5.12.2023 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

ITÁLIE: Vrátí se Berlusconi?

Zase ty ošklivé, ale dokonale upravené italské ženy. U přechodu žádné auto nezastaví. Chytráci, kteří se v každé frontě snaží předběhnout kohokoliv. Během vánočních svátků v mé rodné Florencii mě provázela hustá, těžká mlha.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 20.1.2013 13:35

Levicová EU-pravda

Úkolem pana Montiho nebyl boj s korupcí, ale ozdravění italského hospodářství pomocí EU-léčby. Protože v tom úkolu zákonitě zcela selhal vzniká opět situace, že "hloupý" italský lid si možná zvolí opět Berlusconiho.

Vláda bohatého mediálního magnáta opravdu není čítankovým příkladem demokracie. Je ale tou lepší stránkou italské "demokracie" v níž měla během studené války převahu (komunistická) levice, která vzhledem ke studené válce (členství v NATO) nemohla sice vládnout, ale využila své pozice k ovládnutí škol, soudů a masmédií.

Italská akce "čisté ruce", která se stala příkladem pro naši

levici byla pokusem o provedení levicového puče (pomocí soudcokracie). Její slavný iniciátor (soudce Pietro při ní porušoval zákon a byl souzen). Pučisté zneužili toho, že v levicově postfašistickém prostředí byl státní příspěvek pro politické strany tak malý, že se všeobecně tolerovalo, aby si strany peníze opatřovaly získáváním "sponzorských darů". Darů pro strany a ne pro osoby. Důsledkem byla tragédie při níž byli souzeny tisíce (i obecních) politiků a desítky politiků, lynčovaných médii i soudy, přestože se nijak neobohatili spáchali sebevraždu, správa země byla ochromena. Pak nastoupil Berlusconi jako jediné přijatelné východisko (záchrana demokracie).

Korupce a dokonce i mafiánství je spíše důsledkem mizerných např. byrokraticko-socialistických politických poměrů než jejich příčinou. Problémy Itálie jsou poučné i pro nás a nejsou zas tak moc odlišné od problémů většiny zemí v EU.

J. Farda 18.1.2013 17:38

Vrátí se ....

Proboha, já zapomněl na třetí rozdíl - aspoň mme, chvála přírodě, hezký ženský. Uf! Tečka.

J. Farda 18.1.2013 17:36

Vrátí se ....

Po přečtení mne napadly dvě věci. Za prvé, že naši poslanci jsou buď neuvěřitelně poctiví, čti slabčáci, nebo naši poldové nedokážou to, co italští. A za druhé, že chválabohu máme aspoň toho spasitele, taky už načerpal v intermezzu dost sil a vrací se nás zachránit. Třeba se mu povede. Tečka.

O. Mayer 18.1.2013 14:56

je to skutečně pravda....

120 obviněných/odsouzených/vyšetřovaných poslanců v tomto jediném parlamentu? Není to myšleno i sumárrně i za všechny předcházející parlamenty?  Pokud ne, tak to jsme teda žabaři.

F. Pavlis 18.1.2013 7:33

socky

nemají paměť žádnou. Jsou to nálevníci. Chléb a hry , to platilo v Římě odnepaměti....

L. Křivan 18.1.2013 0:33

Byla s ním sranda.

Alespoň.