

A co vám udělali ti ortodoxní pejzatí Židé v kaftanu? Páchají nějaké teroristické útoky pomocí bomb, střelných zbraní, automobilů, znásilňují a vraždí lidi po celém světě? Zamyslete se sám. Fanatický muslim s vousem může být potenciální hrozbou, ale pejzatý Žid v kaftanu, ten mě nijak neohrožuje.

Ti Židé s pejzy v kaftanu maximálně škodí sami sobě, většinou se jedná o ultraortodoxní Židy, protože se v Izraeli od většinové společnosti vyčleňují, žijí ve svých komunitách, ale komu vadí? Žijí po svém. Mají právo žít podle svých zvyků a tradic, oni je totiž zbývajícím Izraelcům a většinové populaci, jestliže nežijí v Izraeli, nevnucují.