22.1.2020 | Svátek má SlavomírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ITÁLIE: Země ruší chudobuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 52, poslední: 24.1. 2019 21:33, přehled diskusí

Socialismus vybudujeme,:
Autor: I. Schlägel Datum: 24.1.2019 21:23

i kdyby většina měla pochcípat hlady. Čest!

Ruší chudobu,:
Autor: Š. Hašek Datum: 24.1.2019 20:28

po komunisticku.

Forza Italia!!!

Kapka ke kapce a za chvíli bude liják.:
Autor: R. Vacek Datum: 24.1.2019 15:51

Tak je to vždy. Jak bohatství roste, stále víc služeb je nabízeno bezplatně. Tak se začínalo se základním školstvím, později středním a někde i vysokým. Později obdobně s bezplatným poskytováním zdravotních služeb. U nás to pokračuje s obědy zdarma. I ten nepodmíněný příjem se začíná zkoušet a pokud poroste bohatství, není důvod ho nezavést.

A kdo bude pracovat a hlavně PROČ VLASTNĚ?:
Autor: V. Petr Datum: 24.1.2019 17:07

Re: A kdo bude pracovat a hlavně PROČ VLASTNĚ?:
Autor: R. Vacek Datum: 24.1.2019 17:13

Díky robotizace a růstu produktivity není potřeba, aby se pracovalo tak, jako kdysi. Zavedla se volná sobota, zkracuje se pracovní týden. Jde jen o to, aby ten, co pracuje, měl víc než ten, kdo pobírá jenom dávky a služby zdarma.

Re: A kdo bude pracovat a hlavně PROČ VLASTNĚ?:
Autor: R. Chodovsky Datum: 24.1.2019 17:30

Sen je to hezký... ale dlouhodobě neudržitelný.

Je to pouze jinak pojmenovaný socialismus, chcete-li komunismus. Prostě to nefunguje, protože produktivita tím pádem ihned začne klesat. A to i kdyby byl robot na všechno.

Re: A kdo bude pracovat a hlavně PROČ VLASTNĚ?:
Autor: R. Vacek Datum: 24.1.2019 17:39

I dnes ve vyspělé společnosti neexistuje člověk, který by umřel hlady, když nechce pracovat. Takže každý je nějakým způsobem "zdarma" zaopatřen. Nepodmíněný příjem pouze zjednodušuje metodu, jak se ten lenoch zajistí - nemusí žádat o životní minimum, nemusí nikam pravidelně docházet. Nedostane příspěvek na bydlení. Nic. Dostane základní příjem, jako všichni ostatní. A pak ten, kdo nic nedělá, bude mít vždycky méně, než ten, kdo začne něco dělat.

Re: A kdo bude pracovat a hlavně PROČ VLASTNĚ?:
Autor: R. Chodovsky Datum: 24.1.2019 17:51

Pokud ten nepracující je zajištěn dobrovolnými dary je vše v pořádku, pak to funguje. Jakmile se solidarita začne vynucovat, začne klesat produktivita a všichni začnou chudnout. Všichni kromě vládnoucí vrstvy, tedy přerozdělovačů.

Ale sen je to hezký.

Re: A kdo bude pracovat a hlavně PROČ VLASTNĚ?:
Autor: J. Schwarz Datum: 24.1.2019 19:19

Celá ta "solidarita" je jen zbabělost nebo kalkulace. Pokud by neexistovala, pak by ti co nechtějí pracovat / tím myslím ani na svém, že by si živobytí vypěstovali / by museli krást a loupit. Normální by bylo proti lupičům se bránit i pomocí zbraně. To je ale riskantní a nákladné, leckomu se může jevit schůdnějším potenciálním lupičům odevzdat jakési výpalné s tím že jejich množství poklesne, loupit a krást půjdou jen ti kterým to nestačí. Tyhle lidi pak zvládne policie a soudy, což sice taky není zadarmo ale asi se většině tento "deal" vyplatí. Bohužel za cenu odrazování občanů od vlastní obrany, nejspíš proto, aby se zbabělci mohli stavět do role morálních velikánů co se nechají raději zabít než by zranili "člověka", byť ho našli doma v obýváku nebo s rukou ve vlastní kapse.

Humanismus je eufemismus pro zbabělost!:
Autor: V. Petr Datum: 24.1.2019 20:56

To máte pravdu. Ve středověku i později se kriminálníků prostě zbavili tak, že je zabili (popravčím mečem či šibenicí). Samozřejmě, vražd bylo více, než dnes, ale vraha mohli také lámat kolem nebo rozčvrtit!

Např, když někdo oloupil pocestného, byl pověšen. Pokud ho zabil, byl popraven "někdy až s lidožroutskou vynalézavostí" (c) Zikmund Winter. Poprav byly stovky za rok na 2 miliony obyvatel.

Re: Kapka ke kapce a za chvíli bude liják.:
Autor: M. Mikulec Datum: 24.1.2019 17:08

To neni o bohatství, ale o socialistickém přerozdělování. My vám dáme něco zdarma (nebo dotace) a vy nás za to budete bezmezně poslouchat a volit, jak my potřebujeme. Říká se tomu držhubne.

Re: Kapka ke kapce a za chvíli bude liják.:
Autor: R. Vacek Datum: 24.1.2019 17:15

Je to tak. Není možné, aby s růstem bohatství úzká vrstva společnosti bohatla a přitom spousta lidí zůstávala chudá. To pak roste nepokoj a popřípadě až násilná změna poměrů, na kterou nedoplatí ti nejchudší, ale ta nejbohatší vrstva, kterou čeká třeba znárodnění nebo pozemková reforma.

Re: Kapka ke kapce a za chvíli bude liják.:
Autor: M. Mikulec Datum: 24.1.2019 17:29

Ano. Nevím ale, jak chtějí udržet sociální smír, když stále více lidi jde tam, kde se peníze prerozdeluji. To znamená nevytváří hodnoty, nevyrábí. Příkladem je právník , úředník, o neziskovkach nemluvě.

Re: Kapka ke kapce a za chvíli bude liják.:
Autor: R. Chodovsky Datum: 24.1.2019 17:36

Ale to je možné pouze ve světě přerozdělování. Například v socialismu či otrokářství.

Ve světě, kde se nepřerozděluje, bohatnou ti, co pracují. Samozřejmě, že nebohatnou všichni stejně. Protože nejsou všichni stejní.

Re: Kapka ke kapce a za chvíli bude liják.:
Autor: M. Mikulec Datum: 24.1.2019 21:33

Celá západní Evropa je socialistická. Evropská unie je ten nejhorší možný socialismus se všemi regulačním, direktivy, smernicemi. Kde je volný trh? Neexistuje.

Pokud by Italové měli liru, žádný problém.:
Autor: V. Petr Datum: 24.1.2019 11:51

Re: Pokud by Italové měli liru, žádný problém.:
Autor: M. Prokop Datum: 24.1.2019 12:31

Menší problémy.

Rigidní zákony o zaměstnanosti, národní sport neplatit daně a korupci nezpůsobilo €, s tím by měli problémy tak jako tak.

Re: Pokud by Italové měli liru, žádný problém.:
Autor: M. Mikulec Datum: 24.1.2019 16:38

Pokud by měli liru, nebylo by tam tolik chudých lidi, co žijí z ruky do huby. Italská národní banka by mohla dělat zásahy do měny. Takhle se Italové musejí spoléhat na Evropskou centrální banku. Bezva volba.

Me to prijde rozumny:
Autor: J. Tachovsky Datum: 24.1.2019 11:34

Zrusit socialni pojisteni, zvysit misto toho dane a kazdy obcan by mel rocne 48.000 slevu na dani s tim, ze dan muze jit do zaporu. Soucasni duchodci by ziskali dodatecnou slevu, aby byli zhruba na svem. Kdo nepracuje bude mit od statu 4.000 mesicne.

Vsechno ostatni at si resi lidi individualne komercnim sporenim nebo pojistenim.

Všechno by se mohlo vyzkoušet v praxi,:
Autor: A. Alda Datum: 24.1.2019 11:32

kdyby nebyla EU. Každý stát by si šel svou cestou a ukázalo by se, která funguje a která ne.

Snaha zglajchšaltovat všechno do jednoho kadlubu nikdy v historii nic dobrého nepřinesla.

Dluhová Unie:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 24.1.2019 11:27

No abychom tu neplakali jenom nad Itálií. Ve srovnání s rokem 2007 vzrostl veřejný dluh Španělska z 36 % na 98 %, Portugalska z 68 % na 126 %, Francie z 66 % na 99 %.

Re: Dluhová Unie:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 24.1.2019 16:25

Davos: Nezvykle ostře dnes napadl Italy holandský min. předseda Mark Rutte: "Evropská Komise selhala ve své povinnsti udržovat rozpočtovou disciplinu". "Porušení Paktu Stability zničilo důvěru Severu". "Proč máme my respektovat pravidla když Itálie a v minulosti Francie (proč v minulosti přeci i nyní?) neiplementovaly to co bylo dohodnuto". "Není možné nyní implementovat EU bankovní unii s pojištěním vkladů, nejdříve musí být respektována pravida"

Odpovídala Cecilia Malstroem, EU komisař pro obchod: "musíte také vyhodnotit důsledky tvrdosti (jasně, hrůza, že Italové aktivují svoji paralelní měnu je obrovská).

Na obranu Italů vystoupil polský min. předseda Morawiecki: "S Itálií jednáte jinak než s Francií". "Aplikujte stejné standardy".

Re: Dluhová Unie:
Autor: S. Sidlichovsky Datum: 24.1.2019 16:49

Morawiecki zkritizoval také Irsko: "určité země v EU manipulují svůj daňový systém ke škodě ostatních. "Zlikvidujme všechny daňové ráje v Evropě".

Anna Botin (šéfka největší banky v Evropě - Santander): "Zoufale potřebujeme dokončit bankovní unii - naše banky jsou trpaslíci ve srovnání s US bankami, neschopné soutěže".

Rutte: totálním selhání EU je vytvoření jednotného trhu EU. ˇŽádný jednotný trh v oblasti služeb a e-obchodu neexistuje".

Zatímco se Evropská unie:
Autor: M. Mikulec Datum: 24.1.2019 11:09

stará o ilegaly a Venezuelu, italská vláda se stará o Italy. V Evropské unii věc nevídaná.

Re: Zatímco se Evropská unie:
Autor: M. Mikulec Datum: 24.1.2019 11:38

Nejnenavidenejsi země v EU jsou státy V4, které nemají ani ekonomické problémy jako jižní státy, ani nechtějí opustit EU jako některé zakládající země. No není to úžasné? Ať uděláte cokoliv, je to špatně.

Re: Zatímco se Evropská unie:
Autor: M. Prokop Datum: 24.1.2019 12:32

Stará, ale blbě. Tohle fakt není ekonomicky únosné řešení problémů s viz výše.

Víte jaký je rozdíl mezi :
Autor: I. Patta 677 Datum: 24.1.2019 9:40

Boerim a Maláčovou? Žádný. Oba mají garanci za správnou funkci státního důchodového systému a přitom ani jeden z nich neví co je to starobní důchod (definice).

Re: Víte jaký je rozdíl mezi :
Autor: V. Kain Datum: 24.1.2019 11:09

Do ekonomických potíží se mnoho evropských zemí dostalo zavedením Eura.

Re: Víte jaký je rozdíl mezi :
Autor: M. Prokop Datum: 24.1.2019 12:34

Jak mám o € velmi špatné mínění, tak většinu těch problémů nezpůsobilo, pouze je zvýraznilo a znemožnilo odkládání jejich řešení pomocí inflace.

Máte sice pravdu, ale je to vlastně skoro totéž.:
Autor: V. Petr Datum: 24.1.2019 15:05

Kromě vrcholného kapitalismu, tedu období od druhé poloviny 19. století do WW1, tedy doby, kdy platil zlatý standard, "řešily" státy deficity státních financí devalvací měny, napřed snižováním obsahu drahých kovů v mincích (od Římského císařství až třeba po České království vrcholného středověku) nebo později tiskem nekrytých peněz, v krajním případě pak hyperinflací či státním bankrotem.

Protože jsem věděl, že např. v Itálii a Francii byla před rokem 2000 mnohem větší inflace než v Německu, měl jsem o projektu Eura pochyby už před jeho založením. A divil jsem se, že se problémy ukázaly tak pozdě...